Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

JJ.Gibson

Cestování časem mě bere, ale tady jsem trochu zklamaný. Hlavně mi vrtá v hlavě jedna věc... Spoiler: Třeba jsem to nepochopil, ale ve 14. století dobyli francouzi tu pevnost La Rock(myslim) hlavně kvůli tomu, že na hradby pevnosti přivázali anličani Lady Claire, která zemřela, francouze to naštvalo a dobyli pevnost. To je okay, to jsou dějiny. Ale o 600 let později se náhodou vyrobí stroj času, pohoda. A teď to přijde: Andreas najde zachovalý sarkofág v součastnosti (a pak odcestuje časem do 14. stol.) v něm jsou dva lidé, postupem času se dovídáme, že to je vlastně Andreas který zůstane ve 14.stol. a Lady Claire, kterou Andreas zachránil. ALE to není možné, protože by minulost musela počítat s budoucností, že se vyrobí stroj času a že studenti do toho vstoupí a změní dějiny. Aspoň takhle to vidím já. ()

blackrain

Cestování v čase do budoucnosti už jsme tu měli, tak se můžeme vydat do minulosti. Tentokrát se ocitneme ve středověku, v době válečného konfliktu mezi Anglií a Francií. Mezi oběma zmiňovanými zeměmi zuří Stoletá válka. Pod tímto názvem vešla do dějin, ale trvala o šestnáct let déle. Za příčinu konfliktu se považuje spor o nadvládu ve Flandrech a jihozápadní Francie. Líbila se mi závěrečná bitva, která se odehrávala ve tmě a vypadala hodně slušně. Na nedělní odpoledne přímo vhodné. ()

jajinka

Docela příjemná záležitost, cestování časem (zrovna teda do špatného období).. Místama jsem lehce nechápala jisté věciminulost - současnost(budoucnost?), ale možná to byl i záměr.. ()

YURAyura

1/10 - at ziji poradne scifi nebo historicke eposy - hamba podobnym televiznim slataninam plnych chyb a s vypravou, s jakou jsem schopny dat dohromady za barakem z obnosenych veci pripravenych do charity (vcetne HITECH nacini). Fakt ubohe... Ani se mi nechce verit, ze to delal Donner ()

Desperado

Dávam síce svoje obligátne tri hviezdičky, hlavne kvôli spádu a akcii, no musím pokarhať tvorcov za nevyužitie tak sľubného potenciálu, ktorú kniha ponúkala. Tá sa naozaj čítala jedným dychom, nemálokrát s predstavou nádherného filmového spektáklu. Scenár je však príliš oklieštený, Donner tu funguje viacmenej na zotrvačnosť a nevýrazní herci tomu taktiež nepomáhajú. Pôsobí to celé ako šumienková limonáda. Škoda. Ten Crichton naozaj nemá v poslednej dobe na filmové prepisy svojich románov akosi šťastie. Len ktovie, aký podiel viny na tom nesie on. A to nemyslím jeho knihy. ()

stration

Důchodce Richard se vrhl na cestovačky v čase. Což o to, podobný filmy mám rád, ale tady se to fakt nepovedlo. Celý film je k uzoufání nudný, ani chvilku jsem se o nikoho nebál a těch zabitých mi líto nebylo. Žádný zvrat, žádné WTF a žádná pointa. Jedna nelogičnost střídá druhou a tak už mě na konci ani nepřekvapilo, že jeden z "naší" party zůstal v krásném, mírumilovném a láskyplném čtrnáctém století. Pochválit můžu akorát vizuál a herce, kteří, chudáci, dělají co můžou. Nemám chuť vidět znovu. ()

FilmFan24

Někdy si připadám jako bych přišel do jiného časoprostoru, když vidím ty podprůměrná hodnocení tady u filmů, které si to vesměs nezaslouží. ()

maverick10

Je vubec mozny, aby tohle natocil reziser Supermana? Ze by klesnul az na hranici podprumernych televiznich produkci?? Jako kdyby scenar napsali pres noc na koleni. S charaktery postav se taky pani moc nezabyvali, proste do toho skocili po hlave, bez premysleni, jen aby to bylo hotovy co nejdriv. Tak tohle ne!!! Divak neni debil pane Donner. ()

Hennes

Jako příznivec filmů o cestování časem, jsem byl trochu zklamán. Je to trošku přitažené za vlasy v momentech, kdy naši hrdinové plně zapadají do 14. století. Jsou z nich stejně dobří válečníci jako z dobových rytířů a voják který se dostal do středověku před skupinkou archeologů je dokonce pravou rukou anglického krále. Knížka má lepší základ na kterém se dalo stavět. Hudba je povedená, ta sedí. Závěr a vzkaz na hrobce mě dostaly definitivně. ()

Martin741

Knihu som myslim kedysi davno cital, takze akesi fragmenty si pamatam. Film je vsak nudne, suchoparne spracovanie dost pritazlivej tematiky cestovanie v case. Herecke vykony pod urovnou priemeru, k tomu otrasne dialogy. Ale ze Richarda Donnera ako rezisera mam rad, dam z ucty k tomuto staremu bardovi 53 % ()

Rodriguez

Hezký průměrný film s hereckým obsazením. Pěkné kulisy, výborné souboje a i když jsem nečetl knihu myslím, že je film výborně natočený i když někde trochu pokulhává. ()

C0r0ner

Sem tam nějaké to klišé, realističnost nic moc, místy se to celkem vleklo, že jsem váhal mezi jednou a dvěma hvězdami. No a pak přijde bitva a ta byla špičková, kurva. Dohromady tedy nic moc, doporučit to určitě nemůžu, ale tu třetí hvězdičku ještě vyškrábnu. 50% ()

Juto

Tento film obsahuje niečo ľahké a nepodstatné. Pri sledovaní to takmer odpláva do zatratenia. 4/10 ()

emo

Nie je to až taká katastrofa ako som čakal. Donner odviedol rutinérsku prácu. Problém je v slabulinkej knižnej predlohe. Hneď po dočítaní som to tipoval na mini sériu od Sci-Fi Channel... Bohužiaľ som sa mýlil. Ako televízny seriál by to bolo viac než uchádzajúce, ale ako kinofilm... Výprava, Tylerova hudba, kostýmy, efekty, ba ešte aj herci sú televízny... Vlastne herci sú katastrofálny! Nielen že postavy sú trápne napísané, ale ešte aj ich predstavitelia pôsobia až príliš toporne. Drevenný Walker je z nich asi najlepší=spravte si obraz... ()

Šimpy

3 a půl *. Jak už jsem se zmínil, miluju cestování časem a zde, ač několikrát obehrané téma, přesto se mi velmi líbila myšlenka, kdy Andre zůstává ve středověku a prožije svůj život jako rytíř. ()

messiah

Vcelku zdařilá adaptace vynikajícího románu mistra "technothrilleru" Michaela Crichtona nabízí divákům adrenalinový vílet do středověku, tentokrát v alternativě "budoucnost jde změnit, ale...". Neubráním se srovnání s knihou, takže kdo zná Crichtona, dá mi za pravdu že jeho díla jsou nositelem velkého množství varování, poučení nebo informací o určitém problému. Ve filmu však je pouze vynalezen stroj času a probýhá záchaná mise. Zcela zde chybí zmíněný aspekt jenž činí Crichona Crichtonem...to je jednoznačně největším nedostatkem filmu oproti skvělému románu. S tím související rychlý, mírně chaotický začátek je druhou (pro mě) vážnou vadou. Uznávám ale že zrovna zdlouhavý začátek by pro někoho kdo nečetl byl dosti nestravitelný. Z knihy vlastně zbylo ono úžasné dobrodružství které je v knize jen příběhem k přiblížení problému. Pokud čtenář knihy překousne to že jde jen o ten příběh (v knize tedy méně podstatnou část), čeká ho parádní večer plný zábavy v napínavém historickém dobrodružství...jako se to stalo mě. Příjemnou zábavu, rozhodně doporučuji. ()

otík

Donner dokázal natočit nemastný neslaný historicko-dobrodružný film, který diváka vůbec nevtáhne do děje. Připadal jsem si, že opravdu sleduji jen sled obrázků a bylo mně úplně fuk, kdo tam zařve nebo ne. Přitom triky nejsou nikterak špatné, akční scény jsou ucházející a i závěrečný "mega" souboj je docela zdařilý. I ten příběh by se dal bez potíží přežít. Jenže herci si diváka na svou stranu nezískají a po filmu zůstane jen trpká chuť na patře. A taky mi vadilo celkem hodně zabitých osob, v tak rozmarně laděném filmu bych to nečekal. ()

Radiq odpad!

Ježíši kriste pane na nebi, ty to vidíš... Ve scénách ze současnosti to ještě jakž takž jde, čímž myslím to, že bych tomu dal aspoň 1 hvězdičku. V historické části to však úplně selhává a je to béčko jak vyšitý, smrdí to podpažím a válí se to v hromadách hnoje. Nepomůže tomu ani hromada známých tváří, jejichž herecké kreace jsou horší než kremace. V kombinaci s tím dějem je to tragédie největší a je to jak koule do mixéru. Scénář psal asi nějakej člověk, co bydlí blízko reaktoru a dialogy ukradl nějakýmu zhovadilcovi přímo pod nosem a myslel si, že tím to vyhrál. Už jenom cestování časem mi dycky přišlo jako naprostá blbost a žádnej film mě nikdy nezaujal. Krev se tam objevuje jenom v náznacích, jak z nějaké disneyovky. Výbuchy, ohně a boje musí rozcupovat mozek i nejotrlejším divákům. A jestli ani to ne, tak doporučuju raději sebevraždu, než tohle... Teď čtu, že to je podle Michaela Crichtona, no tak to nevim jestli je blbej ten námět nebo tak zpizdili ten film... ()

dr.fish

Je to vlastně hrozná škoda toho nápadu. Dobře vypravený a obsazený film, který mohl být klidně hitem roku, se bohužel tak nějak rozplizl do ucumlaných scén a klišé. Místy se sice daří nějaké to dramato vytvořit, ale místy je film naopak dosti úsměvný. Zklamán jsem vlastně jenom kvůli promrhanému potenciálu, jinak na pobavení to docela šlo. 60% ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku