Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

david666

Dobrá oddychovka, nic víc od filmu nečekejte. Film má spád, pořád se něco děje. Pravda, musí si člověk odmyslet ty krásné američany apod:-) ()

leonidas

tak kdyby archeologové z přítomnosti nepřišli do minulosti dopadla by stoletá válka jinak.škoda fandím angličanům.Angličané jsou zlí,francouzi bojují za národní svobodu(???!!!),hrdinové se soustavně zachraňují jsou zavíráni utíkají a dělají různé skutečně zajímavé věci jen aby se bylo na co dívat a divák (tedy já) mohl žasnout.proč? ()

veverysiak

Ani už neviem, prečo som sa na toto tešil, možno kvôli téme stroja času, ktorý mám rád, možno kvôli režisérovi, ktorý naozaj niečo dokázal, možno kvôli Butlerovi, po zhliadnutí mi to dáko vyšumelo z hlavy, toľko pakovín a amatérčiny som vôbec ale vôbec nečakal, chlapi si museli spraviť jednu veľkú ožieračku a popri tom dačo natočili, takže 30%. ()

cici24

Vůbec né tak špatné jak se zdá. Klasický dobrodružný film, který se opírá o problematiku cestování časem a změny minulosti resp. následné budoucnosti. Má to prostě tempo a je to i zábavné...Samozřejmě, že to na Oskara není, ale v záplavě Hollywoodské produkce bych to řadil na vyšší level.. ()

Weehaa

Mne to neprislo spatny. Oddechova zabava, umocnena nadhernou skotskou anglictinou nekolika postav. Ideani na nedelni zehleni. Za tyden z filmu nebudu vedet nic, ale to byl ucel - clovek si pro boj s nedelne-odpoledni depresi nechce zvolit film, kdy pri zaverecnych titulcich upusti naparovacku, vsechny kosile na pristi tyden hodi z okna a stane se o pondelka jinym clovekem. ()

rytir1

Někteří uživatelé prostě když nemůžou cestovat v čase, tak nemaj co doma na práci než na netu ničit hodnocení filmů. V lepším případě místo hodnocení filmu se zde pitvá knížka. Jistě, byla lepší. Ale filmů o cestách v čase bylo už více a horších. Tento neuchvátí, ale romantického nádechu rytíře André Marka v podání Butlera si nejde nevšimnout, to mi neříkejte. ()

mucho3

Knižní předloha se mi četla jedním dechem,film za tím pocitem dosti zaostává.Přesto jsem vděčný za tento pokus,mohlo to dopadnout daleko hůř... ()

zigy

Zajímalo by mě, co na tenhle film říká doktor Emmet Brown......asi by se mu ježily vlasy hrůzou z těch časových paradoxů, které by mohly způsobit zkázu celé naší galaxie (v tom lepším případě, protože v tom horším to odnese celý vesmír)...:)... z výše uvedeného jasně vyplývá, že filmy o cestování v čase prostě mám rád a tak téměř z povinnosti dávám aspoň za tři hvězdy...námět je velmi zajímavý, ale zpracování mohlo být lepší (v půlce jsme usnul, takže pokud v těch 15 minutách byla nějaká zásadní scéna, tak jsem o to přišel). Zaujalo mě, že ač se to celé tváří spíš jako pohádka pro děti, čas od času tam někoho docela brutálně sejmou, to bych nečekal. Závěrečná pointa je ovšem krásná. ()

Emperor1

Nečekal jsem kdoví co, ale i přesto jsem zklamán. Film o tom, jak se banda akademiků změní na bandu neohrožených akčních hrdinů. Už to samo o sobě působí nevěrohodně. Pro mě je tento snímek příběhem i zpracováním fádní, podprůměrný žánrový slepenec třídy bé. Ale kdo si potrpí na nenáročné, lehce akční historicko-pohádkové příběhy s nádechem romantiky, špetkou sci-fi a šťastným koncem, ten si zde jistě přijde na své. ()

Muf911

Film o cestování v čase. Ale za mě zklamání. Nedořešené časové paradoxy, spousta ohraných klišé, mizerné dialogy. Aspoň že ta výprava byla tak bohatá, že bylo na co koukat ()

Radek273

Příběh stojí zato, začlenění děje do historické doby taky a hlavní dvojice (nebo alespoň pro mě hlavní) Gerard Butler a Anna Frielová jsou ideální. Bohužel to neustálé ohmatávání a nucená přitažlivost mezi Walkerem a O´Connorovou je úděsný, a to je ještě hodně mírně řečeno. ()

Onono

Film síce nepatrí medzi tie najlepšie a s tým strácaním to fakt trošku prehnali,ale celkový dojem to na mňa spravilo. Pekne spracované historické obdobie,žiadne romantické rozprávanie vo veršoch a podobné hlúposti.Dokonca i zbrane pasovali do obdobia,čo vôbec nie je pravidlom. Ale to je len zopár dobrých stránok,ktoré ma oslovili.A za ten celkový dojem čo na mňa urobil si myslím zaslúži 4*. ()

RomanL

No, tak ta druhá hvězdička je za výpravu a za ty pěkné kataputy, ty balvany metané na pevnost jsou jako živé. Ale jinak je to film o cestě do minulosti přesně tak, jak si ho nepředstavuji. Od první do poslední chvilky návštěvníci působí jenom chaos - možná by to bylo lepší natočit jako komedii, asi by to mělo větší šťávu. Jestli je to podle Crichtonovy knihy, tak už vím proč je nečtu. ()

karnát

Tenhle film jsem viděl v televizi a na televizi to byl opravdu vysoký nadstandard. Hlavně historické kostýmy byly krásné, triky taky velmi slušné. Děj samozřejmě natvrdlý, ale koukalo se na to dobře. ()

Ajfist

Knižní předloha byla vynikající,nemůže to ovšem přesvědčit někoho,jehož "šálek kávy" tenhle žánr není,to je samozřejmé,proto i hodnocení některých může být tímto dost ovlivněno.Já jsem čekal, jak většinou bývá,že film zdaleka nedosáhne kvalit své knižní předlohy,ale tentokrát se to docela povedlo a bylo to příjemné překvapení. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku