Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

zlabus

Tuctová variace na téma "jak zabiják na stará kolena k rozumu přišel", která má sice velice vtipné momenty (úvodní sekvence je skvělá, množství vedlejších postaviček...), ale celkově jí právě tahle tuctovost, otravně napsaná postava Emily Blunt a prapodivná lovestory těžce tlačí do průměru. S jednou projekcí nemám problém, ale znovu to vidět nepotřebuji. 60% ()

javak810i

Výborná komedie! Upřímně jsem ani nečekal, že se takhle pobavím. Bill Nighy jako obsedantní nájemný vrah ze staré školy předvedl snad svůj nejlepší herecký výkon. Emily Blunt to tentokrát výjimečně slušelo. No a Rupert Grint s Martinem Freemanem jen dovršili tohle skvělé herecké obsazení. Anglicky vtipné, dostatečně akční a místy i trochu romantické a sexy. Za mě 5*. ()

Ellmariachi

Přiznám se, že film mi tak nějak nesedl. Asi jsem čekal něco jako Zatím spolu, zatím živí. Dostal jsem ale trošku ztřeštěnou komedii, kde na mě zabijáci působili jako by se do filmu ani nehodili. Obsazení je fajn a Emily pro mě má určité kouzlo. Postavy mě ale celou dobu ne a ne dostat do děje. Do konce jsem se tak nějak protrápil s konstatováním, že zase tak špatný to nebylo. Jenže rozhodně pro mě Neřízená střela není ani ničím zajímavá. 60 procent. ()

Riddick77

Osvěžující svým britským humorem a ačkoliv záplatku nelze považovat za originální, tak Nighy s Blunt to vrchovatě vynahrazují. 8/10! ()

Makky

Bez tak skvelých hercov by to ani nebolo ono. Toľko vtipu nemá v sebe ani hociaká komédia. A navyše vďaka Wild Target si už určite vždy budem pamätať, aká je moja váha, čiže... "Koľko vážiš?" :) ()

contrastic

Po úvodních titulcích nás hned od první vteřiny Wild Target přímočaře vtáhne do děje a v podstatě už nepustí. Skvěle natočená komedie, které chybí jen trošku dotaženější konec ! Jinak to nemá chybu :) ()

Tirion

Nemohu dát méně než pět hvězdiček, protože po tolika letech hledání zábavné komedie, kde se fakt budu smát, jsem ji konečně našel. A snad je to až osudové setkání, že v ní hraje právě moje srdeční slabost - Bill Nighy. Není to kdovíjaká světoborná věc, ale má to prostě ten klasický anglický švih, který je plný suchého a sarkastického humoru. Bill Nighy (výjimečně v hlavní roli) ční nade všemi. Jeho komika a smysl pro gag jsou geniální a jsem rád, že kritikům dokázal, že umí odehrát v typicky obrovském nasazení i roli velkou. Rupert "Ron Weasley" Grint a Martin "Bilbo" Freeman jsou příjemným překvapením a jakousi třešničkou na dortu. Nutno podotknout, že zásluhu má i téměř bezchybná režie a obrazotvornost Jonathana Lynna. ()

SarumanKo

Lynn aj vo svojom návrate k zabijackej tematike kombinuje neoriginálny príbeh a môj obľúbený britský humor s troškou akcie, svižnou muzikou a veľkou porciou výborných hereckých výkonov. Výsledkom je hravá a veľmi príjemná britsko-francúzska jednohubka. (80%) ()

italka63

Svižná komedie, která pro mě přišla zcela nečekaně z Anglie ,neboť přiznejme si to, vše,co pochází právě z této země dvakrát nemusím, ale jsou i výjimky.Mezi ně bych zařadila právě tohle dílko o tom, jak i nájemní zabiják může změnit své myšlení.Bill Nighy nezestárnul tolik, jak jsem čekala ,Emily Blunt byla mírně střelená pohodářská zlodějka a z Ruperta Grinta se najednou vyklubal sympatický zrzoun.Celý film jsem se dobře bavila protože i postava maminky dodala další vtipné prvky do děje. S čistým svědomím hodnotím za čtyři hvězdy. ()

Maq

Milá komedie, nikde nedrhne, nestagnuje, pěkně odsýpá. Přitom to podle mého soudu není nijak intelektuálně náročné, takže největší záhadou pro mě zůstávají slabé obchodní výsledky tohoto díla. Opravdu je tohle pro divácké masy už příliš namáhavé? Naproti tomu mezi zdejšími komentátory převažují příznivá hodnocení. Tak možná se na propagaci díla vykašlal distributor; on taky normální divák si pamatuje tak deset dvacet herců, a když tam nejsou, tak si lístek nekoupí, že? ()

rt12

Už dlouho jsem se tolik nenasmála. Matka zabijáka, která dá novinové výstřižky o ,, úspěších" svého synka jako dárek k jeho narozkám, je vskutku originální počin. V tomto duchu se nese celý film. Samotný výkon Billyho byl skvostný. ()

type_B

Hodnocení na csfd tradičně nadsazené. Zas tak vtipné to rozhodně není. Ostatní kvality filmu tento fakt nijak nevylepšují. ()

MATADOR

Vcelku obstojná komedie s příjemnou stopáží, herci a vtípky. Svou osobitostí neurazí žádného diváka, který hlavně zjistí, co myslí žena tím, když se zeptá muže "Kolik vážíš?" :) ()

katuska138

První půlka byla opravdu skvělá, skvělý humor, vše fungovalo. Pak mi ale hlavní hrdinka začala lést totálně na nervy. ()

togaf

Emily Blunt tenhle snímek ovládla, a že byla ve skvělé herecké společnosti. Naprosto chápu, že ji Bill Nighy nedokázal odstranit. Ale nejen Emily, celá tahle komedie je úžasná, všudypřítomná ironie a "typický anglický humor". Nemám slov, prostě se na Neřízenou střelu podívejte :) ()

Toj

Docela zbytečný film... Průměrná žánrovka, která recykluje klišé v prakticky absolutně nezajímavém a neoriginálním příběhu v nepříliš vtipné komediální podobě... Sakra... Čekal jsem, že alespoň Nighy pobaví.. Stále je to koukatelné bez problému na jeden zátah.. Jen vás pak asi napadne, že kdybyste dělali cokoliv jiného, tak o nic nepřijdete.... ()

Foma

Čerstvej komediální, nonšalantní, suchej, černej, ale přitom prosvětlenej, vítr z Británie. Hlavně v něm nehledejte logiku :-)! ()