Neřízená střela

• Velká Británie Wild Target (více)

Victor Maynard je v duchu rodinné tradice profesionálním zabijákem. Dalo by se říci, že je ve svém oboru absolutní špička. Svou práci vykonává rychle, precizně a nezanechává žádné stopy. Jeho obličej nikdo nezná, dokonce ani jeho kolegové zabijáci netuší, jak přesně vypadá. Brzy oslaví 55. narozeniny, žije sám bez potomků a jeho matka se obává, že by mohl být homosexuální a nezanechat po sobě pokračovatele rodinné tradice. Jednoho dne dostává Victor zakázku na zabití mladé podvodnice a zlodějky Rose. Prodala svému zákazníkovi panu Fergusonovi padělaný obraz za 900 tisíc liber. Zdá se to jako snadný úkol, ale Rosino chování je naprosto nevyzpytatelné. Victor selhal. Victorova matka je velmi zklamaná a žádá syna, aby se svému zákazníkovi hned omluvil a svou chybu napravil. V tu dobu už má však Rose na mušce Fergusonův muž. Než však stihne Rose zabít, Victor ho zastřelí. Šokovaná Rose žádá, aby ji Victor chránil. Domnívá se, že je soukromý detektiv, a nabízí mu 30 tisíc liber týdně za svou ochranu. Nasedají do Rosina auta, kde však na ně čeká další zabiják. Toho si vezme na mušku mladík Tony, který se na místě činu vyskytuje spíš náhodou a ze svého konání je vyděšený. Victor v něm odhaluje velký talent, a vezme ho proto s sebou. Všichni tři se nyní musí ukrýt. Jako bezpečné místo určí Victor drahý hotel. Náhodou se v hotelu a na stejném patře ubytoval i Ferguson, kterého Rose podvedla. Ferguson si najímá nového zabijáka Dixona. Jeho úkolem je zabít Rose i Victora Maynarda. Úplnou náhodou Ferguson a jeho pomocník objeví Rose a Victora v hotelu. Okamžitě se za nimi vydají. Victor, Rose a Tony ujíždějí v malém mini cooperu, pronásledováni velkým mercedesem. Mají štěstí, jejich pronásledovatelé nezvládnou řízení, a těžce se zraní. Victor odveze Rose a Tonyho do svého domu na venkove. Zde budou všichni v bezpečí. Victor nabízí Tonymu, že mu poskytne zdarma šestitýdenní výcvik, a Tony rád přijímá... (TV Prima)

marek29

Ale jo, dá se to :D já osobně nejsem zastáncem britského humoru a z hlavního hrdiny tento "anglický šarm" přímo tryská. Jinak Emily Blunt to neskutečně sekne, Ron sice bez Hermiony a Harryho, ale taky se neztratil a vcelku zábava, kterou bych se ovšem před cizíma asi nechlubil, aneb existují i větší rozsekávače a zaručené kvality na poli humorných filmů ;) místy napětí, místy vtip a po většinu filmu romance a vztahy, takže jako ideální divák mně z toho vychází ženská se slabostí pro vztahy, která strávila život sledováním anglických prasečin typu "Jistě pane ministře" apod. ()

Greendell

No nevim, nebylo to úplně špatný, ale zas taková hitparáda teda taky ne. Je to chvilkama vtipný, ale občas mi to přišlo takový přehrávaný a taky krapet přiblble natočený. Jednu * dávám za Emily Blunt, protože když byla v záběru, tak jsem od ní nemohl odrthnout oči, opravdu nádherná. ()

sechmet5

Na ten humor musíte být naladění. Poprvé jsem film v půlce vypnula, protože mě moc nebavil. Když jsem si ho pouštěla podruhé, měla jsem na něj tu správnou náladu a smála jsem se nahlas. Je to opravdu dobrý film, jen se na něj musíte dívat v tu správnou dobu. ()

Peter Bračík

Príjemná, ľahko vstrebateľná komédia, ktorá počas celého sledovania nenudí. Výborné herecké obsadenie, dobrý scenár, a všetko to, čo v poslednej dobe komédiám chýba. ()

dzberry

Humor a děj vhodný spíše do některé z epizod Chipa a Dalea... Urputná snaha o srandu způsobila, že poprvé jsem se pousmál (ach, konečně konec!) až se začátkem závěrečných titulků... Emily Blunt nádherně koketuje. Infantil-hahaha-metr se mi taktak zastavil na dvou hvězdách... ()

subic

Jistě velmi zábavná komedie. I profesionálům se někdy zkomplikuje život a musí se rozhodnout, co dál. Navíc, když za všechno může žena, někdy je na zabití, přesto jí to dost sekne27leté Emily Blunt je vážně kouzelná. Nejsou to úplně čisté 4 hvězdy, je to tak 75%. ()

helrohir

Vcelku príjemná krimi/komédia, ktorá ťaží najmä z kvalitného obsadenia - štýlový Nighty, (vizuálne) úchvatná Emily Blunt a nevadil mi ani potterovský Rupert Grint. Typický britský humor sa tu miestami mieša s čiernym humorom a výsledkom je nadpriemerná zábava pre každého. 75%. ()

zubrik66

Teta Bluntová rozhodne nie je neriadenou strelou. Trocha pojašená pani, ktorá zabudla, že má dospieť. Avšak napodiv jej spôsob života prináša ovocie, a je v celkovom rozpore so životom Victora. Spájať lekvár s čalamádou sa občas zadarí. ()

MirkaP

Velmi zábavné. K páté hvězdě mi chybělo něco, nevím co, asi ten humor nebyl dost suchý. Skvělé obsazení, užila jsem si to. A konečně mi zde v zajímavostech bylo vysvětleno zvláštní držení rukou Billa Nighyho. ()

pekas

Tohle je velice příjemná romantická jednohubka se skvělým obsazením a perfektně zahraná. Přišlo mi to ale nějaké krátké. Rozhodně doporučuju. 80% ()

Kimkong

Příjemná komedie s trochou krve, kterou táhne Emily, která se tváří roztomle. Film o zabijákovi, který se zamiluje do svého cile. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 33%, Audience Score - 56% | FDb.cz - 72.8% | Velmi dobrá a dost vtipná britská komedie s "britským typickým obsazením", které máme fakt rádi. Bill Nighy se své role zhostil fakt velmi dobře, v Lásce nebeské uletěný zpěvák, tady uhlazený zabiják, to jsou ale role! Emily je hezká "podvodnice" a dva Ruperti opravdu překvapili. Přesto to má k originalosti dost daleko, ale některé ohrané gagy stále fungují. Prostě dobrá oddechovka, která ničím nepřekvapí, ale ani "neurazí" :-) 75% ()

PAVLIS

Kecal bych, že se tu není párkrát čemu zasmát. Pokud ale své oblíbené herečce téměř přeju, aby se nedožila konce, tak je něco špatně… Otravná nuda. 25.7.2021 - ČSFD 74% / 68% IMDb ()

angel.CZ

Tak bohužel.... začátek nasvědčoval něčemu slibnému, ale po přestřelce v garažích již byly vesměs nucené dialogy a přišlo mi to humorem jako Béčková francouzka komedie z 80´let.... i při stopáži 90 minut mi to po hodině přišlo jako film na celou noc a těšil jsem se na konec, kterého jsem se po přestěhovaní do baráku zabijáka nedostal - vypnul jsem to šel na jiný film 😕 škoda ()

situs

Naprosto pohodová záležitost na nedělní odpoledne. Samozřejmě je to otázka vkusu, ale pobavil jsem se víc než u nedávno viděných Killers nebo infantilních Machrů (ani jedno jsem nedokoukal do konce). ()

lulu37

Výborné osvieženie, ktoré má síce slabé miesta, ale ako celok je to dosť dobré. Bill Nighy v netradičnej úlohe. Jemu stačí pohyb kútikom úst, aby vás rozosmial. ()

yatan

Velmi slabucka tipicky britska nahanacka, ktora sa ale bude ceskolovenskemu divakovi pacit pretoze je mila, utulna a nicim neurazi. Z filmarskeho pohladu je to ale zaner, ktory uz bol tisic krat sfilmovany a zahrany lepsie a vtipnejsie. 4/10 ()