Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

GodKnows

Tak tomuto hovorím nudný film. Absolútne ničím nezaujal. Našťastie aspoň herecky to bolo v pohode a navodzovalo takú celkom príjemnú atmosféru ale inak to naozaj nebol môj šálok kávy. Fakt nie. ()

Inozuka

Clooneyho mám hodně rád a tohle je tak trochu jeho sólo. Nápad na film o neotřelém novodobém cesťákovi s výpověďmi je neotřelý a dobře natočený. Spousta těch věcí, které Clooney jako Ryan Bingham předvádí asi opravdu tak funguje ... ve frontě na odbavení si zásadně stoupejte za asiaty! Úchvatné jsou i letové záběry pod titulkami. Na dvd doporučuji ještě vystřihnuté scény, kterých je opravdu škoda. Tak si tak nějak říkám spolu s hrdinou, co já mám v tom svém batůžku... ()

gemi

Up in the Ass je příjemná komedie tak trošku o smyslu života. EDIT: 21. 3. 2023, druhé zhlédnutí. Ne tak trošku, ale docela dost o smyslu života. Je svoboda, nebo sdílení tím ultimátním cílem? ()

balcazar

Oddychovka, ktorá neurazí a pobaví. Príbeh pohodový, humor taktiež, postavy správne vybraté. Odľahčenej komédii vhodne dodalo dramatický náboj sklamanie v láske v podaní Georga Clooneyho alias Ryana Binghama, ktorý dovtedy o vzťahu nechcel ani len počuť a je ochotný vzdať sa svojej kariéry, ktorá dovtedy tvorila celý jeho život. Keď ho totiž vidíte stáť pred dverami ženy, do ktorej sa zamiloval a ktorá ho vodila za nos, keďže má manžela a dve deti, komédia ide bokom a vám je Georga alias Ryana aspoň na chvíľu ľúto. ()

mira.l

Tahle nudná blbina (o čem že to vlastně bylo, o vyhazování lidí z práce, o tom, kolik má Clooney nalítáno nebo o něčem jiném?) má fakt 75%? Což by mě zase až tak nepřekvapilo, co mě docela překvapilo, je to, že to mělo 6 nominací na Oscara plus dalších xy jiných (Globy, BAFTA a tak dále), to bych fakt nečekal. Asi 15 minut před koncem se mi u toho začal nějak rozkládat zvuk, takže jsem to do konce dojel s posuvem a prakticky bez zvuku, a popravdě je mi to úplně jedno. Ta jedna * je tak trochu za A. Kendrick, i když tu nikterak sympatická nebyla a tak trochu víc za pár pěkných leteckých záběrů, to mě na tom zaujalo tak nějak nejvíc. ()

Lupes

Nejdřív jsem si myslel, že je to jen docela dobrý film o sobectví. Ale on je to skvělý film o sobectví! ()

emjey

První polovina filmu 20% , druhá 90% - Jako celek to docela šlo, i když místy vázlo. Jedna hvězda je za Clooneyho, role mu naprosto sedla! ()

D.awi.d

Příjemný a chytrý snímek ve stylu Děkujeme že kouříte, možná je to o něco mín sranda. Ale jestli tahle jednohubka dostane Oscara, tak je něco v nepořádku se mnou, nebo s akademií. Takhle přesně si nepředstavuju film roku. ()

Tosca

Velmi příjemné překvapení, typická smutná komedie o věcech lidských, které známe všichni: o volnosti, zodpovědnosti, lásce, vztazích, kariéře, rodině... George Clooney zraje jako víno, Vera Farmiga je neokázale sympatická a hezká a Anna Kendrick jako ambiciózní kolegyně s citlivým nitrem naprosto přesná. ()

Uiboek

Mám velmi rozporuplné pocity... v některých chvílích mě "Up in the Air" nedokázalo dostatečně zaujmout. Nejnezajímavější byla první část, ve které se jen létalo z města ke městu, občas nějaký vtípek, ale jinak nic. Čím více se ale blížil konec tím víc mne příběh bavil, jen ne zas tak moc. Možná když bych byl starší, tak bych víc ocenil tento sentimentálně snímeček. Na tento film nejspíš zapomenu stejně rychle, jak na blikající tečku na obloze.... ()

fantomas19

** herecký koncert (George Clooney, Vera Farmiga & Anna Kendrick) + skvelý scenár ** Americká komediálna dráma minulého roka (2009), ktorú natočil Jason Reitman, je príbehom úspešného a osamelého muža. Ryan Bingham (George Clooney) je profesiálnym zástupcom firiem pri prepúštaní ľudí a väčšinu roku strávi na služobnej ceste. Letisko, lietadlo a hotely sa stanú jeho domovom, a je šťastný, až kým mu cestu neskrížia dve rozdielne ženy - priateľka Alex Goran (Vera Farmiga) a mladá kolegyňa Natalie Keener (Anna Kendrick), ktoré svojimi názormi a správaním nahlodajú jeho pevnú vieru v osobné šťastie a správny životný štýl. Film so skvelým scenárom a hereckými výkonmi je príjemným pohľadom na doležité veci a vzťahy v živote. ()

Lichty

Film jara, léta, podzimu i zimy. A k tomu možná nejlepší role George Clooneyho v jeho filmové kariéře. Reitman si pečlivě vybírá originální, vtipné látky a už potřetí jsem zkrátka nucen udělit jeho dílu plný počet hvězd. Příjemně civilní, příjemně zábavné! ()

Dantte..

Jason Reitman se opravdu trefil do černého. Natočil surové a realistické dílo o dnešní době, o tom jak je rychlá a chladnokrevá. V závěru to už byla tragedie zlomeného muže, jehož sen po jeho dosáhnutí pro něj neznamená nic. Pro Clooneyho je to u mě jasný oscar. ()

Albyx

George Clooney ve sve roli velmi dobry. Na par mistech jsem me Litam v tom opravdu rozesmalo. Ale film u me srazi to rozuzleni filmu-nevim kdo to tady napsal ta hořkost na konci filmu je celkem necekana. Souhlasim taky s tim, ze si na ten film za tyden dva nevzpomenu. Vic se mi libil Michael Clayton. ()

kovarex odpad!

Ten film byl opravdu velice, velice špatný, přirovnal bych to k tomuto vtipu: Jsou tři chlapi na rybách a co se jim nestane, chytnou zlatou rybku. Ta se na ně vystrašeně podívá a říká: "Ne, nejezte mě. Když mě pustíte, splním každému z vás dvě přání." Chlapi se dlouho nerozpakují a rybku vrátí do vody a první z nich hned spustí, že by hrozně rád měl velkej krásnej barák. To druhej koketuje s podobnou myšlenkou, ale nakonec si přeje najít konečně ženu, kterou bude až do smrti milovat. Třetí se na ně podívá a suvereně poví rybce, že by měl rád jednu ruku gumovou. Tím se ale první nenechal vyvést z míry a jako své druhé přání volí také najít ženu, která mu bude až do smrti dokonalou manželkou. Druhej chlap, když to slyšel, tak si taky přeje pořádnou rezidenci, aby si ta jeho nová žena žila pohodlně. Třetí nad těmito přáními zakroutí hlavou a chce po rybce, aby měl i druhou ruku gumovou. Rybka kývne hlavou a řekne chlapům, že až se ráno probudí, jejich přání budou splněná. Ti se tedy rychle vydají spát, ale ještě si řeknou, že se pak sejdou a o přáních si popovídají. Za nějaký čas se opravdu všichni potkají na stejném místě a první povídá: "Chlapi, ten můj barák, to je teda něco. A manželka? Nemůžu si stěžovat." Druhý reaguje stejně nadšeně: "Ta moje žena je úžasná a máme dům jak z pohádky." A třetí jim ukazuje svoje ruce a povídá: "Chlapi, ten můj nápad byl úplně debilní." ()

Erian

Pro mě přece jenom trošku zklamání...po všelijakých pochvalných recenzích, cenách a oceněních jsem přece jenom čekala méně patosu a moralizování. Téma bylo neotřelé, ze začátku vše dobře odsýpalo, ale později, jak se tradičně vše zkomplikovalo s láskou, tak film citelně ztrácel tempo...ještěže happyend se nekonal. Clooney je jednoznačně excelentní, ale jako celek mám spíš dojem, že tématicky zahrál film na strunu ekonomické krize, a tím si získal sympatie mas. ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)