Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

MovieFive

Podobný snímek již bylo na plátnech kin třeba. Akční film, který se nebál využít budoucnosti a nadpřirozených jevů. Takové filmy mám většinou ráda. Stěžejní je vždy zpracování času-musí být jasně vysvětlená pravidla a přehledné skoky mezi přítomností a budoucností. Looper tento základ zvládl velice dobře. Na to už jen navázal velice originální a zajímavý děj a využil výborných herců. Pokud bych měla něco vytknout, tak by to snad příliš dlouhá stopáž nebo zkrátka zhruba v polovině mě film začal mírně nudit. To ale stihnul rychle napravit, obzvlášť samotným koncem, který byl velice efektně udělaný, nečekaný a jak byl celý film čistě akční, tak z konce jsem si odnesla zvláštně melancholický pocit. ()

Wawer

Originální, nápadité? Určitě. Ale rozhodně mi nepřijde Looper strhující nebo nějak zásadně nabušený. Je v něm spousta skvěle natočených scén (např. setkání u Beatrix), výborných hlášek a přesných hereckých výkonů. Dohromady je Looper ale "jen" nadprůměrnou nizkorozpočtovou sci-fi, která pobaví a zahřeje svojí originalitou, ale do rána vyšumí. Lepší 3* ()

TaanStari

"Outtakes, gags and loopers." První polovinu jsem si nemohl zvyknout na ten divný ksicht, vypadal jako Hugo Weaving po mrtvici. Napůl plešatý, napůl černovlasý Willis z "flashbacku" z budoucnosti mě asi bude strašit ve snech. Taky mi moc nesedělo to absolutně dojebané cestování v čase, míchající principy jediné kontinuity a multiverza. A navíc starý Joe je pěknej zmrd, mladý Joe hajzl a Sara zase zamračená kráva. Od hrudníku Piper Perabo jsem si taky moc nesliboval, ale i tak to bylo zklamání. A ty logické díry, to bylo to nejhorší. V garáži můžu mít stroj času, ale zbavit se těla je strašný problém? V garáži mám stroj času, jediné využití - zbavování se těl? Každý druhý ví o looperech a stejně to v budoucnosti ani v přítomnosti nikoho nesere? Poslat vysloužilého loopera svému mladému já? Geniální, co se asi může stát? Atd... Nakonec ani nevím, za co ty 2* dávám. ()

warrenur

Perfektne! Vyborny napad a este lepsia realizacia. Bavil som sa cely cas. Joseph s Brucom si to valia fajne a drevorubacka Emily je proste na zjedenie. Naviac telekineza v praxi.....uff, scena v dome, ci na poli je dychberuca. Skoda, ze jej nebolo este viac. Zabavky s manipulaciou "casoveho kontinua" je tiez moja salka kavy. Celemu filmu vsak ako hlavny motor sluzia hlavne pohnutky ustrednych postav, ktore nemate problem zobrat za svoje. Filmik mi proste sadol, takze mu trombonikom palim za plny (zrejme to nadsenie, inak by to bolo za silnu stvorku). :) ()

johnymdoe

Film kde člověk..v rámci možností normální..nepochopí konec mě prostě neosloví. A teď mě zabijte za vyzrazení konce, ale lepší než s tím ztratit dvě hodiny života... To že umře hlavní hrdina tím, že sám sebe zastřelí prostě nedává smysl a tak dávám jen 3 hvězdy a to jen za Bruce Willise, Emily Blunt, zajímavé přestřelky a první hodinu filmu. ()

Pidzey

Konečně sci-fi která mě donutila přemýšlet. Jedna z nejlepších a co hlavně nejoriginálnějších co jsem měl tu čest za posledních několik let vidět. Herci jsou vynikající, Levitt je sympaťák, Bruce jako vždy cool, Emily půvabná a i ten malý to zahrál celkem přijatelně. Rozhodně nečekejte nějakou naháněnou jak by to z ukázek mohlo vypadat. Tohle je spíš konverzačka s originálním příběhem a několika málo kvalitními akčními scénami a skvělým závěrem. Všechen respekt k panu Nolanovi, ale tohle je pro mě nejlepší film roku, zatím. P.S.:Pro sci-fisty povinnost. ()

rounen

Celkově to na mě působilo nudným dojmem... bylo tam pár akčních scén, ale to je tak všechno... Postelová scéna E.Blunt a ...... ,byla odfláknutá, začlo to líbáním, skončilo to ranním probuzením, jak z nějakých 50tých let... film nemastný neslaný, čekal jsem od toho více, 50% ()

simon84

A mě se to prostě líbilo a konec mě dostal. Možná tady řeknou, že jsem blbej, že se to dalo čekat, ale asi jsem četl málo Einsteina a na hodinách kvantový fyziky nedával pozor, já to prostě nečekal. :-) Oblíbení herci, zajímavej nápad, imho docela originální pojetí cestování časem. Ja nemám co řešit, za 5. ()

Grizzly

Je to plné nelogičností, časových paradoxů (bez kterých by ale chybělo spoustu vtipnejch vychytávek, jako postupný rozčleňování budoucího loopera) a navíc se to v půlce změní na úplně jinej film, ale scífek je málo tak trošku nekriticky 70%. ()

artas

Oceňujem dobrý nápad. Na druhej strane, hrať sa časovými paradoxami ako sa mi zachce, je problém. Nemôžem si vyberať iba tie slučky, ktoré sa mi hodia a iné ignorovať. Teda môžem, ale potom dostáva logika „po chrapine“. SPOILER - Keď kukuričné dieťa neprišlo o matku, tak zrejme sa nestalo zloduchom a preto nezatváralo looperov. Tým pádom ani neposlalo starého Brúsa na smrť, bacha časovo išiel na smrť ešte pred smrťou svojho mladšieho alter ega. Že sa odbachol ešte keď bol mladý... no veď a kto ho to potom donútil urobiť, keď ten starý neprišiel lebo neexistoval? Preto by seba neodpravil, aby zachránil matku a tu máme novú slučku. Ďalšia slučka, nemohol ho prvý krát odpraviť správne a druhý krát mu ušiel. Mohol byť iba prvý variant, odbachol som sa a viem že si požijem iba ďalších 30 rokov. Ak by som si totiž ušiel, už by som si tak spokojne tých 30 rokov nežil, vzhľadom k tomu, koľko úsilia vynaložia na to aby ma našli. Bolo by to bez prachov a bez ženy ktorú by som bez prachov nestretol. Ak by som aj prežil 30 rokov v strachu a na úteku, nemal by som motiváciu a ďalšia slučka. ()

sNeDy

V posledních letech v žánru sci-fi nízkorozpočtová produkce těžkým stylem ničí ultra mega hity s obřími rozpočty. A pak, že to originálně (relativně) a levně (rozhodně) nejde. ()

Darth Vader

U mě si zasouží tento kousek téměř plné hodnocení bez mrknutí oka. Popravdě chvíli jsem v příběhu bádal a hledal v něm spojitosti a příliš si děj komplikoval. Samotný obsah je originální a v poslední době jsem svižnější sci-fi neviděl. J. Gordon-Levitt zahrál "Bruce" (ten už klasicky skvělej) naprosto dokonale a já jen žasl nad tím, jak moc se mu podobá. Závěr snímku mě o plném hodnocení jen ujistil a já šel spát s fajn zážitkem. ()

Saur.us

Cestování v čase neomrzí. Autorský počin Riana Johnsona omílá stará a osvědčená klišé v kvalitním kabátu kde jediné, co kazí tuhle parádní zábavu je ošklivá maska Gordona-Levitta. Hlavně prosímvás nepřemýšlejte o logice cestování času nebo na vás pošlu trombon. ()

Viperine

Doporučuju nevelká očekávání.. zábava střídá nudu, originalita střída hluchá místa, sem tam to postrádá "logiku", nicméně - dá se to. Vizuálně určitě. ()

sebo9629

Najviac sa mi páčil príbeh a scenár, pretože dialógy a motivácie postáv pôsobili reálne a vtiahli ma do deja. Jednoducho je to skvelý film, u ktorého som ochotný ignorovať všetky logické chyby. A je až neuveriteľné ako sa v tomto filme Gordon-Levitt podobá na Willisa. Hodnotenie: 8.8/10 ()

KosiR_ksr

Bruce Willis se vrací do minulosti, kde se musí vypořádávat se zfetovaným/vyšinutým mladíkem, který ohrožuje jeho budoucnost... rámec příběhu trochu připomíná 12 opic, ale bohužel takových kvalit nedosahuje. Přesto jde o nápaditou, příjemnou a svižnou podívanou. Kvalitní herecké výkony snímek příjemně povyšují, ale člověk se hereckým obsazením nesmí nechat zmást a očekávat od snímku příliš - přece jenom nejde o nějak zvlášť propracovaný scénář s hlubokou myšlenkou. Je potřeba být připraven na nenáročnou a přímočarou oddychovku a odpustit ledacos scénáři, který místy pokulhává. Především jsem se nemohl zbavit myšlenky: proč mít v minulosti nájemné vrahy, když stačí pohřebáci a bylo by po problémech (ale také po filmu). 70 % ()

sirien

Pár cool věcí a tak - ale filmy co obsahují cestování v čase a jejich autoři jsou trotlové které vůbec nezajímá že jejich scénář nedává ani náznak smyslu, přičemž závěr filmu mi tím doočíbijícím paradoxem způsobil několikahodinovou migrénu... k čertu s nima už fakt. (ADD: když odhlédnu od toho cestování v čase tak by to bylo tak za 3* - ten film prostě není nijak suprovej a má i dost dalších chyb a podivností) ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)