Pět žen se ocitne na francouzském okupovaném území s úkolem zachránit britského geologa a zabít německého plukovníka. A Louise, Jeanne, Suzy, Gaëlle a Maria tvoří úžasný odbojový tým.  Píše se květen 1944 a skupina pěti žen zapojených do odboje seskočí padákem na okupované francouzské území se speciálním úkolem. Mají zachránit britského geologa, který byl zajat v Normandii a zabít německého plukovníka SS Heindricha. Skupinu vede vdova po vůdci odboje Louise (Sophie Marceauová), která prošla střeleckým výcvikem. Jeanne (Julie Depardieuová) je tvrdá holka, která se nerozpakuje zabíjet. Někdejší showgirl Suzy (Marie Gillainová) bývala Heinrichovou milenkou. Gaëlle (Déborah Françoisová) je odbornice na výbušniny, která zoufale touží po akci. A Maria (Maya Sansaová) je italská šlechtična, která v utajení pracuje pro francouzský odboj. Příběh pěti žen, které se staly hrdinkami, byl inspirován skutečným osudem Lisy Villameurové, která působila za 2. světové války ve francouzském odboji. Francouzské válečné drama režíroval Jean-Paul Salomé. (oficiální text distributora)

Rockerman

Zahozená šance!Mohl to být výborný film,jenže není.Je tu spousta chyb,hlavně nedotažené scény (zabití Suzy,odhalení Gaelle a další).Přesto se na to podívat dá,lepších válečných filmů je však mnoho. ()

Puol

Presne takto nejak si predstavujem francúsku špionážnu drámu z 2.svetovej. Tentokrát v ženskom prevedení, zručne nakrútenú, ktorá ale neponúka nič navyše. ()

drankeryth

Tak tento spionazny film sa naozaj Frantikom vydaril. Od zaciatku az do konca som sa pri nom bavil, ako sa to bude vyvijat dalej, az pokym toho podplukovnika nezabiju. Misia bola tazka, ale tie zenske sa nezlakli a isli si za svojim cielom, aby ho mohli splnit, ako im bolo povedane na vyssich miestach, kde sa taketo operacie zadavaju podriadenym. V kazdom useku filmu bolo vzdy nieco zaujimave a neustale sa nieco dialo, aj ked to nebol len film o strielani, ake ja mam radsej. Herci, ktory hrali v tomto filme nepoznam, akurat Sophie Marceau poznam aj z inych filmov. Svoju postavu zahrala skvele a ten uvod filmu, kde bola sniperom na tej zeleznicnej stanici ma ocaril, ako likvidovala tych Nackov, aby ochranila svojich spolubojovnikov od bliziacej sa smrti. Dobre bolo aj to oslobodzovanie britskeho geologa od nacistickeho vaznenia v tej nemocnici. Je toho omnoho viacej, co by stalo za rec. Lepsie je si to pozriet, ako stokrat o tom pocut. Hluchych miest vo filme som si moc nepovsimol, co je len dobre pre tvorcov tohoto spravne natoceneho snimku, ktory si urcite zasluzi pozornost, ze na svet Frantici vypustili kvalitne dielko, ktore vas nenecha chladnymi pocas plynutia tohoto filmu. ()

MickeyStuma

Snímků o ženských agentkách v době 2.světové války je, jak se říká, jako šafránu a tak tímto počinem francouzští tvůrci potěšili. Hlavní roli svěřili stále sympatické Sophie Marceau, která se toho zhostila jako vždy bravurně. Celou stopáž to vypadá, jakoby měla celý snímek jen pro sebe, ale to je způsobeno snad jen její známou tváří. Ostatní mají v ději také své pevné místo a jejich herectví nijak nezaostává. Práce na filmu je velmi dobře odvedená a to po všech směrech. V ničem se tu nijak moc netlačí na pilu a tak příběh ubíhá svým tempem bez zbytečného běsnění a lecjakých nabubřelých hrdinských činů. Obětavost normálních lidí a jejich boje proti hrůzám nacismu by neměla být přehlížena, což se bohužel děje a tak jejich poctě dopomůže alespoň tento snímek. ()

BOURQUE

Konečne film, ktorý zdôrazňuje, že aké dôležité úlohy mali (aj) ženy vo druhej svetovej vojne. Príbeh (spíš) klasický, réžia však trošku priemerná (hlavne ten prostredný pasáž by potreboval transfúziu). Herečky prekrásne a sympatické, medzi nimi S. Marceau jednoznačne dominuje. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

pepa3rd

Skvělý námět a v podstatě i vcelku slušně zpracovaný, jen místy by to chtělo hlubší propracování. Nevím do jaké míry se drží skutečnosti, ale občas prostě vyznívá příliš povrchně. Člověk pak má pocit, že stačí vybrat pár náhodných žen, poslat je bez výcviku do Francie a SS má rázem obří problém. 65 % ()

Acrobat

mal si to zobrat F. E. SIRI, ten uz dokazal svoju kvalitu v L´Ennemi intime. Tento film ma miestami nudil. ak chcete lepsiu podivanu na zenu v hlavnej akcii WW2 - jednoznacne Zwartboek. ()

netWoor odpad!

Toto je mé první hodnocení „odpad“. A právě proto (a i díky pozitivním reakcím ostatních), to vezmu zeširoka. Pominu naprosto tragické herecké výkony (dokonce i mé oblíbenkyně Sophie). Zhodnotím jen děj: Začátek supr. Sice není moc jasné, oč jde, ale to neva. Dějový skok (těch si v následujících minutách užijeme mraky). Geniální vojenský stratég dává dohromady bratra a sestru s cílem osvobodit ve Francii záhadného geologa (jeho roli jsem nepochopil), který se zraněn přestrojil za německého vojáka a je v německé nemocnici (germáni mu na to skočili). Tým osvoboditelů doplní další tři děvčata (proč holky netuším): civilní vražedkyně s trestem smrti (v armádě nejspíš není jediná žena schopná zabít), odbornice na výbušniny (která ale nikdy nebyla v akci) a bývalá milenka nějakého fašouna (její role v týmu je vůbec ujetá). Po naivní přesvědčovačce mají holky den na secvičení, což znamená, že si rozdají peníze a kyanid. A šup do letadla. Parakurz naštěstí všechny prodělaly již v minulém životě a tak v naprosté tmě na nepřátelském území seskakují bez problémů a pravděpodobně všechny na stejné místo. Dějový skok a … Sophie v uniformě zdravotní sestry prochází kontrolou v nemocnici (spíš sanatorium), zbytek týmu projíždí tamtéž sanitkou (asi někde ukradli) a my se dozvídáme, že dvě z holek budou provádět ofígo striptýz pro pobavení nemocných (kdo jim to sakra tak rychle domluvil?). Je jasný, že hlavní záporňák z SS už je v nemocnici také a je geologovi na stopě. Dozvídáme se, že to on byl milencem naší kolaborantky (a hned je jasný, proč je v týmu … aby jí zahlíd a akce praskla). Zrychlíme to. SSák mučí geologa, dvě holky se svlíkaj na pódiu, jedna v pravé poledne v areálu nemocnice téměř bez povšimnutí umisťuje pod auta v objektu bomby (asi je našly v sanitce). Sophie využívá toho, že SSman se unavil a osvobozuje geologa. Pak jde SSáka zastřelit (nikdo netuší proč), ale tento příslušník elitních jednotek se před ní skryje na záchodě, opětovat palbu ho nenapadlo. Pak následuje přestřelka nevycvičené ženy vs. Wehrmacht asi 11:0. A útěk sanitkou za výbuchů aut na parkovišti (kterým před tím ještě propíchli gumy, asi co kdyby náhodou). Skok a sanitka kdesi v polích zastavuje (už je noc). Aha, přistávací dráha pro letadlo. Kdosi sem dal sudy s hořlavinou a tak je možné louku osvětlit. Jenže, nikam se neletí (kromě geologa), další úkol je zabít esesáka. V Paříži (on tam pojede?). A jeho bejvalá milenka má být návnada, proto byla vybrána (jak chytré – a proč ho nezabili v nemocnici a proč ho vůbec zabít chtějí?). Jenže … nevím, kolik ujede sanitka za pár hodin jízdy, ale SSák trefil místo přistání přesně. Přestřelka a … bratr Sophie je postřelen a zajat (holky se stačily ukrýt). Rota vojáků pochopitelně okolí prohledávat nebude, by taky příběh mohl rychle skončit. Skok a kočky jsou u nějaký ženský s vysílačkou (kde jí sakra našly?). Dostávají nové instrukce. A schovávají se do sklepa. Je slyšet auto a výstřely. Sophie leze nahoru a tam mrtvola a jeden gestapák (asi chodí sám). Holky ho zastřelí. Skok. Bratr je mučen (celý nahý). Skok. Holky jedou vlakem, Sophie omdlí, bo je těhotná. Vystupují v Paříži. Kontrola zatkne bombometčici (proč si v davu vybrali jí není jasné). Skok. Bratr je stále mučen (už ho oblíkli). Dovedou k němu bombařku, mučí jí a ta nevydrží a prozradí úkryt ostatních. Holky naštěstí utekly a schovaly se u ... těžký vysvětlovat. Protože nechápu, jak ho objevily (je to francouzský kámoš esesáka). Ale je tam i kámoška s vysílačku. Nový pokyny. A nová spojka – chlap. Ten ví, že SSák přijde na schůzku (jak to ví? Schůzka s kým?) druhej den na stanici metra. Tam ho střelí. Skok. Do metra vláčej bombařku v doprovodu gestapa (proč jí tam tahaj se neví). SSák zahlídne svojí dávnou lásku, Sophie ale netrefí. Chytnou jí. Mučí jí. SSák si přes svého francouzského kámoše dává sraz s tou svojí bejvalkou (no, to určitě). Bratr (už i v košili) nevydrží pohled na mučenou segru (škoda, jediná není nahatá) a vše prozradí o geologovi. Super, SSák má vyhráno. Ale je třeba za Romelem do Berlína. I s vězněm, aby mu to věřili. Ten se ale podřízne (zase v tílku). Neva, i tak jedem ještě večer za Romelem (před tím to ale bez vězně nešlo). Ještě předtím schůzka s bejvalkou v hotelu. Ta ho má zastřelit, ale nemá na to (láska) a tak on zastřelí jí (nepochopil jsem). Sophii převáží do jiný věznice, ale její poslední kámoška (vražedkyně) se to nějak domákla a jasněže transport přepadla (zde jsem se definitivně rozhodl pro ohodnocení filmu). Skok. SSák čeká na vlak, kočky v německý uniformě a s německými doklady (sakra, to je fofr) prochází kontrolou až k SSasákovi, Sophie (moc jí to sluší, bych neřek, že jí před pár hodinami řezali do obličeje) ho zastřelí (vražedkyně se tak nějak obětuje). Skok …a Sophie je v Londýně …de facto konec. Vím, že až sem jste moje písmenka nikdo nedočet. I tak jsem to musel napsat … s nejvyšší úctou k těm skutečným obětem… () (méně) (více)

BDMarty007

Válečný film se zajímavým příběhem, který má napětí, spád a navíc ještě skvělou Sophii Morceau a vynikajícího Moritze Bleibtrau. Ve scénáři je sice možná pár slabších momentů, zejména fáze plánování akce byla trochu upozaděna, že to až vypadalo banálně, jakoby narychlo nabrali pár ženských a šup šup padákem do týla nepřítele, provést komplikovanou diverzní akci a do večera, ať jste doma. Naštěstí zbytek filmu už byl udělaný daleko pořádněji a kořeněn silným smyslem pro dramatizaci. Vlastně nemám, kromě slabšího antré skoro co vytknout. Pro mě ve výsledku nakonec hodně slušnej film. ()

Inozuka

První polovina připomíná ženskou verzi Tuctu špinavců. Až jsem si říkal, že se toho měl ujmout Tarantino a dát tomu pořádné grády. Druhá půlka už byla slabší, kvůli trochu překombinovanému scénáři a přiblblým dialogům. Na to, aby to byla ultimátní válečná rubanice je to málo akční a na pomník skutečným členkám OSS a francouzského odboje zase moc nereálné. Takže tak nějak na půl cesty.... Škoda, jinak holky dobrý. ()

mira.l

Ono se tady asi nedá použít nějak moc nízké hodnocení, už jenom z úcty k válečným hrdinkám, a pětice hlavních hrdinek to taky neztvárnila špatně. Tedy v rámci debility a nekončících děr ve scénáři. Viz jediný zdejší odpadový komentář, on má vlastně pravdu. Krom toho jsem se vlastně po většinu filmu v děvčatech trochu ztrácel a právě díky scénáři jsem dost často nechápal, co, kde a proč se to právě děje. Jednou jsem se na to podíval, ani vlastně nevím, proč jsem to stáhnul, víckrát to vidět nepotřebuju. ()

MRPitivier

Film je velice zajímavý a přínosný, hlavně z důvodu, že zachytil ženský odboj za II. WW. Snímek trpí v pasážích střelby, kdy jsou některé scény méně důvěryhodné, jinak kamera, střih, režie, silný příběh dvou sourozenců, vše podáno na vysoké úrovni. I obsazení dobré, hlavní role Sophie Marceau je správná volba! Zamotanost a nevypočitatelnost děje zvedá hodnocení, ale naopak padá nereálnými střeleckými pokusy a začátek děje, založený na verbování velké neznámé, trochu pokulhává také s realitou, proto průměr! Film neohromí, ale nezklame! ()

pekas

Spíš zklamání. Příběh je dost nepřehledný. Vyznění je smutné a na konci se dozvídáme, že to měla být pocta všem hrdinkám druhé světové a jediná přeživší se dožila 98 let - tedy že to bylo na základě skutečných událostí? No dobrý, ale ten film se nijak zvlášť nepovedl. I přes sympatické hlavní hrdinky a účast Moritze Bleibtreu. ()

DJ Kritik

" Svoju úlohu sme splnili, ideme nazad. Nikam nepôjdete, inak vás zastrelím" Tak nejak funguje dobrovoľnosť v čase vojny. Ak raz vstúpiš do vojny nemáš šancu z nej vycúvať. Svižný vojnový film o nezvyčajnej skupine žien, ktoré sa snažia splniť svoju misiu vo Francúzsku. Akcia: *** Vtiahnutie do deja: **** Realita: *** Kostýmy : **** ()

Pharlap

Snad by se to dalo hodnotit, jako slušnej úvod pro válečné filmy v rámci vylodění v Normandii, snad se i inspiroval vojinem Ryanem... Jen je škoda, že děj rámci spádu začne šlapat až někde za půlkou. Klidně bych věřil, že nějaké takové ženské komando existovalo. V rámci jejich výkonů, bylo vše pojato "normálně". Žádné hrdinství, pathos a zbytečné řeči, které známe z amerických filmů... třeba ve vojinovi Ryanovi. ()

Pavel_Pan

Není to úplně špatné. I když je od začátku jasné kdo je kdo. Postavy si musí leccos vybojovat a mnohdy cosi ztratit. ()

unrocker

Velice silný snímek z druhé světové války nás zavede netradičně k ženským hrdinkám. V tomto válečném dramatu každý z vás musí vidět sílu žen, které za každou cenu chtějí dosáhnout svého cíle, ať to stojí co to stojí. Když sem se navíc dočetl, že hlavní hrdinka přežila, pustil jsem si to ještě jednou... ()