Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

E=mc2

Jeden z mojich najobľúbenejších filmov. Výborná atmosféra NYC. Výborná hlavná dvojica - predovšetkým Gibson. Formálne a remeselne výborný film. "Kto si?" "Som muž čo hasí požiar" ()

matezzz

Napoprvé se mi to dost líbilo, chaos a hlavně velmi dobrý výkon M. Gibsona... občas Jerry střihne i nějaký ten černohumorný vtípek a to s opravdu musíte zasmát... žádné zklamání, naopak chytrý a dobře natočený thtiller. ()

miguel_111

Pojašený a konšpiráciami posadnutý Mel Gibson, sympatická Julia Roberts a padoušsky Patrik Stewart bola podľa mňa výtečné zvolená herecká zostava. K réžií Richarda Donnera tvorcovi mojej obľúbenej série Smrtonosných zbraní ako vždy nemám čo dodať on je proste Pán režisér. Akcia a tempo filmu mali patriční nádych Donneroviek a to je fajn.Pre mňa 80% ()

Redswif

I když normálně Gibsna nemusím(výjma okamžiku kdy si sedne na režisérskou židličku) tak v tomto snímku jsem ho fakt žral a hlavně ty jeho hlody. S takovým typanem bych klidně jel v taxíku ;-) Jeho celkové vybavení pokoje připravenost an vládu a vše je dobré, jen ta Julia tam nesedla. Vážně jsem mu tu magořinu s konspirací věřil a to jeho bláznovství též. Bohužel jak řekl Ivoshek: "Picard za celý film nevystřelí na Klingony ani jedno fotonové torpédo." Celková atmosféra to však vytáhne na reálných 3* a ať se americká vláda snaží ;-) ()

lennyd

Přes den jezdí Jerry Fletcher (Mel Gibson) s taxíkem, a oblažuje své pasažéry pohádkami o různých vládních spiknutích. Po večerech pročítá noviny, a hledá vazby mezi zcela nesouvisejícími články - až narazí na spiknutí, jehož cílem je zabít prezidenta USA. Pokusí se o tom informovat právničku Alici Suttonovou (Julie Roberts), ale ani ona ani nikdo jiný mu nevěří. Kdo mu ale uvěří je tajemný doktor Jonas (Patrick Stewart), který za většinou z těchto spiknutí stojí - a pro kterého je Jerry, a vlastně i Alice nebezpečnou hrozbou ... Tento film jsem viděl už mockrát, a můžu si jej pustit klidně znovu. Sice takový paranoik jako Jerry nejsem, ale že část pravdy na filmu nebyla, tomu taky nevěřím (ale vcelku mne udivuje, že i po tomto filmu nezůstali jak Mel Gibson, tak i Richard Donner v hledáčku tajných služeb). Samozřejmě, bez Mela Gibsona by byl tento film poloviční - už během prvních pěti minut (v taxíku) dokáže zaujmout a už nepustit. Oproti tomu Julie Roberts, stejně jako v podobně laděném Případu Pelikán je i tady jen naokrasu, a ani po herecké stránce nic moc nepředvádí. Kladně hodnotím ještě titulní píseň, tu prostě žeru :) ()

Triny

Tak tenhle filmek není vůbec špatný! Pro mě vícekrát koukatelné dílko s příjemným hereckým obsazením a dobrým námětem. Melův trik s láhví na klice od dveří musím pořádně prostudovat a aplikovat ho na naše dveře..:D ()

VanTom

Rozhodně nepříliš tradiční film na pomezí komedie a špionážního dramatu. Skvělí jsou paranoidní Mel Gibson a démonický padouch Patrick Stewart, výborná je také originální hudba Cartera Burwella. Naopak škoda je příliš hollywoodského závěru, který zbytečně sráží výsledný dojem z filmu. ()

dANo

Mel Gibson ako paranoidný taxikár a príbeh plný klišé z filmov o sprisahaniach a tajných operáciách dávajú dokopy len obyčajný priemerný thriller bez nejakých úžasných hereckých výkonov (od Gibsona a Robertsovej som ich veru ani nečakal:), takže suma sumárum je 50%. Nepoteší, ale ani neublíži. ()

JohnSmith

Na tenhle film jsem se moc těšil.Bohužel mě velice zklamal. Není to špatný film,ale od tria Donner, Gibson, Robertsová jsem čekal mnohem víc.Takhle to vypadá jen jako průměrný thriller o paranoidním taxikáři, který zas tak paranoidní nejspíš nebude. ()

Mishqo

na môj vkus príliš obyčajné, málo vzruchu či napätia a dokopy sa tam nič nedialo...no dvaja hlavní herci ma asi nikdy neomrzia, hudba tiež dobre vybraná a scenár aj s prvkami humorom (typicky smrtonosnozbraňový) tiež neurazil ()

Brain-D

Mel je skvělej, takovýho roztěkanýho nervózního taxikáře mu šel. Hlavně to jde poznat, když máte ještě v paměti nějakou vážnější roli. Tady byl vážně jak na tripu, ale to se právě hodilo ke kontrastu jeho geniality. Julie se zde taky vybarvila, ale mel to táhl neskutečně. ()

ghatos

Nějak zvlášť mě hlavní zápletka nechytla. Mix několika žánru není špatný. Mel Gibson si zahrál sám sebe. 60%. ()

KASUGI

Mě se kdysi ten film hrozně líbil a s chutí jsem si ho v tv nenechal ujít. Bohužel, v půlce jsem to přestal sledovat, abych si kladné hodnocení nezkazil úplně. Obsah je vynikající, ale to pojetí hodně odpuzující. Nechápu, proč režisér Smrtonosných zbraní a svižných Assassins zvolil takovou divnou formu vyprávění. Působí to lacině a béčkově. Ještě, že alespoň ten Payback po letech neztratil na kvalitě. ()

Autogram

Toto nie je obyčajný film. Ako v správnom sprisahaní, od začiatku do konca nevieme, komu a čomu máme veriť, čo sú haluze a kto je ten správňak. Samozrejme skvelá Julia Roberts, ale o ostatných pochybujeme, chceme pochybovať, a tak je to v správne v správnom filme. Skvelé obsadenie ani netreba komentovať. –––– Takže NASA chce zabít prezidenta s pomocí zemětřesení? –––– Můžeš to dokázat? – Ne, dobrý spiknutí se nedá dokázat. –––– Nic není, jak se zdálo být. – Ne. Nic kromě ní. ()

Death

Atmosfera i herecke vykony na jednicku. Bohuzel scenar mi misty pripadal dost pritazeny za vlasy. A take ten konec mohl byt trosku jiny. Porad je ale Spiknuti nadprumerny pocin v oblasti thrilleru. ()

Philoun1

Mel Gibson v nevídané roli paranoika, který má pro změnu pravdu, se role zhostil opravdu skvěle. Julia nijak nepřekvapila, ale ani nezklamala. O konspirační teorie se tak trochu zajímám takže sem si tento filmek s chutí užil. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)