Ryan Bingham pracuje pro kariérní přechodové poradenství se sídlem v Omaze, jehož specializací je podnikový downsizing. Jinými slovy – propouštění lidí. Ryan létá po celých Spojených státech přes tři sta dvacet dní v roce a létání je podle jeho názoru nejlepší část jeho práce. Snaží se stát členem exkluzivního klubu častých letců, ke kterému potřebuje nashromáždit určitý počet letových mil. Zároveň se vyžívá v přednášení motivačních projevů o tom, jak si ulehčit život o fyzickou i emoční zátěž. Sám v tento způsob života věří, žije jen se svým příručním zavazadlem, se svým bytem má společné jen jméno na smlouvě, není si blízký se svou rodinou a nemá ani žádnou jinou blízkou osobou. Jeho život se ale obrátí vzhůru nohama, když jeho společnost najme Natalii Keenrovou, mladou ambiciózní ženu, která firmě doporučí, aby přešla k propouštění lidí „online“. Ryan věří, že Natalie tak docela nechápe, jaké to je někoho propustit z mnohaleté práce. Jejich šéf tak navrhne, aby Ryan a Natalie vyrazili na další pracovní cestu spolu. Ryana k přesvědčení Natalie vedou i osobní záměry, protože při svých pracovních cestách se stýká s Alex, která stejně jako on oceňuje elitní status jejich leteckého klubu. (Viacom)

Fingon

70%. Zdaleka ne taková dělovka jako Juno a o něco slabší než Děkujeme, že kouříte. Během sledování jsem měl silný pocit melancholie, který se ještě zesílil teď, když o Lítám v tom přemýšlím. ()

swamp

Reitmanův třetí celovečerní film - jako hořkosladké pohlazení na duši. No jo.. s Clooneym se asi dělá dobře. :) ()

Ant

Výborná hořká dramedy se znamenitou režií Jasona Reitmana. Od tohohle filmu jsem čekala hodně, oscarové šuškandě se přece jen nevyhnete. Co se týče samotné kvality, tak film nezklamal a nepřekvapil, zato mě naprosto odrovnal svým bezprostředním příběhem a uvěřitelnými postavami. George Clooney svým kouzlem a výkonem odzbrojil a Vera Farmiga celý film jen zářila. K tomu chytrý scénář a krásná hudba. Asi tu máme film roku. ()

nascendi

Zaujímavý film na zaujímavú tému som si dobre užil. Možno aj preto, že ani z jedného z dvoch mojich životných zamestnaní som neodišiel dobrovoľne, takže problematiku poznám doslova na vlastnej koži. George Clooney si uzurpoval celý film pre seba a ide mu to skvele. Veľmi dobre sa pozerá na herca, ktorý nepodceňuje detail vo výraze a dáva svojej postave plnokrvný život. Veru Farmigu som si obľúbil už v predošlých filmoch a nesklamala ma ani v tomto. Anne Kendrick som v podstate pretrpel, ale na nej ani tak nezáležalo, lebo v príbehu bola štylizovanou protihráčkou Clooneyho. Celkovo štvorhviezdičková spokojnosť. ()

Slarque

Málokterý film má chytřejší scénář. Jason Reitman se jako režisér film od filmu lepší. Obsazení je skvostné. Ne náhodou byli všichni tři představitelé hlavních rolí nominováni na Oscary. A že není malých rolí dokazuje třeba J. K. Simmons, který tu má jedinou scénu a stejně na něj nezapomenete. Po technické stránce je to zcela profesionální, třeba střih nebo hudba tu fungují tak dobře, že by se mnozí mohli na tomto filmu učit. Ale z důvodů, které nejsem schopen pochopit, mne to nezaujalo tolik jako oba předchozí Reitmanovy filmy (70%). ()

Arsenal83

Absolútne obyčajná, kvázi romantická, nekomédia. Herecké nominácie na Oscara sú výsmechom. Clooney v úlohe samého seba, keď i v staršom veku sa mu do ženby príliš nechcelo. V podstate nehrá a je priemerným článkom filmu. Anna Kendrick sa naopak snaží, ale mnohokrát zbytočne prehráva, najmä pri scéne, keď stratí priateľa. To bol trapas. Farmiga ako šarmantná dáma bola asi najlepšia. Príbeh bol celkom zaujímavý, no koniec som si predstavoval inak. Čiastočne prekvapil, no nepotešil. Mám pocit, že bol odbúchaný narýchlo. ()

Bachy

Občas to s filmy není vůbec složité. Jdete do kina na film, na který se dlouhou dobu těšíte. Jste si téměř jistí, že vás bude bavit a nezklame vás. Sednete si do sedadla a je to. Spokojen a dobrou noc. Reitman nezklamal ani napotřetí. Režisér se posunul z Kecám vo tom přes Jsem v tom k Lítám v tom. Ukecaný vypravěč Aaron Eckhart je zastoupen ukecaným vypravěčem Clooneym a stejně jako u Děkujeme, že kouříte se může klidně jednat o životní roli. Nemám Clooneyho filmy nakoukané nijak extra, ale přesto se odvážím tvrdit, že sem sednul jako nikam. A nemluvme jen o něm. Ono hlavní trio (mluvím o třech cestovatelích) je celé výborné a krásně se doplňuje. Zásadní myšlenka a linie nepřináší nic převratného, ale je to celé zasazeno do tak originálních prostor. A všechny scenérie, dialogy i příběhové odbočky dělají z typického filmu o "narušení" předchozích hodnot klenot. Reitman buď lže o svém věku a nebo má nějaké starého mudrce, který mu dává rady. Možná je to J. K. Simmons, u nějž jsem zatraceně rád, že se stal stálicí Reitmanova štábu. Lítám v tom je chytré, milé, skvělé a Clooneyho hlas se výborně poslouchá. Odlétám. ()

Rocky62

Brilantní lahůdka, takhle nějak bych definoval tento film. Stylový sympaťák George Clooney, sexy Vera Farmiga, inteligentní a zamýšlivé dialogy a další a další nesporné kvality, díky kterým jsem strávil velmi příjemný večer. ()

Happens

Kendrick je boží všude, se svou roztomilostí si získala moje srdce. Clooney je vždy charismatický. Zápletka mladší generace technologií a trendů nahrazující starší. Ale navzdory všemu, stejně film upadl jaksi do zapomenutí. ()

iamek

Krásně se na Lítám v tom dívá. Už díky skělému obsazení, zajímavému námětů, fantastické režii. Clooney prostě plešouna získat musí ! Nápad natočit film o týpkovi, který neumí doma žít a je závislí na cestování a hotelech je doslova famózní. Reitman se už stal hvězdou a doufám, že tahle hvězda jen tak nevyhasne. ()

Chrustyn

Standradní příběh starého mládence, který se na stará kolena dokáže zamilovat, zabalený do originálního nápadu profesionálního "ukončovače" pracovního poměru, který většinu času tráví lítáním do států a spaním po hotelech. Charismatický George Clooney, krásná Vera Farmiga a výborný scénář v trochu vlažnější režii talentovaného Jasona Reitmana zaručují i přes pomalé tempo kvalitní zábavu. ()

SeBig

Jo bylo to celkem zajímavý a trochu dojemný příběh. Clooney zahrál co uměl zbytek hercu jsem ani neznal ale Anna Kendrick mě okouzlila taky i když mi ze začátku byla nesympatická. Bylo mi líto lidí který tam jakoby vtom filmu vyhodily z práce a pak ten konec taky sklámání že to mohlo skončit líp hlavně s Clooneym. Jinak hodně pěknej film! ()

dopitak

Když umažu 50 % vaty (svatba, nesmysl s gratulujícím kapitánem) a hlavně základní myšlenku, že by někdo lítal přes Státy, aby na základě informací z CV pracoval jako "vyhazovač", zůstává mi poměrně zdařilá romantika s inteligentními dialogy. Líbí se mi tu Clooneyho herectví podpořené skvělým dabingem Jana Kanyzy. Škoda, že to samé nelze napsat i o ostatních dabérech. ()

klerik

Clooney sa stal skrátka zárukou kvality. Veľmi sa mi páči, aký štýl filmov si vyberá - v podstate jednoduché, spracuvávajúce otrepané témy, ale takmer vždy sú poňaté dostatočne originálne. Mám z toho skrátka taký oldscholový pocit ako pri starých klasikách stojacich na charkterovom herectve. Konečne dospelý romantický film... ()

bassator

Při návštěvě kina nebylo na programu nic lepšího, byl to takový film z nouze. Kéž by takových "nouzovek" bylo v poslední době více... - 9. 2. 2010 - kino CineStar - Hradec Králové - 70% ()

korbitch22

nominace na oscara?zlaté glóby?80%?jasně!:-)další podprůměrná americká komedie,s rádoby dramatickou zápletkou.bezva.nejenže téma vyhazování nabízí daleko větší potenciál,který je naprosto nevyužitý,ale i herci v čele s vynikajícím clooneym jsou zabití tupostí,jednoduchostí a předvídatelností scénaře.celý film si jedu tu svoji tří hvězdovou sledovatelnou nudu..až najednou si řeknu celej film až do konce a to sem se mu zdaleka ani neblížil.když clooney vyrazí za tou svojí slečnou na společné chvilky sexu...a chce jí říct že jí vlastně miluje!blééé,v ten moment sem si řikal,tak zazvoní u dveří a otevře manžel nebo děcko,no jasně!otevře ona,proběhnou děti a vyjde manžel!jak nečekané!další...letí v letadle a tu zlatou kartu dostane samozřejmě ve tu nejhorší možnou chvíli!ano,jak nečekané!veme kartu a volá,že chce převést míle na svoji sestru a jejího může!ano jak nečekané!a sem na hvězdičce.pitomá a nadhonocená kravina,která nebýt vyšlapané cestičky rádoby nezávyslého tvůrce reitmana,by zapadla do propadliště filmových dějin.80%jak komicke:-) ()

Co chystá Jason Reitman?

17.09.2012

Vera Farmiga v kovbojce

Vera Farmiga v kovbojce

18.04.2010

Byla oslňující v Lítám v tom (za které získala nominaci na Oscara) a snad ještě víc v hororu Orphan. V dalším filmu si pořádně zastřílí. Půjde totiž o nezávisle financovaný western A Thousand Guns, v… (více)

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi

08.02.2010

Město Brno a Jihomoravský kraj budou mít konečně velký filmový festival. Cinema Mundi 2010 se uskuteční 24. 2. – 3. 3. 2010 v Palace Cinemas Velký Špalíček. Přichází nejen s unikátní dramaturgií, ale… (více)