Co je skutečnost a co mystifikace? To ví jen on sám - newyorský taxikář Jerry Fletcher. Je to podivín, který každému pasažérovi vypráví o nejrůznějších spiknutích, v jejichž pozadí stojí oni. Jde tím na nervy nejen lidem, kteří ho vidí poprvé v životě, ale také právničce Alici Suttonové, jež pracuje na ministerstvu spravedlnosti. Ta sice Jerryho důkazy shovívavě vyslechne, ale nevěří mu stejně jako nikdo z okolí. Jerry, který Alici tajně miluje, ve svém bytě zachovává dokonalou konspiraci. Přesto neunikne tajemnému doktoru Jonasovi. Je chycen, ale podaří se mu z uzavřených prostor psychiatrické kliniky utéct a konečně Alici přesvědčí, že není blázen, ale oběť podivných doktorových pokusů s lidskými mozky. Oni jsou velmi nebezpeční protivníci a dvojice na útěku se ocitá v ohrožení života. (oficiální text distributora)

bolan

3 zásadní body a 3 neočekávané zvraty. 1) Skvělý začátek, kde sem se chechtal a divil se proč je v podtitulku napsáno mysteriozní/thiller. To je jasná prdel, komedie jak víno. 2) V půlce filmu se něco stalo a ze slušné komedie se stal naprosto vážně se tvářící americkej akčňák s FBI, CIA apod. kravinama a film už začal být trochu trapný. 3) Konec už byla jenom hromada sraček, kdy se z toho zas nějakej idiot snažil udělat srdceryvnou romantiku. Mohl z toho být takový dobrý film, ale bohužel. ()

Yokolobuna

První půlka filmu naprosto famózní zážitek. Thriller s řádnou dávkou humoru, to se jen tak nevidí. Potom autorům bohužel trošku došel dech a zápletka začala být lehce překombinovaná se sračkoidními prvky. Stále jde o sympatickou podívanou s hrstkou skvělých momentů. ()

Hepy13

Velmi kvalitní psycho-thriller s hvězdným obsazením. V napětí vás drží především to, jestli je Mel Gibson blázen, nebo jestli mluví pravdu, a za vším skutečně stojí oni. K tomu si připočtěte několik povedených akčních situací. Ovšem nebudu lhát, poslední zhruba pulhodina poslala můj dobrý pocit z tohoto filmu hodně dolů, a stejně tak i hodnocení ()

Jaroslaf

pro fanoušky konspiračních teorií a stalkingu by měl být tenhle film jasnou volbou. A podle mě je Mel Gibson jediný "hollywoodský fešák" který doopravdy umí hrát. ()

dvd-L

Poměrně zajímavý scénář a několik dobrých nápadů podaných pokud možno srozumitelnou formou. Vařeno podle vyzkoušených receptů se šťastným koncem navrch. ()

Gastovski

Zajímavý thriller se zajímavým námětem. Jen doufám, že to co ve filmu byla Jerryho "Conspiracy Theory" se neděje i ve skutečnosti. Kdo ví? Možná je v tom kousek pravdy. ()

joker2

Proč proboha prozrazujete celý film v popisku? Ach ti čeští distributoři :-(. Nechcete rovnou napsat spoiler i o Šestém smyslu? Pokud se vám film Spiknutí líbil, doporučuju film Případ Pelikán. Pokud chcete zjistit více o konspiračních teoriích, tak na netu je toho spousta, ale asi nejlepší je Zeigeist. ()

Mallyyy

Velice působivý film s krásnou Julii a sympatickým Melem, kteří tenhle film posunuli o úrověn nahoru. Skvělý scénař, režie a hudba. Jeden z mých oblíbených filmů s Melem. ()

Blackhawks

Pro mě osobně je tohle film ve kterém oba hlavní herci předvedli své nejlepší herecké výkony !! Skvělý příběh o teorijích spiknutí a o tom proč se nedají dokázat. Do toho všeho je Jerry posedlý knihou Kdo chytá v žitě ( má nejolblíbenější) a i když jí nikdy nečetl, tak si jí koupí kdykoli jí najde. A když jí nenajde tak jí hledá do té doby než na ní narazí.. :-) U mě je to hodně zásadní snímek a jeden z nejoblíbenějších.. ()

alambert

Klady: Mel Gibson a velmi kvalitni hudba. Zapory: Trosku horsi vykon Julie Roberts a trochu sem to nepochopil. Asi si to budu muset pustit este parkrat...xD ()

agassi68

Donner vie ako sa má robiť správny akčný film so zápletkou. Dej buduje postupne, ale nie nezáživne. Ani zložito, ani jednoducho. Vie si vybrať hlavných predstaviteľov a potom zamieša všetky ingrediencie tak akurát. S chuťou to spapáte ako dobre upečený koláč.. ()

char_t

Geniální scénář, parádně divný a paranoidní Mel Gibson. Jen ta poslední čtvrtina nějak ztratila šťávu. ()

DannyBoon

Útěk na vozíčku byl výborný, stejně jako Jerryho kvartýr. Jenomže od půlky to začalo nějak řídnout. Dal bych 70%. ()

helloween93

Jedna velká konspiračka od Richarda Donnera s Melem Gibsonem a Julii Roberts. Příběh mi přišel až moc naivní, Gibson vejde do budovy ministerstva a ihned je vyfocen a tracknut CIA. Ten příběh s naprogramovanymi lidmi k zabíjení hodně zestárnul. Kdysi jsem minimálně kus filmu viděl, ale nikdy to nebyla moje srdcovka. 3* ()

Rathalos

Reziser Richard Donner + Mel Gibson + Julia Roberts + Patrick Stewart = vynikajuci thriller,ktory je po kazdej stranke dokonaly,radost pozerat...:-) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)