Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Ďalší suverénne iný horror od severanov. Zo Škandinávie sa nám v poslednej dobe roztrhlo vrece s filmami s najnapínavejším žánrom. Tento síce patrí k tým, ktoré v sebe nesú veľkú porciu odľahčenia situácie, no stále je to kvalitný masaker s veľmi dobrými ľakačkami, kopou brutalít a popri tom všetkom sa do popredia dostávajú aj najčernejším humorom ladené scény, ktoré dokonale dotvárajú skvelú nekonvenčnú atmosféru. To, akým štýlom si tvorcovia prdel sami zo seba tu ešte nebolo, veru, nasmial som sa dosýta. 80%.(14.7.2009)

Ale jo. První polovinu jsem si myslel, že snad chcípnu nudou a zoufale doufal v trošku krve nebo vnitřností. Naštěstí mi autoři obého dodali vrchovatou měrou. Druhá půle je svižná, krvavá, trhlá a místy dokonce i vtipná, což se u komedie počítá. Nazi zombie jsou vždy zajímavé, i když jejich vlastnosti tentokráte zklamaly. Film je to celkem zábavný, nicméně jediný trailer na Worst Case Scenario je mnohem zajímavější.(23.7.2009)

• Rover

Poetika červené a bílé dostává nový rozměr aneb estetika krve ve vtipně pojatém béčku. (Té větě sám nerozumím, ale ozvala se potřeba komentovat). HUDBA: Christin Wibe - originální hudby moc neuslyšíte, ale rozřezávání zombíků za zvuku norského metalu je cool.(9.6.2009)

Na fašistov jedine kosák a kladivo. Za druhú 3/4 hodinku a krásny odkaz na Willa Sassa parodujúceho Arnieho, tam mám chuť navaliť štvrtú, ale za ten rozbeh by sa nemusela hanbiť kde jaká americká (pod)pásovka na sedatívach. Dúfam, že v prípade Wirkolu je tento anatomický festival po vzoru Jacksona prípravka na niečo fakt ultimátne. Chcem viac. 70%(5.4.2009)

Na tento norský kousek jsem byla moc zvědavá. Zřejmě to byl můj vůbec první norský horror, nebo aspoň nevím o tom, že bych už nějaký přímo z Norska zkoukla. Přeci jen, tehdy v mládí jsem se po tom nijak zvlášť nepídila, z jakéže země ten či onen horror pochází a vlastně nebýt čsfd, tak se o to nezajímám snad doteď. Byla to taková směsice všeho možného i nemožného, od českých Snowborďáků (asi ty hory a sníh či co, ale to je čistě můj subjektivní dojem:) až po Braindead či Evil Dead. Parta studentů medicíny stráví prázdniny v horské chatce uprostřed temných lesů, z nichž jeden nosí na bedrech tričko s nápisem Braindead, takže zřejmě další horror fanda:) V okolí s velmi záhadnou minulostí se děje něco podivného, takže mít po ruce nachystanou motorovou pilu, sekačku, lopatu či jinou účinnou zbraň je v tomto případě povinnost:) Neznechutilo mě to ani trochu, i když umělou krví ani jinými sračkami a orgány (hlavně střevy) se zde nešetřilo. Humoru je zde opravdu kopec, což má u mě stejnou nevýhodu, jako např. Braindead. Raději strachy padám do vývrtky, než se chytám smíchy za břicho - tedy u hororu:) Jinak Norsku závidím nádhernou přírodu a v Død snø se naštěstí záběry na přenádherné hory a přírodu nijak nešetřilo, tudíž to bylo velmi příjemné zpestření.(28.6.2009)