Děj filmu se odehrává v roce 2016. Komisař Damien se podílí na likvidaci překupníků s drogami v centru Paříže. Poté je neprávem obviněn z přechovávání drog a zatčen. Podaří se mu zavolat Leitovi z okrsku 13, aby ho přišel vysvobodit. Leito se mezitím setká s mladíkem, který tajně natočil na kameru, jak agenti DISS (Department of Internal State Security) střílí na policejní jednotku a předá mu záznam z kamery. Policejní vůz byl v noci převezen do okrsku 13 a vražda policistů připsána zdejším obyvatelům, čímž byly vyvolány nepokoje. Ředitel DISS Walter Gassman tlačí na francouzského prezidenta, aby dal pokyn k vyklizení okrsku a následné demolici jeho centra raketami. Gassman je tajně spolčen s developerskou společností, která chce na místě postavit mrakodrap. Leito pronikne na policejní komisařství a podaří se mu osvobodit Damiena a navíc ukrást harddisk z Gassmanovy kanceláře. Poté se vrátí do okrsku, kde vyzvou vůdce místních klanů, aby jim pomohli proti Gassmanovi a jeho lidem. Prezident nechá evakuovat okrsek, ale zdráhá se dát pokyn k odpálení raket... (TV Prima)

ferdomravec

film by som hodnotil dvoma pohladmi. Ako vaz ne sa beruci film za 1,5*. Ked sa brali vazne je to sracka mega rozmerov. Ale ked vezmem do uvahy choreografiu bojov, akcnych scen a umenie parkuru tak sa na to dalo celkom slusne pozerat. Vysledkom su slabsie 3* aj to len preto ze som sa nenudil. ()

MisaP3

Trochu mě mrzí, že je druhý díl horší než jsem čekala, ale to už je asi úděl pokračování. Akce pořád nadupaná, ale už tomu něco chybělo. Příběh snad ještě horší než minule. Trochu jsem nechápala ten závěr kdy něčemu s nasazením života zabrání a pak to stejně udělají... No nic. David a Cyril pořád skvěle jedou takže za mě takový nadprůměrný průměr. ()

jaHanicka

Od prvního filmu úroveň hodně klesla, ale musím uznat, že Američani točí větší sračky... SPOILER: Ne, fakt se do vás nepustí banda agentů tím stylem, že budou všichni čekat, až na ně přijde řada a budete je moct postupně složit všechny... :-D Ten konec mě vyloženě vytočil, teď by měl bejt ještě jeden film o tom, jak ty kvanta lidí, kterejm vyletěl domov do luftu, čekají, až jim pan Komando FrancouzskejVinDiesel Damien postaví infrastrukturu celé oblasti bez špetky znalostí a zkušeností. ()

Drslw

Síce dosť pritiahnuté za (Raffealliho) vlasy, ale furt lepšie než Hollywood. Takže preto zaokrúhlené nahor. ()

Johny203

Má to rovnakú schému ako jednotka ale je to hlúpejšie a nakoniec to nieje ani zábava. Od polky tam už nie sú ani akčné scény, dokonca ani finále. Jednotlivý bossovia gangov sú nevyužitý a celkovo toto pokračovanie ani nemalo vznikať. Prvá polka za 3*, druhá za odpad! Výsledok je jasný. ()