Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Chtěl jsem si po delší době užít opět nějaký sever, a nutno dodat, že jsem si vybral ten nejbláznivější sever, který jsem vybrat v daném momentu mohl. Død snø je totiž tak zvláštní film, až je bláznivý a dost mi v jistých ohledech připomíná Soumrak mrtvých, ale na druhou stranu neví co chce. Ze začátku se tváří hrozně vážně, pár vtípků sice padne, ale nic víc, během masakru už je ale nadsazený až hanba a člověk neví jestli mu má být blbě z těch vražd, nebo se má smát tomu všemu co hlavní hrdinové vypustí z huby. Nápad je zajímavý, a fakt je, že jsem se u toho bavil, jenom jsem si nemohl vytřepat z hlavy fakt, že tvůrci vlastně nevěděli co chtějí točit, ze začátku se to tváří hrozně seriozně a uvěřitelně, jenže postupem času se to všecko změní na bláznivě ujetou ironicky sarkastickou ptákovinu, u které se člověk buď směje nebo jenom kroutí očima. Jisté scénky mě tam opravdu pobavili, ale většinou to bylo spíše průměrné, nicméně zajímavé je to dost.(29.5.2009)

Vcelku jsem se bavil, ale kdyby tenhle horor nebyl říznutej komedií, bavil bych se ještě víc. V každém případě nápad s vraždícími zombie nácky nebyl špatný, i když tu už něco podobného bylo /Bunkr smrti/.(4.11.2009)

Skvělý nápad, skvělý film a dobře udělané Zombie...... já jsem se rozhodně pobavil :-)(22.3.2009)

• sullafelix

... !!!!!! logika scen a situacna logika !!!!!!! ... Wirkola musi mat pod poklopom (rozumej vrchlik lebky) urcite len same exkrementy ..(5.11.2009)

• Cervenak

Veľmi amatérsky pôsobiaca prehliadka hororových klišé. Tvorcovia to vedia a snažia sa o "vreskotovský" nadhľad, ale vôbec im to nejde, chýbajú im nápady aj vtip. Navyše prechody medzi hororom a komédiou sa musia vedieť... a tu sú nezvládnuté. Prvá takmer hodina je tak aj napriek občasnému záchvevu napätia pomerne veľká nuda. Potom vypuknú jatky so solídnymi gore efektami, ale to už film nezachráni. Áno, k zombie filmom ten dojem "na kolene urobeného home videa" patrí, takisto ako odkazy a narážky, ale to, že hojne strieka kukuričný sirup a jeden z hrdinov nosí tričko Braindead, mi v tomto prípade nestačí. 5/10(5.4.2009)

• - Jeden z kluků nosí tričko s filmem Braindead. (poz3n)

• - Martin (Vegar Hoel) má ve filmu zbraň Mossberg 500 ráže 12 gauge. Kulomet, který je ve filmu připevněn na sněžný skůtr, je nacistický MG 34 ráže 7.92x57mm Mauser. (dc125)

• - Režisér sa snažil vytvoriť strašidelný film zmiešaný s Indianom Jonesom. (Greenpeacak)