Pochmurná Paříž blízké budoucnosti je městem plným zločinu. Profesorka Brügenová se snaží zachránit život své dcery po těžké autonehodě - a to i za cenu manipulace s jejími vzpomínkami a sny. Policista Hoffman přišel o ženu a parťáka při přestřelce a touží po odplatě. Horečné pátrání jej vede ke klinice profesorky Brügenové, která skrývá nebezpečné tajemství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

FilmFan24

Svět blízké budoucnosti v precizním obrazovém podání, kterému se bohužel nedostává kvalit v nosném příběhu a na krátkou stopáž se vleče místy tempem šnečím... ()

Dubro

Temná sajnsfikšn detektívka v šedom prevedení, pri ktorej majitelia ČB televízorov o nič neprídu, milovníci dobrej choreografie osobných súbojov si minimálne dvakrát prídu na svoje a intelektuálna vrstva divákov nebude mať veľmi čo ošomrať. Sterilné prostredie interiérov budúcnosti poteší hlavne upratovačky. ()

fmash

Barevně stylizovaná kamera jako z nějaké reklamy, podivný střih, vesměs nesympatičtí herci a především v první polovině solidní nuda. Nemluvě o hudbě — nevím, proč si frantíci ve scifárnách potrpí na podivnou lacinou elektroniku, která jenom ruší. Na druhou stranu hlavní hrdina ujde a mladá Mélanie Thierry, ačkoli dost nesympatická, hraje výborně. Určitou výhodu dává Chrysalis rozumná stopáž a ve druhé polovině film konečně získává trochu tempo a jakous takous „uvěřitelnost“. Silnější dvojka, na trojku si u tohoto pokusu o noire netroufám. ()

easaque

Tato francouzská sci-fi kriminálka mě nalákala právě na tu kombinaci. Nápad byl zajímavý, ale to provedení hodně pokulhávalo a zklamalo, Věřím, že víc než na příběh se soustředili na výpravu a vizuální efekty. Což na mě působilo jen chvíli, než se většina futuristických věcí a kulis začne opakovat pořad dokolečka. Občas byla zajímavá kamera, ale většinu stopáže jsem se nudil a ani vyústění mě nepřesvědčilo, tak dávám jen slabé 2hvězdy. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Martin741

Ked na mna francuzske sci fi velky dojem neurobili. Francuzi sa v tom napokon ani velmi nevyznaju, si myslim ..... to uz nech radsej tocia horory : 50 % ()

honajz2

Ten děj sám o sobě není vůbec špatný (originální ale ne, to pozor), ale na hodinu a půl v tomhle podání plném vaty a utahaných scén fakt nevystačí. Sice mě zajímalo, co z toho vypadne, ale bohužel je to celé zpracované tak vlekle, nudně a nezajímavě, že jsem chvílemi měl co dělat, abych to vůbec dokoukal. A to je to francouzské, tak jsem doufal, že to bude nejhůř tak průměrně, ale bohužel. Fakt jsem doufal ve víc. Navíc ten svět, ve kterém se vše odehrává, není moc představený. Takhle kladně můžu hodnotit snad jen samotný námět, herecké výkony a občas i kameru, ale jinak mě to nechytlo. 2* ()

MrPierc

Vizuálně čisté, nádherná hudba (jako od Thomase Newmana z Americké krásy) a perfektně stylizovaný design každé scény = málo barev, šedé, ostré a přísně dokonalé. NEJLEPŠÍ SOUBOJ NA BLÍZKO, co jsem kdy viděl. Film je na sci-fi dost reálný a vůbec bych neřekl, že to je vykradené Minority Report! Lahoda se dívat na tento snímek - zasloužených 5* ()

bourec

Francouzi dokážou natočit slušný filmy,proto jsem tenhle film na tv barrandov shlídnul.Začátek byl dost nepřehlednej,přesto vyprávění mělo slušný tempo,určitě jsem se nenudil.Postupně se dozvídáte ,proč se všechno odehrálo,jenže to už je pomalu konec filmu.Film patří do takový tý skupiny dobrejch filmů bez nutnosti ještě dalších vidění.60%. ()

pakobylka

Výrazná a hodně neobvyklá vizuální stránka i zajímavě nastíněná zápletka, ale její zpracování zůstává jaksi pozadu a vyznačuje se značnou naivitou. Ale zároveň musím přiznat, že "Chrysalis" je snímek, u kterého mi nijak zvlášť nevadí silně předvídatelný děj ... takže poctivé 3*. ()

Maty85

Vynikající sci-fi drama z blízké budoucnosti s mírně ponurou atmosférou jinak krasného Paříže. Originální, dobrý herecký obsazení, výborný efekty, skvělá zápletka, kde divák přesně pochopí vše až v samotném závěru. Byl sem velice příjemně překvapen touto francouzskou koprodukcí. ()

Radiq

Pozor - není to žádná francouzská kravina, jak by mohl naznačit filmovej plakát! Je to docela pěkné futuristické krimi. Vytvořit reálně vypadající budoucnost není žádná lehká šťáva, jako že to není nic lehkýho. V tomhle filmu se jim to povedlo docela hezky (aspoň do určité doby) a nenásilně. Když říkám nenásilně, tak tím ale nemyslím bojové scény. Z těch se daly dělat docela dobrý odběry. Nevěděl jsem, že choreografa bitek dělal ten, co dělal Bournea, ale přesto jsem sem nevědomky napsal: bitky ala francouzskej Bourne. Holt - asi to jde poznat. ()

ecceHOMMO

Aj napriek mnohým negatívam snímku som sa nedokázal ubrániť pozítívnemu pocitu z pozerania naň. Budúcnosť je tu ukázaná a vykreslená len v nepatrnom množstve a divák spočiatku ani netuší, že je z budúcnosti....akciu vlastne tvoria len dáke naháňačky a tuším dva súboje na päste...( a najmä tá v závere sa mi páčila ), čiže vlastne nič moc...ale zato má to svoje neopísateľné čaro a ako som už býval spomenul moje pocity boli vcelku pozitívne. ()

Javad

Francúzky hi-tech sci-fi thriller namiešaný z tých správaných ingrediencií – akcia, efektné pästné súboje z blízka, futurizmus, chladná atmosféra, skvelá kamera a vôbec ako celok dobre natočené. Dôkaz, že aj Európa dokáže vyprodukovať zaujímavé SCI-FI! Tunajšie hodnotenie absolútne nezodpovedá kvalitám filmu (nenechajte sa ním zmiasť!). Moje výhrady: krátka stopáž a málo prepracované postavy. Áno vizuálna stránka prevažuje tú dejovú, ale aj tak veľmi silné 4* ()

fefee

Pútavé sterilné sci-fi s dobrým nápadom nešťastne odpútava od pozornosti práve takmer nulová akčnosť, malá záživnosť hlavných postáv a totálne nevyužitý potenciál scénara. Veľká škoda toho nevyužitého nápadu ktorého iba občasná štýlová hudba nezanecháva ten dravý, tajomný a brutálny pocit temného sci-fi thrilleru. Slabý podpriemer. (2,5*) ()

zolo23

Čo to kurva bolo? Niekto sa tu ide hrať na to ako natočí sci-fi thriller? Keď si odmyslím naozaj dobrú kameru a vizuálnu stránku filmu, nieje tu čo hodnotiť. Nestáva sa mi často, že film vypínam po pol hodine, ale tu to nešlo inak. Čo týmto chcel básnik povedať naozaj neviem.....a ani nechcem. Preto ani bodovať nebudem. ()

vitekpe

Mohlo to byt roztomile akcni krimi becko v zanru technodystopicke sci-fi (nebo mozna trosku neonoir), ale bohuzel... Chybi tam jakakoliv sympaticka postava, dialogy jsou komplet umelohmotne, a pribeh nudny...skoda. ()

Seti

Námět, vizuál i atmosféra jsou prvotřídní, nicméně pokulhávající scénář a evidentně béčkový rozpočet podráží téhhle francouzské futuristické záležitosti nohy. Potenciál tu byl přinejmenším na sci-fi spielbergovských rozměrů, reálná podoba se však blíží spíše komorní televizní detektivce. ()