Trench 11

Prvá svetová vojna sa blíži ku koncu, vojská Dohody prechádzajú k protiútoku pri Cambrai a nemecké vojská ustupujú. Britské velenie vysiela skupinku šiestich vojakov preskúmať záhadné, nedávno opustené nemecké podzemné zariadenie, nachádzajúce sa na území nikoho. Existuje totiž odôvodnené podozrenie, že sa v priestoroch bunkra 11 dialo niečo extrémne tajné a dôležité. V rovnakom čase sa však do bunkra vracajú aj nemeckí vojaci, aby zahladili stopy po tajných experimentoch. A navyše, samotný bunker sa opusteným javí len na prvý pohľad... (beso74)

Kudly4

Skupina vojáků, má za úkol prozkoumat opuštěný, podzemní bunkr/tunel, kde Němci během první světové války (která se blíží ke konci) prováděli zřejmě nějaké experimenty. Nebylo to vůbec zlé. Na prvním místě je tu především atmosféra, která za mě byla dost dobrá a v určitých momentech to dokázalo vyvolat napětí i strach. Na Gore vyloženě nedojde, no ale pár nechutných záběrů tady je. Najdou se tu i dvě sympatické postavy (každá z jedné strany), kterým jsem nakonec fandil. Mně se tenhle klaustrofobický Horůrek líbil. (174. hodnocení) ()

kaylin

Kanadský snímek „Trench 11“ v sobě měl určitý potenciál, já jsem třeba vždycky zvědavý, co se v těch bunkrech najde, jenže ve chvíli, kdy to najdete, začnete o film ztrácet zájem, a to nejen proto, že celkové dění není až tak zajímavé, ale jednoduše proto, že v tomhle není nijaká větší myšlenka. I když je to trikově dobře provedené, pořád dostanete to, co byste čekali. ()

Martin741

Jo, Velka Vojna sa odohrala - nazov prva svetova dostala az po ukonceni Druhej. Toto bude trochu obsiahlejsie, napokon vo filme sa spomina nemecke podzemne zariadenie, bunker. Obraz nemcov je dodnes jasny - totalne prehrali dve svetove vojny, mnoho ludi si pamata nemecku bestialitu v Druhej svetovej. Obraz nemecka ako naroda zla sa zrodil v 20. storoci. Vojnova propaganda jestvovala  v Nemecku tak ako i u statov Dohody. Konkretne antinemecka propaganda bola dost brutalna- britske a francuzske noviny pisali clanky ako Nemci ukrizovali nahe zeny /poburenie  v krestanskej Europe/, pisali sa clanky ako Nemci odrezavaly ruky belgickym chlapcom .. a  dokonca sa Nemcom pocas prvej svetovej vojny pripisovala  i tovaren na mrtvoly. Propaganda tvrdila, ze do akejsi tovarne privazaju vlaky mrtvoly, tie su zavesene na haky v akejsi nekonecnej retazi ...... proste total brutal, antinemecka propaganda za Prvej svetovej dosiahla svoje - a vieme ako prva svetova dopadla. Reziser to zrejme len po cosi vyse 100 rokoch trochu oprasil a natocil o  tom film ..... Mnohe sceny su nechutne drsne a brutalne - sak reziser mal odkial cerpat,. No a herci sa moc nepredviedli + Leo Scherman tu je len za rutinera. 40 % ()

tron

„Možno si nakoniec každá zo strán zaslúži vyhladenie.“ Vyhľadávam vojnové horory a „bunkové“ (Mŕtva hliadka, Bunker) sú ich samostatnou špecifickou kapitolou, takže som si Trench 11 nemohol nechať ujsť. Tento bunker vyzerá obrovský, ako keby postavili štvorposchodový činžiak a zasypali ho hlinou. Ale OK, nebudem sa v tom zbytočne hrabať (ehm). Páčilo sa mi priateľstvo medzi dvoma mužmi, ktorí teoreticky mali byť nepriatelia. Páčil sa mi paraziticko-červový motív; pripomenul mi Vec alebo román Oddíl od Nicka Cuttera. Problém je, že ono to príliš nie je o hororových veciach, o ktorých to malo byť, ale skôr o veciach nehororových, o ktorých to až tak byť nemalo. Aj keď súhlasím s tvrdením, že najhororovejších svinstiev je schopný „obyčajný“ človek. Hlavný hrdina vyzeral ako Juraj Kemka, ktorého napína na vracanie po obede pozostávajúcom zo skazenej majonézy, pritom v skutočnosti ide o temer dvojmetrového syna Donalda Sutherlanda. Niektoré momenty sú drsné, nekompromisné, nechutné a ťažko stráviteľné, ale nie je ich až tak veľa, ako som čakal a to ma de facto sklamalo. ()

Morholt

Skupinka vojenských průzkumníků na cestě za odhalením tajných německých experimentů. Nic zvláštního. Odpočátku z filmu dýchala lacinost, ale v podobných případech záleží na tom, jak se podaří ztvárnit atmosféru podzemních chodeb a také na tom, co vnich čeká a na to zase tak moc peněz potřeba není. A v obou případech platí nic moc. Trochu nahoru film táhne pár hezkých béčkových detailů a relativně sympatičtí herci, ale to nestačí ani na průměr. 35% ()