Pochmurná Paříž blízké budoucnosti je městem plným zločinu. Profesorka Brügenová se snaží zachránit život své dcery po těžké autonehodě - a to i za cenu manipulace s jejími vzpomínkami a sny. Policista Hoffman přišel o ženu a parťáka při přestřelce a touží po odplatě. Horečné pátrání jej vede ke klinice profesorky Brügenové, která skrývá nebezpečné tajemství... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

iXtr3m3

Nízkorozpočtový ale na druhú stranu "francúzsky" veľmi veľmi vzdialený ale farbami príbuzný bratranec Minority Reportu. Viac rozpočtu a mohla to byť kultovka. ()

Holina

Ten film mě zaujal natolik, že jsem se po deseti minutách věnoval raději něčemu jinému. Není to jeho vina prostě jsem na něj neměl náladu a jen tak hned ji mít nebudu. Takže bez hodnocení... ()

Jayem

Nemožem si pomôcť ale vôbec ma to neoslovilo a to som fanušik scifi. Otrepana tema z mazanim spomienok a manipulaciou s nimi. Pokial poznate Dollhouse pripadne My Own Worst Enemy tak tu neuvidite nič nove. Ale možem aspoň pochvaliť vizualnu stranku, ktorá aspoň trochu navodzovala futuristicku atmosferu. ()

jacksax

žádné velké myšlenky, žádné velké akce, prostředí a atmosféra pěkné, ale dalo se z toho vydolovat víc... Jediné co mi fakt vadí, je absence postavy, které bych mohl fandit. ()

Saur.us

Těžce nevyrovnaný a nudný sci-fi thriller, plný prázdných dialogů a plochých herců. Jediné plus jsou souboje na blízko, ty měli spád a opravdu se povedly. Škoda jen, že ten spád tvůrci nedrželi po celou dobu. ()

warrenur

Po 15tich rokoch som si dal opat reprizu. A som prijemne prekvapeny, ze sa mi myslienka za tie casy takmer vytratila zo spomienok a i tak mi namet pride zaujimavy a originalny, hoci samozrejme clovek cosi napozeral a ma s cim porovnavat. Myslienka manipulacie vedomia a pamate ma stale svoje oblasti, ktore ludstvo zaujimaju. Rozhodne nadpriemer. Odporucam. 55% ()

drankeryth

No ja neviem, ale tento sci fi film okoreneny krimoskou ma ani moc neoslovil. Zdalo sa mi to nejake nemastne neslane. Nieco tomu chybalo, aby ma to napumpovalo spravnym pocitom dobre odvedenej prace. Pastne suboje policajneho detektiva ma bavili pozerat a vyzerali dost zaujimavo a nejako aj dost originalne. Taky som mal z toho pocit:) Co sa tyka samotneho deja, tak to bolo nejake troska divne a chaoticke, co ma vobec nepotesilo. Velmi sa mi pozdavalo samotne prevedenie filmu do takych ponurych farieb, co ja len rad:) Je to len taky klasicky film zo zanru sci fi, ktory ani moc nevytrca nad hladinou priemernosti. ()

korok

NE. Jsem velkým fanouškem sci-fi filmů ale tohle je po immortel, eden log, dante 01 další francouzský počin jenž mi nesedl. Asi se propříště francouzským sci-fi vyhnu a zůstanu věrný těm hollywoodským. Francouzům, těm jdou horory ale tenhle žánr příliš ne. ()

MickeyStuma

Futuristický sci-fi příběh evropské provincie, který sice byť přímočaře, ale hlavně s respektem reprezentuje vcelku vkusný krimi příběh z blízké budoucnosti. Francouzští tvůrci si šli svou cestou a natočili viditelně čistě evropský film. Vyprávění příběhu nikam nespěchá a snaží se vytvořit temnější až depresivnější atmosféru za pomocí šedivého obrazového filtru. Pochmurnost prostředí samotného Paříže je tak neoddiskutovatelná věc. Tahounem je hlavně děj, tudíž nějakých akčních eskapád a speciálních efektů se nelze dočkat. Dá se říci, že je tento snímek určen převážně pro příznivce sci-fi povídek, kteří tak daleko více dokáží ocenit posloupnost a charakteristiku celého počinu. Zábavná pecka to tedy není, ale přesto svůj určitý potenciál patrný je. ()

ER

Stačilo pár věcí vylepšit a mohli jsme se dívat na zajímavější film. Stačilo by, kdyby se kung fu souboje vytratily (zápas staršího plešatého chlapa s otylým bulharským mafiánem fakt nevypadá dobře), kdyby se vytratila naivita některých scén (odepnutí pout jednomu z nejnebezpečnějších mafiánů) a kdyby ......No, je toho trochu více. Přičemž samotný nápad o vymazávání paměti a s tím spojených traumatech není vůbec špatný a hlavně ta část děje, která se odehrává na klinice (a nemám na mysli ty "bitevní" scény), kde sledujeme proměnu ve vztahu mezi dcerou a matkou,je výborná. Tady se mělo víc hrát na strunu psychologického thrilleru. ()

Black3R

Po Chrysalis-e a Eden Log-u som na 99,9% presvedčený že francúzi nevedia točiť čistokrvné Sci-fi. Od začiatku až po koniec som deju skoro vôbec nerozumel, veľmi ťažko sa to pozeralo :( A dve hviezdičky dávam len za dva perfektné bitky toho detektíva (Albert Dupontel).....40% ()

DJ Kritik

Ak by som si mal tento film pozrieť opätovne, dosť by som váhal. Je to tak na rozhraní kedy si poviem, "že ani nie je prečo" a "no čo ja viem tak dobre". Veľmi pomaly plynúce sci-fi, určitými logickými nepresnosťami a výrazne slabým prostredím, ktoré mi neustále pripomínalo "kovový svet". Vtiahnutie do deja: ** Realita: ** Akčnosť: ** Sci-fi: ** ()

johnsnow

Prekvapilo. Je síce pravda, že film má kurevsky dobrý námet a ten nie je využitý tak dobre ako by daná látka mohla byť. na to trebalo trošku skúsenejšiu osobu na režijnom poste. Ale napriek tomu Leclerq odviedol dobrú prácu. Detektívna dvojica je fajn, záporák celkom ujde, akčné scény ako je u leclerqa zvykom sú kontaktné súboje, sú dlhé, údery sú cítiť, strihu je pomenej, no radosť pozerať, len jej mohlo byť viac. Koniec trošku očakávaný ale predsa má pár prekvapení i jeden zaujímavý zvrat. sObjektívne 3* 4 prihadzujem za akciu. ()

Idealista

Vizuálně perfektní ale nezáživná , chladná , podívaná . Příběh dosti zajímavý ovšem né ojedinělý , podobných sci-fi už pár natočených je . Většině scén chybí dynamika a podle mě to spoustu divákú odradí a to je vážně škoda . ()

CrazymanM

Průměrnej film,připadl mi takovej nějakej povrchní,nevím,jak bych to řekl,chyběla tomu šťáva.Ne že by se na to nedalo koukat,to zase ne,ale dlouho si to asi pamatovat nebudu,prostě to vyšumí.Snad bych jen pochválil ty bojové scény,ty byly dobré. ()