Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

Lukmignon

Není to tak dobré jako jednička, ale změna prostředí (z kostela do školy) nedopadla zas tak špatně, jako u většiny "dvojek" ()

Pe4Ce22

Skoro bych řekl že je to inspirativní storka. Trochu hudby navíc a slavnej závěr .... proč to neodnotit co tomu patří ,,, ()

Zrzavakocka

není pochyb že jednička byla mnohem lepší ale co i u nás se některé seriály v následujících dílech horšily naštěstí zůstalo u dvou dílů ()

Sabbb

Chytlavé písničky, společně s kouzelným úsměvem Whoopi Goldberg ve mě vždy vyvolají dobrou náladu. Za mě tedy jasných pět hvězd. ()

PRASÁK

Volný pokračování komedie „Sestra v akci” opět s Whoopi Goldberg coby zpěvačkou Deloris Van Cartier v hlavní roli. Oproti prvnímu dílu se tentokrát barová zpěvačka Deloris Van Cartier rozhodne pomoci jeptiškám s jejich problémem a vodchází dobrovolně do klášterní školy, kde má nastolit pořádek ve třídě plný neukázněnejch výrostků. Jak se jí to podaří? To zjistíte, když se na tenhle film kouknete. Natočil jej černej americkej režisér a taky herec Bill Duke, kterej má na svědomí spousty TV-seriálů a TV-filmů, jako i celovečerních filmů: Poprask v Harlemu, Tajná mise, Když mi odejdeš, Gangster, Odhalení nebo Na rozcestí. Pokud jde vo jeho hereckou dráhu, jeho černá hlava zazářila ve snímcích Komando, Země nikoho, Predátor, Pták na drátě, Odplata, Lovec policajtů, Červený drak, Velký třesk či Příležitost dělá zloděje. ()

Prepperka

Jednička je pro mě jeden z nej filmů, tohle pokračování mě ale velmi zklamalo. Sice je koukatelný, ale už se z něj vytratilo to kouzlo a poselství jedničky. Ani hudba už není co bývala, a celkově je to takové vyšumělé. Ale možná kdo neviděl jedničku, bude mu tenhle film připadat dobrý. Takže doporučuju vidět nejdřív dvojku a až pak jedničku. ()

VideneFilmy

V prípade jednotky sa jednalo o priemernú komédiu so strihovými chybami. Dvojka túto slabinu posúva a dočkáme sa niekoľkých nelogických zmien záberov. Whoopi Goldberg už nie je výrazne lepšia než zvyšok obsadenia a jediný, kto si udržal svoj herecký štandard je Maggie Smith. Príbeh sme v rovnakom "habite" videli veľakrát a od začiatku vieme, ako to skončí. Hra na city pôsobí neuveriteľne, silený humor je prítomný takmer v každej scéne a ani piesne nie sú chytľavé, ako tomu bolo v prvom diele rok predtým. Hoci aj k dvojke mám od detstva pozitívny vzťah, objektívne nedosiahla priemeru vo svete komédií a jedná sa len o tradičné pokračovanie komerčne úspešného projektu. ()

Dark_Hark

Musím úprimne, ale naozaj úprimne povedať, že som mal proti tomuto filmu silné predsudky a odkládal som jeho pozeranie, lebo som si myslel, že to bude odpad!, ale moje myslenie bolo neoprávnené.  Každý povie, že 1 diel naozaj stačil. Potvrdzujem toto tvrdenie, ale 2 dielom nič nepokazili buďme k sebe úprimný. Zabával som sa, dostali dobrú ideu.  Musím tomuto filmu dať 5* ()