TRON: LEGACY je 3D high-tech dobrodružství zasazené do digitálního světa, který je úplně odlišný od čehokoli, co jste již na velkém plátně viděli. Sama Flynna, 27letého rebela, pronásleduje záhadné zmizení jeho otce Kevina Flynna, muže, který byl kdysi známý jako největší světový tvůrce videoher. Když Sam objeví záhadný signál poslaný ze staré Flynnovy arkády – signál, který mohl být jenom od jeho otce – zjišťuje, že se ocitl v digitálním světě, kde byl Kevin uvězněn po 20 let. S pomocí nebojácné válečnice jménem Quorra, se otec a syn vydávají na cestu, která jim může přinést život nebo smrt, cestují po vizuálně fantastickém cyber vesmíru – vesmíru, který stvořil sám Kevin, a který se stává modernějším s vozidly, zbraněmi a krajinami, které si nikdy před tím nedokázal představit a nelítostným zloduchem, který se nezastaví před ničím, jen aby znemožnil jejich útěk. (oficiální text distributora)

ZackSawyer

Vizuální, digitální, světelné, gamesovské, zvláštní a originální. Jen jedna věc mi trochu vadila - používat svůj disk jako zbraň, svůj identifikátor? Ale vše má své mouchy... i hra! Příběh však trochu no... přímočarý a pustý ()

Bollek

Jsem víc než spokojen. Mělo to sice spoustu much, ale to všechno jsem ochotný tvůrcům odpustit, protože já osobně jsem obdržel neopakovatelný zážitek. Až je mi líto, že tu jednu hvězdičku musím strhnout. Nemůžu se prostě zbavit pocitu, že stačilo málo a mohlo to být ještě mnohem a mnohem lepší. ()

Pesosek

Poněkud prostoduchý snímek, jež se nějak neúspěšně pokouší napodobit filmy typu Star wars. Slabé tři hvězdičky a hlavně za audiovizuální zpracování, které je naopak propracované. ()

maciii

Vizuálně je to určitě nádherná a stylová věc, obdivuju práci špičkových designérů, kteří vytvořili úchvatný virtuální svět, stejně jako hudbu Daft Punk, jež mi úplně vyrazila dech, protože jejich starší věci vůbec nemusím. Ale při vší té poctivé přípravě se jaksi zapomnělo na scénář, který zoufale ťapká celé to úchvatné vizuálno do nudné a prvoplánové kašičky. Škoda škoda. ()

Filmárik

Pamätám si keď Kosinski predstavil promo teaser s názvom T2ON a vtedy som si povedal že to vyzerá skvelo ale vzhľadom na debutujúceho režiséra som sa aj trochu obával. Nakoniec sa s týmto pixelmi nadopovaným projektom popasoval celkom obstojne. Podobne ako napríklad Sucker Punch je však Tron:Legacy vyslovene audio-vizuálna záležitosť okolo ktorej je nenápadne omotaný príbeh aby to malo hlavu aj pätu. Teda niežeby celý digitálny svet Trona bola neúrodná pôda ale v tomto prípade príbeh hrá druhé husle. Ak sa ponad toto prenesiete tak dostanete jeden z najlepšie vyzerajúcich filmov aké boli kedy vytvorené a váš mozog po dvoch hodinách nebude chcieť aby to prestalo. Samostatne musím pochváliť Daft punk za ich orchestrálno elektronický soundtrack bez ktorého by film nebol to pravé. ()

miawallacova

Viděno v kine s otcem, který o toho usnul... dnes jsem film viděla znovu a shrnula bych to jednou větou z písně od kapely Wohnout "a i když měli efekty krásný řekl bych, že to byla píčovina" ()

papaguy

Souboje na světelných motorkách za rázného tepu diskohudby? Této audiovizuálně pozoruhodné Dizneovce s mimořádně hloupoučkou zápletkou jsem propadl od prvního beatu. A když se ozvalo: "Greetings Programs", moje obvody zapředly blahem... ______ Pohádka o tom, jak mladý rebel Sam - ve šlépějích svého tatíka - tč. programátora ve výslužbě z donucení dlejícího v digitálním Satori - se přenese pomocí transfomorfolaseru do virtuálního světa, kde musí přemoci zlého vládce (stínové alterego svého otce) a odkud si přivede šmrncovní princeznu Olivii, poslední svého druhu. Nejdříve ale musí najít tajná dvířka za hracím automatem a uhádnout pár kódů a šup, je tam. Jak Alenka v krajině divů za zrcadlem. ______ Nejdřív jsem dal 4 hvězdy... Když jsem si to pak pustil podruhé a potom ještě potřetí (opravdu málokdy si pouštím jakýkoliv film 2x po sobě, aniž by uplynulo pár let...), nezbylo, než kapitulovat. Byl bych strašně rád, kdyby Tron: Legacy byl "dospěláčtější" film. Ale není. Je to mix dobře vyvedeného sci-fi v tom dobrém slova smyslu, zajímavých vizí i laciné pohádky s kupou berliček a nesmyslů. Sám si kladu otázku, proč dávám tak vysoké hodnocení. Asi mám slabost pro bezvadně audiovizuálně sladěné filmy. P.S.: Když jsem viděl první obrázky, působil na mě design oblečení, motorek a neónů velmi "retro". Ale po shlédnutí filmu bych spíš řekl futuretro.:-) Zajímavá externí recenze na Movie Zone. ()

Bird_house

Taková novodobá digitální pohádka pojednávající o ničem.. Dokonce jsem u tohoto filmu usl dva večery po sobě - to se mi u filmu snad ještě nestalo..!! Myslím, že náklady na film neodpovídají výsledku.. Jakýsi polobůh v podání Jeffa Bridgese - to má být co..? Vybudování jakési společnosti bez chyb a podle slov postavy "Clu" bez nadvlády, což je dosti zavádějící.. Nicméně takovéto názory mi vždy připomenou Druhou světovou válku.. Nebýt světýlek, jdu s hodnocení ještě níže.. Dějová linie se do filmu jaksi nedostavila.. ()

Ondr@932

Prvních 50 minut nevšední zážitek digitálního světa, skvělé triky, technologie, digitalizace, hudba a i příběh který byl zajímavý. Ale po té hodině už mě to začalo nudit jak to bylo příliš umělé a mé nadšení pomalu sláblo. Takže nakonec dávám 6/10 ()

Stíba

Cítím to podobně jako spousta lidí tady. TRON by byl fajn kraťas ale aby to byl schůdný film, potřeboval by zamazat tu určitou prázdnotu kterou v sobě má a dodat pár dalších nutných prvků. ()

tranquill

Dokonalé! Aspoň pro mne. Sugestivní kyberpunková sci-fi, která mne přikovala do křesla v biografu a pustila až po závěrečných titulcích. Zde opravdu velké plátno stojí za to, 3D je další bonus. Tato virtuální symfonie je doprovázena stejně skvělou elektronickou hudbou, a to nejsem jejím příznivcem, protože potřebuju nějaké ty kytárky, která k digitálním sekvencím opravdu pasuje a přivedla mne i k obstarání soundtracku (zde musím uznat, že bez vizuálních vjemů už to není ono). ()

geek.ondra

Kosinskiho mám rád ale jeho debut od srdce nenávidím. Tron kromě vizuálních hrátek opravdu nemá co nabídnout a to je prostě málo. Úmorná podívaná 3/10 ()

D.Paulus

Na tenhle film jsem se vážně hodně těšil, jelikož původního Trona jsem viděl v dětství a moc se mi líbil. Už trailery napovídaly, že tvůrci chtějí tento svět zgruntu převést do nového tisíciletí. Podařilo se jim to ale jen zčásti. Asi celou první třetinu filmu jsem byl v sedmém nebi a užíval si všechny ty odkazy a narážky na původního Trona z roku 1982 a i jinak veskrze poutavý příběh. Pak se ale začalo všechno děsivě kazit. Atmosféra začala být rozbředlá a neživá a nezachránily to ani vizuální orgie, kterých je v celém filmu požehnaně. Výsledné hodnocení zohledňuje výbornou první třetinu filmu a opravdu ohromující vizuální zpracování. ()

Henry Morgan

Tak oproti původní verzi je to nesrovnatelné technologicky, ovšem dějově se to zase tolik neodlišuje. Není asi podmínkou vidět ten předešlý film, naopak to možná uškodí, protože zjistíte, že to není až tak pokračování jako spíše poloremake. Ale nevadí, ty filmy se dost prolínají a v každém pochopíte něco na základě toho druhého. V podstatě mi přišlo, že se jedná o jakýsi podivný dublet, který se navzájem doplňuje. 3D Tron navíc ještě rozšiřuje další dějové linky. Rozhodně to bylo velice zajímavé, ale mnohem méně nápadité oproti Tron 1982. Přiznám se, že jsem od 3D čekal fascinující podívanou, ale díky prostředí, které ztvárnilo svět počítače zase tolik 3D efekt nevyniknul, protože ve světě černé a neonové barvy prostě není tolik citu pro detail. Pár dobrejch nápadů tam bylo, hodně toho bylo už vymyšleno dřív a přidali pár potřebných věcí, jako charizmatického záporáka nebo lásku. Vysvětlení celkového principu proběhlo hned ze začátku, takže není dobré chodit pozdě. Celkově vzato to nebylo špatné, ale čekal jsem mnohem víc od 3D technologie. ()

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi

Jeff Bridges míří zpět k Tronovi