Deloris se vrací do role sestry Mary Clarence na prosbu jeptišek, které potřebují pomoci s nezvladatelnými žáky na střední církevní škole. Ani pro ni však první setkání nedopadne nejlépe. Přesto se rozhodne vytrvat, zejména když náhodou zjistí, že škola má být uzavřena, protože chybí peníze na její provoz. A protože jediné, co Deloris alias Mary Clarence umí, je zpívat, rozhodne se školu zachránit zpěvem. Zaveze žáky na vystoupení jeptišek ve starobinci a pak využije jejich nadšení z úspěšného vystoupení k tomu, aby z nich udělala školní sbor. A po úspěchu jeho prvního vystoupení přihlásí sbor do celostátní soutěže v Hollywoodu. Nepříliš ochotný otec Maurice sice akci povolí, ale pouze s podmínkou, že si na ni studenti sami vydělají. Těm se to sice podaří, ale ještě je tu proradný správce Crisp, který odhalí pravou totožnost sestry Mary Clerence a vydá se do Hollywoodu, aby na poslední chvíli vystoupení sboru zabránil. (TV Nova)

solskjaer odpad!

Nesmírně podbízivá a pitomá komedie, plná opravdu laciných a trapných rádoby humorných gagů. Ani trochu mi nepřišla vtipná představa zpívajících jeptišek. A když k tomu připočtu jak rychle se nevychovaní středoškoláci otočili k dobrému a jak trapně se všichni otočili k dobrému jen proto že Whopi Goldbergová v roli sestry si vzala veliký srdcedrásající proslov do duší těch studentů. A strašně zajímavé bylo , že celá třída se rázem proměnila v třídu plnou Whitney Houston a Karla Gotta, která svým zpěvem vydělává na provoz své školy.To je ale blbý! Vyloženě trapná podívaná z ještě blbejším dabingem mě teda ani trochu nerozesmála a když vidím ty neustálé reprízy tak vždy jen mávnu rukou, protože za nic víc to nestojí. ()

Cejny

Příjemná hudební komedie s lehkým napětím s Whoopi Goldbergovou. Pokračování už nemá takovou šťávu, ale pořár se to ještě dá. ()

Han22

Po skvělé jedničce je tohle pokračování skoro na odpad. Goldbergová se snaží, ale klacky pod nohy ji háže naprosto debilní příběh. ()

Zagros

Ani film Sestra v akci se nevyhnul zákonitosti filmové produkce… když je nějaký film úspěšný, rychle uděláme druhý díl. Ten potvrdil i další zákonitost, je slabší než jednička. Především je to stále to stejné a nemá to již ten překvapivý efekt. Whoopi Goldbergová je pořád skvělá, ale příběh už je slabší a následuje nejprovařenější šablonu hudebních filmů od začátku až do konce. Ničím nepřekvapí a pobaví už jen občas. Nechávám dvě hvězdy a doporučení nebude… teda bude, pusťte si raději první díl. ()

Fanex

Trochu slabší, než předchozí film, ale Whoopi Goldbergová i zde mi pozvedla náladu a mé hudební ego. ()

wosho

EEEEEEEEEEEEE, fůj. Tak toto se fakt nepovedlo. Dojení černé krávy (nemyšleno rasisticky) je přímo děsivé. Děs. ()

Paity

Jako téměř každé pokračování ani tohle nedopadlo zrovna dobře. Snaha o vytažení peněz z kapes lidí je do nebe volající a nezachrání to ani Whoopi Goldberg, co by šílená sestřička, která jde znovu do akce. ()

Amper01

Tento díl mám raději než díl první. Tady už je Doloris pozvána do klášterní školy, aby pomohla učit děti, které před sebou údajně nemají budoucnost. A Dol je vtáhne - jak jinak - do zpěvu. Kdyz6 je možnost, vždy se rád podívám znovu. Zpěv mám totiž moc rád... ()

Bozvav

O poznání slabší. Vysoko nastavená laťka prvního díli zjevně nešla překonat. Slabší scénář, hodně patetického klišé. Na stranu druhou pěkná muzika a pár humorných scén taky bylo. Takže za mě 55%. ()

char_t

Někdo správně poznal, že úspěch jedničky stál zaprvé na parádní muzice, a zadruhé na pěti nebo šesti zábavných jeptiškách. A myslel si, že tedy stačí zkopírovat jen tyhle dvě věci a dopadne to stejně. Takže tu máme film s pitomou zápletkou (nebo spíš bez zápletky), kde jeptišky z minula doplňují neskutečně otravní (a blbě napsaní) teenageři a muziku (jen o chlup horší než v jedničce) kazí prvoplánový komunitní hip-hop. Dvě hvězdy za pár dobrých písniček a za moji slabost pro Wendy Makkena a J.L.Hewitt. ()

helloween93

Nečekal bych, že takový tvrďák, jako je Bill Duke natočí zbytečné a nudné pokračování již tak průměrného prvního dílu. Mimo pěveckých čísel tu není nic zajímavého. Učebnicový příklad druhého dílu - nastavované kaše. 2* ()