Mé jméno je Nikdo

• Itálie Il mio nome è Nessuno (více)

Zkušeného pistolníka Jacka Beauregarda (Henry Fonda) už nebaví být ustavičně ve střehu a dokazovat náhodným mladým puškám svou rychlost. Chce se jen sejít se svým dávno ztraceným bratrem a pak navždy odplout do vysněné Evropy. Do cesty se mu ovšem postaví vynikající střelec a vtipálek, který si říká Nikdo (Terence Hill) a má docela jiný plán ohledně Beauregardova osudu. Začíná záchranou života a končí pistolnickým soubojem dvou modrookých střelců v pravé poledne... Spaghetti western říznutý klasickou italskou komedií natočil v koprodukci Itálie, Francie a Západního Německa režisér Tonino Valerii, někdejší asistent režie u dolarové trilogie Sergia Leoneho. Jeho vliv je patrný zejména v úvodní scéně, namísto opisování jde však u Valerie spíše o poctu a dál se snímek ubírá vlastním směrem. Rozkročený mezi taškařicí nad nejznámějšími westernovými klišé a nostalgií nad mizející érou nespoutaného Divokého západu. (Česká televize)

Jehan

Věru, podivný western, kde se setkali dva velikáni žánru přicházející ze zcela odlišných pólů. Veselý Kašpar a Temný Gigant. Sešli se v nezvyklé symbiose, která jim nebyla vzájemně úplně ku prospěchu, ale budiž. Úvodní scéna je famosní a taktéž Fondova střelecká etuda na kolejích. Terence Hill se díky scénáři naboural do Gigantoých schémat a asi to tak mělo být. No nic. ()

Fajt

Velice prodlužovaný a zdlouhavý děj o ničem. Samé předvádění nesmyslných a nemožných střeleckých výkonů. Např. kulečník hraný střelbou do koulí... Za závěrečný výkon 1 proti 100 by se nemusel stydět ani kpt. Klos. Jako parodie dobré. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,5/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 100%, Audience Score - 84% | FDb.cz - 75,3% | Skvělá westernovská pohodička, která odsýpe, sype jednu skvělou scénu za druhou (vyhrává soutež v saloonu, či závěrečný souboj) a jako vždy výborná Enniova hudba (mistr se nebojí experimentovat), kterou si ještě pár dní rozhodně budeme broukat :) Terence je italský Paul Newman, ovšem tentokrát jej asi trochu předčil legendrání pistolník Fonda.....a rukopis Leoneho je na tom rozhodně znát! 75% ()

ostravak30

Tento snímek je zajímavý z celé řady důvodů. Hned první z nich napadne asi každého. Jde o spojení Henryho Fondy a Terence Hilla. Italský herec do té doby nejvíc spolupracoval s B. Spencerem a to i na westernech. A chvílemi H. Fonda na T. H. opravdu hleděl s úžasem, jakoby sám nechápal, co to má vlastně znamenat anebo si kladl otázku, jak se zde s tímto bláznem ocitl. To spojení mě samo o sobě lákalo si film pustit. A funguje naprosto parádně. Hillovy vtipy jsou tak vlastně podtrhnuty Fondovým nechápavým výrazem a nám naprosto známou vážností z jiných filmů, například Tenkrát na západě. A tento slavný western filmaře přece jen trochu ovlivnil. Při vytvářeném napětí sledujeme záběry na oči, na tváře, střih a u soupeře totéž. K tomu zní velmi podobná hudba. Ostatně Ennio Morricone se podílel na obou. Děj je vlastně jednoduchý a nemá ani pořádný ucelený příběh. Jde spíše o pár napjatých, napínavých, ale i zábavných scének. Jako by do jisté míry i sám Fonda bilancoval, vzhledem k tomu, že se jednalo o jeden z jeho posledních westernů. A když v závěru píše mladíkovi dopis, jakoby promlouval přímo k Hillovi. "Tohle je tvá doba." Ten už měl za sebou nějaké westerny. Z jistého pohledu je to tak opravdu spíše nostalgická podívaná pro ty, kdo mají rádi starou klasiku říznutou klasickými vtipy dvojice Spencer-Hill na které tentokrát byl Terence sám. A prospělo mu to. Celá váha humoru spadla na něj. A třeba mimicky šel opět nahoru. Za mě je to spravedlivě rozdělená porce humoru a napětí, kde se potkává klasika s lehce nostalgickým ohlédnutím s novou formou westernů, které v té době letěly. A fungovalo to. Opravdu ano. Dva mí oblíbení herci a jejich výborné výkony v souladu se skvělou hudbou mě potěšili. ()

PlysovyMacko

Uvoľnený western, v ktorom sa nič vážne nerieši a ktorému chýba jednoliaty dej. Dokonca aj prestrelky a bitky sú sranda. Ale mňa to vôbec nebavilo a výborné obsadenie a pár vtipov to mojich očiach nezachraňuje. ()

Chladek

Film se mi moc líbí, zvlášť když je puštěný v originálu. To staré ozvučení mu dodává šmrnc. Příběh trochu netradiční, ale o to víc originální. Prostě stačí mít rád svého hrdinu. ()

Honzus

Přestože se nejedná o jeho zcela poslední kontakt s divokým západem, lze "Nikoho" chápat jako Leoneho nostalgické loučení se světem, jehož mýtus v průběhu šedesátých let spoluvytvářel (přetvářel), a o kterém jako by věděl, že bude po následující roky mít na filmovém plátně stále méně místa. "Mé jméno je Nikdo" jako Sergiova labutí píseň tedy nepostrádá výraznou atmosféru, podpořenou znovu skvělou Morriconeho hudbou, ani opětovné záblesky režisérské geniality, avšak zdaleka nedosahuje scénáristických kvalit předchozích Leoneho westernů. Chybí výraznější záporák a i obě hlavní postavy mohli být vykresleny lépe. Terence Hill je místy skutečně otravný a Henry Fonda tentokrát překvapivě nevýrazný. "Mé jméno je Nikdo" je jistě osobitý film, který je třeba chápat spíše jako dovětek k celé režisérově westernové kariéře, které je sice možná nejslabším, zato však důležitým plodem. ()

DooFooS

Oddechová komedie, kde se nebudete popadat za břicho, ale spíše se jentak uculovat, protože humor je zde citlivý, vážený na lékarnických vahách a motá se ohledně odvěkého lidského koloběhu, kdy generace starší dělá místo generaci nové a to vše na pozadí divokého západu s elegantním Henrym Fondou a rozverným Terenecem Hillem. ()

weasel.p

Film, který není úplně stravitelný a pochopitelný a určitě se nedá hodnotit jako pokus o skloubení komedie s westernem. Ačkoliv působí na první pohled nudně a roztáhle, přesto zanechá poměrně hluboký dojem. Osobně jsem postavu Nikoho chápal jako nadpřirozenou bytost (nabízí se nekolik možností...), která Beauregarda celou dobu pronásleduje a utahuje si z něj, aby mu nakonec pomohla "pochopit a ulehčit". Nebýt Hillových přiliš zbytečných ksichtů a šaškáren (vyjma fackovaček,ty byly opravdu perfektní), mohl být jeho Nikdo opravdu brilantní, protože charisma Hillovi nechybí a ústřední motiv od Morriconeho k postavě sedí- veselý, ale má v sobě hloubku a melancholii. Fonda tu vystačí s opravdu minimalistickým herectvím, přesto jeho přerod z přehlíživého a sebevědomého v odevzdaného hrdinu před závěrečnou střílečkou vidím jako nejsilnější moment filmu...a Hillův škleb na vlaku byl až strašidelný. ()

Yambo

Jeden z mých nejoblíbenějších westernů. Který mám rád právě pro tu roztříštěnost děje, který mnohým příjde jako nedostatek. Pro Fondovu nejlepší roli coby klaďase. Pro geniální hudbu. Pro Hillův standard. Pro tu lehkost a dobrou náladu. Pro sílu mnoha scén a bajku Nobodyho dědečka - Lidé kteří po tobě hází bláto, ti třeba nechtějí ublížit.A ten kdo ti z něj pomáhá, nemusí být tvůj přítel. Ale nejdůležitější je: Jsi ji po nos v blátě, tak mlč. ()

elanista1

Klasika. Western ako ma byt, so vsetkym co k tomu patri.Sympatak Terence Hill a drsnak Fonda skveli, Morricone ako obvykle podava vykon hodny jeho mena. Zopar skvelych forikov, zopar hluchejsich miest-taka zrkadlova scena bola pre mna utrpenim, ale hlavne scena so strielanim do klobuku "a la" For a few dollars more, a scena s biliardovymi gulami boli zasa neuveritelne. Leoneho je citit takmer na kazdom rohu, len 3 hviezdy davam za to, ze Sergio nam v tomto filme uz len pripomenul v com bol dobry v 60tych rokoch a tu skoro nic originalneho nepodal. ()

moviepill

Sklamanie. Začiatok a koniec výborné. Ale zbytok je slabučký. Možno keby celý film režíroval Sergio, tak by to vyzeralo inak. A nepáčilo sa mi vykrádanie hudobného motívu z Tenkrát na Západě. ()

kosaka

Není to zrovna dokonalý film, ale Terrence Hill je tak tajuplná postava, že mě dokázal udržet celou dobu v napětí, pak zle zklamat a nakonec - to se nechte překvapit. Film hodně těží z obou herců, scenérie, hudby a nenabízí nic moc víc, ale na jeden příjemný večer pro milovníka westernů to úplně stačí. ()

Kokutek

Na můj vkus až příliš patetické a zdlouhavé loučení se starým divokým Západem. Přesto dávám 3 hvězdy, Leone je Leone a Morricone je Morricone a dohromady prostě jinak prima. ()

Domas88

Škoda, že teď už se netočí takovéto westerny..Ono i wsternový "herci" došli, teď je to vlastně o něčem jiném.. ()

prochyn

Moji oblíbení Terence Hill, Henry Fonda a k tomu Ennio Morricone, to prostě nemůže mít chybu. Ale může! Některé scény byly perfektní, třeba Beauregard u holiče nebo hospodská soutěž v chlastu/střílení. A mezi tím nudné vycpávky a trochu nesmyslný na sebe nenavazující děj. Možná to bylo tím, že jsem před tím viděl Všechny cesty vedou do hrobu, nebo možná tím, že jsem prostě jenom neměl náladu, ale moc jsem se nebavil. I když bylo deštivé nedělní odpoledne. ()

harycek

Film je lehce, ale dobře čitelný , obzvláště jeho pastičky na úvod filmu! P.S. Nic proti "Kleopatře" ale, mohla by se zdržet hodnocení filmů pro milovníky "kovbojek"! Chlap to cítí jinak ! ()