Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Fiftis

Veľkú časť pôsobivého Loopera obstarali herci. Joseph Gordon-Lewitt ťahá výraznú časť filmu (citeľne väčšiu ako Willis) a hoci má stále občas auru nevýrazného mladíka s iným účesom, rýchlo sa naňho dá zvyknúť. Willis sa rochní najmä v akčných scénach a variáciu na cestovanie v čase si užíva, zrejme s vidinou lepšieho konca ako pri tucte opíc. Rian Johnson teda trafil do čierneho a v niektorých smeroch možno ešte presnejšie ako vlaňajší Vymedzený čas. Má iný koncept, inú kostru, ale je to inteligentné a zábavné sci-fi kino. Po Total Recall z augusta navyše pôsobí ako balzam na dušu fanúšika. ()

DJ_bart

To jsem byl díky nedávným iluzím mého kamaráda Mrdoslava (tímto tě zdravím paklíči) že půjde o kvalitní scífko o cestování v čase, ale skutek utek.... ()

lamps

Nápad je jistě originální, ale na můj vkus nese více otazníků, než by bylo zdrávo. Já beru myšlenku uklízečů, kterým jejich zaměstnavatel z budoucnosti pošle na přesně smluvený čas a místo nežádoucího k rychlé popravě, ale není to přece časová smyčka či jak to nazvat? Vždyť zavražděná oběť přece opět dospěje až do zmíněné budoucnosti a bude třeba ji znovu odklidit, nebo ne? Ale zpět k filmu. Ten je totiž opravdu zajímavě a vkusně natočený a byla by škoda, kdyby ho nějaké logické přešlapy měly potopit. Levitt zvládá hlavní úlohu s naprostým přehledem a o tátovi Willisovi není třeba diskutovat- vždy, když se objeví před kamerou, tak má film hned větší šťávu. Chyběli mi ale trochu výraznější záporáci- Daniels je se svým plnovousem sice fajn, ale má moc málo prostoru a ze scény odchází vlastně mimo scénu. Ale zase zaujala zápletka s malým chlapcem, kterého přišel z budoucna odstranit naštvaný chlápek (ne, není to Arnie). Prostě velmi slušné sci-fi, i když taková myšlenka se dala zpracovat i lepším způsobem. 70% ()

Shakers

Tiež vás pri sledovaní napadol terminátor ? Mňa hej ,ale vôbec mi to nevadí. Looper je kvalitný akčný sci-fi film ,ktorý priniesol za málo peňazí dosť vela novej sci-fi muziky. Príbeh je prekvapivo dobrý, nie moc zložitý, ale priniesol po dlhom čase konečne zas niečo nové. Joseph Gordon-Levitt a Bruce Willis je perfektná dvojka pre film a nezaostáva ani Emily Blunt. Rian Johnson si stvoril vlastný svet, v ktorom sa drží svojimi pravidlami a ktoré sú divákovi na začiatku jednoducho vysvetlené. Looper je dosť dobrý film, predovšetkým kvalitne zrežírovaný kde je atmosféra na svojom mieste. Na filme vidím len jeden záporný prvok. Nevadilo mi ani tak, že je akcie taká obyčajná a bez nápadov, skôr mi vadilo to pomalé tempo filmu. 75% - 4* ()

Pepinec

Líbám tvou zlatavou plešku, Bruci ze všech Willisů mému srdci nejmilejší! Děkuju, moc ti děkuju za důkaz místo slibů, že ještě umíš hrát ve filmech, které mi neberou ledový klid. Víte, čeho já si cením? Originality. Nelíbí se mi holky, které se oblékají po vzoru plastových figurín z obchoďáků, stejně jako se mi nelíbí, když přejdu ze sálu č. 5 do šestky a vidím ten samý film, jen s jiným názvem. Looper možná nevychytal všechny chybičky, ale zato s přehledem vyčapal zbytek soupeřů ze současné kino nabídky. ()

JohnnyD

Prvá polovica je skoro fenomenálna: riadne tempo, atmosféra temnej dystopickej budúcnosti, JGL skvelo imitujúci Brucea Willisa, komplikovaná mytológia okolo cestovania v čase (i keď s pár dierami v logike) a z nej vyplývajúce časové paradoxy. A potom sa dej presunie na farmu a objaví sa tam malý Anakin a začne sa tam kopiť deus ex machina a ja som mal dojem, že pozerám úplne iný film. Dokonalý príklad toho, ako mladý nabudený tvorca nedokáže rozpracovať výborný námet. Prvá polovica: 9/10, druhá polovica: 3/10. ()

Niles

Veľmi originálne akčné sci-fi s kvalitným hereckým obsadením. Joseph Gordon-Levitt, ktorý sa tu na seba vôbec nepodobal, aj Bruce Willis predviedli dobré výkony. Prvá hodina je výborná, akčné scény sa podarili. Neskôr však začne tempo upadať a tá romantická línia so ženou a jej malým Kevinom mi pokazila skoro celý dojem. Pokiaľ ide o cestovanie v čase, často som bol z toho zmätený. Mám pocit, že viacero vecí bolo nedomyslených, napríklad na taký časový paradox v závere asi nikto nepomyslel. Čakal som trochu viac, takže sú to len slabé 4 hviezdičky. „This time travel crap just fries your brain like an egg.“ ()

Boogeyman

Neni to nic objevného a jak mám rád cestování časem, tady bylo spíš okrajové a jak řekla postava Bruce Willise - o cestování v čase se nehodlám bavit, protože bychom nad tím strávili celej den a dělali bychom diagramy z párátek. Jinak za málo peněz docela dost jednoduché muziky, škoda že Loopera předcházela naprosto neodpovídají pověst "akčnějších Dvanácti opic". ()

Nin

Tak tomu říkám poctivý film. Očekával jsem, že půjde o nějakou odlehčenou sci-fi střílečku, tak mě hned zkraje překvapilo, kolik zajímavých a někdy i docela drsných nápadů na mě tenhle snímek sype. Tenhle film má nejen originální námět, ale svým způsobem je neobvyklý i samotný příběh, který se odhaluje tak pomalu, že divák nemá hned jasno, kam se bude děj ubírat. V druhé polovině tak najednou nastává poměrně zásadní změna, která, co jsem si všim, je jakousi diváckou zátěžovou zkouškou. Z špinavého města plného zločinu a střílení se toitž dostáváme na klidnou farmu, kde se matka snaží uchránit své dítě, které může sehrát zásadní úlohu v celém příběhu. I já se v této chvíle zarazil, trošku mi vadilo, že svižné tempo je ta tam a především jsem se bál dalšího otravného roztomilého děcka a přehnané sentimentality. To zde nakonec je, ale pouze do jisté, snesitelné míry. Pak ale přichází na scénu závěrečná třetina, ze které je jasné, že tamto intermezzo prostě bylo potřebné k jedné charakterové změně, která se musí udát. Čímž se dostávám k velkému kladu filmu - jeho postavy. Mladý Joe je tu líčený jako egocentrická, spíše záporná postava, zatímco starý Joe (Bruce Willis) by měl být ten hodný, co se snaží zachránit lásku svého budoucího života. Jenže téměř okamžitě o této černobílosti můžeme pochybovat, protože starý Joe dělá zlé věci, zatímco mladý Joe dělá dobré věci (a vše velmi logicky v rámci jejich charakterů). A aby toho nebylo málo, tak můžeme od začátku pochybovat o malém dítěti, ze kterého možná vyroste Hitler nového tisíciletí, a dokonce i současný mafiánský boss Jeff Daniels působí spíše jako přísný, ale spravedlivý člověk (a nesmím ani zapomínat na tragickou postavu Blue Kida, který sice kope za ty zlé, ale divákovi je dovoleno s ním soucítit). Ve finále pak vidíme nejen naprosto úžasnou akci, ale i další vykreslování hlavních postav. ... Celkově je tohle akční sci-fi, ze kterého mám výborný pocit. Přes drobné výhrady (zvolnění tempa, Joseph Gordon-Levitt vypadá trochu divně) bych totiž řekl, že tenhle film obstojí zkoušku časem a stane se jedním z těch snímků, které si budou filmoví fanoušci ještě za 30 - x let doporučovat s tím, že "tenhle biják musíš vidět". (8/10) ()

playboxguest

Remake Terminátora 2, kde Levitt nahradil Arnieho, Willis Patricka a John Connor se teprva chystá do školky. Ikdyž to nebude takovej kult jako zjevně scénáristicky vykradenej Termík a do inteligence Minority Report a podobných scífek tomu pořád chybí, stejně se na to moc dobře koukalo a s radostí se někdy mrknu znova. PS: Taky vám tady Gordon chvilkama připadal nějakej starší a vzhledově jinej (celkově prostě divnej) oproti ostatním filmům, ve kterých hrál? ()

Madsbender

Po dlhšom čase originálna a komplikovaná sci-fi, ktorá sa nebojí mixu Willisovskej akcie, elegancie JGL, netradičného spracovania ani ťažkej drámy, ktorej venuje až prekvapivo veľa priestoru. Bruce si zasa strihol béčkovú akciu plnú klišé, no doplnil ju vynikajúcimi dramatickými fragmentami z minulosti a ťažkým rozpoložením, v ktorom sa nachádza. JGL je ten chlapík, ktorý síce nevie, čo je menšie zlo, no snaží sa na to prísť a používa k tomu všetkých dostupných prostriedkov, pričom je to stále ten sympatický a elegantný mladý muž, akého poznáte napr. z Nolanovho Počiatku. No a nakoniec výborná Emily Blunt, ktorá hrá konečne naplno a nenútene, a jej dejová línia s problematickým synom výborne doplňuje štýlovú akciu a napínavú sci-fi, hrajúcu si s vyobrazením života nájomných zabijakov. Len nabudúce trošku pridajte na tempe, dobre chlapci? ()

sheen

Za 30 mega perfektně natočená sci-fi pecka se zajímavým příběhem, který má hlavu a patu. A stále nedostižný Willis, on to v sobě prostě pořád má. ()

Pilda17

Looper byl jeden z těch filmů, na které jsem čekal a těšil se. Bohužel jsem mírně zklamán, protože nejsem nadchnutý, tak jak jsem si představoval. Akční stránka dobrá, ale scén je dost málo. Příběh měl hlavu a patu, ale děj mi přišel dost slabý a já se nebavil, tak jak jsem očekával. Joseph Gordon-Levitt není špatný herec, ale do role mi moc neseděl. Že bych byl zklamán maximálně říct nemohu, rozhodně jde o nadprůměrný snímek.. 6/10 = 62% ()

Cappuccino

Prečo dávam len tri hviezdy? Kopa a kopa filmárskych nelogičností a mimoriadne otravná, stredná línia príbehu na farme, ktorá perfektný začiatok a celkom dobrý záver vo veľkej miere kazí. Škoda, spočiatku to začínalo tak dobre. ()

Foox

Nekompromisně drsná a inteligentní sci-fi, která se v půlce lehce šourá, ale závěrem opět šlápne na plyn a usadí zpátky do křesla. ()

S.Quentin QUALE

Eeeeegh! Omlouvám se všem, které to nadchlo, ale leč mám rád sci-fi i intelgnetní filmy, u kterých je třeba zapojit mozek, sledovat tohle bylo pro mě jako chodit po roztřískané omniovce od kyanidu. Hraní pana Gordon-Levitta alá pokrčenej xicht mně pilo neskutečně krev celý film, blízká budoucnost, která vypadala jako rok 1990 tomu taky moc nepřidala. Celkově obsazení filmu vypadá áčkově, ale pokud to připustím, výkony jsou béčkové, některé vyloženě bolí. Jedna hvězda pro Willise, druhá za nápad. Zlatej Source Code. Jinak cestování v čase a nahánění sama sebe mě daleko víc bavilo třeba tady. 49% ()

liskam

Svým nápadem opravdu velice zajímavý a hlavně dobře zvládnutý film. Willis ani Lewitt nezklamali. Za mě 80% ()

mzss1

Tak, shlédnuto v kině. Nevím, jak přesně mám film zhodnotit. Rozhodně to pro mě žádná velká pecka není. Příběh je alespoň trochu odlišný než jiné filmy, ale jedná se jen o průměr. Hlavní představitel filmu Joseph Gordon-Levitt hraje nic moc, docela mi vadil, neúspěšně zlikviduje další obět a to své starší já. Film je dost natahovanej. Délka 118 minut je celkem dost. První polovina filmu je celkem zajímavá. Blízká budoucnost. Druhá půlka je dost natahovaná. Konec trošku divnej a nepochopenej. Celkově mě film zklamal. Hudba nic extra, často je film v určitých scénách bez hudby. Willis ve starší podobě hlavního hrdiny se tu moc nepředvede. Ve filmu mě zaujal trochu jen příběh, nepředvídatelnost a nápady. Hodnotím jen na 40% = ** ()

kingik

Scifi, které má nesporný náběh stát se v budoucnu kultovním. A vedle toho, klade divákovi několik otázek. Jak by jste se zachovali Vy, kdyby jste potkali svoji starší verzi svého já z budoucnosti. Anebo Bruce Willis jako vrah malých dětí, ale no tak, k tomu by se on přece nikdy nepropůjčil, ale i na tohle v tomto filmu dojde. Ale pěkně popořádku. Jsme v Kansasu a píše se rok 2044. Cestování časem je zakázáno, ale zločinecké bandy ho využívají ke zbavení se nepohodlných lidí, které posílají z budoucnosti pěkně pod ústí hlavně Looperům - nájemným zabijákům. Joseph Gordon Levitt je právě jedním takovým. Odstřeluje nemilosrdně zločinci posílané muže, jejichž tvář je vždy zakrytá bílou látkou a s roubíkem v ústech. Prosperuje z cihliček stříbra, učí se francouzsky a fetuje. Jednoho dne však mu pošlou na likvidaci i starší verzi jeho vlastního já z budoucnosti (Bruce Willis). Začne řešit jakési dilema, zda de facto zabít sám sebe, anebo cíl, (jak jsou ve filmu odsouzenci na smrt nazývani) nechat pláchnout a riskovat tak smrtelné pronásledování ze stran svého nesmlouvavého zaměstnavatele a jeho noshledů. Na rozhodování však nemá mnoho času, a navíc je jeho život nastaven přece jen jinak, než jaký vede jeho starší verze v budoucnosti. K hektickému vyznění situace přidá ještě jedna důležitá zpráva, kterou se od svého staršího já dozvídá a sice, že budoucnost trpí krutovládou jakéhosi "Rainmakera", jehož znetvořenou tvář nikdo nikdy neviděl, ale coby malý chlapec musí žít někde v současnosti. A zde je ho třeba odstranit, než se v budoucnu dostane k moci. Mapa souřadnic s podivnou řadou čísel ukazuje na jednu z farem, kde bydlí mladá matka s malým synem. Jak jsem se dozvěděl, řada diváků si stěžovala na to, jak děj filmu nebyl většinu času k pochopení. Ve svém popisu děje jsem ho zestručnil a pokusil ho opsat pokud možno srozumitelně, ačkoliv přiznávám, že je dějově poměrně komplikovaný. Když však uvážím, že jsem drahnou dobu nenarazil na tak sofistikovaně a originálně vybalancované scifi propojující se s akčním nářezem, nejsem proti neobvykle vystavěnému příběhu. Právě naopak. Tohle tady delší dobu chybělo. Film je od počátku poutavý, nasadí spád, Levitt přes svoji digitalizaci obličeje zdařile napodobuje Willisovi grify, neutěšená budoucnost se nechlubí přísně propracovanou futuristickou výpravou, napětí nepolevuje, do toho svlečená sexice Piper Perabo, Jeff Daniels jako nelítostný šéf zločineckého gangu to zvládl bez přehrávání a jeho zarputilý noshled Noah Seagan, Paul Dano jako další z nájemných zabijáků, který ovšem v osudové chvíli selhal, obyvatelka farmy tentokrát plavovlasá Emily Blunt a její malý syn se zlým výrazem v očích, spousta přestřelek, originálních scén a ještě mnoho dalšího. Ovšem i zápory se najdou, ale jsou menšího rázu. Občas vykoukne nějaký lacině odvedený trik, jako třeba ten související s "objevováním" a "mizením" obětí. Jenže film to možná věděl, že je to nepodařený efekt a udělal ho tak záměrně, protože občas jsem měl pocit, že koketuje se scifi žánrem z osmdesátých let. Jestli to tak skutečně bylo zamýšleno, se asi nedozvím. Do té doby nepříliš výrazný Rian Johnson, jako scénárista a režisér v jedné osobě prokázal kvality tvůrce, jenž by mohl být příslibem pro budoucnost, a to nejen scifi žánru. V budoucnu to bude mít ovšem těžké překonat tenhle skvělý film. Mé hodnocení: 100% () (méně) (více)

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)