Tyson

Rozhovory, archivní záběry a fotografie nabízí dokument o jednom z nejúspěšnějších sportovců všech dob. Mike Tyson je legendární boxer, který dokázal spojit pásy všech tří boxerských organizací. Jeho život byl ale také plný skandálů. V pouhých třinácti letech měl na kontě neuvěřitelných 37 zatčení. Dokument mapuje život tohoto boxera nejen v ringu. Mimo šampióna se v tomto snímku objeví legendární trenér Cus D´Amato, Evander Holyfield a další boxerské legendy. (Cliff Booth)

yatan

dokument tyson ma sklamal..prestrihy hlasov v jeho hlave a celkove vyrozpravanie pribehu o Mikovi jeho vlastnymi slovami je zaujmavy napad ale nepaci sa mi cely jeho spad a citim ze to su posledne zachvevy Tysona aby vyhrabal este par penazi..dalej ma napadlo ci to neni na objednavku koli tomu poucnemu a sentimentalnemu koncu..To ze sa Mike par krat dojme a ma slzy v ociach nam ho mozno ludsky priblizi ale nevyhne sa tomu ze kazdy vidi ze je tupy ako poleno a vnutri je roztrasena zmatena troska..Ano bol uzasny boxer kym sa z neho nestalo to co by sa z neho stalo uz ovela skor keby neboxoval..Dokument TYSON sa neda porovnat s dokumentom When We Were Kings tak isto ako sa Tyson nemoze porovnat s Alim. Mozno to ze je Mike Tyson taky hlupy robi pribeh menej charizmatickym a zaujmavym aj ked nepopieram ze ma zaujmavy zivotny pribeh ale skratka to nestaci na Muhammada Aliho ktory je vzorom sportovca, boxera, a sampiona ktory ma skratka CLASS - tym padom aj vsetky dokumenty maju predpoklad byt na urovni..5/10 sklamanie.. ()

Orhalmi

Výborná úpřimná,otevřená výpověď rozporuplné osobnosti.Skvělý střih. Vynikající arechivní záběry mladého Tysona, který byl v té době k nezastavení. A pak i pád na dno a potácání se na spodině. Je vhodné shlédnou i TV film Tyson, který je spíše biografický film podaný třetí osobou. Pak tento, co je osobní výpověď. ()

sirrgulo

Jen náhodou se mi tento dokument dostal do ruky, ale jsem za to opravdu rád. Je totiž vážně moc dobrý. Celou dobu vlastně Mike vypráví o tom jaký byl. O dětství plném krádeží a rvaček. O cestě k prvnímu titulu pod ochranými křídly Cus D¨Amata a nakonec o spoustě chyb, které udělal. Ať už se však choval jakkoliv, nikdo mu nemůže odlepit nálepku, na které je napsáno, že se jedná o jednoho z nejlepších boxerů, protože kolem dvacítky byl vážně nepřekonatelný. Škoda, že se člověk nikdy nedozví, jak by dopadly souboje, mezi šampióny různých dekád, to by mě opravdu moc zajímalo. ()

Elephant13

Upřímná zpověď jednoho z nejlepších boxerů v historii. Mluví o všem. O jeho dětství, prostitutkách, rozhazování peněz, náboženství. Až vás překvapí, jak citlivá osobnost to je. ()

baclajean

V súkromí toho pobabral naozaj veľa, no v ringu bol nenapodobiteľný - rýchlosť a zúrivosť, ktoré sprevádzali jeho súboje, boli jeho ochrannou známkou. ()

tubera

Osobní zpověď Mika Tysona. Nesnaží se dojmout a rozbrečet diváka, ale zároveń si nehraje na trďáka, který je nejchytřejší a nejsilnější ze všech... Výborný snímek. 10/10 ()

pierre9

Na počudovanie kultivovaný kúsok o nie až tak kultivovanom chlapíkovi, ktorý však týmto dokumentom v mojich očiach predsa len dostal ľudskú tvár. Rovnako ako eye candy som bol milo prekvapený, že Tyson je schopný rozprávať skutočne tak, že to má hlavu aj pätu, každopádne s blížiacim sa záverom (jeho kariéry i filmu) sa opäť ukazuje jeho neskrotná povaha, ktorá mu spôsobila toľko problémov. ()

Patr1k

Z filmárskej stránky takmer dokonalé, no musím povedať, že mi tam tie "videá v oknách" vadili, takisto aj prekrývanie zvukových stôp, inak veľmi fakticky poňatý dokument s osobným pohľadom Tysona na svoj veľmi rozporuplný život, Cus D´Amato z neho spravil legendu boxu, škoda, že z neho nedokázal spraviť vyrovnaného človeka... ()

xladik

Naprosto působivý životní příběh člověka, který dosáhl na vrchol i na úplné dno.(Tyson:" I dont know how ti live in the middle"....) Je opravdu na každém jestli mu to věří, ale já mu to věřil....Nepotřeboval vidět Rockyho aby jeho život opravdu prožil.Naprostý respekt pro mne této živoucí boxerské legendě.5 hvězd. ()

Toro8

Je to klasický dokument o Mikeovy. Zábery zo zápasov z tlačkovy atd. keby to urobili na spôsob Aliho alebo Klitschkovcov bola by to iná káva. ()

opicee5

Wow.Jeden z nejlepších dokumentů co jsem kdy viděl,povinost vidět pro všechny milovníky boxu.Mike ukazuje že není ten bezmozek a zlý chlap,jak nám ho vždy ukazovala média.Měl jsem čest se s ním setkat osobně a tento dokumend jen potvrdil můj dojem,jaký jsem si udělal o Mikovy po setkání s ním.Je to člověk,ktéremu lidé ublížili a zneužili jeho slavu a pověst,k vlastnímu obohacení a zviditelnění.Nezávidím mu to,čím vším si musel projít a doufám že už bude mít ve svém životě klid.Nyní i chápu proč ukousl ucho Hollyfieldovi a upřímně se mu ani nedivím.Naopak Evander v mojích očích,tímto nečistím stylem boje velmi poklesl.A pro všechny přikydávače zde,kteří píšou jaký Tyson je ikdyž ho nikdy nepotkali,Mike je hoden obdivu,nejen za to čím si prošel ale i tím že je jedním z nejlepších sportovců historie a dokázal ovlivnit mnoho lidí.Tyson je a navždy bude LEGENDA. ()

stuj

Zajímavý život. Hlavně ty začátky. Ale čím blíž ke konci, tím víc jde vidět, že to byl vlastně debil. Dokument ale docela dobrý. Tedy až na ty stupidní hrátky se zvukem, kdy se vyslovená věta X-krát opakovala jako ozvěna... pch. ()

kak2s

Od dealera a vykradače k boxerovi, který svůj talent částečně zahodil. Chybí mi zde určitě i názory a rozhovory s někým dalším, než jen monolog Tysona. I přes neskutečně špatné zpracování lze dokoukat a něčím zajmavé asi je, ale určitě mohlo být zpracováno daleko lépe. Velký dík lidem co se to snažili přeložit a dodali titulky. ()