Užívej si, co to jde

• USA Whatever Works (více)

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. (oficiální text distributora)

Poland

No jo, Woody to je speaking machine. Někdy mi ty jeho filozofické pochody lezou krkem, ale tentokrát je tam správná porce vtipu. Super podívaná. ()

ondrzej

Hura! 4 a pul - Woody je po dvou predchozich podle meho soudu trochu slabsich filmech zase zpatky!!! Vyborne jsem se bavil. ... postava Borise malinko pripomina Woodyho v Anything Else, coz je podle me neopravene prehlizene dilo! Dejte mu jeste sanci :) ()

jiziczek

Woody se vrací opět tam, kde sklízel největší úspěchy. Ne, že by jeho poslední filmy nebyly dobré, naopak. Jakobych v hlavním hrdinovi viděl samotného Woodyho, jen v jiném těle. Woody nás zase poučuje o absurdnosti vztahů, a opět velmi vtipným způsobem. Dlouho jsem se takhle v kině nepobavil. Jo a skvělé herecké obsazení. ()

Sindymindy

Woody Allen nezapřel svůj vztah k sexualitě a smyslnosti. Jeho způsob pojímání vztahů je velmi živý a vzrušující, jeho režisérské umění ani nemusím komentovat... Velmi se mi líbil Larry David, jako starý zapšklý hypochondrický rádoby génius mluvící do kamery k divákům v sále. Ani já se nemohu zbavit nutkání vidět v Borisovi samotného velkého tvůrce. I Patricia Clarkson se zablískla ve své proměně z matky puritánky na smyslnou umělkyni. Jen Evan Rachel Woodové jsem příliš nevěřila její veselou prostoduchost, do role Lolitky se mi příliš nehodila. Ačkoliv se mi film líbil, nemohu mu dát pět hvězdiček za jeho nepřesvědčivý závěr. Ačkoliv se režisér zřejmě snažil nadlehčit a tak trochu zesměšnit snahu člověka hledat v životě nějaký smysl a "toho pravého" partnera, jako již mnohokrát, což se mu evidentě povedlo, neposkytl mi žádné rozhřešení a aspoň malinké okénko nápovědy, jak na to. Jeho konec byl až příliš happy klišé. Dobrý film natočený jen aby byl natočený - na rozdíl od VCB, který se mi zapsal do srdce. P.S.: Nezapomeňte si zazpívat 2x Happy birthday, až si budete mít ruce. ()

Karloz

Nemám rád filmy, kde místo Woodyho hraje někdo podobným způsobem jako Woody. Ale tady mi to nepřišlo jako rušivý element a film jsem si užil. ()

surprise

Film je neodolatelně vtipný, ale jako návod pro život nedoporučuji. Uvítal bych, kdyby se hlavní vypravěč v závěru probudil v posteli a pronesl, že to byl krásný sen. Allen zde řeší lehkým perem svá obvyklá těžká náboženská, filosofická a politická témata, je nekorektní ke každému a ke všem a dvakrát páchá sebevraždu. Znovu zdůrazňuje, to co řekl už jinde, vše je jen náhoda a štěstí, žádná logika či vyšší moc v tom není. Proto si užívej a já si těch 90 minut užil. Škoda, že se rozsvítilo a já se musel vrátit do života. ()

apolite

Priznám sa, že keď som zo začiatku počúval toho mrzutého ukecanca, hovoril som si, že čo je toto za odpad? Našťastie som vydržal pri vedomí a premiestnil sa z arktídy na saharu. Dojmy z filmu sa šplhali do výšky a explodovali ako ortuť v teplomere v momente keď púštne slnko dosiahlo svoj zenit v tme pred záverečnymi titulkami.. ()

Frfla

Veľmi málo filmov Woodyho Allena ma dokázalo nejakým spôsobom osloviť. Každý jeden založený na dialógoch, čo nie je vždy zlé, ale po čase to omrzí. Tento ma kupodivu oslovil asi najviac hneď po Vicki Cristina Barcelona. Vcelku milé, miestami aj humorné prevedenie a v hlavnej úlohe spolu s Larrym Davidom aj moja obľúbená herečka Evan Rachel Wood. Dávam 4 hviezdičky :) ()

Jevablo

Zase konečně dobrý a klasický Woody Allen. Pokud máte rádi Cokoli, tak to je tomuto snímku velmi podobné, snad až na stáří hlavního hrdiny. Dlouhé (ale vtipné) dialogy, super originální (a vtipné) postavy - zkrátka je jedno, že je to celé naprosto nerealistické, ale zápletka je podařená a Woody hýří dobrými gagy. Má oblíbená postava je žena v domácnosti měnící se ve víru velkoměsta v extravagantní malířku... ()

landavid

Alter ego Woodyho je tu patrné ve všech postavách,sám chtěl žít se dvěmi ženami(asi pravděpodobně i s jedním mužem a ženou,byl latentním homosexuálem,že byl je a bude morous všichni víme,že má IQ 200 taky a trpí na mladší ve starším věku a v mládí zase trpěl na starší.V tomto filmu je prostě v každé postavě a to je alter ego super ega uvězněné v universu kvantové mechaniky jako noumenální bytost a o to tu jde.Nechápu ty narážky na nacismus a židovství některých uživatelů,kteří v tom asi vidí podstatu filmu a ztrácí nadhled,ale asi mají IQ pod 200.Stejně se všichni rozpadneme a někteří z nás se rozpadají více uvnitř než z vnějšku a to je ono.Učit se,učit se,učit se i když je to někomu houby platný.Bavilo mě to a mám IQ 222. ()

gizi

Woody jako dřív. Nečekal jsem, že se po odklonu od své typické tvorby zase vrátí a povedlo se. Kdo má Woodyho (jako já) rád, musí se mu to prostě líbit. Ztotožňuji se s komentářem novotena. 75%, 14.5.11. ()

e-pilot

Rychlé, ukecané, sladce vtipné i hořce pravdivé. "Sice jste si za prezidenta zvolili černocha, ale taxík na ulici by mu stejně nezastavil..." ()

D||X

Velice milý film, místy velmi vtipný. Čistý průměr, nenudí ani nijak nezaujme. Čtvrtá hvězda, která film vynese z průměru do nadprůměru je rozhodně jeho myšlenka. Whatever works. 4* ()

marekm030

uvidel som sam seba o takych 20 rokov neskor ... ano, je to rozpravka pre dospelych, je to "ako nihilista ku stastiu prisiel", je to klise, je to "zili spolu stastne, az kym ich niekto nepostrielal", ale stale je to dost dobra konverzacka, stale je tam Manhattan, nadej, laska, excelentne dialogy ... "takze, to ste potom ... clen ... homosexualneho presvedcenia?" "Smrt kulturnym šokom" etc, etc ... ()

meeow-glee

skvělá konverzační komedie. místy to trochu smrdí béčkovou scénáristikou, ale postavy fungují skvěle a občas se tomu sofistikovanému intelektuálnímu snobství hlavního hrdiny zhluboka zasmějete ()