poster

Statočný zlodej

Komedie

Československo, 1958, 72 min

 • troufalka
  ****

  Navrhuji založit fanklub Jožky Pulčíka!(30.11.2016)

 • d-fens
  *****

  Jožko Púčik a jeho kariéra - názov "Satočný zlodej" je mätúci! skvelý (snáď ako nikdy predtým ani potom) Jozef Króner(18.5.2010)

 • gogo76
  ****

  Jožko Púčik - ľudská hyena, sadista, ktorý vytrháva muchám krídla, mačkám sype do zadku papriku a peniaze, ktoré ukradol, rozflákal s ľahkými ženami...Takmer... Nie, Jožko je iba naivný, zamilovaný somárik, ktorý sa ocitol vo veľkých problémoch. Som rád, keď televízia sem tam odvysiela i filmy, ktoré sa tak často nereprízujú. Jozef Kroner je u mňa stávka na istotu a minimálne záruka špičkového hereckého výkonu. Komédia nikdy nebola na Slovensku žánrom, ktorý by u nás kvitol, to skôr u bratov v Čechách, ale tento iba 70 minútový výlet pobaví i poučí. Hlavne v tej druhej polovici za mrežami... Kroner 100%. Film 80%.(21.1.2013)

 • mchnk
  ****

  Jožko a jeho definitiva. Skutečně životní událost humanitně smýšlejícího človíčka, řídícího se desaterem a ochotného pomoci komukoli. Snímek o donuceném sebeobvinění. Zde je ovšem místo nelítostného inkvizitora vlastně stejně nelítostná veřejná pověst. Malá nehoda s obálkou a morálním vyústěním ohromných rozměrů. Výborná režie i klasicky poctivé herecké výkony méně známých, slovenských herců, kteří se vedle mistra Kronera rozhodně neztráceli. A kdo by měl náladu na Púčika v podání Milana Lasici, tak je zde možnost od režiséra Petera Opáleného Jožko Púčik a jeho kariéra(8.6.2014)

 • dyfur
  ****

  Lackove komédie sú asi to najlepšie čo z komediálneho žánru na Slovensku vzniklo.Výborní herci,dialógy,stará Bratislava Dobrá komédia,ktorá ani po rokoch nenudí.(8.4.2013)

 • - Filmovanie snímky Statočný zlodej prebiehalo v Bratislave od 18.11.1957 do 9.1.1958. (dyfur)

 • - Natočené podľa divadelnej hry Ivana Stodolu "Jožko Púčik a jeho kariéra". (Raccoon.city)

 • - Varianty názvu filmu boli Kariéra Jožka PúčikaJožko Púčik(Zdroj: skcinema.sk) (Raccoon.city)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace