Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

Handle

Musím říct, že i když má Sestra v akci 2 horší hodnocení (a překvapuje mě to - jedná se prostě o nenáročnou komedii a tak to beru) než jednička, tak se mi líbila o něco málo víc. No a když se řekne Whoopi Goldberg, tak si jí prostě já osobně ihned vybavím v černém hábitu jeptišky! :) Nejvíc nádherný na celém filmu je písnička Happy Day - s tou mám snad spojený celý film... a velmi, velmi mě baví ten černošský projev, ty vejšky a jak to ten sbor rozjede... :) Dávejte si tomu klidně odpady, ale mně se to líbí! :) ()

Lacike

Dvojka sice obsahuje viac komedialnych scen ako jednotka, ale ich uroven je ovela horsia a trapnejsia. Vtipy typu Whoopi prilepena na stolicke uz davno nie su vtipne. Sklamanim je aj prevedenie mojej oblubenej zapletky v ktorej ucitel postupne prevychova triedu plnu grazlikov na slusnych studentov. V tomto prevedeni je to az prilis klisoidne a nudne. Nastastie aj v dvojke stale funguju postavy, ktore som si oblubil v prvom diely a k tomu su dalsim velkym plusom hudobne cisla, vdaka comu je aj druhy diel v pohode pozeratelny. Ale stale mam rozpaky z toho, ze tu bol potencial na ovela lepsi film. 5/10. ()

Tommassi3

"Óh a pamatujte !! Nic není tak marné, jak to vypadá.." Tedy až na pár výjimek.. A mezi ně bohužel patří i Sestra v akci 2, stejně protivná jako to škrábání na tabuli !! Ačkoli výborná Whoopi Goldberg znovu vypadá jako tučňák, hláškuje jako o život a tenhle sequel je vlastně těmi famózními gospelovými hity narvaný, podobně jako Whoopiina sestra Marie Kredenc, totiž vlastně Deloris, do čehokoli, co má kdykoli na sobě, až k prasknutí, nestojí coby nadpozemsky nablblá rádoby moralita vůbec za nic.. Beznadějný Bill Duke, co si zde navíc zahrál prodavače, totiž platí za velmi špatného režiséra.. Nedivím se, že z toho Jamese Coburna pálily prsty..;) Amen !! ()

Agatha

Zcela jistě si tenhle film nezaslouží 4*, ale také si zcela jistě nezaslouží jen pouhých 42%. Já bych to viděl alespoň na těch 55%. Vždyť takové oscarové hvězdy jako Whoopi Goldberg, James Coburn nebo Maggie Smith si takovou neúctu nezaslouží. Znáte snad podobnou hudební komedii s takovým hereckým obsazením? Já teda ne. Nevěřím tomu, kdo říká, že když viděl Sestru v akci 2 poprvé, tak se dobře nebavil. Samozřejmě, že k dokonalosti to má hodně daleko a k senzačnímu prvnímu dílu taky, ale přeci jen si to jako pokračování veleúspěšné komedie menší pozornost zaslouží. Záčatek se mi teda zdál docela obstojný a scéna kdy se Deloris setkává s Matkou představenou je nejdojemnější a nejlepší na celém filmu. Pak už začíná scénář trošku skřípat, ale Whoopi s jejím kolegyněmi v hábitu se to snaží zachránit. A mě připadá, že se to povedlo. Písničky jsou pořád stejně dobré, akorát jsou trochu modernější a vtipných scének a hlášek je tam taky dost. Já teda nevim, ale mě to na rok 1993 připadá pořád jako dobrá komedie a navíc když to srovnám s jinými pokračováními - není co řešit. ()

moviesfan

Pokračování není tak úspěšné jako prvotina, ale přesto je zde stále vtip, který neuškodí. Whoopi je opět výborná a mě baví. ()

Blofeld

Jasně že tenhle film si zaslouží tak dvě hvězdičky, ale co si rozhodně NEZASLOUŽÍ, je účast v seznamu nejhorších filmů. A já udělám všechno pro to, abych to odvrátil. ()

Marek1991

Dosť naivný film s ďalším splnením americkým snom. Moderná kultúra 90. rokov na plné obrátky. Dobré piesne, všade plno úsmevov, nezmyselne klejúce mníšky a ostatní pracovníci náboženskej školy, rodičia a štátni zastupitelia, ktorí zmenia názor ako obratom na všetko, po výhre v súťaži a kopa iných nezmyslov a hlavne plno klišé. Film o rebelujúcej mládeži a zlej finančnej situácií v štvrtiach v amerických mestách, tak takých filmov je veľa. Ja som si tento nikdy nejak neobľúbil. ()

Kryton

Nesmyslné pokračování co mělo jen vydělat na úkor jedničky. Ta se ještě dala, ale tohle už je slabé. Za trest bych poslal Whoopi do kláštera někam do Afganistánu. ()

Praxis

Proti jedničce znatelně slabší díl. Inu, jak už to tak u pokračování bývá. Variace na nezkrotnou třídu vykouzlila pouze pár úsměvných situací, jinak je to spíše o těch písničkách. ()

buldock

Co chcete po filmu , který režíruje žoldák "Seržant Mac" z Predátora a k tomu se přidá znovu jen marná touha vydělat na pokračování vcelku povedené komedie , prostě jen další muka pro diváka. ;-) Film: 35% ()

blackrain

No jednička byla lepší. Deloris byla znovu povolána mezi jeptišky, to se samozřejmě neobejde bez komplikací, zvláště když k tomu přičteme, že školu chtejí zavřít. Přitom jde o školu, která vyhrávala jeden pohár v pěvecké soutěži za druhým. Jeptišky se se vším poperou po svém. Písničky špatné nebyly. ()

gogos

Nechápu tolik negativních komentářů. Sestra v akci 2 není možná špičkový film, ale je plný fantastických hudebních čísel, příjemné zábavy... Samozřejmě, scénář je poměrně tupý, ale u filmu se zasmějete, pobavíte, takže podle mého je účel splněn... ()