poster

Mrtvý sníh

 • Norsko

  Død snø

 • anglický

  Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  **

  Slabý horor, který se vrcholně zvrtl v plagiát Evil Deadů a Raimi se jen směje, jak působí na mnoho tvůrců, kteří nemohou dosáhnout jeho kvalit. Tommy Wirkola je prakticky nikdo a pokusil se Evil dead doslova přenést do zasněžených hor a nemrtvé okořenit nacistickými uniformami. To by samo o sobě velmi potěšilo, ale výsledek je v první chvíli slušný horor, ale rychle se mění v nesmyslnou a šílenou vyvražďovačku ve stylu "vem co máš u ruky a umlať ty zk*rvený nacisty". Napsané to vyzní ještě zábavně, výsledek tak zábavný a vůbec ne chytrý nebyl. Je to škoda, ale na druhou stranu takovéhle pokusy ukazují schopnosti severských zemí točit překvapivě "jiné"(originálním film vzhledem k podobnosti s Evil Dead neoznačím:))) film, o kterých by se v ČR dalo jen povídaj v hospodě... Smutné, že u nás nemá někdo podobnou odvahu...(18.7.2009)

 • Subjektiv
  *

  OK, takže vemem partu kluků a holek, jak jedou na hory a tam je necháme popasovat se s pár nacizombíkama. Jo, zombíci ve filmech normálně koušou, co? No, super, tak my necháme kluka, aby kousl zombíka. To jsme hned vtipní a originální. A nejhezčí babu necháme šukat v kadiboudě s nejhnusnějším klukem krátce po tom, co si ulevil. To jsme ale kabrňáci, že jsme zbořili i tohle klišé. A teď ještě ocitovat něco z exploitační klasiky. Střeva a krev v bizarních podobách. Zábava je na světě - tu vtipná, většinou ale ne.(4.1.2010)

 • obitus
  ***

  Ale jo. První polovinu jsem si myslel, že snad chcípnu nudou a zoufale doufal v trošku krve nebo vnitřností. Naštěstí mi autoři obého dodali vrchovatou měrou. Druhá půle je svižná, krvavá, trhlá a místy dokonce i vtipná, což se u komedie počítá. Nazi zombie jsou vždy zajímavé, i když jejich vlastnosti tentokráte zklamaly. Film je to celkem zábavný, nicméně jediný trailer na Worst Case Scenario je mnohem zajímavější.(23.7.2009)

 • Aluska88
  ***

  Vysokohorský, severský masakr Smrtelného zla. Aneb parta "rozmazlených harantů, kteří se neobtěžovali si něco zjistit o místní historii" kontra armáda nacistických zombií. Jak osvěžující závan do strnulého zombie žánru dokáže přinést spousta uniforem s hákovým křížem:) A také zasněžená, mrazivá severská krajina, s kouzelnými záběry fjordů. Oceňuji hudební stránku s pár našlapanými metalovými kousky. Jinak scénáristicky se Mrtvý sníh v podstatě ničím neliší od americké tvorby. Zhruba první polovina je značně prostoupena atmosférou s pár lekačkami a tradičním scénářem: "Haló, je tam někdo? Nikdo tam není. Kde je Sára?" Postupně potom film začne nabírat prvotřídní gore-splatterový "říz". Takže partička mladistvých se musí spojit a čelit útoku krvelačných nácků. Dokonce i holky přestaly ječet a pořádně se do toho obuly. Avšak kluci je svým postupem a nástroji zcela "krvavě" překonali. V rozmixovaném "koktejlu" gejzírů krve, střev a useklých končetin, se čas od času vynoří vtipné scény a hlášky. Korunu všemu nasazuje ten nejvyšší, plukovník Herzog a závěr, s jedním velmi "početným" překvapením, které se přeživším zřejmě moc líbit nebude:) "Sejmeme toho hajzla a padáme odtud", "Víte, kolik filmů začíná s partou přátel na výletě na chatu, bez signálu?", "Jsme na chatě u Oksfjordu. Napadl nás někdo, kdo vypadá jako Němci ze 2. světové války. Víte, omylem jsme zapálili chatu a teď to tady všechno hoří." :D(30.3.2011)

 • ScreamJay
  ****

  MOVIE: „Dle GPSky to měla být k lunaparku zkratka, však místo kolotočů prdele, vnitřnosti a jatka. Než pak stihl rozšlapat přístroj v návalu hněvu, vykonal bungee na svém tlustém střevu“ aneb krvavý steak na sněhu bez oblohy a spousta mražených nacistů k tomu. Až mi z toho byla zima člověče. O svébytném kouzle a chladné osobitosti severské kinematografie kolují zvěsti už nějaký čas. Skandinávie expanduje do všech žánrů a tentokrát vystrčila omrzlý půlky směr stoosmdesátihektolitrový gore shit. Nutno podotknout, že nemálo šmrncovní! Tommy Wirkola určitě nezapře inspiraci v Jacksonově nenapodobitelné klasice Braindead (1992) , kterou přetváří v obdobně bizarní, lokálně podchlazenou řež za zvuků podladěných kytar, vyřvávaných textů v norštině s malebnou kulisou půvabných severských hor a fjordů za zády. Kde jste vy zbabělý svině? Bojíte se vyjít na přímý světlo? Kurva nebylo to příliš? Myslíš, že je to nasralo?“ Jako horor úsměvné s pár příjemně atmosférickými momenty a dvěmi, třemi lekačkami. Jako nekompromisní úlet účinné, bláznivé, zapamatovatelné a do jisté míry originální. Jako nadšenecké béčko slušně odvedené, svižně nasnímané, maskérsky kvalitní a i přes velký počet klišé do budoucna jistě vyhledávaný kousek v dvd sbírkách. Pokud k Død snø přistoupíte s tou správnou porcí nadhledu a nebudete se ho snažit příliš srovnávat či řešit, pobavíte se. Pokud nadhled nevlastníte, zkuste dobře vychlazenou sedmičku finské vodky, třeba se dostaví. MUSIC: Hudba je tu jako přesně padnoucí frak. Energický, dynamický mix metalu, severského rocku i akustiky, svižné soudobé elektroniky a pitoreskní úvodní motiv k tomu. Christin Wibe namixoval k danému tématu přesně to, co ho nebrzdí a s čím příběh (nebo snad „příběh“) funguje. RATING: atmosféra: 7/10, realizace: 7/10, originalita: 8/10, obsazení: 6/10, hudba: 7/10, vizuál: 7/10 [final rate: 80%](19.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace