Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

AntonG.

5 let po podivném selhání s jinou Crichtonovou adaptací (Koule) se situace opakuje. Znovu tu máme přinejmenším zajímavé herecké obsazení (Butler, Connolly, Sheen, Thewlis, Friel... vs. Hoffman, S. Stone a S. Jackson v Kouli) pod taktovkou kvalitního režiséra (Donner vs. Levinson v Kouli) a znovu je to utrpení. Tentokrát je to opravdu velký fail, nefunguje tu prakticky vůbec nic a poslední kapkou je televizní výprava. ()

mr.kliky

fešák z rychle a zběsile tu miluje strašně ošklivou káču a to je tak všechno podstatný, co jsem si zapamatoval. ve vážných scénách trapné, v akčních spíš směšné, nicméně je fakt, že jako lehký dobrodrůžo na jedno použití po vyčerpávajícím dni, je to celkem v kuřátku. ()

Doudis19

Poněkud lacinější scifko s milým obsazením, avšak ničím dalším, co by ho jakkoli posunulo z vod lehkého podprůměru. ()

LordSnape

Žádné velké superdílo to rozhodně není, ale ty středověké reálie a bitvy se mi v celku líbily. Čistý průměr. Ale celé to spíš působí jako nízkorozpočtový film. Takže mě napadá otázka: Kam jen asi šlo těch 80 milionů dolarů? ()

rodo

Na Timeline jsem se těšil, neboť nabízí pro mě velmi zajímavé téma, a tím je cestování v čase. Navíc jsem čekal od výborného režiséra Richarda Donnera, že mě opět přiková do křesla, jako u Smrtonosných zbraní, nebo pobaví, jako u Mavericka, nebo pohladí, jako u Jestřábí ženy. Nestalo se tak, chvílemi jsem se dost nudil. Pro mě to byl průměrný film s vysokým potenciálem, který nesplnil. ()

Yesqward

Čakal som od toho viac, napríklad nejaký pekný, zaujímavý fantazijný film, no bola to len americká nudná historická vyvražďovačka. Herecké výkony boli však dobré, za tie dávam 2*, a nápad tiež nebol na zahodenie, za ten dávam jednu. Ostatné mi tam ale chýbalo, takže u mňa taký slabučký priemer. 50% ()

Lachtaan

Když koncem listopadu 2013 zemřel Paul Walker a celý svět smutnil, zbytek cynických rádoby filmových fanoušků se pořád ohrazoval kecy, proč svět oblétají zprávy, že zesnul talentovaný herec, když se proslavil jednou statickou tváří v jedné průměrné sérii. Těmhle chytrolínům totiž nedocházelo, že lidé jako já tohoto charismatického herce objevili dávno před F&F v zapadlých, ale zajímavých kouscích jako je právě Proud času. Jednoduchý historicky laděný dobrodružný film, který bych si na opravdu unavený večer dal po letech klidně znovu. ()

lennyd

Profesor Johnston, šéf vykopávek u francouzké pevnosti La Roque jednoho dne musí odjet za sponzorem, společností ITC. Druhý den od něj nalézají jeho kolegové (a jeho syn) vzkaz, datovaný z roku 1357. Zjišťují, že společnosti ITC se podařilo vyrobit stroj času, který propojuje náš čas s rokem 1357. Musí se tedy vydat zpět do minulosti, aby svého přítele (a otce) zachránili (a pokusit se nezničit historii jako takovou)... U filmů s námětem o cestovaní časem je vždy potíž, že jsou plné logických děr (lze změnit minulost beze změny budoucnosti?). Nicméně i tak je Timeline velice koukatelný, zvlášť pokud máte rádi sci-fi a/nebo historické válečné filmy. Tváře ve filmu jsou mladé, neokoukané (snad jediný známější je Paul Walker), hudba dynamická (Brian Tyler už dávno nepatří k outsiderům na poli soundtracků) a akce dobře natočené... Pokud si odmyslíte těch několik "časoprostorových" chyb, jde vlastně o docela slušný film ... ()

Tomasso001

Knížku, která byla předlohou jsem nečetl a možná je podstatně zajímavější než tento film. Téma se mi každopádně nezdá špatné, jen ta režie a ti herci, to je tedy síla. Chvílema sem nevěděl jestli se mám smát, nebo nad tím přimhouřit oči. Celý film mi přijde dost nepodařený a hodně silně předvídatelný. Přitom jsem ale měl pocit, že trochu jinak ho podat,od herců vyžadovat lepší aktérské činy, vyhnout se scénám, které jsou v každém filmu, a nepodceňovat logické myšlení diváka asi by se na to dalo celkem příjemně koukat. Hudba by byla dobrý začátek ()

Monoxid

Ten film byl fakt pěknej, jenže...další stupidní teorie cestování časem, co se týče logiky, dost věcí mi tam nesedělo (mluvím v eufemismech). Všechny kladné postavy jsou dokonalé a pro svou Věc by zemřeli, bla bla bla... Kdyby to byl TV film, byl by možná lepší než ostatní... ()

Timak

Ani dobré obsazení nemůže tento brak zachránit. Nutno dodat, že většina herců se stala slavnějšími až později, proto byla legrace sledovat jejich počínání a přirovnávat si je k postavám, které je tak proslavili =) ()

VanTom

Základní příběhová kostra z knižní předlohy je tím nejsvětlejším bodem snímku, jinak dialogy a chování postav už příliš logické nejsou a pokusy o nějakou psychologii či drama vyznívají vyloženě směšně. Ale celkově se nejedná o žádnou tragédii, film má slušné tempo a i když je celý o pobíhání v lese a malé středověké vesničce, závěrečné dobývání tvrze je na zvolené měřítko (tedy žádné digitální armády nebo dokreslovačky opevnění do podoby Helmova žlebu) i docela výpravné a dynamické, podpořené navíc perfektní hudbou. ()

zdenny

Zábavný film se sympatickým hereckým obsazením určený na víkendové odpoledne. Je zde romantika, středověká akce a trocha napětí. Mně se to prostě líbilo, třebaže film není nikterak náročný. ()

cross

Příjemné bojové scény, dobrá výprava a velmi slušná hudba... Co na tom že je to vše postavené na hloupém scénáři a nepříliš povedené režii? Jako středoveká odpočinkovka s nevelkými diváckými nároky rozhodně obstojí...**1/2 ()

J-o-k-e-r

Ach ta moje slabost pro M. Crichtona! Jeho knihy právě teď hltám jednu za druhou a jsem opravdu nadšen. Už jsem si ale zvykl, že jeho knihy jsou valnou většinou chváleny, ovšem filmy natočené dle jeho adaptací mají to hodnocení přesně opačné. Přiznám se, že mě zatím žádný takový nezklamal (Jurský park, Vikingové), a ani Proud času to nezměnil. Ano, kniha je lepší - bez debaty. Příběh je tam mírně odlišný a propracovanější, postavy více rozebrané a zde je to hodně okleštěné. Ale to je přece v případě každého zpracování knižní předlohy. Kostra samotného děje zůstává, a vzhledem k tomu, ze znám původní příběh, nevadí mi opomíjení některých momentů. Zejména výběr herců je zde výborný, a já si film po svém užil. ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku