Mrtvý sníh

Død snø

Dead Snow

Komedie / Horor / Akční / Dobrodružný

Norsko, 2009, 90 min

Scénář: Tommy Wirkola, Stig Frode Henriksen .. Wirkola má hodně nakoukáno (hlavně Jackson a Raimi) a díky tomu dokáže po tuctovém rozjezdu výborně pobavit spoustou rozmanitých a dějově podařených úmrtí na obou stranách. In nacisti jdou na steč..(14.4.2009)

V rámci Varů příjemné osvěžení (= zábavné, jednoduché, blbé, spousta krve, málo myšlenek, hlasitý soundtrack), ale dojmem/zábavností to má blíž k Choking Hazard než k Braindead. 70 %(12.7.2009)

Hehe, nacistický zombie. Do třičtvrtě filmu se to chová jako opravdový teen horor. A pak přijde ta vtipná část. Fotbal se zombie hlavou. Nezapomenu nikdy :-D(14.5.2009)

• Djkoma

Slabý horor, který se vrcholně zvrtl v plagiát Evil Deadů a Raimi se jen směje, jak působí na mnoho tvůrců, kteří nemohou dosáhnout jeho kvalit. Tommy Wirkola je prakticky nikdo a pokusil se Evil dead doslova přenést do zasněžených hor a nemrtvé okořenit nacistickými uniformami. To by samo o sobě velmi potěšilo, ale výsledek je v první chvíli slušný horor, ale rychle se mění v nesmyslnou a šílenou vyvražďovačku ve stylu "vem co máš u ruky a umlať ty zk*rvený nacisty". Napsané to vyzní ještě zábavně, výsledek tak zábavný a vůbec ne chytrý nebyl. Je to škoda, ale na druhou stranu takovéhle pokusy ukazují schopnosti severských zemí točit překvapivě "jiné"(originálním film vzhledem k podobnosti s Evil Dead neoznačím:))) film, o kterých by se v ČR dalo jen povídaj v hospodě... Smutné, že u nás nemá někdo podobnou odvahu...(18.7.2009)

Ďalší suverénne iný horror od severanov. Zo Škandinávie sa nám v poslednej dobe roztrhlo vrece s filmami s najnapínavejším žánrom. Tento síce patrí k tým, ktoré v sebe nesú veľkú porciu odľahčenia situácie, no stále je to kvalitný masaker s veľmi dobrými ľakačkami, kopou brutalít a popri tom všetkom sa do popredia dostávajú aj najčernejším humorom ladené scény, ktoré dokonale dotvárajú skvelú nekonvenčnú atmosféru. To, akým štýlom si tvorcovia prdel sami zo seba tu ešte nebolo, veru, nasmial som sa dosýta. 80%.(14.7.2009)