Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

jenik71

Cestování časem je (alespoň zatím) blbost, ale je to pro diváky většinou atraktivní téma. Když to tak tady čtu, asi jsem jeden z mála, komu se tenhle výlet do roku 1357 celkem líbil. Děj je docela zajímavý a pochvalu si zaslouží hlavně výprava. Berte to vyloženě jako film na odreagování a nezamýšlejte se nad tím, že hrdinové přímo zasahují do historie a mění tak dějiny. Potom nemůžete být zklamáni. ()

Ironfood

Proud času je s přehledem nejslabší román od Crichtona, který jsem zatím četl. Ale už při čtení jsem si říkal, že by se podle něj dal natočit slušný film. No - tenhle to bohužel není. Dost špatné mi přišlo už obsazení (kupříkladu Billy Connolly v roli profesora Johnstona po většinu času působil jako nesvéprávný pomatenec). Poměrně důležitá rovina knížky, ve které archeologové zjišťují, že skutečnost se v mnoha směrech výrazně liší od jejich předpokladů, je tu odbyta zhruba jednou větou. Postavy tu ani nijak zvlášť nevyužívají svých znalostí či technologií, což je přitom v příbězích o cestování do minulosti obvykle dost zásadní (a hlavně atraktivní) věc. Když už tu nějakou informaci z budoucnosti použijí (například k nalezení chodby za reliéfem) tak je to až příliš nesmyslný časový paradox. Některé dějové linky z knihy jsou tu tak okleštěné, že by bylo lepší je rovnou vypustit. Středověká atmosféra po většinu času žádná, napětí i tempo nulové. V závěru to díky bitvě dostane troch švih, což filmu spolu s mou slabostí pro středověk nakonec zajistilo dvě hvězdičky. Jinak hudba nebyla špatná, ale filmu moc nepomáhalo, často mi přišlo, že moc neladí s dějem na obrazovce. ()

sedm.1

Filmy o cestování v čase má moc rád,ale tato bezkrevní splácanina byla fakt až urážející.Neuvěřitelná(!!!)spousta nelogičností,televizní výprava,děj bez spádu a atmosféry,co dodat,provar jak blázen a prvotřídní nuda. ()

Cejny

Docela zajímavé dobrodružství s tématem o putování časem, kterému bohužel něco chybí. Většina scén a a vlastně i celý děj je strašně předvídatelný. Jediné a velké plus si zaslouží hudba, jinak je to prostě béčkovina jak vyšitá, přestože si v tomto filmu zahráli Gerard Butler a Anna Friel. 40 % ()

upson

Není to až tak špatné, jak se při prvním pohledu na 54%ní hodnocení zdá. Určitě to už není ten Richard Donner v plné síle ale je to určitě slušná podívaná na kvalitní 3,5 hvězdičky. Kupodivu se tu setkala řada herců, kteří v té době ještě zdaleka nedosahovali takových honorářů jakými se mohou pyšnit teď viz. Gerard Butler (ten by po roce 2005 byl mnohem dražší poutač), Paul Walker, Michael Sheen. Krásných kulatých a poctivých 70% :-) ()

tempus

Tento film je ideální na nedělní odpoledne, kdy máte chuť si dát pozdní devadesátky - začátek desetiletí milenia. Četl jsem knihu (je dobrá stejně jako film, až na to, že nejlepší je ve filmu konec a začátek a v knize prostředek) a mohu říct, že scénárista zkrouhnul z předlohy to, co dělá Crichtona Chrichtonem (není to chyba, když se to se to dostalo skoro až pouhé inspiraci). A že je chyba to, že vyškrtávání celých stránek nebylo o malinko VĚTŠÍM rozsahu. ()

Metal Lord

Vcelku průměrné, rychlé ubíhající sci-fi se vcelku solidním obsazením, kde i Paul Walker ještě nebyl za takovou "automobilovou" hvězdu filmového plátna ()

Finskej

Přiznejme si upřímně, že s původní knižní předlohou to má společné jen ústřední nápad - kdo čeká zdařilou adaptaci, bude zklamán. Zklamán bude i ten, kdo čeká nějaké obzvláštní herecké výkony - žádné nejsou, ostatně k nim není prostor. A zklamán bude i ten, kdo čeká historickou věrnost. Ani na ni se příliš nedostalo. Kdo se dokáže oprostit od těchto (nikoliv principielně nesmyslných) požadavků, uvidí průměrný film s tematikou časoprostorového cestování, který v podstatě tvoří kulisu pro sled bojových scén a celkem uteče. Zajímavý je snad jedině báječný skotský přízvuk Gerarda Butlera, ale to každému nemusí stačit :) ()

cachina

Film měl poměrně slibný potenciál, zkušené jméno na režisérské stoličce, zajímavé herecké obsazení a u mnoha diváků oblíbený motiv cestování časem. Ale bohužel snímek zůstal daleko za svým očekáváním. Příběh pojednává o skupince archoelogů, kteří cestují zpět časem do dob stoleté války, aby zachránili svého kolegu, jenž zde uvízl. Ve filmu tak najdeme dvě dějové a časové linie (minulost a přítomnost) a silný deadline, který je ještě více umocněn faktem, že se vztahuje na obě dějové linie zároveň. Bohužel děj je velice předvídatelný a bez výraznějších překvapivých zvratů. K tomu všemu je příběh lehce nepřehledný ,,mišmaš", ve kterém se hlavní hrdinové neustále pod vlivem okolností rozdělují a posléze se hledají. Do toho každou chvíli někoho z nich (nebo i všechny) zajmou, posadí do vězení a následuje útěk. Tento jev se ve filmu opakuje několikrát. Nakonec se bohužel jedná o velice průměrnou podívanou, na kterou divák za chvíli zapomene. ()

iXtr3m3

Ale hej, je to slabučké a hlúpučké béčko ako sviňa, ktoré sa do kina dostalo asi omylom, na druhej strane to malo celkom slušnú post-teen eskadru vrátane pár legionárov, takže ja som sa nenudil. ()

Eraserhead

Teda že zrovna Donner natočí takovouhle sračku bych nečekal. Špatný scénář, hrozní herci, vynikající hudba Briana Tylera. Ale ani ta nedokáže vytáhnout tohle Nic z hlubokého podprůměru. ()

kazatel

V Timeline je toľko nelogičnosti, že by to bolo vhodné spomínať, len keby celý film nebola taká kravina. Jediné, čo stojí za reč, je celkom slušná výprava, aj keď mám pocit, že s 80 miliónmi by sa dalo urobiť podstatne viac. Nepovedzte mi, že tie kostýmy a 5 krát bum bum z trebuchetu boli také drahé. Každopádne, na takú odpadovú zápletku je výprava až príliš dobrá. Dialógy medzi Paulom Walkerom a Frances O'Connor nestoja za nič a slovo chémia je od nich na míle ďaleko. Dalo sa pozerať jedine na Gerarda Butlera, ale možno len preto, že som v jeho postave stále hľadal podobnosť s ukričaným polonaháčom z 300. Celkový dojem z filmu bol však viac než chabý. ()

wosho

Od Donnera, několika herců a velkého rozpočtu bych čekal víc, než průměrnou televizní záležitost. Fakt průměr a vidět to v kině a né v telce zadarmo, šel bych i na 1* hodnocení. ()

dopita

Shodou okolností jsem před pár dny dočetl knihu a dneska zkoukl film. Takže můžu porovnávat. Kniha je asi nejakčnější román Michaela Crichtona, ale určitě není nejlepší. Nicméně i tak se čte jedním dechem. Film je samozřejmě velice zjednodušenej (jinak by měl čtyři hodiny). Ňáký postavy přibyly, ňáký zmizely, pobyt študáků v minulosti se radikálně zkrátil (z 37 hodin na 6) atd. Z košatýho románu se prostě stala jednoduchá honička. Navíc ne moc zábavná. Tím se dostáváme k filmu samotnému. Nic moc, Richard Donner se moc nevytáh, asi už má nejlepší léta za sebou. Připadá mi to všechno takový odbytý, jako by to Donner natáčel z povinnosti a bez zaujetí. ()

I.AM.NOT

Ultra béčkové všechno včetně těch "nej"herců (Butler tam v té době patřil též), o kterých přemýšlíte, kde jste je viděli a nemůžete si zabohavzpomenout. Klasický film do nováckého primetimu. ()

Scytale

Další z mnoha příkladů naivního až imbecilního pohledu Američanů na život ve středověku. Vlastně u země, která zažila až novověk se není zase tak moc čemu divit, jen nechápu, proč takové filmy natáčejí. ()

markul

Filmy na téma cestování časem mám moc rád. Ale tento byl jeden z ne nejhorších, ale určitě nejnudnějších. Ikdyž celkové zpracování středověku a zejména bojů, nebylo zase tak špatné. ()

DocBrown

Ano, scenar je hrozna blbost, ale ta zaverecna bitva se po technicke strance velmi povedla. A soundtrack taky neni spatny. 45% ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku