Příběh o lásce, která se nemůže dočkat naplnění. On je v noci vlkem, ona ve dne jestřábem. Oba jsou osudově předurčeni k tomu, aby se nikdy v lidské podobě nesešli, pokud neprolomí zlou kletbu, jež na ně byla uvržena. Strhující, akcí nabitý napínavý zážitek. (Magic Box)

dezorz

Jastrabia Zena ma nostaligcku post socialisticku video prichut, lacny stylovy rozpravkovo fantasy film, ktore sme velmi v socializme nemohli. Film je skor stylovou inscenaciou, ale vdaka hore spomenutym podmienakom je na uzemi CR a SR fantasy klasikou. ()

laik_60

krásne vyrozprávaný romantický až rozprávkový príbeh. Oceňujem osadenie deja do takmer neporušenej stredovekej krajiny (neviem, kde sa točili exteriéry -ale voľba bola perfektná). Ten kameramanov trik s premenou oka ľudského na vtáčie a naopak dodnes spôsobuje, že sa na Pfeifferku pozerám vždy najskôr ako na ženu s jastrabími očami, až potom ako na herečku. :). S ľahkosťou dávam 4b. ()

C0r0ner

Donnerovi se podařilo (v tomhle případě bohužel nešťastně) zkombinovat dvě věci, které například Ritchie s Artušem dotáhl do dokonalosti. Nebyla to totiž ani temná fantasy, ani sebeparodie. Z obojího tak trošku, což ve výsledku vypadá celkem groteskně. Špatné to nebylo, ale dohromady takové nijaké. 60% ()

pakobylka

Nádherně ponurá pohádka z patřičně temného středověku, dojemně hrdinská i romantická. Její fantazie létá na křídlech jestřába a disponuje vlčími tesáky. Vypráví o krutém prokletí, které nezná slitování ... a o oddané lásce, která každý den čeká na kratičké okamžiky střídání dne a noci, třebaže jsou pro ni nanejvýš bolestné. ()

Juto

Jastrabia žena je veľmi sympatická, a dobre spracovaná rozprávka, ktorá trvá na želaní, aby jej milenci žili šťastne až do smrti. 7/10 ()

PanZahadnyCZ

Art department a autor ryze osmdesátkového soundtracku velmi shazují jinak celkem dobře vymyšlený film, který jsem zhlédl spíš jen proto, že pro mnohé je to jakási generační záležitost a odvěká klasika. ()

bartias

Zajímavě old schoolová fantasy z 80. let má romantickou tápletku a dostatečně charismatické i okouzlující obsazení, aby chytla za srdce. Rutger Hauer a Michelle Pfeiffer jsou pěkný pár, lákavým exteriérům to sluší ještě více a Richard Donner zvládne zrežírovat i akci s mečem. Jen nám ta Jestřábí žena, stejně jako většina stejně žánrových filmů z té doby, stárne. 7/10 ()

Prometheus69

Předvídatelná pohádka (kdo nevěděl že Etiennem už od první noci má taky své malé chlupaté tajemství?) ale dobrá fantasy z 90 let... prostě klasika. :) I když mi přijde trochu divné jak kněz může až tak někoho proklít.... ale beru to jako Fantasy kde je hlavním záporákem zase ta církev... Takže o to víc.. hvíznout jednu hvězdu jako bonus. :D ()

SeanLSD

Takto má vyzerať poctivá hollywoodska rozprávka podľa originálneho námetu! Dnes je toho už kopa, ale kedysi bola iba JASTRABIA ŽENA a bolo to pekelne dobré! ()

Sabrewulf

Ten příběh je hezký, casting příjemný (krom toho shrbeného Čenského záporáka), ale bohužel, celé to dost sráží forma, která silně pokulhává. Návaznost scén je někdy hodně krkolomná, třeba hned první výměna z noci (Pfeiffer) na den (Hauer) působí, jako by tvůrcům úplně vypadl celý kus filmu, to jsem chvíli přemýšlel, jestli mi něco neuteklo, ale vážně je to tak brutálně utnuté. Celé to korunuje naprosto nehodící se synťákový bigbít jakožto soundtrack. Je to škoda, opravdu mohlo jít o fajn fantasy. ()

filmmovier

Tahle fantasy mě mírně zklamala. Ovšem herecké výkony jsou na jedničku, atmosféra, námět a výprava taky. Ale moje dětské srdce to bohužel kdysi moc nedostalo, takže 65%. ()

Johnnas

Pěkný pohádkový příběh s Michelle v nejlepších letech. Spolu s Dračím srdcem jeden z nejlepších filmů s tímto pohádkovo historickým nádechem. ()

Faramir

Jedna žena a čtyři muži (biskup, mnich, kapitán a jinoch), kteří ji milují každý jiným druhem lásky... V případě biskupa je to láska zlá, nečistá a sobecká ("když ji nemohu mít já, ať ji nemá nikdo"), která je navíc neslučitelná s jeho úřadem. Také mnich má Isabeau rád - je to láska přátelská, spojená s výčitkou, že právě on zapříčinil její neštěstí. Kapitán miluje svou Lásku tím největším a nejkrásnějším způsobem, přestože dokud slunce vychází a zapadá, nemůže se s ní nikdy setkat, nemůže se jí dotknout, nemůže ji políbit. Jinoch má Isabeau rád čistým platonickým způsobem; ví, že ona ho nikdy nemůže milovat, maximálně ho může mít ráda. https://www.youtube.com/watch?v=_Uh_z840iYI ()

noriaki

Námětem tragické drama, scénářem odlehčená pohádka a atmosférou téměř hrdinské fantasy. Tím vším je Jestřábí žena. Říct o Richardu Donnerovi že je neznámý režisér, by bylo přinejmenším ignorantské. Přesto jsou jeho filmy mnohem slavnější, než on sám. Tady je krásně vidět, jak špičkový tvůrce to byl. Skloubit míchanici třech žánrů, vyrovnat se ze zoufale nepasující hudbou Andrewa Powella a přesto natočit silný vnitřně soudržný film, s tím by měl problém i Steven Spielberg. Donner o tom přesvědčil kritiky, ale méně už diváky. Čas mu dal ovšem za pravdu. ()

rockwoman

Skvělé herecké obsazení, hudba, atmosféra. Tenkrát se točily fakt nádherný příběhy a Jestřábí žena mezi ně rozhodně patří. Nostalgie, která nikdy neomrzí. ()

Brandon

Tohle je film, ke kterému se budu vždycky rád vracet. Scény nabité magickou atmosférou mě pokaždé uchvátí. Rutger i Mathew jsou fantastičtí, stejně tak jako temný aquilský biskup, který patří k mým nejoblíbenějším postavám. Do jestřábí ženy, krásné Isabeau, jsem se okamžitě zamiloval. ()

Kubaso

Poměrně příjemná fantasy pohádka s tehdy ještě výborným Hauerem a krásnou Michelle. Celkový dojem ale dost kazí soundtrack, ve filmu používaný zásadně mimo mísu, a Broderick coby komická figurka. Škoda, protože námět potenciál má a vizuální stránka filmu sedne dokonale. ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Jablko nepadá daleko od šípu

Jablko nepadá daleko od šípu

23.11.2008

Ridley Scott plánuje v Nottinghamu vzkřísit legendu o Robinu Hoodovi a produkční společnost Spyglass Entertainment si myslí, že když diváky zajímá anglický lučištník, možná budou zvědaví i na… (více)