Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

Falko

Milujem filmy, kde sa cestuje casom a tento film bol z mojho pohladu po scenaristickej stranke i celkom originalny. Jasne, ze tu boli zabery, pri ktorich som si spomenul napriklad na FREKVENCIU (2000) s Dennisom Quaidom a s Jamesom Caviezelom, kde sa pokusali syn s mrtvym otcom spred tridsiatich rokov sucasne cez vysielacku menit udalosti alebo legendarneho TERMINATORA (1984), ale aj v tomto filme chcel Willis zmenit udalost, ktora sa este len ma stat, avsak nechcem nic prezradzat. Chvilkami mi Bruce pripominal nelutostneho SAKALA (1997) a v zaverecnej prestrelke s celou bandou aj so zapornym Jeffom Danielsom, ktoreho som po prvykrat videl v zapornej ulohe, mi pripomenul nelutostneho zabijaka, ktory sa pred nicim nezastavi a bez problemov pozabija aj dalsich 20-tich zabijakov. Avsak nechcem kazit dojem, ze sa jedna o non-stop akcnu nahanacku na macku a mys, pretoze je tu hlavne v druhej polovici aj Emily Blunt a prave dialogove sceny trosku stratia tempo a zalezi uz len na divakovi, ci bude spokojny, alebo sa bude nudit. Ja som sa nenudil a som rad, ze som tento film videl v kine, aj ked zase u mna to na plny pocet nie je. Avsak rad si tento film opät niekedy zopakujem. __________ Joseph Gordon-Levitt - (Joe) +++ Bruce Willis - (Starý Joe) +++ Emily Blunt - (Sara) +++ Paul Dano - (Seth) +++ Frank Brennan - (Starý Seth) +++ Noah Segan - (Blue) +++ Piper Perabo - (Suzie) +++ Jeff Daniels - (Abe) +++ Pierce Gagnon - (Cid) +++ Výkonný producent: Jospeh Gordon-Levitt +++ (Videl v kine 06.10.2012) +++ ()

viperblade

Zhlédnuto v kině. Mám-li být upřímný, zpočátku jsem tomuto filmu moc nevěřil. První trailer na mě (ani nevím proč) nějak nezapůsobil a já pomalu zapomínal, že nějaký takový film vůbec bude. Potom ale přišly reakce z Comic-Conu 2012, kde o tomto filmu mluvili jako o Twelve Monkeys pro naši generaci. A tak jsem zkoukl pár dalších (novějších) klipů k tomuto filmu a věděl jsem, že na tohle prostě musím jít do kina. A jsem hodně rád, že jsem nedal na první dojem a že jsem na tohle šel. Looper je brilantní film na téma cestování v čase, který je promyšlený do těch nejmenších detailů. Originální příběh, skvělé obsazení (Bruce dokazuje, kdo je pánem, Joseph ukazuje, kdo bude pánem, Jeff je po nějaké té době v opravdu skvělém filmu a Emily byla skvělá mamča) a hlavně dokonalý konec, to jsou věci, které dělají z tohoto filmu zřejmě největší překvapení roku 2012. Alespoň pro mě. Pokud budete mít šanci a pokud chcete vidět opravdu kvalitní sci-fi na téma cestování v čase (po skončení jsem uvažoval, kdy že jsem naposledy viděl tak skvělé sci-fi právě na tohle téma a nedokázal jsem si vzpomenout) rozhodně jděte na tento film. Jediné, co tomuto snímku můžu vyčíst, jsou takové ty běžné věci typu neprůstřelnost hlavních hrdinů, skoky z výšek, které by jen tak nerozdýchali a podobně, ale upřímně, to mi vadí jen u hloupých filmů, které nemají co nabídnout. Což Looper není. Jednoznačných 100 % s tím, že to srovnání se snímkem 12 opic není až tak od věci… ()

castor

Looper došel na rozcestí a netušil, na jakou stranu se vydat. Neotřelé sci-fi má totiž slušný nápad, jenže mu chybí oproti třeba Matrixu nebo Minority Report při (lépe spíš pro) opakovaném zhlédnutí ono podmanivé kouzlo. To vyprchá už po předložení zajímavé vize, ve které mají nájemní zabijáci kšeft v podobě cíle, který přijde z budoucnosti. Stačí jen vyčkat na místě doručení a zmáčknout spoušť. Na druhou stranu nikdy netuší, kdo se před jejich bouchačkou objeví. A máme tu zápletku. Škoda je, že místy postrádá gradaci a leckdy i nudí. Navnadí, ale nestrhne, čemuž odpovídají i dlouhé minuty na farmě v polích, které se odehrávají v čistě dialogovém podání. Což by nevadilo, ale Looper u mě trvalejší stopu prostě nezanechal. Lehce dráždí, ale na vyšší pozice to nevidím. ()

D.Moore

Nedopečené, Bruce Willis umí časem cestovat podstatně lépe (zdravím 12 opic). Looper je další z těch nových sci-fi filmů (Moon, Zdrojový kód, Vyměřený čas...), na nichž je sice sympatické, že se obejdou bez obřího rozpočtu, a které v milovnících žánru vzbuzují naději, že budou originální a neotřelé... Ale tím to končí. V tomto případě se mi sice líbil prvotní nápad, technické provedení i oba herci (Joseph Gordon-Levitt si s rolí Bruce Willise poradil docela obstojně, nebyl ani moc směšný), ale zbytek nestál za mnoho. Hlouposti a nelogičnosti, jedna vedle druhé, za klišovitou pasáž na farmě bych vraždil, no a nejhorší ze všeho byl závěr, ve kterém - SPOILER - hrdina skonal, ale jeho vnitřní hlas mluvil dál. ()

kulyk

Hned při odpanění tohoto komentu musím napsat, že se motáme někde mezi trojkou a čtykou. Protože mám zrovna zaražené vichry, snižuji na tripla. Možná si to po profouknutí ještě rozmyslím. - Je dobré zabíjet lidi jen tak, bez výčitek a jiných duševních strastí. Pokud se film dívá na svět očima hrdiny s obdobným přístupem, vždy stojí za pozornost. A ještě k tomu skifárna, no to se musí zhlédnout! S Brůsem!! A v červených, tý jofka. To si pošušňám jak rákoska na micině...A nebo ne-e. Psík sere na nízký rozpočet, logické trhliny ohledně cestování časem (to má každá podobná ftákovina, patrně proto, že přesun historií logiku postrádá sám o sobě) nebo na to, že Wiliž začíná vypadat tak, že už vážně zvládne kočenu leda polaskat jazykem. Ale proč se musí morální ponrava bez citu a kouska charismátka v tělě přeměnit na babysitter? A vždycky? A ta klíčová fakáňata nám do filmů vybírá snad někdo, kdo chce udělat z jakékoliv bžundy horror nejhrubšího zrna. Já bych se takového potomka bál natolik, že bych sral permanentně v síni, dokud by TO ve svém pokojíčku dovádělo. Po jeho usnutí bych vlezl srát možná i do obýváku, ale spíše jen tak na kousek, mezi dveře. Mimojiné - proč ona dějová úchylka s telekinezí? To už tam mohli nasadit i dinosaury a tlupu magorů v barevných kostýmech, ať to máme z jedný vody na čistku. ()

Hild

Pecka. Pro mě zatím největší překvapení roku. Už dlouho jsem neodcházela ze sci-fi filmu s takovým úžasným pocitem, že jsem viděla něco výjimečného a něco, co si s velkou radostí pustím klidně i za několik let. Nemíním se pitvat v detailech a úplně kašlu na nějaké časové paradoxy, dokážu si představit ty hádky u piva, kde jeden prohlásí, jak geniálně inteligentní film to je a druhý zase, že je to kravina, která nedává žádný smysl. Já si zkrátka postačím s vysvětlením Bruce Willise pomocí jeho jedné věty a důležité je, že samotná podstata příběhu dokonalý smysl dává. Pro někoho možná nudná pasáž na farmě, pro mě však pasáž naprosto stěžejní, protože Johnson neměl sebemenší úmysl zastínit akcí a efekty všechno ostatní, jsou to právě postavy, které jsou v tomto filmu nejdůležitější a pasáž na farmě slouží k pochopení pohnutek a motivů všech postav, což vede k osudovému a emocionálnímu finále. Film odehrávající se v budoucnosti se skvělou retro atmosférou. Looper má pro mě téměř všechno. Chci to vidět znova. ()

MMR

Divné střihy, které se mi vůbec nelíbily a nehověly mi. Děj byl trochu pomatený a ani kamera mě nesedla. Cestování v čase mi tentokrát na chuť nepřišlo a nepomohlo tomu ani dobré herecké obsazení. ()

Davies182

Chytlavá, zajímavá story ze života jednoho budoucího zabijáka. Johnson dokazuje, že akční film umí být sakra inteligentní, když se zamaká na scénáři. Velká pochvala následuje za pár super nápadů, vtipy o cestování časem a willisovského Gordona-Levitta. Škoda jen toho prostředku, kdy dojde k ne zcela nutnému prodlužování snímku kvůli úmorným vykreslováním charakterů postav... Čistejch 80%. ()

petero

Ďalšie podarené low cost sci-fi (In Time, Source Code) ktoré stavia na príbehu a nie len na špeciálnych efektoch a akčných scénach ako väčšina blockbusterov (Transformers, Battleship, Total Recall). Takže netreba očakávať nonstop akciu na akú lákajú ukážky ale na dobrý sci-fi snímok so solídnym námetom o cestovaní časom. A netreba sa v tom nejako šprtať pretože cestovanie časom má v každom filme svoje pravidlá a tie treba rešpektovať ;-) ()

gogo76

Téma cestovania v čase ma vždy vedela upútať. Je škoda, že tu nakoniec až tak veľa priestoru nemá. Je skôr iba takým nevýrazným tmelom príbehu. Film si vyžaduje veľkú pozornosť, takže varenie polievky popri sledovaní sa nedá stíhať, to by ste sa v ňom mohli stratiť! Willis nemá v poslednej dobe šťastnú ruku pri výbere projektov, ale túto rolu môžme radiť k tým lepším s posledných rokov. Najväčší problém som mal s J. G. Levittom, ktorému kvôli podobe s Willisom upravovali nos. Celý čas na mňa jeho výzor pôsobil divne a neprirodzene. Celkovo spokojnosť, ale bez chýb to nie je, ako iste mnohým napovie percentuálne hodnotenie filmu. Nábeh na kult tu síce bol, možno to skutočne chcelo iba väčší rozpočet, ale z dlhodobého hľadiska si myslím, že sa ním Looper nikdy nestane. 60%. ()

Xmilden

Velikánská spokojenost. Tuším, že tento film jednou dosáhne statusu KULT. Hodně ve filmu potěší fakt, že oproti velké řadě dnešních produkcí, divák v tomhle filmu prostě za roh nevidí. Sledoval jsem zvláštní film, který si vystačí bez jakýchkoliv bombastických scén, kde nemusí zrovna vybuchovat kamióny na dálnici, aby se udržela divákova pozornost. Joseph dokázal Bruce imitovat nejen vzhledově, ale i herecky. Potěší menší role dvojice Dano/Daniels. Rozhodně největší klenot ovšem člověka čeká na konci. ()

FlyBoy

"12 opíc" sa stretáva s junior verziou "Kroniky" a na silu zrkadleným odkazom "Terminátora". V podstate sa jedná o zlý vtip na adresu (aj prítomnú fúziu) uvedených titulov z ktorých si Johnson berie len overené sentencie o bytostných dilemách/nadprirodzených hrozbách/morálnych kódexoch, a kvôli nerozpracovanej/protichodnej fabuli, nefunkčnej/čajovej rom. línií a záhadne hybridnému vyplneniu syžetu, nádejný koncept nepochopiteľne umrtvuje. Aby údajne chytré sci-fíčko stálo iba na odhodlanom prológu a pár nápaditých zábleskoch mi príde nedostatočné, potenciál mrhajúce. A Levitt? Ako nepostrádateľná, lapidárne využitá súčasť Cobbovského týmu alebo 500 dní, po uši zaláskovaný bonbón v hipsterskej romanci - určite áno, ale ako primárny objekt (predpokladaného) záujmu, spasiteľ žánrového sveta - určite nie. Inak "Looper" má 2 hodiny a jeho posolstvo - byť stále platné - ani trochu neprevyšuje prozaické poučenie 20 minútovej epizódy "Future self and me" z dielne South Parku a to je veru, udivujúce. Alebo nie? ()

Arbiter

Poměrně svěží a neortodoxní. Samozřejmě hodnoceno v rámci popu. Nebudu psát o logických botách, časem jsem zatím necestoval, ale selektivní paměť je holt svině i v tomhle snímku. Kolem a kolem obrovský překvapení, kdy nájezd na klišé pravidelně střídá poměrně nečekaný a někdy dokonce lahodně nekorektní (!) kotrmelec. Takový Twelve Repo Men Effect, řekl bych. ()

Hrabka

Je to na hraně 4/5, ale díky skvělému nápadu, dobrému příběhu, napínavým scénám, výborné hudbě a akčním scénám se přikláním ke (slabšímu) plnému hodnocení. Looper mě jednoznačně dokázal zaujmout (první polovinou o něco víc) a to především kvůli dobře zpracovanému mnou oblíbenému sci-fi námětu a výše zmíněným skutečnostem. Bruce Willis potěšil, Levitta mám rád, ale co to tady s ním proboha provedli? Snad mu to nezůstane... :D Looper stojí za to, zřejmě nejlepší akční/sci-fi roku. 85% ()

kinej

Looper má zajímavou zápletku a i přes omezený budget působí svět v němž se odehrává uvěřitelně a film je celkově v každém ohledu vypiplaný. Těch málo akčních a trikových pasáží filmu ostudu rozhodně nedělá. Vysloveně se mi líbily „telekinetické“ scény ve stylu Akiry. Pro režiséra a scénáristu je film rozhodně výtečnou vizitkou a dá se přepokládat, že rozpočet jeho dalšího filmu bude násobkem toho současného. ()

cheyene

Málem bych tu Gordon-Levitta nepoznal! A není to tím, že by zestárl, protože v jiných, stejně starých nebo i mladších filmech, si je daleko víc podobný, tady jaksi ne. :) Looper mě bavil skoro celou dobu, ale trochu se to zvrtlo v pasáži, kdy synáček Emily Blunt padá ze schodů. V tuto chvíli můj dojem spadl o celou hvězdičku dolů. Závěr sice pak znovu potěší, ale na 4* už to není. Jinak herecké výkony chválím (Gordon-Levitt super, Bruce Willis cool a Emily Blunt klasicky příjemná), zpracování také, námět potěšil a 3* jsou tak akorát. Do očí bijící chyba: Když je Joe postřelen, vidíme, že zásah dostává do svého pravého ramene, resp. na pravou polovinu těla. V dalším záběru je mu však ošetřováno jeho levé rameno. ()

nunka

Nájomní zabijaci a cestovanie v čase, zmutovaný Joseph Gordon-Levitt a scenáristický chaos a mix všetkého a ničoho zároveň. Looper sa tvári desne cool, ponúka veľa (myšlienka, vizuál, triky...Bruca Wilisa:) ), celkový efekt je však slabý. Mňa tie futuristické prestupy a vyvražďovačky absolutne nezaujali, motivácia postáv mi bola ukradnutá a akosi som si nevedela vytvoriť vzťah ani k scenáru, ani k hrdinovi, ani k myšlienke. Sklamanie, pretože rozbeh sa zdal nádejný pre dobrý thriller, no jeho úspech skončil u mňa niekde na začiatku...a ďalej to už akosi nešlo zmeniť. ()

juta

Několik věcí se na tomhle dobrém sci-fi mohlo udělat lépe. Myšlenka to je dobrá, příběh se nám také trochu zamotá a nakonec jsem byl s výsledkem spokojen. Herecké obsazení se povedlo, jen teda "mladší verze" Willise v podání Gordon-Levitta vypadala v obličeji trochu uměle. :D ()

paascha

Jsem skalní zastánce teorie, že scifi by se mělo podporovat alespoň symbolicky, proto se povznesu nad malicherné výtky, že to byla píčovina, že tam Bruce hrál jako dřevo, že jsem se nudil jako v poslední době jen při sledování záznamu z Mistrovství Východního Slovenska v látání fuseklí, že byl hlavní hrdina nesympatický buzík a ostatní vypatlaný debilové, a dám tři. Uff ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)