Rok 1945. V Norsku v okolí Oksfjordu trvá už několik let německá okupace. Obyvatelé, kteří jsou nacisty mučeni, se rozhodnou s nimi krvavě vypořádat. Vyzbrojeni takzvaně co dům dal, vyrazí na Němce. Jedině skupince pod vedením poručíka Herzoga se podaří utéct do hor, kde je však přemůže krutý mráz. O mnoho let později se na toto stejné místo dostaví skupinka osmi studentů medicíny… (LIVINGDEAD)

Pitryx

Tohle je gore podle mého gusta. Takže je jen škoda litovat nudného úvodu, vyprávění a poté chvilky hluchoty. Ovšem pak to už opravdu stojí za to. Nevadí ani občasné chybičky.///////////*** a půl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

ac1976

Vykrádačka všetkého možného (dokonca Braindead na tričku), pokus o horor pokus o komédiu, viac trápne ako zábavné. Tiež pokus o pár nechutností - gumené črevá, alebo mozoček na podlahe, aj keď najnechutnejšia je sex scéna s vypaseným bravčom na latríne :-). Severská hovädina, ktorá si zaslúži hviezdu len za zábery peknej zimnej krajiny. ()

johnsnow

Wirkola je riadny šialenec. Zo začiatku sa to drží na uzde ale postupne to naberie kilovačky, gore, nechutnosti, až sa človeku so slabším žalúdkom urobí bľuvno. Ráfam 5* a hor sa na dvojku. To som zvedavý na ten mazec. ()

Hovadin odpad!

Původně se film tváří jako horor, od poloviny filmu spíše jako komedie. Ani jedno bohužel nefunguje. Hrozné herecké výkony ve filmu s ještě horším scénářem. Opravdu to nestojí za zhlédnutí. ()

adamix odpad!

Klišoidná sračka, ktorá hlboko podkopáva môj obľúbený zombie žáner. Keď sa mám smiať, nesmejem sa. Keď sa mám báť, nebojím sa. Keď mám mať súcit s postavami, prajem im len to najhoršie. Aby toho nebolo málo, tak som ešte nas*atý vďaka tak dementnému konaniu postáv, až v záverečnej vyvražďovačke nadŕžam nacistickej opozícii a prajem si, aby zo snehu povstali Landa s Goethom a vystrieľali tých kreténov. Toto že pochádza z Nórska?? Tfuj. ()

Blazkowicz

Solidní nazi zombie vyvražďovačka. Krve tam bylo bohatě a možná až moc někdy. Komedií bych to úplně nenazýval. Párkrát jsem se zasmál, ale mnohem víc mě do očí praštil celkový amatérismus, který z toho čiší. 3* ()

oliveros

Skĺbiť komédiu s horrorom je odvážny počin vyžadujúci veľkú dávku kreativity, originality a filmárskej zručnosti. Alebo je odvážny počin vložiť do filmu niekoľko kvázi vtipných scénok a obohatiť ho o širší žánrový rozmer? Dead snow je lacný film, resp. film po technikej stránke odfláknutý, čo je samozrejme omnoho horšie. Gore scény sú absolútne nepresvedčivé, čomu sa aj tvorcovia isto chceli vyhnúť a tak sa divák často poriadných praženíc ani nenapozerá, nakoľko ide veľká časť bezprostredných kontaktov mimo záber. Dead Snow odkazuje na množstvo horrorových pamätihodností, akoby to mal byť jeho primárny zámer. V konečnom dôsledku je toto nórske dielko hanbou poslednej severskej tvorby a zakotvuje sa v jej radoch ako absolútna žánrová vykrádačka so zlými efektami, pochybnými kulisami a s humorom, ktorý ostal snáď iba vo svojich snahách vzniknúť v hlavičkách ambicióznych tvorcov. ()

jack_scott

Nadprůměrná komedie se strašidelnými momenty, která se po úplně typickém rozjezdu změní na šílenou vyvraždovačku... některé hlášky a scény jsou skutečně slušně zábavné, stejně jako šílená nápaditost úmrtí. Dal bych dvě hvězdičky za celek, ale protože jsem se bavil místy skutečně slušně, přidám třetí na konečných 60%. ()

djbarrel

Hustej nářez ! První půlka působila jako klasický horor, možná snad byla až trošku moc nudná, ale jak se film přehoupne do druhý půlky začínají jatka kde o kilometry střev, litry kečupu a malinovky není vůbec nouze. SS zombie působili trošku komicky a hlavně nelogicky, však jiné zombíky co se dají zabít srpem neznám. Ale docela to zapadá do nátury filmu. Ve své podstatě jde jen o brutální vyvražďovačku ve stylu Vesmírných kanibalů. U mě tohle funguje, bavil jsem se královsky ! 85 % ()

Rastman

Už trailer vás připraví na to, že tenhle horor se nejspíše nebude brát vážně a tak jdete divácky naladěni na odpočinkovou krvavou podívanou. A víc mýlit nemůžete. Zatímco některé klasiky naprosto brilantně postavili svůj děj na šílených sousledech nepravděpodobných situací, tady vám nelogičnosti nebudou připadat zajímavá, ale blbé. Film se totiž snažíza každou cenu být vtipný a bilancuje mezi "jsem vážný" a "rozhodně mě vážně neberte". Z celého toho mumraje dýchá atmosféra režisérské amatérskosti a pochyb, jestli "to teda ja má být absurdní slasher, nebo teda jako horor". Celé jeto hloupé, hláška za ty dvě hodiny nepadne vůbec žádná (natož vtipná) hláška a spoustu scén už bylo možno vidět jinde, od Braindead po Happy Tree Friends. Úvodní dialog v autě, sex v kadibudce, pobíhání s motorovkou po lese a tupé čumění na to, jak vám zombie trhají kamaráda, to vše popírá i tu nejmenší logiku, která prostě musí být ve filmu přítomna, aby jednání postav dávalo smysl. Jak jsem se na zombie nácky těšil, tak jsem znechucen. ()

kenny79

Velmi vkusná norská vyvražďovačka, kde skopčáci nejprve obklící partu studentů a zhruba v polovině filmu se to obrátí. Chvílemi mi přišlo že se hoši předháněli kdo sejme víc němčourů. Ze začátku napínavé, pak z toho udělali spíše komedii. ()

DeepMaster

Čtyři hvězdy za to že si to nehraje na nějaký velkofilm. Děj je přesně jak od Američanů ale s rozdílem že konečně nejsou v hlavních rolí krásní mladí uspěšný lidé. Prostě dobrý horor na dlouhé zimní noci. ()

Insomniac

Začiatok a prvá polovica filmu zakopáva kde sa dá - je tu všetko, čo neznášam: dementné postavy, hrozne stupidné dialógy, žiadny scenár, jednoducho nič - NUDÁÁÁ. Film akoby sa snažil byť niečim čím nie je. To bolo na Odpad! V druhej polovici s pribúdajúcimi minútami sa konečne dostávame k podstate veci - skvelej paródii na horrory. A zábava ide rapídne hore, skvele som sa bavil. Je to na tých 70%. Nebyť prvej polovice filmu, idem aj na 5:). ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

Smrt čeká na Jeníčka a Mařenku

11.09.2010

Jeremy Renner teď bude hrát ve všem. Ve čtvrté Mission: Impossible, v dobovém thrilleru The Raven, v komiksových The Avengers i v dramatu Paula Thomase Andersona The Master. A to zdaleka není všechno… (více)

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic

Jeníček a Mařenka – lovci čarodějnic