Trojdílný muzikál Doctor Horrible's Sing-Along Blog, určený výhradně pro internet, pojednává o šíleném vědci a zároveň superzločinci, který je platonicky zamilovaný do dívky z prádelny, Penny. Je však příliš plachý na to, aby ji oslovil. Zároveň velmi touží po tom, aby se dostal do ligy superzločinců. V cestě za splněním obou snů mu však stojí jeho věčný rival a superhrdina Captain Hammer, který ho ve všem poráží. Scěnář napsal uznávaný tvůrce Joss Whedon, spolu se svými bratry a snoubenkou jednoho z nich, během stávky scénaristů a celý projekt natočil s minimálním rozpočtem s pomocí svých známých. (Sydia)

Všelicos

Šílené. Naprosto šílené. Ale také kouzelné, nádherné, chytlavé. Asi nejlepší blbůstka, kterou jsem za poslední rok viděla. O tom svědčí fakt, že už jsem se přistihla, jak si ty písničky nepřítomně broukám :) "But it's plain to see evil inside of me is on the rise." A Harris je úžasný! :)) ()

Mikino00

Skvělý muzikál, které nejen dějově, ale i vizuálně rozhodně nezklamal, písničky taky nemají chybu a Neal je naprosto úžásný. ()

Milky.

Pokud se chci bavit a budu brát Dr. Horribla jako Whedonovu garážovou jednohubku, kterou si udělal s pár herci v podstatě k ukrácení dlouhé chvíle v režisérské pauze v roce 2008, tak tohle je prostě bomba. Harris s Filionem si tohle šílenství viditelně užívají co se dá a na dílku to jde hodně poznat. Po hudební stránce je tohle naprostá perla a to, že soundtrack z Walkmana poslouchám ještě teď po třech letech mluví samo za sebe. Dokonalé muzikálové songy s chytlavými texty, které perfektně doplňují atmosféru (jak jinak, když je to muzikál) a šílené nápady (kámoš Vlhoň, rozteklé zlato, dopis prostřednictvím zpívajících cowbojů...) mě bavily tak, že už jsem to viděl snad 10 krát. Což není ani moc těžké, celé to trvá ca 40 minut a bylo to vydáváno zadarmo po třech čtvrthodinových částech streamovaně po internetu (až po nějaké době placeně a na nosičích), což je další plus. Pro mě je tohle srdeční záležitost a nemůžu jinak než 5* I AM CAPTAIN HAMMER...AND THESE...ARE NOT THE HAMMER!... ()

rcorp

Epický superhrdinský muzikál, který ani v příbuzných žánrech nemá konkurenci. Dark knight se může jít zahrabat. :D ()

muoaner

Pro mě velké zklamání po ustavičně vychvalovacích ód od kámošů, ale že je to muzikál a já se na to vydržel koukat až do konce a nerval si poslední vlasy na hlavě a nevystřelil si máminou pistolí z kredence z hlavy mozek, aby bylo ukončeno to trápení při každé písničce za to dávám dobré 3*. ()

masiko

Chytlavá pěvecká čísla, překvapivě vtipný Nathan Fillion a již tradičně boží Neil Patrick Harris, který je ještě stále dost neokoukaný na to, aby to celé bez problémů útáhl i sám. ()

Thehellion

Vtipné, poutavé, originální, jednoduché..opět famozní Neil Patrick Harris, o jehož pěveckých kvalitách jsme se mohli už přesvědčit jeho duetem s Matthew Morrisonem při jejich předělávce Dream on od Aerosmith..Dr. Horrible je proklenut skvělými písničkami, vtipem a místy i zajímavými myšlenkami................ ()

Eterninox

Jossu Whedonovi se s Dr. Horriblem povedl malý filmařský zázrak. Za směšné peníze natočil krátkometrážní muzikálový bonbónek, který skvěle funguje jako rozverná parodie superhrdinských žánrových klišé, a zároveň jako autonomní a překvapivě komplexní zpracování konfliktu tvaru a podstaty, a to jak ve vnějším tak ve vnitřním světě. Hudební čísla jsou výborně napsaná i provedená – jsou vtipná, dramatická i tklivá přesně když mají být, a ve výsledku jsou mnohem chytlavější než valná většina vysokorozpočtových muzikálů, co jsem zatím viděl. *** Herecké obsazení je jedním slovem geniální. Neil Patrick Harris výborně zvládá cynického pseudo-superzloducha s něžným srdcem, Nathan Fillion zase válí jako super-namyšlený skoro-superman Captain Hammer, a Simonu Helbergovi evidentně vyhovuje role směšného nerda, kterého nikdo nebere vážně. Největší výhrou pro mě ale bylo obsazení Felicie Day jako Penny, která svou odzbrojující vírou v dobro (a o nic méně odzbrojujícím úsměvem) výrazně kontrastuje s oběma anti-hrdiny, a v drtivém posledním aktu přináší hořkou katarzi. 95%. PS - Fanouškům Dr. Horribla také nemůžu nedoporučit i quasi-dokumentární "audiomuzikál-o-videomuzikálu" velmi pregnantně nazvaný "Commentary!" ()

Simgal

Tento styl humoru mi moc nesedl a muzikálová vystoupení taky ne. 3 hvězdy dávám ze tří důvodů: 1. NPH je prostě borec, který u mě bude už navěky zafixovaný jako Barney. 2. Nathan Fillion je sympaťák od kosti. 3. Felicia Day, do které jsem se asi zamiloval :) ()

Chipešek

Když se sejde hvězndá partička ze seriálů Firefly, The Guild, HIMYM a BBT, tak to snad ani nemůže dopadnout špatně. A to muzikály nemám rád... ()

Greg25

To máte tak, Joss Whedon je taková skoro legenda všech fandů do komiksu, sci-fi a diskutabilních kultů jako Buffy. Stačí říct jediné slovo Firefly nebo druhé slovo Serenity, a to už je přesně ten důvod, proč by všichni fandové výše zmíněného měli zpozornět - pokud někdo totiž natočí muzikálovu parodii hraničící s kýčem, máte právo ptát se: "Mám důvod to vidět?" Odpověď zní:"Ano, protože to natočil Joss Whedon, a to už něco znamená, minimálně to, že nekorektnost dostává háv parodie a vtipu." Nikoho povolanějšího na natočení podobného neznám, stejně jako mě nenapadá nikdo povolanější než Nathan Fillion na postavu Captaina Hammera. Bravo. :-) 85% ()

Pedro Morales

Neil Patrick Harris, který hravě strčil do kapsy všechny své předešlé role. Perfektní Nathan Fillion, podle mě jeden z nejvíce nedoceněných herců součanosti. Pro mě neznámá Felicia Day, která je v roli Penny jednoduše úžasná. A především jasný důkaz, že pokud má vzniknout něco opravdu originálního, jedinečného a nezapomenutelného, pak to nesmí vznikat v Hollywoodu, ale musí to být nezávislý projekt. Dr. Horrible's Sing-Along Blog je přesně takový, je vtipný, přitom plný emocí a hlavně s neskutečnou lehkostí a nadhledem vypráví příběh, který se vám dostane pod kůži tak hluboko jako máloco. ()

andio

Asi nejlepší muzikál vůbec. Spolu s Formanovými Hair pro mne drží první místo muzikálového žebříčku a nemyslím si, že by kdy něco mělo šanci to změnit. Skvělé písničky, zpívající Neil Patrick Harris, Felicia Day a Nathan Fillion, výtečné nápady jak v podobě narážek na popkulturu, tak třeba seriálové vydání, které příběhu přidalo na spádu. Prostě Dr. Horrible je pro mě srdcovka a každá vteřina mě i na poněkolikátý bavila. Any adult with half a brain can see that human kind has gone insane. To the point where I don't know if I'll upset the status quo if I throw poison in the water main. - Listen close to everybody's heart and hear that breaking sooound, hopes and dreams are shattering apart and crashing to the ground. - I can not believe my eyes, how the world's filled with filth and lies, but it's plain to seeeeeee, evil inside of me is on the RIIIIIIIISE! :) 10/10 ()

xxSmoldaxx

Super internetová muzikálová jednohubka, která v první řadě hlavně pobaví. Moji oblíbení seriáloví herci podávají až překvapivě dobré pěvecké výkony. N. P. Harris jako vždy nezklamal a dokázal , že jeho kariéra je jenom na vzestupu. Navíc padoušskej smích , za kterej by se nestyděl ani Joker . Čistejch 80% :) ()

melloun

Unikátní muzikál, který si získal mé srdce! Může za to především Neil Patrick Harris, známý především z HIMYM, který mě svým zpěvem nadchnul, ale i ostatní zpívají velmi dobře. Celkově je hudební stránka velice příjemná a svěží. Příběh je originální a neotřelý, za což dostává celý projekt velké plus. Excelentní kousek!!! ()

Ulrich

Hvezda za NPH, dve hvezdy za songy. Asi nelze mit vysoke naroky na tento skromny pocin jen tak pro prdel, ale tohle je presne jeden z tech projektu, kde mam pocit, ze ucinkujici se bavi vic, nez obecenstvo. Budiz jim to prano... ()