Loopeři jsou nájemní zabijáci, kteří pracují pro zločineckou organizaci. Jejich úkol je tradiční: osoby, které jsou pro sdružení nějakým způsobem nepohodlné, zastřelí a zbaví se těla. Odměnu za vykonanou práci pak vždy najdou přímo u své oběti. A za svou krvavou práci jsou placeni opravdu velice dobře. Existuje pro ně pouze jediné pravidlo – za žádnou cenu nikdy nesmí nechat svůj cíl utéct. Joe (Joseph Gordon-Levitt) patří mezi loopery, spolehlivě vykonává svou práci a užívá si luxusního, bezstarostného života. A to platí až do chvíle, kdy dostane další zakázku. K jeho velkému překvapení se totiž před jeho připravenou zbraní objeví on sám, jen o něco starší (Bruce Willis). Tato situace se mohla přihodit jedině díky další zvláštnosti této práce – organizace looperům totiž jejich „klienty“ posílá z budoucnosti. Popravované oběti jsou transportovány zpět v čase a to přímo před hlaveň určeného loopera. A Joeovi zbývá jen zlomek vteřiny k zásadnímu rozhodnutí – má zastřelit sám sebe? (oficiální text distributora)

sochoking

Pohodová oddychovka pre vypnuté mozgy ( aj tých, čo ich nemajú ) s jednou fajnou scénou (ked' sa malý naserie) a pastva pre oči fanúšikov (a tajných ukájačov) Emily Blunt! Update : Po druhom pozretí sa mi to zdalo nejaké lepšie a tak o jednu hviezdičku zvyšujem. ()

Payushka

Skvělá hříčka, kde za málo peněz dokázal Johnson natočit realistické sci-fi a Rko, kde je erotická scéna ustřihnutá po dvou pusách. Zároveň v tom všem schoval několik narážek na to, jestli člověka determinuje jeden konkrétní čin, nebo nic nezabrání tomu, jestli se z něj má stát magor, co vystřílí zločineckou partu / záporák, který tu partu založí. ()

dr.horrible

Zhruba pol na pol mix Na pravé poludnie a Terminátora. Futuristický akčný western a Piper Perabo ukáže kozy! My dreams came true. ()

InJo

Nenápadná sci-fi thrillerová pecka, která maskuje nízký rozpočet skvělými nápady a výborně využitými motivy. Rozjíždí se to jako cool žánrovka, vrcholí jako nekompromisní osudové drama. Motivace hlavních postav jsou smysluplné (zejména u Willise, který po dlouhé době hraje zajímavou, plnohodnotnou a překvapivě nejednoznačou roli), Johnson se nebojí dospělého přístupu k látce, umí být velmi efektní i v rámci levné akce a dokáže parádně prodat i emocionálně vtahující koláže a zpomalené fatální momenty. Hodně zajímavý případ filmu, který moc pěkně slučuje líbivé pozlátko s poněkud hlubšími, 'nedětskými' tématy a osobitým autorským rukopisem (v tomto ohledu mi LOOPER částečně asociuje podobně vynikající DISTRICT 9). 90 % ()

Šakal

Oblíbený žánr, oblíbené herecké duo Willis-Blunt, zajímavý námět a J.G.Levitt způsobující mi nejen tik v pravém oku, ale i svědění v podobě kopřivky, kdykoliv ho vidím.Tuhle kombinaci přesto člověk (rád) riskne, to i v případě, že není po ruce pudr.... Nakonec se snímek ukáže (malou) pastí na diváka. Do budoucnosti je zasazen pouze pro efekt, což je škoda. Úvod totiž více než slibně navnadí, Willise jsem dlouho neviděl si svou roli takhle užívat, Emilka ta bezproblému utahne i němou nymfu resp. nymfomanku (moc rád bych se jednou dočkal) a nakonec oceňuju i cukrouše Levitta. Tomu říkám trpět pro roli, tj., nechat si napíchnout (to doslova) herectví. Odehrál to sice s jedním (nateklým) výrazem, ale pořád stokrát lepším (čti uvěřitelnějším) než ten jeho „smutnej (psí) sirotek... DICK“. Looper klame tělem, mýchá žánry, občas (po)baví, ale „neodvrátí neodvratné“,tj., holý fakt, že do druhého dne spolehlivě zapomenete, o čem, že to vlastně bylo. P.S. je zajímavým faktem, že v případě Vyměřeného času, zdejší divák (nutno přiznat i oprávněně) nenechává na A. Niccolovi jednu nit suchou, v případě R. Johnsona a jeho Loopera přivírá obě oči (že by stimul v podobě "srdíčka"?) ....jako dobrej pokus (obejít logiku) „po Willisovsku“, v podobě suše utroušené hlášky: „nerejpej se v tom“. Ok, v případě Smrtonosné pasti resp. čistokrevném akčňáku s tím nemám sebemenší problém. V případě (chytré) sci-fi však: „volám řídící věž a křičím Houstone máme tu kurva problém“! Na druhou stranu, (ne)logika není tím, co v mých očích láme snímku vaz. Tím je fakt, že tenhle žánrový mišmaš je sice zajímavě namýchaný (nuda nehrozí), ale zároveň také ničím (v žádné poloze) nevybočující z průměrnosti. A to já neodpouštím. 60% ()

IQ Tiqe

Když nepočítám Expendables 2, tak je to po dlouhé době konečně film s Brucem Willisem, tak jak ho známe. Ale přesto jsem čekal něco jiného. Ano bylo to něco jinýho, neotřelýho, nečitelnýho na první pohled, ale kam se poděla akce? Půl hodiny to je akční nářez pomalu jak v novém Total Recall, ale pak je to spíš konverzačka. Nemůžu si stěžovat, že by byla nuda, děj mě fakt pohltil, snad jen chvilku v závěru jsem ztrácel pozornost, ale nebylo to dostatečně akční. Našlo se i pár momentů, kdy na mě film působil béčkově. Líbil se mi „motiv“ patové situace, nebo Sofiiny volby – říkejte si tomu, jak chcete. Prostě si musíš vybrat ze dvou špatných voleb a nedá se to nijak tradičně filmově ochcat. # [viděno: kino] # příběh 7 | hudba 6 | humor 1 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Kudly4

Co napsat. Veliké zklamání. Bez akce (krom scéna - Willis alias terminátor), bez napětí. Celkově mi film přišel hrozně chaotickej, nevyrovnanej ... vlastně úplně nesmyslnej. A ani konec to nezachrání. Zklamání, zklamání, zklamání. ()

HoneyBunny

Looper se mi opravdu líbil do konce té scény, kdy se Willis sejde s Gordon-Levittem sejde v té levné americké kavárně. Do té doby film šlape, jeho poměrně originální zápletka slibuje hodně a milý Joseph konečně ukazuje svojí drsnější tvář - i když ji má nahozenou spoustou make-upu, aby se podobal Willisovi, což opravdu není nutné (cpali nám snad v Temném rytíři, že Rachel šla od minulého dílu na plastiku?). Jenže pak přijde na řadu část s farmou, která nabízí lacinou romanci a rodinné melodrama, ale naštěstí i cool geniálního chlapečka (kde Amíci berou ty skvělé dětské herce?). Přiznávám, konec mě zklamal. Čekala jsem velkou osudovost, ještě nějaký ten twist, který by "smyčku" filmu krásně uzavřel. Looper bohužel nabízí závěr, který vzhledem k tomu, co jsme viděli na začátku, je neuspokojivý - a nelogický. I tak je Looper jako sci-fi fajn a obsahuje několik opravdu skvělých scén. Jo, a jsem jediná, komu připadá, že režisér Rian Johnson si drží od svých postav odstup a spíše je vědecky pozoruje, než s nimi prožívá příběh? To jen tak na okraj. ()

Jordan

"I´m from the future, you should go to China!" veľmi priemerný koktejl dejových línií, prvkov, tém a nápadov z amerických sci-fi filmov posledného polstoročia; mám len jednu otázku: čo (a prečo to) urobili s gordon-levittovým ksichtom?; menej akkčná, menej coolová, menej vtipná a menej originálna variácia na terminátora; ()

Sinecod

Nepochopila jsem to. A pak, vůbec nechápu, proč změnili Josepha G-L na úplně jinýho chlapa. Když se jim nelíbil, měli si najít jinýho herce. Protože, kámo, ani takhle se Bruceovi vůbec nepodobá. Hloupá smyčka! ()

Anderton

Malé veľké sci-fi, akých sme už v poslednom čase videli dosť. Možno je toto práve cesta, ktorou by sa mali režiséri-nerdi vydať, pretože zohnať peniaze na nákladnú trikovú sci-fi atrakciu je zložité. Pri takomto príbehu, kde nejde vôbec o efekty, sa tak môžete sústrediť na prepracovanosť scenára, ktorá sa nedá práve absenciou veľkých trikových scén nijako zakamuflovať. Preto Loopera hodnotím tak vysoko. Scenár samozrejme reaguje na účasť Willisa v 12tich opiciach, ale vďaka posledným 20tim minútam vzdáva hold aj jeho akčnej "1 proti 50tim" minulosti. Schizofrénia hlavnej postavy je aj ekvivalentom samotného príbehu, kde je hlavná postava dvakrát, aby sa nakoniec ukázalo, že je viac príbehom vedľajšej postavy, ktorá je vo filme dokonca trikrát. Bludný kruh sa napriek tomu úspešne uzavrie v pre mňa nečakanom závere. Tržby ukazujú, že väčšia investícia do podobných inteligentných sci-fi projektov by bola stratová, to si môže dovoliť Spielberg a možno ešte Proyas. ()

Frajer42

Looper, neboli smyčka. Smyčku by zasloužil samotný režisér. Přiznávám, že jsem blbost skutečně očekával, protože novodobé filmy, kdy se pan Willis objeví před kamerou na déle než 5 minut za nic nestojí. Pokud se k němu přidá někdo tak špatný, jako Joseph Gordon-Levitt bezesporu je, tak je neúspěch zaručen. Film se však rozhodně dá pokazit mnohem více. Stačí k tomu použít například dítě, které ignoruje gravitaci. Asi v polovině na mě dolehl spánek, ale ani po procitnutí to nebylo lepší. Akční scénky jsou nuda. Příběh je idiotský a zobrazená budoucnost i přítomnost mi prostě nesedla. Jediným kladným bodem může být to, že stmívání je ještě o trošku horší. 1* ()

Dzeyna

Hodně zajímavý snímek, to se musí nechat. Herecké obsazení je naprosto famózní! Příběh je taky promyšlen do poslední tečky. Ale, je tady jedno velké ale.. a to je to, že je tento film až příliš futuristický a chvílemi to snižuje jeho kvalitu. Některé záběry s létajícími věcmi opravdu nevypadají realisticky. Je to vážně škoda. Mohl to být špičkový snímek bez chyby plný akce, napětí a dokonce i té romantiky a vtipu. Ovšem musím uznat že Joseph Gordon-Levitt a Emily Blunt předvedly vynikající výkony! Ale kdo mě překvapil úplně nejvíc byl malý klučina, který byl naprosto fantastický! ()

Kothy

Zajímavé sci-fi se spoustou zvratů. I když některé věci by se tomu vytknout daly. Třeba proč do minulosti neposílají už mrtvé lidi nebo proč Looperům posílají jejich budoucí já a nepošlou to nějakému jinému Looperovi. V budoucnosti je zřejmě zabíjení na denním pořádku. Ale ti tekinetici tam podle mě byli trochu zbyteční. Film je dobrý, ale od farmy se to celé dost zbrzdí. Je to zajímavé, jak se minulost a budoucnost vzájemně ovlivňují. Joseph Gordon-Levitt se celkem vypracovává a Bruce Willis taky nijak nepokulhává. Každopádně ti dva si podle mě nejsou vůbec podobní. :D O celém filmu a všech jeho aspektech by se dalo určitě dlouho přemýšlet. Možná jsem přece jen ale čekal trochu větší pecku... Konec je hodně drsný až překvapivý. ()

Okara

Looper je tematicky velmi náročná podívaná, která by si zasloužila větší rozpočet. Nedokonalý vizuál totiž vyzařoval z obrazovky až podezřele často, a to je věčná škoda. Na papíře totiž příběh, scénář i herecké obsazení museli vypadat parádně. Zpracování tedy místy vázne, ale patřičně ho kompenzují výkony všech participantů a vychytralé vyhýbání se všem logickým nedostatkům v tak ošemetném námětu. Cestování v čase totiž ve filmovém zpracování často znamená značnou nevýhodu. Tvůrci se ale nijak extrémně nepokoušejí divákovi vysvětlit, jak to vlastně funguje (až na jednu osamocenou větu), takže natěšení fyzici by si měli dát voraz. Děj se dá sice poměrně dobře předvídat, především závěr, takže jsem haproval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Za některé TK scény a celkový dojem jsem se tedy nakonec přiklonil k vyššímu hodnocení, každopádně jsem očekával mnohem více. Nejlepší soundtrack z filmu 70% ()

predators

Willis to, zdá se, na stará kolena rozjíždí, kde se dá. Někdy se mu daří lépe, jindy hůře, v tomto případě jde o lepší průměr, i když zde nedostává tolik prostoru. Nevadí, štafetu přebírá Joseph Gordon-Levitt, který taky neví, kam dřív skočit. Oba se tedy předhánějí v tom, kdo zabije toho či onoho, do toho se přidá narušené děcko s telekinezí, jeho máti a nahoněná v kukuřičném poli. Samozřejmě nesmí chybět nějaké to překvapivé zakončení, aby to celé pobíhání dávalo smysl. 63% ()

PetrPan

"Nepřemejšlej o tom, nakonec bychom si tu stavěli párátka všechno by se nám mohlo sesypat.." řeklo starší já mladšímu já, když se ho ptalo na čas, mělo recht, páč Johnsonovi to stojí dost nakřivo - prostě uřízněte mi nohy a já vám jako kripl dolezu o 30 let starší ke dveřím v hadrech pro nemrzáka, abyste mě mohli odprásknout ...Sice mě nejen tahle scéna nasrala na ultimum, přesto Loopera nezatracuju, herecky a vlastně i příběhově, i přes tu skřípavou logiku, je to prostě kus dobré filmařiny s klasickým Willisem. ()

cukorek

Pravdu povediac, že ak by v hereckej ponuke nedominoval Bruce Willis nič by ma k tomu filmu nelákalo. Teraz, po zhliadnutí môžem povedať, že Rian Johnson vytvoril neobyčajne dobre pracujúcu súhru viacerých vecí, ktoré mám vo filme rád. Veľmi dobre zvolil stratégiu vyčkávania a odhalenia až v záverečnom rozstrele, keď dovtedy stále držal moje predtuchy v pochybnostiach ako aj sfilmovanie ponúknutej atmosféry, ktorá pôsobila presvedčivo a reálne ako nadýchaná pena na sladkom cappuccine. Zábery kamery vystihli, každú dôležitú skutočnosť a pomalým pochodom zaujímavo odhaľovali spracovaný príbeh. J.Gordon-Levitt a Emily Blunt sa tento krát dobre vylízali z romantických medíkov a ich účinkovanie adekvátne doplnilo a zapadlo k akčnému Willisovi. Napriek tomu, že akčných momentov bolo pomenej, každý vystrel akoby pramenil z počiatočnej utíšenej situácie, čo ho dokonale zvýraznilo. Po dlhšej dobe film, ktorý mal hlavu aj pätu a neodsýpal ako presýpacie hodiny a tak dávam 80%. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (více)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (více)