Trojdílný muzikál Doctor Horrible's Sing-Along Blog, určený výhradně pro internet, pojednává o šíleném vědci a zároveň superzločinci, který je platonicky zamilovaný do dívky z prádelny, Penny. Je však příliš plachý na to, aby ji oslovil. Zároveň velmi touží po tom, aby se dostal do ligy superzločinců. V cestě za splněním obou snů mu však stojí jeho věčný rival a superhrdina Captain Hammer, který ho ve všem poráží. Scěnář napsal uznávaný tvůrce Joss Whedon, spolu se svými bratry a snoubenkou jednoho z nich, během stávky scénaristů a celý projekt natočil s minimálním rozpočtem s pomocí svých známých. (Sydia)

lakikaki

Lacný infantilizmus v podaní výborných hercov a zároveň vynikajúcich spevákov. Soundtrack je aj po stom vypočutí za šesť hviezdičiek, snímok je aj po druhom zhliadnutí za štyri. Lacný vizuál (nie bez dôvodu) mi nevadí, ale zopár hluchších miest áno. Ale je obdivuhodné ako sa z projektu za takmer nulový rozpočet stal kult. ()

Pajky3

Tohle je jeden z důvodů, proč mít rád Neila Patricka Harrise. Písničky jsou skvělý a herci taky. Není to žádný zázrak, ale příjemně strávený čas ano. ()

Sammya

"Everyone's a hero in their own way...". Tak tohle bylo naprosto geniální, přehnaná parodovaná ptákovina, ale geniální :D Neil Patrick Harris a Nathan Fillion naprosto kralovali, jejich charisma tam sálalo a herectví bylo skvělé. Musela jsem se skoro celou dobu smát, písničky byly úžasné a všichni tři z hlavního castu zpívali výborně (věděla jsem, že NPH zpívá skvěle, ale o NF jsem to netušila). Simon Helberg jako Moist :D Akorát konec jsem nečekala, trošku šok. Jako všechno, co vytvořil Joss Whedon - perfektní. ()

Splasher

Přesně vidím tu cílovou skupinu, která je tomu ochotná dát 86 %, já ale do ní určitě nepatřím. Průměrný muzikál (opravdu mi všechny písně splývají a sing-along vážně nehrozí) a bohužel i průměrná komediální/parodická část, která se sice tváří originálně, ale těch pár opravdu originálních prvků není vtipných. Za málo peněz málo muziky. ()

Radiq

Myslim, že trošku přehodnoceny kvůli tomu, že hlavního hrdinu/padoucha hraje nejoblíbenější postavička z How I met your mother. Jo, muzikálový vložky byly vytříbený a poměrně kvalitní jak po stránce hudební, tak vtipné. Ale s tím vtipem je to přece jenom trošičku pojeb. Párkrát se zasmějete, ale víckrát to vidět nemusím. Dobrej byl konec, kdy každej určitě čekal klišoidní happy end... ()

TomStall

Ač filmové muzikály nějak zvlášť nemusím, bylo mi jasné že tenhle počin bude něco víc.. NPH je dnes opravdu fenomén a rozhodně po právu, protože celých 40 minut stojí a padá právě s ním. Vlastně spíš jen stojí:) Tenhle poloamatérský (a to rozhodně nemyslím v uráživém slova smyslu - ale vzhledem k okolnostem vzniku) miniseriál rozhodně stojí za shlédnutí. ====EDIT po dalších třech zhlédnutích==== *****, nejde jinak - písničky se vryly do paměti a nechtějí pryč! ()

Doudis19

Pro mě jakožto milovníka Harrise s Fillionem,je tenhle experimentální, internetový projekt kde se tihle dva setkají na jedné obrazovce, ještě k tomu jako padouch a hrdina, splnění snu. Kdo tyhle bezesporu frajery až tak nežere, i tak musí ocenit tuhle muzikálovou satiru, ať už pro songy, pro emoce a co teprv pro tu neotřelost a originalitu. Bože opravdu jsem nadšenej jako už dlouho ne. Zloduch Horrible necítí nic, ale ve mě ten omamný pocit lásky na první pohled dříme dál :-). Asi teď už vím, jak se cítil Mal (seriál Firefly), když prvně uviděl svou Serenity.. ()

filmmovier

Joss Whedon je scénaristický génius a u muzikálú to platí ještě tak stokrát víc (mrk, mrk Once More With Feeling) a u Dr. Horribla se mi to zase potvrdilo, protože tohle bylo fakt skvělé. Naprosto boží a legen (jenom si počkejte...) dární mix komedie, romantiky a akce s opravdu nepředvídatelným, ale o to zajímavějším koncem, skvělými songy (kovbojové) a skvěle napsanými charaktery, jak je ostatně u Josse zvykem. Koncert pánů NPH, Helberga , božího Filliona a okouzlující Felicie Day skutečně stojí za pozornost a dá se u něj litovat pouze jedné věci, a sice, že to nějakým způsobem nepokračuje a není toho víc. Takhle ale jde o parádní jednohubku nabitou neskutečným množstvím nápadů, u které vůbec nebude vadít, když ji uvidíte opakovaně. Protože tenhle muzikál, ve kterým je hlavní záporák sympaťák a klaďas kokot (Hammer is my penis) si to zaslouží. 85%. ()

Nutrička

Dr. Horrible si mě získal od první vteřiny. Písničky jsou úžasně chytlavé, celou dobu jsem si pobrukovala. Tady jde vidět, že se dá natočit něco originálního, i když základní zápletka je vlastně celkem prostá. Dr. Horrible je i přes svou zlotřilost sympaťákem na první pohled a nejde jinak než mu celou dobu fandit. Captain Hammer je zase dokonale zparodovaný kladný superhrdina, který oslňuje už jen svým zářným zjevem. Moje největší nadšení si ale získali ti tři absurdní zpívající koňáci. První scénu s nimi jsem si musela pustit znovu, protože poprvé jsem ji nemohla pořádně vnímat, jak jsem se smála. Signed Nutrička :) ()

Elementál

Velice povedené, svižné, vtipné. Hudební scénky na velmi slušné úrovni - kdybych slyšel jen hudební stopu a nepřemýšlel nad textem, měl bych za to, že se jedná o nějaký slavný muzikál .-) Křehký příběh o superzloduchovi a jeho přihlouplém sokovi. A dokonce to má i nějaký konec a navíc vůbec ne špatný - inu Whedon se zase předvedl... A klidně by to mohlo být i delší. "Podívej se na moje zápěstí...už musím běžet!" ()

Zdeňka

Celkem příjemně ztrávených 40minut. Muzikál, na kterém jde vidět, že jsi tvůrci na jeho zrod nedali moc velkou práci, proto není nějak více kvalitní, ale milý a nenucený. V určitých směrech bych něco vylepšila, ale jinak to bylo super. ()

Playman

Naprosto precizně a minimalisticky zpracovaný velkolepý svět superhrdinů a superpadouchů. Geniálně promyšlené, rytmické, melodické a strašně chytlavé písně. A pak samozřejmě vždy dokonale hrající Neil Patrick Harris, který dodává ještě větší šťávu už tak skvělému scénáři, který je naplněn mnoho legendárními hláškami. Víc takovýchto originálních televizních projektů - víc projektů, kde by mohl hrát Neil Patrick Harris. ()