Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

LP-SK

Pokiaľ na raňajky nejedávate živé kurence s lahodnou krvavou omáčkou, môže sa Vám stať, že tento film zhodnotíte ako zľahka "prepálený". Áno, horory môžu byť plné krvavých riek, slzavých údolí a naozaj nemusia mať oskarový scenár. Ale stavať atmosféru celého filmu na báze "hnusoscén" ? Škoda, ak by sa tvorcom filmárskymi prostriedkami podarilo vtiahnuť diváka do filmu, bol by to zážitok. Takto je to iba priemer... ()

ali-n

Pre mňa osobne sú Hory zaliate krvou na poli hororu po dlhom čase viac než príjemným prekvapením. Nepoznal som, nič som nečakal a dostalo sa mi vrchovate. Nielenže sa zahráva s hororovými klišé a doťahuje ich do koncov, ktoré sme si pri iných filmoch často iba priali (streľba na hlavného antihrdinu), inak, vždy som vedel, že v tých lesoch musí byť super mobilný signál :-), ale ponúka asi najpríťažlivejšieho masového vraha od dôb Mikea Myersa. Babyface je skutočne "sympaťák" na pohľadanie, temný úvod mu len pridáva. A koniec naozaj naznačuje, že sa niečo chystá .. ale to je zase viacmenej klasika, nie? ()

djbarrel

Nicneříkající kravina, začátek sice vypadá slibně, ale to se brzy změní při pohledu na zfanatizovaného týpka co si chce cosi dokázat a bandičku jeho "přátel". Film postrádá jakoukoliv atmosféru, logických chyb je taky dost a na klasickou vyvražďovačku je tam málo mrtvol. Snad jen ta scénka kdy ten maník v masce ala Pátek třináctého sejme partičku buranů, kteří na něj střílí slepými náboji, za něco stála. Celkově slátanina a i přes krátkou stopáž jsem u filmu málem usnul. 35 % ()

Cechyno4

Slyšel jsem, že to bude pecka. Ale je to jen další horor, který až tak moc nenadchne. Lehký nadprůměr. Ok, ale víc ne. ()

tremors

Film o hledání nejbrutálnějšího filmu s nahými ženskými a občas opravdu brutálními scénami. Patří k těm lepším hororům. ()

CrazymanM

Ale proč ne?Nejsem zrovna fanouškem takovýchto filmů,ale mělo to celkem úroveň,dost drsný až brutální scény,mě se to líbilo.Samozřejmě musím pominout spoustu klišé a trapáren,ale jako celek to bylo dobrý,takže se na to v klidu mrkněte,já jsem byl spokojen! ()

honzic

Chvílemi dobré scény a nápady, ale jinak celkem nudný hororový film, silně režijně nevyvážený, škoda! Hodnocení: 55 % ()

george16

Vyvražďovačka, která musí potěšit každého příznivce shlasher a hixploitation.... Zároveň to některé známé filmy tohoto žánru připomíná - slasher Babyface má charisma Jason Voorhoise z Friday13th, pohrávání s klišémi, kterým se tento film nebrání připomíná trochu Scream, evidentní je čerpání z TCM a poslední čtvrthodinka se množství krve blíží Hills have eyes. Že by nový A.Aja ? Na to, že je tento kousek jen video film, tak předčívá jiné horory podobného žánru, protože dobrých filmů tohoto žánru je v poslední době pomálu. Jako fanoušek slasher/hixploit... vřele doporučuji. A kozy Sophie Monk samozřejmě nechybí a je to moc hezké další plus :) ... ()

toomm

Asi jsem divnej, ale mně u hixploitation baví nejvíc ta počáteční pohodička, když víte, že vyrazivší si partička teenagerů, která si tak užívá, plánuje, chlastá, souloží, hulí a kdo ví co ještě bude za chvilku naháněna partou buranů nebo nějakým znetvořeným chlapíkem. Ale k filmu, právě tento film měl totiž ten úvod delší, ale nutno říci že po dějové lince poměrně zajímavý a zábavný. Pátraní po původním Hills Run Red včetně jediného dochovaného traileru (za ten palec nahoru) bylo netradičním osvěžením klasického děje, kdy jede banda prostě na dovolenou/výlet nebo jen tak projíždí. Řemeslně byl film zvládnutý poměrně slušně a byť je celkem dost hloupý a i v samotném filmu jsou probírány hororová klišé, sám film se jim nevyhne. Disponuje také celkem velkým množstvím krvavých a brutálních scén, které jsou také dobře zpracovány. V celkovém součtu je tak nutno říct, že film mě poměrně mile překvapil. Hodnocení někde mezi 3* a 4*. 70% ()

Nikolas__

Pokud se nepletu, je Hills Run Red tím nejlepším a nejvynalézavějším slasherem roku 2009, co se týče těch méně profláklnutých určitě. Klasicky mi přišlo že je to mnohem více slasher nežli třeba ten hixploitation, no ale tak nevadí, protože tohle výjimečně šlapalo od počátku do závěru. Postavy byly překvapivě sympatické, nepůsobily jen jako tupé oběti na porážku, obzvláště pak hlavní hrdina měl minimálně pro mě velmi nečekanou a nepředvídatelnou povahu (což není žádný spoiler, ten prvek se tu objevuje už hned ze začátku), nakonec si tak myslím že problém byl jedině příběh, kterej byl určitě originální a super, v závěru to ale působilo že tam mohlo být ještě více věcí, no a prostě že to mohlo skončit ještě něčím navíc. Vzhled vraha je dostatečně odpudivý, konec dostatečně líbivý, dialogy mohli být ještě vypiplanější, jinak ale vlastně nemám skoro na co si stěžovat. Prostředí bylo vybráno skvěle, atmosféricky to bylo velice silné, herci měli občas, řekněme mírné problémy ale v pořádku. Nechci být přehnaně kritický, je to například mnohem lepší než druhé Hills have eyes... Pro mě tedy opravdu silný nadprůměr a velké překvapení téměř ve všech směrech. ()

veverysiak

Pokiaľ niekto v podobných kúskoch počíta nelogické veci, po desiatej čiarke by to mal vypnúť a pustiť si svoje obľúbené žánre, lebo to nikdy nebol a nebude fanúšik hororu, totižto každý horor je a priori založený na nepravdepodobnostiach a nelogickostiach, ani tu to nie je inak, ale tento má svoje čaro, je tu dobrý námet o hľadaní strateného filmu a celkom rozkošatený príbeh, ktorý sa nezameriava len na naháňačku po lese, konanie hlavnej hrdinky je síce od začiatku predvídateľné, ale len v hrubých rysoch, detaily sú pekne domodelované, réžia ponúkla kvalitné krvavé scény, ktoré sa zreteľne odlišujú od iných podobných diel, herci sú neokukaní, a predsa na profesionálnej úrovni, a ešte keď Sophie Monk ako keby z oka vypadla Charlize Theron, tak na toto nedám dopustiť, takže 80%. ()

DonM

První třetina se zdála být příslibem minimálně kvalitní odpočinkové podívané. Čím více se však blížil silně předvídatelný závěr, začínala to být podívaná čím dál tím křečovitější, která zjevně přecenila svůj vlastní potenciál... Co ovšem oceňuji je, že se jedná v rámci subžánru o první film, ve kterém se záhadně neztrácí ani nerozbíjí mobilní telefony a dokonce mají signál;-) To je však na vyšší hodnocení trochu málo. ()

brasek

Ďalšia vyvražďovacia séria? Ak áno, tak dúfam že celý budúci film vyznie lepšie ako tento snímok. Začiatok cool, potom klasická nuda, na moment atmosféra ako sa patrí... potom človeka zarazí veľmi naivné vyvraždenie v lese partie vidlákov... nakoniec až príliš veľa psychopatov na scéne. ()

bulawaio

Námět rozhodně ne špatný, ale forma tragická. Už mi chyběla akorát Paris Hilton v hlavní roli a bylo by to. Jeden Horůrek z ohromné řady amaterských děl tohoto žánru. Doporučuji vidět a rychle zapomenout. Poteší snad jen neoriginální slasher a tak trochu zvratu v ději. ()