Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Příběh inspirovaný skutečnou událostí, která se odehrála na lodi britského válečného námořnictva. Při zpáteční cestě z Tahiti v roce 1789 propukla na lodi vzpoura vedená prvním důstojníkem Fletcherem Christianem ( Clark Gable) proti sadistickému kapitánovi Williamu Blighovi (Charles Laughton).

Vzbouřenci pod vedením Fletchera Christiana našli domov na ostrově Pitcairn, kde jejich potomci žijí dodnes. (contrastic)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (31)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Vpravdě černobílej film. Nejenom barvami, ale i zpracováním charakterů. Do teď jsem viděl jenom verzi z roku 1984 kde nejsou postavy tak kategoricky vykreslené jako zde a přišlo mi to uvěřitelnější, ale tady je to zase lépe zahrané a víc vyhrocené. Pokud tedy přistoupíte na tu hru o krutém kapitánovi který terorizuje posádku a vpravdě Mirek Dušín jeho první důstojník který se mu postaví, tak dostanete na svou dobu opravdu velkoryse výpravně vypadající epos. Jenom by mu možná neuškodila větší délka, protože po postupně skvěle gradující první půlce se samotné vzpoury dočkáme až někdy 45 minut před koncem a pak už se toho moc nestihne.75% ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

Podľa filmovej ceny Oscar: najlepší film roku 1935. Clark Gable opäť v Oscarovej úlohe ? Pre boha! ako to ten nesympatický človek robil ? neviem !! Ale viem to že si tento film zaslúžil ocenenia. Na tejto snímke ma najviac fascinovali zábery na samotnú loď, bolo to úžasné. Či svietilo slnko alebo nastala pekelná víchrica vždy som videl loď a nie zmenšenú napodobeninu. Neviem ako to režisér spravil , ale výsledný efekt stál zato . Boli tu dobre napísané úlohy a skvelo zahraté postavy. Na moje prekvapenie je tam ešte doteraz atmosféra. Šikanovanie námorníkov gradovalo atmosfericky až do vzbury. Podarená snímka. Na to že nie som až taký fajnšmeker na staré filmy ma to celkom zaujalo. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Film má docela zajímavé tempo a jsou zde scény, které jsou téměř zbytečné, protože pro děj nemají příliš velký význam, ale nevadí to tolik, stejně jako tomu tolik nevadí skutečnost, že film je minimálně akční. Je zde vidět, jak se lidé dokáží postavit hajzlovi, pokud mají sílu, a stejně je zde úžasně patrné, jak systém dokáže všechno potlačit. Teď je na vás, jestli se rozhodnout, co je lepší - dodržovat pravidla za každou cenu a stát se otrokem, anebo se systému postavit a nechat se jím semlít. Film to vyjadřuje přesně tak, jak bylo potřeba. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Možná o kus dějově ambicióznější, než tehdy zvukový film naplno zvládal (nutnost doplňkového textu), i když mě to v roce 935 poměrně překvapuje, v důsledku čehož je Bounty velmi rozfragmentovaná a unikají jí jemné nuance a kontinuita, které by byly tak nutné pro plné vykreslení rostoucí ponorky. Mám pocit, že se děj vůbec nedaří přenést do dialogů a odehrává se výhradně v obraze a v expresivitě herců - zkušenosti Lloyda z desítek němých filmů je patrná ještě v roce 35, což mě docela překvapuje, protože měl podle všeho za sebou už pěkných pár zvukových filmů. Kdyby se ale zvuk vypnul, vlastně by tenhle film nebyl méně srozumitelný, řeč mu nic nepřidává, což bude někomu hodně vyhovovat a vyvolávat dojem opravdové filmovosti - i když ruku na srdce, trochu lepší užití zvukové vrstvy by asi neuškodilo. Bounty mi každopádně přijde zajímavá hlavně jako doklad doby. 3 a 1/2 ()

dopitak

všechny recenze uživatele

Nejstarší ze tří známějších verzí slavného příběhu. Chystám se v brzké době na komplet zhodnocení (původně jsem chtěl všechny tři vidět během jednoho dne, ale ty příšerné stopáže mě odradily). Lloydův film je jediný černobílý. Clark Gable v některých záběrech připomíná Mella Gibsona, který ho bude hrát o 49 let později. Charles Laughton je skvělý bastard - kapitán trýznitel, kterému prostě to zlo uvěříte. S širším komentářem a bodovým hodnocením počkám, až dokouknu zbytek. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (8)

  • Obsazení bylo zvoleno záměrně. Charles Laughton byl homosexuál a Clark Gable zase pověstný tím, že gaye nesnášel. Před kamerou to posloužilo svému záměru. (Terva)
  • Clark Gable si musel před natáčením filmu oholit svůj slavný knírek. Britští námořní důstojníci totiž v době, kdy se děj filmu odehrává, knírek nosit nemohli. (ČSFD)

Reklama

Reklama