For Semafor

Dokumentární / Hudební

Česko, 2010, 73 min

• bassator

36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Výhled (For Semafor / FOR SEMAFOR / For Semafor)(7.8.2010)

• Pepinec

CineStar stage na letošních Colours of Ostrava odrážela smutnou realitu současného lídra našich multikin. Nejlepší filmy na ní byly ty, které svého času CineStarem vůbec neprošly, zatímco ze ´svých´ organizátoři lovili perly tipu For Semafor. Jasně, je to hudební film. Asi tak hudební, jako jsou šachy akční. Kdybych náhodou někdy dostal podobný narozeninový dárek, parně bych začal přemýšlet nad tím, jestli není načase přestat narozeniny slavit. Originální alternativisté se snaží dosáhnout něčeho, o čem budou všichni říkat, že to přesahuje veškeré rámce, pročež bylo dosaženo nepochopitelné dokonalosti, až ze samých originálních alternativ vzniklo cosi, co nemá pražádnou hloubku a, nezlobte se na mě, ani žádný význam.(20.7.2012)

• slunicko2

Nechápu smysl filmu. 1) Že se nic nedozvím o Semaforu, mi nemusí vadit. Vím toho dost a když budu chtít ještě víc, podívám se jinam. 2) Že se nic nedozvím o uváděných dvaceti písničkách, mi taky moc vadit nemusí. Bylo by to příjemné plus, ale chápu, že o tom film není. 3) Že se nic nedozvím o interpretech, mi rovněž nemusí vadit. Sice některá jména jsem slyšel poprvé v životě, ale budiž, informace si dohledám. 4) Že neuslyším semaforské písničky v originále, mi taky vadit nemusí. Stejně je znám napůl (některé celé) zpaměti. Asi to může vadit teenagerům, kteří na semaforských legendách nevyrostli, ale co. Kdo chce, songy snadno na internetu dohledá. 5) Že se téměř nic nedozvím ani o metodách tvorby a myšlení uváděných muzikantů, mi koneckonců taky nemusí vadit. Film nehledá, jen zaznamenává. 6) Že si neposlechnu koncové verze ani jejich části, mi taky nemusí vadit. Od toho je tu cédéčko, které bych si asi měl koupit. 7) Ale nějak mi uniká, k čemu má dokument sloužit. Že by třiasedmdesátiminutový trailer k cédéčku?(3.7.2011)

Samostatně toho dokument moc neprozrazuje o Semaforu ani o způsobu tvorby oslovených umělců, smyslu by nabyl teprve jako bonusový materiál k hudebnímu CD, které si rád poslechnu. Bylo snad navýšení jeho prodeje hlavním záměrem?(21.8.2010)

• Raven0

Zajímavé nahlédnutí do zákulisí tvorby jednoho zajímavého hudebního projektu. Je to na dokument málo nebo dost? Těžko zhodnotit. Ale pokud máte rádi kapely typu Midilidi, Kazety, Tatabojs či The Ecstasy of Saint Theresa, tak se vám bude film líbit stejně jako mě.(8.11.2010)