For Semafor

Dokumentární / Hudební

Česko, 2010, 73 min

Na půl musím souhlasit s Mattym, že dokument o samotném Semaforu moc neprozrazuje, ale na druhou stranu bych řekl, že o způsobu tvorby oslovených umělců přeci jen trochu vypovídá. Nedozvídáme se sice nic přímo o vlastní tvorbě umělců, ale vidíme zde alespoň z části, jak umělci pojali skladby Suchého a Šlitra, kde některé výsledné nahrávky se od originálů příliš neliší, ale některé znějí úplně jinak a získaly úplně jiný rozměr (nechci říct lepší, ani horší, ale jiný). A tak i já si celé CD jednou rád poslechnu.(19.9.2010)

Hohoho, přála bych si u všeho srovnání s originálem, stejně jako nějakou pointu na závěr. Já vím, jsem fajnovka, ale já to jinak neumím. Tohle je něco na pomezí bonusového materiálu k hudebnímu nosiči a homevideu ukazujícím, jaká to byla tehdá sranda dělat hudbu.(4.12.2010)

• slunicko2

Nechápu smysl filmu. 1) Že se nic nedozvím o Semaforu, mi nemusí vadit. Vím toho dost a když budu chtít ještě víc, podívám se jinam. 2) Že se nic nedozvím o uváděných dvaceti písničkách, mi taky moc vadit nemusí. Bylo by to příjemné plus, ale chápu, že o tom film není. 3) Že se nic nedozvím o interpretech, mi rovněž nemusí vadit. Sice některá jména jsem slyšel poprvé v životě, ale budiž, informace si dohledám. 4) Že neuslyším semaforské písničky v originále, mi taky vadit nemusí. Stejně je znám napůl (některé celé) zpaměti. Asi to může vadit teenagerům, kteří na semaforských legendách nevyrostli, ale co. Kdo chce, songy snadno na internetu dohledá. 5) Že se téměř nic nedozvím ani o metodách tvorby a myšlení uváděných muzikantů, mi koneckonců taky nemusí vadit. Film nehledá, jen zaznamenává. 6) Že si neposlechnu koncové verze ani jejich části, mi taky nemusí vadit. Od toho je tu cédéčko, které bych si asi měl koupit. 7) Ale nějak mi uniká, k čemu má dokument sloužit. Že by třiasedmdesátiminutový trailer k cédéčku?(3.7.2011)

Pro příznivce Jiřího Suchého, znalce naší alternativní scény a vlastníky vytvářeného cédéčka to bude minimálně na čtyři hvězdičky, ale co s tím máme dělat my ostatní? Zvlášť když nejčastěji je zde vidět publicista Pavel Klusák, jeho děti a jakási produkční (nebo kdo to je). Vypadá to nakonec spíš jako humorné home video z natáčení, než dílo uznávaného dokumentaristy. Škoda, že při záznamu nedošlo na OTK, málokdo ze sestavy zúčastněných mě zajímá víc. Mé hodnocení přesto vyznívá pozitivně, a to zejména díky velmi zajímavé hudební stránce projektu.(24.10.2011)

Samostatně toho dokument moc neprozrazuje o Semaforu ani o způsobu tvorby oslovených umělců, smyslu by nabyl teprve jako bonusový materiál k hudebnímu CD, které si rád poslechnu. Bylo snad navýšení jeho prodeje hlavním záměrem?(21.8.2010)