Statočný zlodej

Komedie

Československo, 1958, 72 min

Jozef Kroner je tu dokonalý, bez neho by to snáď ani nebolo ono.(23.3.2011)

Alebo aj Jozko Pucik a jeho kariera od rezisera Jana Lacka /Skalni v Ofsajde, Toto leto doma/. Chvalim Kronera a vyborny pribeh. A to komedie Slovakom velmi nejdu. Tato je chvalabohu vynimkou. 81 %(13.3.2013)

Navrhuji založit fanklub Jožky Pulčíka!(30.11.2016)

Lackove komédie sú asi to najlepšie čo z komediálneho žánru na Slovensku vzniklo.Výborní herci,dialógy,stará Bratislava Dobrá komédia,ktorá ani po rokoch nenudí.(8.4.2013)

Asi najlepšia komédia Jána Lacka, zrejme preto, že nie je tak ľudová, ako tie najkultovejšie a najznámejšie. Tá kritika ľudského pokrytectva komediálnosť diela niekedy dosť prekrýva, takže ja by som Zlodeja označil skôr za sociálnu satiru. Celé to stojí na Krónerovi, čo chápu aj herci vo vedľajších úlohách, ktorí sú pri ňom tiež dokonalí a ich súhra spoločne s krásnymi zábermi Bratislavy 50tych rokov a celkom vynaliezavej kamery musí osloviť stále nové a nové generácie mladých slovenských divákov. Toto dielo by sme si mali vážiť viac. Keď si dokážu vážiť naši západní susedia úplne všetko, čo v minulosti natočili, my by sme si mali vážiť aspoň to najlepšie, čo tu kedy vzniklo.(9.7.2013)