Užívej si, co to jde

• USA Whatever Works (více)

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. (oficiální text distributora)

DoubleJo

Supervtipne, co sa mi uz dlho nestalo, ze som sa pri filme smial nahlas a naplno aj ked som ho sledoval sam. Woody je Woody, majster dialogov ktore vas dostanu. Uzivatel Flipper to vyjadril za mna, ako keby mi cital myslienky. Az na najlepsiu hlasku, ktora pre mna bola: "Who are you?"..."I´m her husband, you wanna pass out here or you wanna go to living room". ()

Creony

Film Woodyho Allena bez Woodyho Allena. Škoda. Neříkám, že Larry David nebyl dobrý, byl víc než to, ale Woody by byl perfektní. Myslím, že by to bylo dokonalý. Ovšem hrozně mě překvapila Evan Rachel Wood. Vůbec mi nesedla ve Třináctce a v Down in the Walley, ale tady byla úžasná. Celkový dojem je jinak super. Viděla jsem i lepšího Woodyho, ale i tak se mi to líbilo. První půlka určitě lepší než druhá. Veškeré dialogy, hlavně úvodní diskuse a následný monolog, nemají chybu. 80% ()

huzgi

Jedna věc je porovnávat Allenovy filmy mezi sebou, druhá věc je porovnat je s tím ostatním, co se točí. Woody Allen opět nenudí, rozesměje, pobaví a přidá něco, nad čím lze cestou domů přemýšlet. Zřejmě už nikdy nenatočí nic tak ohromujícího jako v 70. a 80. letech, ale pořád se budu na jeho filmy neskutečně těšit, tak jako malé dítě na dárky pod stromečkem. ()

boombang

Woody Allen, ten nestárnoucí pacholek, dokazuje, že ještě pořád umí. A našel si za sebe adekvátní náhradu - Larry David ve filmu taky nezavře hubu. Je to film o hledání toho pravého, kdy každý najde tu pravou, potažmo toho pravého, a jeden divák je rád, že se všichni našli, zatímco jiný divák je naštvaný, že on takové štěstí neměl... potud jde o standardní romantiku. Ovšem vybroušené allenovské dialogy a hrdinovo nepřetržité krafání to zvedá na vyšší úroveň. Lepší než VCB. P.S. Larry David mi chvílemi připomínal starého Brůnu ze Studně... brrr.... ()

Queendom

Woody se vrátil! Hallelujah! Výtečná taškařice, kde Woody opět dokazuje, že nezáleží na tom, kdo jste a co děláte, protože štěstí je celý váš život v rukou náhody. Jo a Bůh je gay. ()

Mr.Roman

Tentokrát sa "nový" Allen vrátil ku koreňom, opäť sa prihovára k nám divákom, rieši svoje neurotické stavy (v spojení s Woodym je slovo neurotický už trocha otrepané, no ja už si pod ním vždy ako prvú vec vybavím jeho, v tom veľmi dobrom slova zmysle ;), len sa pred kameru nevrátil aj on sám, ale našiel, až na výšku, sebe veľmi podobnú a podarenú náhradu. A je to návrat príjemný, čo sa dá povedať aj o mladom i starom hereckom osadenstve, ktoré začína kúzelnou Evan Rachel Wood až po nemenej okúzlujúcou Patriciou Clarkson. ()

jafuska

film, který vypráví o starším muži, který náhodně potká mladou ženu a která se k němu bez dalších okolností a zdvořilostí nastěhuje, vyjde jim toto netradiční soužití? Je to netradiční ve všem, jakési pokusy o moralizaci lidí, které mě teda dost vadilo, ale i snad náznak toho, že i postarší muži můžou chytnout druhý dech a jak název přesně vystihuje užívat si co to jen jde, ale jediná chyba a dost pro mě podstatná starší muž v tomto filmu mě nějak neseděl, nelíbil se mi, ale toto určitě není komedie, ale nebyl to vyloženě špatný film, jen bych vyměnila hlavního hrdinu, ale to by asi nebyl už tento film, že? asi jsem dost kritická, že? ale co na tom záleží? jde o to, bude se tento film líbit nebo ne? at si každý udělá představu sám o tomto filmu, určitě nebudu někoho přesvědčovat, sami si udělejte náhled. ()

transbeskyd

Tak tohle jsem si až na výjimky já moc neužíval. Myslím, že si pan režisér vybral slabší chvilku a moc jsem nepochopil, co tím chtěl říct.Toho rádoby geniálního neurotika možná měl hrát sám,bylo to bylo asi přesvědčivější a uvěřitelnější. Trochu těžkopádně napsané i zahrané - místy přitažené za vlasy a vtipné za každou cenu. Na druhou stranu oceňuju nápad nechat hlavní postavu mluvit z plátna rovnou k divákovi. ()

vitac.

Od "mistra" toho nemám příliš nakoukáno. Whatever Works mi dalo vzpomenout na Gran Torino. Film místy vypadá jako záznam divadelního představení, místy jako sitcom. Evan Rachel Wood:* Larry David! Spousta vtipu, nadhledu, inteligence, absurdity, to vše jsem si užil, co to šlo. ()

Bigwave

Je to stále ten samý Woody, který nás už 40let krmí pořád tou samou polívkou. Každý film je jak ohraná gramofonová deska, která občas pro svoje povrchové nerovnosti poposkočí a dojde k malým nepatrným změnám. Řadím se mezi milovníky tohoto cynického parda. Takže jsem spokojen. ()

Bounce11

Film, který si sám pro sebe tak nějak plyne, nejspíš vás neodradí, nicméně nejspíš ani neoslní. Allen postavil film na postavě urýpaného morouse otráveného životem a naivní hloupé slečinky, jež potřebuje dospět...nuže, nic moc originálního, ale pro romanťák snad slušný základ. Co v tomto filmu ale postrádám, je více humoru a pozitivní nadsázky, která by mohla nahradit plytké morousání postaršího pána. Dvě a půl hvězdičky za film a půl hvězdička navíc za to, že si teď dýl myju ruce :-) ()

uodevr

Beatles by asi radost moc neměli, ale já si chrochtal blahem. Snad ten konec nemusel být až tak přeslazeně šťastný... ()

habertek

Ze začátku mě to nudilo, ale říkal jsem si, že se to třeba rozjede...potom se ale začala stupňovat trapnost dialogů a nakonec jsem to nevydržel, rychle projel a vypl. Nuda, trapnost, nuda,....Nechápu zdejší hodnocení, ale 100 lidí 100 názorů a nikomu ten jeho názor neberu! ()

ratpile

Eye Wide Shut ala Woody Allen. Zdá se, že Woody došel nakonec ke stejnému závěru jako Stanley Kubrick. Byť ne v tak dobrém filmu. ()

kubilov

Po čtyřletém toulání se se svými filmy Evropou, se velký newyorský patriot Woody Allen vrací do svého milovaného velkoměsta, aby sem mohl zasadit svojí další romantickou komedii, tentokrát opět s nějakými těmi autobiografickými prvky. Jeho hlavní postava, Boris Yellnikoff, je tak trochu magor, jehož zvláštní negativně-intelektuální pohled na život se dostává do konfrontace s prostinkou, ale krásnou vesničankou Melody a jejími výstředními a konzervativními jižanskými rodiči. Cynismem a životními hodnotami a prioritami přeplněný film nepatří rozhodně k tomu nejlepšímu od Woodyho, ale tím, že si na nic obrovského nehraje vlastně získává daleko více sympatií. ()