Užívej si, co to jde

• USA Whatever Works (více)

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. (oficiální text distributora)

Krustyburg odpad!

Nothing works in this movie :) Má to být asi výsměch všem klišé - usedlosti, bigotismu atp., ale když to je pořád dokola, tak se to omele a tady se z toho Woodymu vytratil i ten vtip.. Ledaže by Woody točil filmy "dokud to jde", jinak si holt neumím vysvětlit sestupnou kvalitu jeho filmů; Match point parádní, Vicky Christina by šla a tohle prostě bahno.. ()

Brandon

Bůh je gay....Nemůže být. Udělal celý vesmír dokonalým. Oceány, nebe, krásné rostliny, všechny stromy....To je pravda. Homosexuální aranžér. Hodně upovídané a docela vtipné. 3,5* P.S. Zábava jištěna J.P. Chenetem. ()

Flooyden

Jak to tu čtu, jsem asi jeden z mála Allenových fandů, který je rád, že se Woody vrátil do New Yorku. Ano, všechno už tu bylo a v lepším, ale tohle je Allen, kterého mám rád - byť je až zbytečně agresivní. ()

Ace.Anita

"I married you for all the wrong reasons.You're brilliant. I wanted someone to talk to. You love classical music. You love literature. You love sex. You love me!" "Those sound like a pretty good reasons to me." "Yes, exactly! That's the problem! It was racional. It makes sense!" ()

jujec

Film, kde i pokus o sebevraždu vtipný (zejména ten druhý). Zcela neočekávatelné zvraty, úsměvné i vážné momenty. Rozhodně sgtojí za to vidět. ()

mcleod

Po dlouhé době opět klasická výborná konverzační komedie od Woodyho Allena. Larry David podal vynikající výkon, k postavě sebestředného a nabručeného newyorského intelektuála se rozhodně hodil více, než jak by ho zahrál Woody (a to mám herecké výkony Woodyho hodně rád). Jeho setkání s naivní a poněkud prostoduchou holkou z venkova, rozbourání všech představ o osobním životě a životních prioritách dalších postav filmu a zároveň představení hédonistické filozofie přístupu k životu bylo divákovi nabídnuto již tradičně neskutečně zábavně na intelektuální úrovni a v režisérském stylu, který již dnes často člověk nevidí. ()

Krosmen

Vím, vím, asi to není na stoprocent, ale ze slabosti k Woodymu to jinak neudělám. Když jsem viděl ukázky, říkal jsem si, že je divný, že si hlavní roli pro sebe nenechal právě on. A při závěrečných titulcích jsem byl spíš trošku rád, že tuto roli přenechal jinému. Přesně jak popis filmu napovídá, je to romantická komedie. A jde o důkaz toho, že se to dá udělat i bez "fuck" a erotických scén. Kasovní trhák z toho nebude, ale kolikrát je příjemné odpoledne nebo večer mnohem cennější. Alespoň pro nás, pro diváky ()

Kurikmoon

Graciózne sarkastický... to je Boris. Evan sa učí, jej matka a otec sa menia.. Dialógy zábavne plynú a všetko o manželstve a vzťahoch speje k vyvrcholeniu. Pesimistický začiatok, nečakaný koniec? Občas môže byť fajn, že jeden nemal na oknách mreže... :D *****Po druhom vzhliadnutí pridávam hviezdičku. Zábavné ako prvý krát. Poriadny nášup zábavy a cynickej pravdy bez servítok. (V kine neustály smiech a jemu príbuzné záchvaty sú mi svedkami...) Herci to krásne ťahajú od začiatku až do konca. ()

strelenaL

Další skvělý film od Woodyho Allena. Pokud čekáte nějaký neobvyklý úkaz v tomto filmu, tak máte co dočinění s naprosto odzbrojující filmem. Jde o film překypujícím humorem, depresemi a velmi silným protagonistou – (Larry David). Další úžasná podívaná…SPOILER: pro Krista pána ženská co to děláte? Venčím psa. To jste nevěděla, že na Vás někdo spadne?? Sice jsem médium, ale nevěděla jsem že to přijde tak náhle. Hodnotím 5*. ()

mkubalikova

Ukecané, neurotické, politicky i společensky nekorektní - tzn. Woody Allen a jeho klasická konverzačka. Lehce stravitelná a mile zábavná. 70% P.S. Cavill je koukatelný :-D ()

P1tr

Woody Allen, aneb jeden z největších restů mé divácké "kariéry". Jeho starší tvorbu znám jen z doslechu, tudíž Whatever Works mohu zatím porovnat pouze s novou tvorbou. V té obstojí snímek naprosto v pohodě. Larry David je muž na svém místě a i přes svou podivnost si Vás získá už svým prvním monologem. Ještě že mu skákání z oken tak nejde! Jako jeho protipól slouží nádherna Evan Rachel Wood, ze které jsem nemohl spustit oči. Zpočátku jsem si nebyl úplně jist, zda se mi to líbí, ale postupem času se snímek "najde" a dospěje až do pěkného konce. Allen mě překvapil a naservíroval slaďárnu s podivně příjemným důchodcem. ()

iantomasik

Je z toho ukrutně cítit, že to měla být původně patrně divadelní hra, ale stejně ten Woody je tak zlý, laciný a stejně ukrutně vtipný. Ale říkám to jako divák seznámený s Allenovou filmografií jen velmi povrchně, čili jeho sebevykrádání mě nemůže trápit. ()

JančiBači

Dojem z filmu mi pokazil Larry David - Boris, ktorý mi bol osobne vysoko nesympatický a pripadalo mi to ako druhá čast "Rady neštastných príhod " s názvom "Gróf Olaf a jeho vztahy", pretože Larry David vyzeral ako Jim Carrey v spomínanom filme :) Keby si tuto rolu strihol sam Woody, mne by sa to páčilo viac .. ()

Madlene

Panebože!!! Kecy v klecy u více, jak poloviny hodnotících. Pseudointelektuální úrážky a řeči, místo pobavených úsměvů, které nějak nekoční, ani když už jste hodinu po biografu... To chce klid a nohy v teple, paní Müllerová! Byla to jednou větou svěží, vtipná a příjemně uvolněná podívaná hodná Woodyho Allena:-)! ()

Liflaen

Takhle jsem se u komedie už velice dlouho nepobavil. Tahle komedie mě vtáhla do světa zábavy neskutečným způsobem, a užíval jsem si to až do konce. Woody Allen ukázal opět své kvality. ()

Pecival

Osmdesáta páta variace na oblíbené Woodyho témata, ale já se u toho pokaždé pekelně bavím. Larry David je jako zapšklý fyzikální dědek naprosto boží, Evan Rachel Wood je roztomile debilní, zbytek obsazení přesně ujetý (zvlášť Patricia). Film šlape od začátku dokonce, nemá takřka žádná hluchá místa, scénář je standartně perfektní(pár nenasilných mouder a hromada humoru). Neříkám, že se mi líbí všechny poslední filmy mého oblíbence, ale tímhle si ostudu rozhodně neudělal. ()

venca163

"Oooh, oooh, the horor, the horor, I'm dying, I'm dying..." - "What's happening? Should I call the ambulance?" - "No...not now, not tonight...I mean eventually." (75%) ()