Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

vincchuppo

Výborné herecké výkony ve výborně zfilmovaném výborném scénáři doprovázeno výbornou hudbou, akcí a sentimentalitou. Na konci jsem byl docela na měkko. Výborný film. ()

Ceberus

Mel Gibson mě zde přesvědčil, že dokáže zahrát i něco jiného než jen smutně koukající psí oči akčního hrdiny (byť se jim nevyhneme ani tady). A vidět Patricka Stewarta bez startrekovské uniformy, to jsem si také nemohl nechat ujít. :-) ()

ZnalecH

Tak mám za sebou parádní podívanou. Mel s Julií to opravdu perfektně zahráli. Hnedka jak jsem to dokoukal, tak jsem ani nepřemýšlel nad tím, kolik udělím hvězd. Bylo mi to naprosto jasné. ()

Tipko

Súhlasím s golfistom, čo sa týka výborného scenára, réžie, i so skvelým hereckým podaním M. Gibsona a J. Robertsovej. Film je veľmi aktuálny a jeho odkazom je, že nie všetky konšpiračné teórie zrejme nie sú teóriou, ale žiaľ faktom. Film núti k zamysleniu, aby človek nie všetky informácie z oficiálnych masmédií notoricky prijímal, ale ich aj skúmal, porovnával a hľadal si na ne i sám z iných zdrojov odpovede. Odporúčam. Do pozornosti k tejto téme ešte dodávam zaujímavú knihu od Martina Herzána o totalitnej svetovláde: http://knihy.own.cz/jakobova-studna/cs/totalitni_svetovlada.pdf ()

Likan7

První polovina ještě ujde. Zajímavý scénář, děj pěkně odsýpá a fakt, že vlastně nevíme, jestli je Gibson magor nebo ne mě bavil. Jenže pak se to zvrhne v obyčejnou naháněčku hodnýho páru a zlých chlapů. A film jde celkem hodně ke dnu. Roberts je tady krásná, ale ona ani Gibson to neutáhnou. ()

rublik05

Velmi povedený thriller se zajímavým dějem a zápletkou, která se týká špionážní tématiky spjaté s různými konspiračními teoriemi. Film je koncipovaný tak, že nepotřebuje nějak extra moc akčních scén, vystačí si s perfektním budováním děje a vyvrcholením v závěru filmu. K tomu připočteme výborné výkony hlavních i vedlejších herců, tajemnou atmosféru a excelentní režii a máme výborný thriller, který právem může patřit ke špičkám ve svém žánru. 8/10. ()

gemi

Cesta do hlubin konspirátorovy duše... Aspoň ze začátku, pak se vysvětlí proč. Aneb to, že jsem paranoidní, ještě neznamená, že mě nesledují. Je to natočeno takovým tím stylem klasických devadesátkových thrillerů. Hutná akce je prokládaná dlouhými "odpočinkovými" scénami, které by dnes střihem už neprošly. Čtyři, ale s odřenýma ušima. (Druhé zhlédnutí, první 16. 8. 2008) ()

Nix

Takovej mišmaš, který ale není tak špatný, jen nejsem úplně fanda takových nedodělaných věcí a i přes výkon Mela, mne to moc neoslovilo. ()

Rodin

Přiznám se, jsem kacíř. Nemám rád Julii Roberts. A dokonce ji ani nepokládám za dobrou herečku. Jenže i tak, prostě přes těxch 90% se u mě tenhle kousek vyhoupl a dokonce i ta mladá dáma sama sebe překonala (po všech těch Pelikánech a Pretty pokusech). ()

smajliss

Výborný nápad a plno skvělých herců. To už by měla být záruka kvalitního filmu. Jen tomu něco chybělo, možná dialogy mohly být propracovanější. ()

altaica

PRO MUŽE:Jestliže už máte tu smůlu, že potkáte pošuka, co sype z rukávu jednu konspirační teorii za druhou, tak to nejhorší, co se vám může ještě stát, je, když se ukáže, že ty jeho teorie mají sakra reálný základ. K pošukovi samozřejmě patří i archív, jaký by celá klientela psychiatrie složená ze samých čistých duší, dávala do kupy pár let. K tomu několik fórků, úprků, honiček a podrazů. 2/3 dobrý nářez a pak se to nějak zvrhlo v podivný Pall Mel.. Sice skládanka do sebe zapadla, žel poněkud šejdrem. Moc nechápu ostatní, proč píší o paranoie, když film ukazuje pravý opak.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE:Blankytná modř očí božského Mela, dokud ještě nebyla zakalena chlastem, mívala na ženy účinek palice na jatkách. No, vážně je dokázal omráčit. Zatímco v reálu je Gibson nebezpečný hrubián a magor, tady hraje, madame, ochránce žen (či spíše jedné ženy) a magora mile neškodného. A hraje jej tak dobře, že mi ve filmu nevadí ani ta ošklivá zubatá opice, na kterou mám alergii. V klidu mohu doporučit. ()

Oudee33

Měl jsem jen trochu problém s tím, že jsem se ke knížce dostal dřív než k filmu.. Ta byla mimochodem výborná a psaná podle scénáře, takže představivost mi jela přesně podle děje a mě tak připadalo jako kdybych to už viděl. Jinak fimlu ale neni moc co vytknout, Mel byl pro tuhle roli ideální pošuk, Julia byla přesvědčivá a všechno do sebe krásně zapadalo. Takže 80% no problem. ()

playboy_05

Zas az takova konspirace to fakt nebyla...skoda...videno temer s dvacetiletym odstupem a za nejakou "must see" klasiku to fakt nepovazuju ani v ramci zanru ()

Shanen29

Velmi dobře zrežírovaný a kvalitně zahraný film .Gibsonova jízda a Robertsové přesně střižená role na míru. ()

maramashi

Pri čítaní "Akční, Mysteriózní, Romantický, Thriller" ma mierne zabolelo v podbrušku. Vďaka bohu to dopadlo nadmieru dobre. Mel Gibson je ako vždy úžasný kradne si všetok priestor pre seba a môžem povedať že asi jedna z najlepších a najzábavnejších Melových rolí, úplne preňho netradičná postava šialeného taxikára ktorý verí každej konšpiračnej teórii ktorá mu vôjde pod ruky. Nesympatickú Juliu Roberts naozaj nemusím ale tu to bola asi jej najnormálnejšia rola. Pri tomto filme som si uvedomil že okrem X-menov som doteraz nevidel ešte nikde hrať Patricka Stewarta. Príbeh je napísaný špičkove, tempo sa rozbehne v štvrťke filmu, akcie je menej ako som čakal ale keď nastala bola nadmieru obstojná (likvidácia bytu, únik na moste, vypočúvanie v opustenej budove), humor bol vkusný vždy v správny moment a zvraty boli podané ukážkovo. Po dopozeraní mi zostal zostal príjemný takzvaný Good-feeling. Jednoznačne lepšia 4 85% ()

Fanak

I když považujete Gibsona za magora, chtě nechtě mu musíte fandit. A když se ukáže, že to s jeho duševním zdravím není tak uplně ztracené... A fanoušci Star Trek si jistě vychutnají odporně záporného Patricka Stewarta. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)