Hory zalité krví

• USA The Hills Run Red (více)

Ten příběh jste určitě slyšeli. Vypráví o nejkrvavější, nejkrutější vyvražďovačce, která vznikla v 80. letech, ale záhadně zmizela. A jsme v současnosti: trojice hororových fandů hledá tajné místo, kde se film točil a doufá, že tu najde jeho kopii. To, co objeví, je fakt, že tajemný krvák je víc než jen film. Je skutečný. A oni jsou jeho nejnovějšími hvězdami. Hory zalité krví přicházejí s úplně novým rozměrem hrůzy, protože zděšení filmoví nadšenci musí vzdorovat šílenému vrahovi, který nosí zdeformovanou masku dětské panenky. Ale moment, Babyface je přece jen filmová postava, ne? Ne. On žije. Čeká. A těší se na setkání s fandy, kteří zemřou – pomalu, krutě, otřesně – pro jeho umělecké dílo. Rozjeďte kameru! (oficiální text distributora)

B.e.r.n.y odpad!

Jeden z nejslabších pokusů o krvák který jsem kdy viděl a současně první horor u kterého se mi podařilo usnout. Herecké výkony skutečně nic moc a jako hlavního "záporňáka" jsem si přeci jen nepředstavoval otcem zmanipulovaného synka v domnění že každý člověk je postradatelný pro dobro filmu. Můj celkový dojem z filmu nezachraňuje ani několik docela povedených gore scén. ()

Kletus

Heureka! Konečně slasher s odlišnou zápletkou než buranský zmutovaní kanibalové. Ústřední postavy sice stojej za vyliž, ale ty záporáci... Tento film má také pro béčkový horor něco zcela nevídaného a to, že sem neodhadl závěr filmu po prvních 30 minutách (I když jsem si to myslel - Chyba lávky). Zkrátka správnej záporák s dětskou maskou se svojí famílií mi přišli víc než skvělá výplň mezi nepotřebné slashery typu Řezník - David Arquette nebo Jason Goes To Hell ( Ne že bych neměl rád Pátek třináctého, ale tenhle díl stál zkrátka za hovno). Když to vemu kolem a kolem a ještě do kola tak jsou to 4*. ()

Sidder

Po tom co jsem shlédl tv upoutávky na tenhle film, říkal jsem si: Konečně něco u čeho se budu bát! Ale skutek utek. Aby mě jakýkoliv horor vyděsil, musí působit alespoň zdánlivě skutečně. Na tomhle kousku se nezdá skutečné vůbec nic. Vraždící scény jsou sice ok, ale k čemu to je, když chování zdejších postav prostě nedává smysl... Nehledě na to že se dozvídáme jenom náznaky jejich motivace, prostě aby se neřeklo. Možná to celé mělo zachránit poprsí, ale nestalo se. Jediné co se dá ocenit je námět, bohužel naprosto nevyužitý. ()

Eisenmann

Tohle "veledílo" spíše pobaví, než postraší, a ačkoliv by mělo patřit mezi horory, které vás donutí zavřít oči a zničí vám chut k jídlu na tři dny dopředu, příliš se to nedaří. Všechno je tak typické a tolikrát ohrané, jen zde se to snaží lehce zamotat do příběhu matky s dítětem a šílených filmařů. Za tu snahu dávám 35%. ()

ostroz

Horory vyhledávám, ale tento na mě nijak nezapůsobil, jistě to bylo jeho obsahem, který je prostě už okoukaný. ()

Perineum

Na první zhlédnutí naprosto skvělé. Zajímavý námět a zvraty, které jsem nečekal. Napodruhé už to nefunguje. Mínus dávám za záporáka, který mi prostě nesedl, a za to, že pointa filmu se odkrývá již zhruba v polovině filmu, alespoň v náznacích (kamera v lese). Na 4* to vyrovnává Sophie Monk. ()

Al90

no tak toto byl u mě průser...po 20 minutách přestalo mě to bavit,působilo to zmateně a nějak divně...jedna hvězda za hezkou blondcku :) ( i když fetku) ... ()

Pesamenteiro

Zdálo by se, že je zde mnoho nevyřešeného. Zápletka, postavy, jejich osudy etecera... Ale ono ne, je to vlastně film o filmu (místy doslova), kde nakonec vše funguje... pokud jste fanoušky slasherů, pokud máte rádi metafyzické filmy a nebojíte se trochy krve, je to film přesně pro vás... To je ono, Miloš, to je film.. ()

uprchlice

I když je film "The Hills Run Red" jen dalším videofilmem, pro mě si získal velký obdiv pro svoji originalitu a zvrácenost. Titulní zabiják Babyface mě okouzlil svým "šarmem" a vyděsil jen, když bylo potřeba. Navíc ten, kdo má rád buranov (jako já), toho potěší i fakt, že se "The Hills Run Red" v buranově opravdu odehrává. Odlehlá farma kolem lesů... Pro mě jedinečný plus. Navíc celý ten film působí trochu jako dokument a o to je to zajímavější. Příběh má originální zápletku ve které filmový fanoušci pátrají po starém horrorovém klenotu "The Hills Run Red" a míří do lesů, kde se film natáčel. Samotný závěr, kdy "The Hills Run Red" vrcholí a odkrývá se vše okolo toho filmu, je šokující! Na závěr bych doplnila to, že "The Hills Run Red" má za titulky ještě jedno překvapení v podobě zrození nového sequelu... Tak snad se někdy dočkáme ()

zanvalzans

Pre Kristové rány toto mi už nerobte!Krátky film a to ešte polovicu z neho chodia ako trtkovia po lese.Krvavé zábery tu celkom ujdu,ale dej filmu je trápny ako bota.Dalej to nemá zmysel ani rozvíjať.Moje hodnotenie - hviezda a pol. ()

Jansuper

Pane bože co to jako má bejt co to jeeeeeee za opičárnu, to je taková bizarnost, to je nejbizarnější film co sem snad zatím viděl, jak tohle mohlo projít filmovou komisi a pustit to do kin, vždyť je to tak debilní děj, já ten děj skoro vůbec nechapal a vůbec mě nebavil, strašidelný to skoro vůbec nebylo, a ten konec no jako co to sakra má znamenat, jako to si nezaslouží snad ani tolik procent, opět film kterej sem měl docela velkou práci dokoukat vůbec nechápu proč vznikají takové otřesné slátaniny. Ta jedna hvězda je za vzhled babyface a za tu scénu jak vyvražďí nějaké ty týpky ()

Miroslav.Zac

Typická vyvražďovačka s ohyzdným maniakem, která však bohužel nenabízí nic inovativního. Ale na jedno podívání to stačí. Bod za prsa Sophie Monk. ()

Vena69

Tak teď fakt netuším, co si o tomto filmu mám myslet. Bavilo mě to? Ano, to určitě. Dávalo to smysl? Ne, to určitě ne. Tento film jednoduše působí dojmem, že ho natočili 2 různí režiséři - 1 génius a 1 dement. No a tihle 2 se pravidelně střídají. (Možná to tak fakt bylo, film se točil 2 roky a to je u nízkorozpočtového slasheru fakt strašně dlouho, takže kdo ví co se vlastně dělo na place.) Některé scény jsou velice kýčovité až stupidní, následuje však dokonalý zvrat. Herecké výkony jsou na tom stejně - jeden super, jeden úplně mimo. A takhle je to celou dobu! Já to ale beru, bavilo mě to, zvlášť konec. Ideální film pro někoho, kdo už viděl spoustu slasherů a chce zkusit něco víc odvázaného a nepředvídatelného. 5/10 ()

doughnut

Vypadalo to sice slibně, ale nakonec se z toho vyklubal sotva průměrný slasher. Filmem ve filmu se tvůrci neúspěšně pokusili zakrýt fakt, že se vlastně jedná o hromadu klišé s průhledným twistem. Díky pohledným herečkám a krátké stopáži se na to naštěstí dá dívat až do konce, jiná pozitiva jsem ale na filmu nenašel. ()

Gor

Řekl bych, že na poměry dnešních hororů celkem "originální" kousek s hezky zpracovanýma "krvavýma" scénama... Pokud hledáte horor pro dlouhé zimní večery, pak tímto filmem rozhodně neprohloupíte. ()