Statočný zlodej

Komedie

Československo, 1958, 72 min

Znova jedna komédia režiséra Jána Lacka. Jozef Króner jasne predviedol, že z neho vyrastie kapacita slovenskej scény. Výborné herecké obsadenie. 80%.(5.1.2006)

Jožko Púčik - ľudská hyena, sadista, ktorý vytrháva muchám krídla, mačkám sype do zadku papriku a peniaze, ktoré ukradol, rozflákal s ľahkými ženami...Takmer... Nie, Jožko je iba naivný, zamilovaný somárik, ktorý sa ocitol vo veľkých problémoch. Som rád, keď televízia sem tam odvysiela i filmy, ktoré sa tak často nereprízujú. Jozef Kroner je u mňa stávka na istotu a minimálne záruka špičkového hereckého výkonu. Komédia nikdy nebola na Slovensku žánrom, ktorý by u nás kvitol, to skôr u bratov v Čechách, ale tento iba 70 minútový výlet pobaví i poučí. Hlavne v tej druhej polovici za mrežami... Kroner 100%. Film 80%.(21.1.2013)

Jozef Kroner v nejlepsi forme. Statocny zlodej je lehce naivni a svizna komedie, ktera dokaze zaujmout a pobavit i po vice jak 50-ti letech.(3.3.2013)

Alebo aj Jozko Pucik a jeho kariera od rezisera Jana Lacka /Skalni v Ofsajde, Toto leto doma/. Chvalim Kronera a vyborny pribeh. A to komedie Slovakom velmi nejdu. Tato je chvalabohu vynimkou. 81 %(13.3.2013)

Lackove komédie sú asi to najlepšie čo z komediálneho žánru na Slovensku vzniklo.Výborní herci,dialógy,stará Bratislava Dobrá komédia,ktorá ani po rokoch nenudí.(8.4.2013)