Statočný zlodej

Komedie

Československo, 1958, 72 min

Asi najlepšia komédia Jána Lacka, zrejme preto, že nie je tak ľudová, ako tie najkultovejšie a najznámejšie. Tá kritika ľudského pokrytectva komediálnosť diela niekedy dosť prekrýva, takže ja by som Zlodeja označil skôr za sociálnu satiru. Celé to stojí na Krónerovi, čo chápu aj herci vo vedľajších úlohách, ktorí sú pri ňom tiež dokonalí a ich súhra spoločne s krásnymi zábermi Bratislavy 50tych rokov a celkom vynaliezavej kamery musí osloviť stále nové a nové generácie mladých slovenských divákov. Toto dielo by sme si mali vážiť viac. Keď si dokážu vážiť naši západní susedia úplne všetko, čo v minulosti natočili, my by sme si mali vážiť aspoň to najlepšie, čo tu kedy vzniklo.(9.7.2013)

Jozef Kroner je tu dokonalý, bez neho by to snáď ani nebolo ono.(23.3.2011)

Jozef Kroner v nejlepsi forme. Statocny zlodej je lehce naivni a svizna komedie, ktera dokaze zaujmout a pobavit i po vice jak 50-ti letech.(3.3.2013)

Ján Kroner ako neprávom odsúdený úradníček chce pre všetkých ľudí dobro. No raz sa musí rozhodnúť.... Kroner ako sme ho všetci dobre poznali - jednoducho skvelý.(29.4.2003)

Lackove komédie sú asi to najlepšie čo z komediálneho žánru na Slovensku vzniklo.Výborní herci,dialógy,stará Bratislava Dobrá komédia,ktorá ani po rokoch nenudí.(8.4.2013)

• - Filmovanie snímky Statočný zlodej prebiehalo v Bratislave od 18.11.1957 do 9.1.1958. (dyfur)

• - Varianty názvu filmu boli Kariéra Jožka PúčikaJožko Púčik(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

• - Natočené podľa divadelnej hry Ivana Stodolu "Jožko Púčik a jeho kariéra". (Raccoon.city)