Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

nash.

Od doby, kdy jsem pochopil, že každou časovku lze kladivem logických argumentů rozmlátit na kusy a vnutil si pravidlo – nešťourej se v kauzalitě, paradoxech a detailech –, užívám si v daném subžánru všechny filmy mnohem více. Takže Looper je pro mě poutavá žánrová jednohubka s originálním námětem, slušným tempem, spoustou nápadů a několika výtečně vychytanými momenty. Bavila mě nenápadně prosakující tragika, ze které nevedla žádná úniková odbočka, bavila mě pozvolná změna polarizace „obou“ hlavních postav i překvapení, kdy jsem najednou zjistil, že už nějakou dobu vlastně nedržím palce tomu, komu jsem fandil na začátku, ale naopak tomu druhému. To se mi zase tak často nestává. Na druhou stranu nemám v tuhle chvíli pocit, že bych někdy měl nutkání podívat se na to znovu. ()

Bachy

Nakonec docela fajn. Pravda, že jsem možná ovlivněn nulovým očekáváním. Pouštěl jsem Loopera s tím, že sjedu nějakej jednodušší blockbuster a prostě si jej užiji. Nakonec je to po delší době kvalitní film s Willisem. Akce nakonec moc není a je to jen dobře. Klidně ji mohlo být ještě méně. Nepotřebuji ji. Prazvláštností tam sice pár je, ale vcelku mě to bavilo i přes ně a prostě jsem je moc neřešil. Pořád bylo strašně fajn, že jsem z traileru nepochopil úplně všechno, že režisér i scénárista má pár zajimavejch nápadů a že hned od začátku neodhadnu konec. SPOILER - ačkoliv, že to scénáristi uhrajou na rádoby happy end k přemýšlení zřejmé bylo - konec SPOILERU. Přesto je výsledek - hodně fajn block-b scifi. Za zkoušku stojí. Pravda je, že ta oceňovaná přeměna Levitta mně osobně trochu vadila. Daleko radši bych byl, kdyby obě role hráli klidně totálně odlišní herci, než tahle pitvořina. Že mi byl Joseph Gordon nesympatický - budiž, ale že v každé scéně vypadal jinak je trochu bolavé. ()

eLeR

Jednu vec som nepochopila, a to, prečo bol Levitt zamaskovaný na Willisa. Vyzeral podľa mňa hrozne a ešte sa mi vôbec na neho nepodobal. Všetko ostatné super. Levitt, Willis, Blunt palec hore, príbeh zaujímavý, koncom to nepokazili a netradičná muzika. A potešil ma Paul Dano :-). ()

Claw

Složité, dějově nepřehledné a značně nevybroušené. Režisér ani nepochopil základní věc, že pokud je sci-fi s nízkým rozpočtem, nemůže si příliš dovolit zobrazovat panoramatické celky ala záběry na město, či dopravu. Protože pokud v roce 2044 se na silnici prohání Toyota Yaris atd. tak to asi není úplně v pořádku. Potěší snad jen menší role Emily Blunt a výborně stylizovaný Gordon-Levitt který kromě vzhledu "mladého Willise" pochytil perfektně i obličejovou mimiku a cedí skvělé pohledy a hlášky přesně tím "za mlada" stylem kterým má a funguje to skvěle. Nadčasový film určitě ne, kvalitní rovněž ne, spíš neobvyklý. Dejme tomu. To nestačí. /35%/ ()

Chrustyn

Originální sci-fi s výborně promyšleným hlavním nápadem, který se bohužel po první (vskutku výborné a svižné) třetině začne vytrácet, aby mohli tvůrci začít vyprávět úplně jiný příběh o změnách přítomnosti, které by mohli mít neblahý vliv na budoucnost. Gordon-Levitt fajn, Willis překvapivě nevyužitý, celkový nápad, tak napůl. Přesto působivá sci-fi, která nutí přemýšlet i při 2 a 3 shlédnutí. ()

klerik

Je to fajn. Všetko je pekne vymyslené, všetko má svoj zmysel, ale nie je to až tak divácky zaujímavé, ako sa asi čakalo. Sú tam aj akcie, ale nie sú práve podstatné a tempo je skôr pomalšie. Looper je tým lepší, čím viac nad nám premýšľate. Pretože skvelo pracuje so samotnou podstatou cestovania v čase. Film naznačuje rôzne smery, aby sa vzápätí obrátil niekam úplne inam. Čiže divák rovnako ako Bruce netuší, či to, čo sa musí stať, sa stane, kým sa to naozaj nestane :-) Aj preto si toto komorné scifičko udržalo moju plnú pozonosť. Jediné, čo ma zamrzelo bolo, že napr. minuloročný (do kín ani neuvedený) REPO MEN na mňa zapôsobil viac... ()

dopitak

Logika mi nikdy moc nešla a tak jsem se moc netušil, která bije, Wylysáka vůbec nemusím, mám pokračovat? Navíc titulkové termíny "uzavřít loopera" (byť neoficiální verze) taky ničemu nepomohly a z filmu jsem měl podobný pocit, jako kdyby přetočili Znamení a místo Gibsona nasadili plešouna. Všiml si někdo, že Wylysák má asi o 40 % větší hlavu než J G-L? ()

SeBig

Začátek má super tempo, ale pak přijde plačkoidní Emily Blunt a její táhlý kydy na farmě a to pohřbilo vlastně celej tenhle film. Vélký potenciál - smutná škoda. ()

korbitch22

Až se mi z toho sebeobětování rozpůlil kokot.Povrchní a vyumělkovaný nabubřelý žvást, který se snaží být strašně sofistikovaný a přitom je to hloupoučké a naivní scifátko, pro tupé blbečky jako je Verbal, kteří svojí minimální filmovou inteligencí hltají tyhle rutunní sračky s otevřenou nárůčí.Když pominu ten děsivě infantilní příběh, nejde přehlédnou hrozný casting, Willis je odepsanej už dávno a jeho přicházející propadák s číslem 5 to dokáže i jeho nejzaritějším kuřbuřtům, z Levitta nic nemáte, jelikož má celý film na xichtě pokročilé stádium rozkladu plastik Majkla Džeksna a vypadá monumentálně děsivě.Prvních 20 minut je slušných, cestování časem mám rád a odkrývaní mafianských praktik a příběh dokáže zaujmout, dokonce při scéně s Paulem Danem a jeho starší verzí jsem byl přesvědčenej, že mě čeká slušný film.Jenže oba hlavní hrdinové jsou dokonalí kokoti, příběh se změní v Není Úniku akorát že tam Culkin nevidí ve Van Dammovi E.T.ýho ale je tam nějaký malý otravný E.T. sám. které mu bych s přehledem vystřelil mozek, vodprásknul tu mongolojdní hybridu, zbalil zlato a jel mrdat děvky.Hloupoučká čašová hříčka která si hraje na bůh ví co, přitom je to děsně pitomé a co je nejhorší i zoufale nudné.Film pro másla, co ještě nic neviděli.45%. ()

Scalpelexis

Je mi líto, že budu patřit k spíše zhrzeným divákům, ale je to tak. Fascinují mě tyto sci-fi nápady, ale proč si s nima tak často nedají scénáristé víc práce? Problém Loopera je, že rozjíždí až moc žánrů najednou: Zpočátku se to tváří jako super sci-fi thriller, pak to nabere spád směr melancholie, strašně to zpomalí a snaží se snad i dojmout (?!). Konec už je přehnaný a neskutečně nemastný. Být to akčnější a nápaditější, tak se dá přehlídnout spoustu much jako nezajímavý Levittův herecký výkon, dialogová prázdnota, logické chyby a absence kvalitního děje. Je vidět, že tomu i chybí peníze, ale to se dá přehlídnout a odpustit. Celkově slabé 3* za solidní začátek, pár Brucevých záblesků a všeobecně odvahu se poprat s náročným tématem. [Abe]: "I'm from the future, go to China."[Cinestar Anděl, 22.10.2012] ()

Papekus

Asi byla moje chyba, že jsem od filmu čekal něco jiného, než jsem pak dostal. Solidní začátek, mdlý střed a vyloženě mě zklamal konec. Asi bych z filmu měl i více, kdybych pořád nepřemýšlel o tom, jak to vlastně s tím "časem" je a jak to, že se nestalo "toto", když někdo udělal "toto" atd. Z hlediska smyslu 1/5, z hlediska filmové zábavy 3/5. Asi jsem už poslední dobou přeBrusovanej :) ()

mcb

Tolik kukuřice a tak málo času. Prapodivně uspěchaný a nevyvážený film, který se zprvu reprezentuje jako syrovější nápodoba neonoirových snímků jako Blade Runner, ale potom se vydá naprosto nevídaným směrem, jenž si zase po dlouhé době pořádně zahrává s diváckými očekáváními. Akční trailery slibující sci-fi Smrtonosnou past s Brucem Willisem opravdu klamou tělem i duší, ale z marketingového hlediska jsou nezbytným a velmi dobrým tahem. Kdo by také přišel na indie sci-fi, jejíž děj se výhradně odehrává na odlehlé farmě v kukuřičném poli? Samotná akce a do detailu promyšlená zápletka o cestování v čase ustupuje navzdory očekáváním dalšího komplexního díla jako 12 opic (s nímž Loopera v médiích tvůrci srovnávají) a více cílí na jednotlivé charaktery (dva ústřední, později se přidá i třetí), jejich motivace a z nich vyvěrající emoce. Někoho může naštvat, jakou cestou se Looper s tak slibným námětem rozhodl vydat (příslib naprosto jiného filmu je znát z prvních asi dvaceti minut), ale za sebe mohu říct, že jsem spokojen. Už hlavně kvůli tomu, jak originálně a nápaditě své scenáristické dítko zpracoval Rian Johnson, který dokáže i na ploše tak předvídatelné "time-travel" zápletky vytrvale překvapovat. Vlastně celá pasáž na farmě je dokonalé vyběhnutí s divákem a esence autorské vize, která si dokáže hrát s originálním konceptem a jít až za něj. Směrem k úplnému závěru tak filmu přibývá stále více památných momentů, které ústí ve velmi netradiční a nečekané melodramatické finále, které nemusí nechat jedno oko suché. Looper, ač se určitě nejedná o dokonalý snímek nebo nedejbože o nějakou novou klasiku, jak prohlašují angloamerické recenze, je pro mě ukázkou filmu, jehož tvůrce si dokáže i navzdory omezeným možnostem prosadit jedinečnou vizi a uchopit své dílo progresivním způsobem. Na jednu stranu někdy až moc ukecané zklamání, ale na druhou perfektně odvedená žánrovka, která je sympatická tím, jak se neubírá přesně vyšlapanou cestou. A to mě předchozí Johnsonovy počiny zrovna dvakrát nebraly. 7-8/10 ()

mat.ilda

Tak trochu terminátořina a dalších 100 + 1 žánrových situací, které jsem už někde viděla... Přiznávám, že mívám problém s cestováním v čase, ale tato moje nechápavost mě netrápí díky podezření, hraničícího s jistotou, že scénárista je na tom stejně a jen kombinuje neověřitelné, což si může v podstatě dovolit, při podrobnějším rozebírání problému se však nakonec každý, díky své nevědoucnosti, zamotá do svých teorií... A režie by měla zase vědět, že z Gordona-Levitta nelze udělat Willise, první jmenovaný tím tratí na své osobnosti, projevu a možná i pověsti. A abych nezapomněla, Oskárka pro malého Rainmakera a Zlatou malinu za masky! ()

heyda

Je to sice dost na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale myslím, že pro tentokrát můžu být hodný. Film mě bavil, herci v pohodě, Emily Blunt je pořád kost, Levitt ušel, i když ty jeho masky hrůza. Vypadal jak po 20 plastikách. Nejvíc asi film mrví český dabing a né úplně přesvědčivý příběh. Podle mě to šlo odvyprávět líp. No celkově bych to hodnotil asi na 70%, na víc to určitě nemá. ()

jojinecko

Hoci by sa to dalo dlhšie okecať, sofistikovane rozoberať všetky aspekty tohto rôznorodého deja, štýlu, rôznych rovín. dalo by sa hľadať kopec nedostatkov, nelogickostí a podobných vecí, rovnako by som mohol nachádzať pozitíva, ktoré film nesporne má (už len to, že tam hrá EB je veľký plus:). Najlepšie však moje dojmy vystihuje prudko inteligentný a výrazne prepracovaný komentár, ktorý znie: Vôbec ma to nebavilo a nechytilo!!! ()

Flego

Vrcholne premrhaná príležitosť dokázať natočiť zo sľubného námetu parádny spektákl. Cesta k želanému výsledku sa začne zadrhávať už od začiatku a s malými výnimkami dokrivká do konca. Futuristický thriller neskúseného režiséra sa motá v žánroch a zjavne má problém niekde sa ukotviť. Celý rozpočet zrejme pohltili honoráre, lebo na výsledku to nie je poznať. Som sklamaný, lebo mám zlý pocit z premárneného času. ()

BMW12

No prvá polhodina sa mi až tolko nepáčila, no potom ma to už začalo baviť, malo to dobrý príbeh, dobrú akciu a Josepha Gordona-Levitta začínám mať čím dalej viac rád, opat podal velmi dobrý výkon. A samozrejme Emily Blunt ako v každom filme bola úžasná. Rozhodoval som sa mezi 3-4 hviezdčikami, no napokon dávám tie 4. :-) ()

rikitiki

Neokoukaný námět a překvapivý konec jsou plusy tohoto snímku. K mínusům patří nepřehledný děj (hlavně v první půlce) a šílené namaskování Josefa Gordona-Levitta. Já vím, že chtěli dosáhnout podoby s Brucem Willisem, ale na tváři mu udělali tak odpudivý ksicht, že se na něj skoro nedalo dívat. ()

poz3n

Čekal jsem skromnost, hravost a především logičnost. Namísto toho se Looper v mých očích stal filmem, který se tváří jako chytrý akční blockbuster, ale ve skutečnosti je z něj zmatený nízkorozpočtový pokus, který zaostává v originalitě a kupí nelogickou chybu za chybou. Postava Emily Blunt má ke konci filmu téměř hlavní roli, přitom je tam téměř zbytečná. Nemluvě o milostné lince, která byla hřebíkem do rakve veškerého zbylého nadhledu. Nejlepším prvkem filmu tím pádem zůstává 'mlékař Dan' Bruce Willis, který vypadal, jakoby svojí roli pojal v lehce komediálním duchu a užíval si zase svých pár minut slávy. Kdybych měl možnost cestovat časem já, vyryl bych si teď na ruku 'Nechoď do kina na Loopera, počkej si na dvd rip'. 6/10 ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)