Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

MickeyStuma

Volné pokračování opět přivádí Deloris Van Cartier do role jeptišky, tentokrát však vlivem prosby k nastolení pořádku v místní katolické škole. A to do toho ještě nad školou visí hrozba uzavření. A tak tu máme další příběh dle námětu, který byl zpracován už skutečně mnohokrát. Tzv. ‘školní’ film o nezvladatelných žácích, které se Deloris podaří zvládnout. Tím je v podstatě řečeno vše. Toužebné atmosféry předchozího snímku to však už bohužel nedosahuje. Vlivem již značně provařené šablony je děj hodně předvídatelný a i když opět Whoopi Goldberg srší energií a několik humorných situací je dějově přítomno, prostě to už nějak není ono. Snímek naopak obsahuje více dnes už známých písniček, které příběh velice osvěžují. Jako samostatný film by snad měl svou zábavností určitý potenciál, ale takto jde bohužel o nějaký ten stupínek dolů. ()

Rathalos

Aj druhe pokracovanie ma pre mna svoje caro,o nieco slabsie ako prvy diel,ale stale dobra zabava,zasmial som sa a to je zaklad komedie...:-) ()

Nerd4Dreaming

Tohle je totální výsměch prvnímu dílu. Koho proboha napadlo zahodit všechny postavy, které se cely první díl vyvíjely, a nahradit je bandou pubertaku. Většina sester z jednicky se tu sice mihne, ale využití nulové. Naprosto zbytečný film. ()

haWranka

Tohle je hodně, ale hooodně slabej odvar prvního dílu. Vtipy vyzní děsně prkenně, písničky nestojí za nic a navíc ty haranty bych asi zabila... ()

Colour

Keby som na mieste Deloris, určite by som nespravila to isté. Pravdepodobnosť, že by niekto urobil to isté je veľmi malá. Príbeh je čitateľný od začiatku po koniec, prepracovanie chýba, vtip tiež. Okrem hudby na tom nie je nič pozerateľné. ()

newer_more

Klidně mně kritizujte, nadávejte mi, já vím, že film je předvídatelný, klišé, nic moc, ale.....já ho prostě mám ráda :-). ()

Psycho.R

Nemůžu říct, že bych byl nějak zděšen. Klidně bych dal i tři hvězdy, ale vzhledem, že první díl tři hvězdy dostane, musím takhle. ()

balcazar

Mrzí ma, že má dvojka výrazne horšie hodnotenie ako jednotka. Pre mňa totiž bola ešte o nejaký ten kus vtipnejšia a popevok "Dobre sa máme, s tebou je amen" (áno, už od detstva pozerám Sestru v akcii so slovenským dabingom) si len tak random sám od seba začnem spievať, taký kult to je pre mňa. ()

Black-star

Vzhledem k době mám pocit, že je to ještě z dob kdy amerika umí nebo uměla točit pokračování.... a toto jest důstojným pokračováním sestry v akci... jasné, sdílné, srozumitelné... hudebně vyvážené. Neurazí!!! ()

Kathien°

Ve dvojce se trošku opakuje to, že je Deloris dožene k tomu se učit a bejt lepší tak, jako v jedničce dokázala zvednout návštěvnost kostela... ()

Farley

Jsem asi jedinej, komu se líbila i dvojka. :-D Ach jo. :-) Podle mě takový starší Glee. :-) Klišé na klišé, ale podaný tak příjemně, že je to pěkný. :-) Navíc někdo ty klišé musí točit, aby to byly klišé, no ne? :-D ()