Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

TETŘEF

Odosobněné indie? Možná za to může plakátový smajl Clooneyho...// Anebo myšlenky na sex při prvním shlédnutí...bohužel Up In The Air nejsou ten typ filmu, kterým jde o sex. Genialita, nadčasovost i aktuálnost si v tomhle kabátku počkaly. Vychutnaly si Zacha i J.K. Simmonse. Oblíbily si Clooneyho a přidaly post-oscarovou střízlivost a fyzickou přiožralost. Vyšel z toho strašně silný zážitek, který v oblasti road movie, a nedivte se...ono to road movie je, jen musíte místo cestovani.cz použít google.maps.com, přidal něco navíc. Life motive. Životní rozměr. Moving is living...Přidávám pátou hvězdičku! ()

Axident

Dávám velmi rád za pět! Ne snad, že by Up in the Air bylo kdovíjak výjimečné, ale v době, kdy deset z deseti vynikajících filmů jsou dramata, kde někomu zemřelo dítě, partner, vrátil se z války, je ve válce, zažil genocidu, je utiskován, na dně, na okraji a podobně veselá témata, mě tahle hořkosladkokyselá komedie neskutečně potěšila až pohladila! Na nic si nehraje, je čistě tím, čím je a k tomu všemu neklesá pod laťku, včetně na Amíky překvapivě nesladkého a reálného konce, nemluvě o poselství o obstarožním, nicméně věky prověřeném moudru, že ve dvou se to lépe táhne, aniž by to z filmu vyznělo klišovitě! ()

SpeedyCZ

Průměrný film se skvělým Georgem Cloonym. Opravdu nerozumím tomu povyku kolem tohoto filmu, asi šel nějak mimo mě. ()

KuZd

Tak tenhle film jsem asi nepochopila nebo netusim, cim to je, ale uplne me nechal chladnou. Predchozi Reitmanovy filmy se mi strasne libilo. Ale tohle... obrovske zklamani. Zadny humor, ani ten cynicky... proste nic... Ty tri hvezdy davam za posledni vetu filmu, jinak ten film stal za prd... EDIT:Nakonec dam 2 hvezdy za nechutny PP, ktery je tak vyrazny a rvavy, ze film degraduje na pouhou reklamu.. ()

MartinX.

Inu, kdyby v tom filmu nekraloval elegantní i sympatický Clooney, bylo by to tak na 2 body. Tu řadu pětihvězdičkových hodnocení na CSFD upřímně nechápu. Naprostý průměr. ()

JanKukulín

Reitman vsadil na dvě velmi dobré věci. Scénář (který je místy tak realistický, až z toho budete mít deprese - alespoň v mém případě tomu tak bylo) a na skvělou ústřední dvojici. Film podle mého není ani tak komedií, jako spíš ukázka ze života lidí, kteří se plně oddají své práci, a to navíc otřesné práci, kterou by jen tak někdo dělat nemohl. Sice je to možná občas sentimentální, teď mám na mysli onu neustálou obhajbu žebříčku priorit, ale to snímku nijak nevadí. Ba naopak, patří to do něj, už jen proto, že hlavní hrdina je prací posedlý workoholik, takže kdyby se mu tento způsob života nepokoušel někdo rozmluvit, bylo by to asi i divné. Po Juno další filmový zážitek. ()

Radek.SCH

Lidi na to chodí do kina a dívají se na to, co by se jim v ne-příliš-vzdálené budoucnosti mohlo stát taky, a ještě se u toho SMĚJOU! Něco tak (nevědomky) cynického jsem už dlouho neviděl ;-) - 70% ()

Pooli

Prázdny chlap žije svoj umelý, plastový, sterilný a osamelý život. Život ktorý mu vyhovuje a je sním nadmieru spokojný. Ťažko by ste hľadali niekoho lepšieho na vyhadzovanie ľudí z ich práce v čase finančnej krízy. Lietadlo-hotel-práca-lietadlo-hotel-praca dookola. Takto sa dá v 40ke naplniť svoj životný cieľ – nalietať 10miliónov míľ. Rodina, ľudia ktorých poznáte, veci ktoré vlastníte sú len bremenom v batohu, ktorý nosíte na chrbte, spomaľujú vás a pod váhou sa vám zarývajú do ramien. Aj takto sa dá pozerať na svet . Ale aj v takejto stratenej duši sa však môže zrodiť cit. Spočiatku len príležitostný sex s ženou s ktorou sa zoznámi v hoteli sa postupne rozvíja cez povrchný a metúci vzťah v niečo čo začne meniť jeho rebríček hodnôt. Láska však často prináša aj bolesť a vtedy je lepšie žiadne city nemať. Skvelá réžia, výborný Cloony. Tento film veľmi pekne znázorňuje kontrast ľudských citov a nejedného donúti zamyslieť sa nad svojim životom, cieľmi, prácou, rodinou. ()

FilmWave

Na první pohled malý a velmi civilní film. O to větší sílu ale má, když dojde na humor nebo vypjaté scény. Je to prostě až neskutečně "ze života". Tedy jak velmi vtipné, tak velmi smutné. ()

kacirek_

Film pro mě nemastný neslaný. Příběh sobeckého muže, který celý život létá a pak si na chvíli v životě uvědomí, že život je možná i o něčem jiném, mě opravdu nedojal. Clooneyho mladá asistentka mi lezla na nervy už od první scény a zvládla to až do konce filmu. Hvězdička navíc, za zajímavý nápad, jak ušetřit za stavební cestu ;-) . ()

merigieren

Průmyslová revoluce se nekonala, hrdinovi zůstala křídla, i když už o ně nestál. Na něco nepřišli, máte nový batoh, do něj si vlezete sami, zip zajede a skončíte v zapomění :-) ()

Adm.Nelson

Inteligentné, vtipné, smutné, a hlavne zo života. Popri Michaelovi Claytonovi najlepšia Clooneyho rola, výborne mu to sadlo. Kto ma ale zaujal najviac, bola Vera Farmiga a jej postava, jej konanie asi najviac pochopia tí, ktorí sa s rodinami vidia len počas víkendov, či ešte zriedkavejšie. Thank you for Jason Reitman, ešte jeden takýto film a porozmýšľam o prekopaní rebríčka mojích najobľúbenejších režisérov. 10/10 ()

hazaba

V podstatě to je film o osamělosti a o tom, jak si člověk postupně uvědomí, že ve dvou se to lépe táhne. George Cloony je vynikají, ale i obě ženské hrdinky předvádějí výborné výkony. Jemný humor, špetka filozofování, dobrá hudba, citlivá režie... jeden z nejlepších filmů roku 2009. ()

*Colorado

Chvíli jsem se nudil, pak zasmál a pak zase uznale pokýval hlavou, že ve světě se dějí občas divné věci, a tak pořád dokola a nebo napřeskáčku. Není to špatný, ale hlavně to není tak dobrý, aby mě to zaujalo nebo svedlo k druhému zkouknutí. ()

Rázlik

Je to vlastně poprvé co slyším o nějaké podnikové optimalizaci neboli o tom, že firmy si najímají jiné firmy k tomu, aby vyhodily jejich zaměstnance. Zajímavý job a jeho filmové ztvárnění mohla být skvělá podívaná, ale opak se stal pravdou. Spíše mě to nudilo, v půlce chytil film druhý dech a na konci opět nuda, ale jsem rád, že jsem zase o něco chytřejší. Nádherná Vera Farmiga a skvělý George Clooeny si ale 3* zaslouží. ()

Pet 510

Ehm... můžu se na něco zeptat? O čem to bylo? Život je často prázdný a krutý a někteří lidé ho mají prázdnější než jiní, ale to se ví ne ? Tak a pro ty co by to náhodou nevěděli jim to teď říkám a ušetřuju je dvouhodinového rozebírání a pitvání téhle věty. Děkuji naschledanou. ()

xavierr13

Nádherný príbeh chlapíka, ktorý sa živí dávaním "padáka" pre firmy, ktoré na to nemajú žalúdok. Nalieta milióny kilometrov a tak chce získať métu, ktorú dosiahlo len 6 ľudí pred ním. Zbiera všetky možné karty a výhodné bonusy a jeho domov je letisko a hotely. A je samotár a nevadí mu to. Clooney je vynikajúci, film ma príbeh, pred koncom i nečakané prekvapenie. ()

bery71

Jsem rád, že hned na poprvé jsem od pana Reitmana dostal přesně to, co jsem očekával a požadoval. Velmi odpočinkový filmeček s příjemnou atmosférou a hláškujícím Clooneym. Škoda že film je zcela naivně rozdělen na dvě poloviny. Ta první je nesmírně cool a upřímně řečeno - šla by klidně natáhnout na celý film, protože Clooney, coby vyhazovač je zkrátka vtipný a tečka. Na druhou stranu rozbrečený Cooney pod sukní skvěle hrající Very Farmingy mi už ani nebavil, ani nedojímal. Dostal jsem, co jsem chtěl a jednou mě dokonce dějová linka překvapila. Takže... zatím dávám 4. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)