Babydoll je nešťastná dívka, které zemřela matka a ona musela zůstat v domácnosti se svým otčímem a mladší sestrou. Prakticky denně je bita a znásilňována. Své utrpení snáší v tichosti, dokud se otčím nepokusí znásilnit i její mladší sestru. V tom okamžiku vezme zbraň a vystřelí na něj. Kulka se však bohužel odrazí ode zdi a zasáhne její sestru ve vedlejším pokoji. Když dívka zemře, otčím zbaví Babydoll svéprávnosti a získá veškerý majetek. Babydoll je brzy po svém činu zavřena na psychiatrii ve Vermontu. Odtud se chce za každou cenu dostat ven. Má na to jen pět dní, protože pak jí bude provedena lobotomie... (TV Nova)

tomeek

Vytříbené vizuální orgie lemují solidně šílený příběh o hrdince, která vlastně není hlavní hrdinkou. Blázinec, který načerno funguje jako bordel, v představách "pacientek" dostává podobu kabaretní show a získávání předmětů potřebných k úniku nabírá v mysli postav akčně megalomanské rozměry. Holky jedna hezčí než druhá, akce s roboty ve vlaku totálně pekelná a solidní pointa. I přes to všechno jde ale celý příběh tak hrozně jednoduše, že člověk až postrádá trochu větší průser. Klidně bych nechal situaci mnohem víc vyhrotit. Výborná kamera a skvělý soundtrack na mě působily velice dobře, tak odpustím i ten ruský přízvuk polské doktorky a místy lehkou dezorientaci a klidně dám krásné 4 hvězdy. Film pro muže, absolut popcorn. Nechte mozek na chodbě a libujte si! ()

Splasher

Se Snyderem jsem měl zkušenost pouze ze Strážců. A i u Podpásovky mám smíšené pocity. Nekonzistentní výsledek, který se ale u scénáristy, kterého tak často chytal fantas, dal očekávat. Opět mě iritoval některý výběr hudby - konkrétně cover od Pixies. SPOILER: Téma oběti se mi líbilo. Splasherův osobní tip na 5. věc? Jehla. ()

bartias

Pestrobarevný videoklip bere akci přímo k divákovi - díky 3D provedení, známým písničkám popisujícím děj, sugestivním akčním scénám a hlavně závěrečnému sdělení. Zack Snyder se rozjíždí v epické fantasy, která ale i přes hodně osobní rovinu vyprávění zůstává podivně odpoutaná. Výsledná neinteraktivní videohra má moc dlouhý prolog, v první úrovni je nudná a v druhé vypadá jako bombastický maglajz všeho fantastického, na co si Snyder vzpomněl. Film se steampunkovými zombie ze zákopů první světové, skřety a běsnícím drakem nebo futuristickými roboty by bohatě stačil sám o sobě. Ale i tak na té podivnosti něco je. ()

sir-dave

Temná Emily Browning si v ústavu představuje při tančení svůj počítačový fantasy svět. Nesourodá kombinace mi 3/4 filmu naprosto neseděla. Objasnění přichází v posledních 10-15 minutách, proč to Snyder udělal, jak to udělat chtěl. Přesto by se mi více zamlouval, kdyby se věnoval čistě jen té fantasy realitě. Aspoň je zde několik sexy holek se zbraněmi a v neposlední řadě nadupaný soundtrack, stojící určitě za stáhnutí. I Want It All. ()

Radiq

Jedna zbědovaná hvězda za snahu, stylizaci a baby. Jinak je to ale škvár tak škvárovitej, že by se to dalo vysypat někde na zpevnění polňačky. Zack Snyder si to timhle u mě pěkně podělal, páč to vubec nevychytal. Zajímavá byla myšlenka na psychiatrii ze začátku, ale první akce znamenala první omrd. Jasně, že to nemělo zavánět realitou, ale co je moc, to je moč a tohle byla moč chcaná s krví, při které by člověk aji nějakej ten ledvinovej kameň vyloučil... Hezky baby, zpomaleny záběry na detaily, zpomalená akce a třista efektů to nezachrání. Bylo to jak nějaká gamesa pro puberťácký péra. Kuchat kuřata a dávat je na zimu do mražáka do zásoby by mě bavilo víc - tohle jsem jenom přetrpěl a furt se chytal za hlavu, že to neni možny a ježišmarjá a ach jo a těšil jsem se, až bude konec a já s tím provedu konečné rešení, až to smáznu z disku. ()

Qualdezar

Po Southland Tales další potvrzení toho, že i v Hollywoodu může vznikat sofistikovanější postmoderní umění. Abstraktní, metaforická, psychologická studie zneužívání v "MTV-pulp" kulisách s blockbusterovým rozpočtem a teoretická žánrová studie v jednom. Snyder roste do hloubky a dav nudně zíve a dává přednost transformerům (nic proti nim jinak) - polská terapie na ně tedy nezabrala a film dostává svému názvu (ještě paradoxnější je pouze to, když tomu dá někdo 5* kvůli skvělé vizuální podívané o sexy holkách s katanama :-)) Kdyby takhle vypadal Hollywood častěji...podle mě to je cesta která má smysl. Jeden z rozhodovrů se Snyderem třeba zde. Vedle Valhalla Rising, Nightwatching nebo Southland Tales jeden z nejvíce nedoceněných a nejméně pochopených filmů na CSFD. Geniální dílo. ()

Noviik

Sakra, já se bavil! Mimo realitu jsem si snímek užíval, ty návštěvy různých filmů (pán prstenů) či historických událostí (II. WW) i to vykreslení krásy hlavních představitelek. ()

SoolenJV

Snyderovi je nutno přiznat jednu věc - dovede svoje filmy zahalit úžasným vizuálním zpracováním, kterému se často daří úspěšně zastírat dějovou povrchnost. Ač je Sucker Punch obrazově opulentní, na zakrytí toho, že příběh je v tomto případě jen chabou historkou, to nestačilo. Ale koukat se na to dalo. Bohužel celkový dojem vypadá, jako kdybychom seděli za zády vášnivého hráče konzolových her (a zhuleného k tomu), ale na další herní ovladač nezbylo. ()

E=mc2 odpad!

nemám slov. Po 10 minútach a suppa epickej bitke s výsmechom samuraiov...čo to je založené na manga? chvíľková slabosť môjho ovládača ma zaviedla na HBO..kto im dovolil to vysielať? ()

panMartin

Čekal jsem zas nějakou další sračku ale ejhle vyklubalo se z toho pěknej film. Snyder se totálně utrhl ze řetězu se záměrem pobavit chlapy (co může být větší zábava než koukat na mladé holky v krátkých sukénkách a všemožných uniformách). Ten film má velmi zvláštní energii. Myslím, že se v něm skrývá více, než jsem byl schopen na první pohled postřehnout. ()

NiWi

Bláznivý, nesmyslný, ale fascinující a perfektně provedený. Tenhle film nabízí tolik těžko pochopitelných souvislostí až je to strašně dobré. Výlety z "klubu tanečnic" do bitevní vřavy... co k tomu říct. Ovšem musí se uznat, že ty snové scény jsou udělány parádně. Půl hvězdy dolů za trochu divný příběh, ale radši to zaokrouhlím na čtyři. ()

alchac

Až dodnes jsem nad tímto Cukrovým punčem nedůvěřivě ohrnoval nos a nyní musím říct, že jsem byl tedy pořádný kus kokota. Od první vteřiny totiž jde o vizuálně maximálně vymazlenou, mírně temnou a velmi nápaditou záležitost, v níž se tak nádherně snoubí horror, SF/F (jo...!), komix (Joo!!) a porno (JOOOOO!!!). Čili ten, kdo v tomto dílku nehledá příslovečné hovno krále Šalamouna, musí být maximálně spokojen. Ohledně pomyslných třešniček na dortu v podobě "tanečních" epizod pak musím konstatovat, že z každé z nich by se dal při troše šikovnosti vytřískat solidní samostatný film. Až si říkám, jestli není škoda, že si pan Snyder takhle vystřílel prach (no, tady spíš vystříkal napalm). Z těchto pak nemohu výslovně nezmínit "mapovou" epizodu, která mi jako náruživému hráči Tannhäuseru přivodila skoro infarkt! Objevit se tam byť jen na vteřinu Frankenstahl rozdávající si to face-to-face se Zor´kou, tak by mě z následné orgastické křeče nedostala ani ice picková lobotomizace. Čili toto maximální ukojení mého fantazijního libida nemohly pokazit ani ty ohyzdné hlavní pipky. S výjimkou přijatelné Abbie a Emily (která teda mohla s ohledem na své příjmení dostat do ruky třeba Browning M2). Áááách..... za 5. ()

aniabo

Hodnotit Sucker Punch záporně? NIKDY. Nemá to smysl. Vždyť se na to podívejme, je to prostě spousta hudebních videoklipů seřazenejch za sebe, v pěknejch barvách, různejch žánrech, s krásnejma polonahejma holkama; soundtrack zábavnej, zprdele vykonstruovaná dějová linka drží film ještě celkem pohromadě, co víc si přát? Prostě na sebe naskládaný věci, co Snydera bavěj, vyšší ambice film evidentně nemá, tak proč se kvůli tomu vztekat. A ty dva culíky jsou sexy. A holky se zbraněma. A to nejsem nevybitej puberťák. ()

SeanLSD

Zack Snyder sa znovu s gustom rozbesnil, konečne podľa vlastného originálneho scenára, ktorý jednoznačne dokázal, že je ďaleko lepším režisérom. SUCKER PUNCH sa rozhodne nedá odignorovať, ale prekvapí v podstate len tým, že neprekvapí. Všetko bolo totiž prekvapivo ( bez irónie ) jasné už z trailerov. Opulentná superakcia vŕši jednu atrakciu za druhou a pred očami defilujú v divokom tempe zástupy prepracovaných digitálnych výtvorov. Vojaci, draky, roboti, mechanickí zombíci v zákopoch, obrí samuraji, vzducholode, vlaky, katedrály, hrady... vybuchujúce všetko vo futuro-retro-fantastických scenériách, všetko prepálené a vyrátané na efekt. Uchvacujúce v 2-minútovej ukážke, ale nie až také terno na ploche 2 hodín - pretože to ani potom nezíska vôbec žiadny zmysel. Rozoberanie videohernej narácie a estetiky a ich prieniku ( v tomto prípade ovládnutia ) do kinematografie je zaujímavá vec, ale pre mňa je film o niečom inom... neviem, asi som staromódny. Nevadia mi dievčiny v rajcovných oblečkoch a nehodlám rozoberať genderové hľadisko, ohľadne orientácie je tento film zmätený ako feministky, nevadia mi atrakcie ani absencia logiky, okato ospravedlnená únikom do fantázie, vadí mi, že to nemá žiadne pravidlá ani systém. Pôsobí to na mňa tak, že Snyder zbieral 5 rokov všetko, čo sa mu páčilo a napratal to do jediného diela-galimatyášu, ktorý sa snažil ukočírovať jedinou jednoduchou a vychytralou fintou... - čo by mohol byť husársky kúsok, keby ho neopakoval tak často a v tej istej podobe. Premierou motívov sa zrejme nechal inšpirovať zo STRÁŽCOV, tam to však vďaka funkčnému príbehu dokázal ukočírovať, kým SUCKER PUNCH sa vo výsledku blíži skôr priamočiarmu bojovnému vyjadreniu 300-VKY. Tá sa ale v porovnaní s ním na nič nehrala, kým SUCKER PUNCH sa sám so sebou hrá tak dlho, až to prestane baviť. Bez vnútornej hierarchie a usporiadanosti, ktoré vytvoria zmysel ( akými sa vyznačoval napr. POĆIATOK, ktorý ho motivicky vrstvením realít-nerealít veľmi pripomína ) sa totiž hodne minie účinkom lákavá suverenita, s ktorou režisér pohybuje svojimi figúrkami. Stále dokáže svoje nadšenie bravúrne preniesť na diváka, ale dúfam, že ako autor v budúcnosti akosi "dospeje" a neskĺzne do priepasti dokonale vycizelovanej odľudštenej sterility, s ktorou sa tak provokatívne pohráva. Zábava nie je všetko. ()

Prometheus69

Videoherní halušky, parádní fantasy audiovizuál... bez žádného příběhu. To co se odehrává mezi 4 bojovými sekvencemi které se odehrávají nejen v různých historických epochách ale i za úplně rozdílných okolností... se nedá nazvat ničím jiným než násilnou lobotomii. ještě nikdy jsem nešel z kina tak ukojenej po herní stránce a tak nasranej zároveň co že to bylo zase za nezkutečnou pijovinu! ()

CinemaRanger

(Nejen) Snyderovy mokré sny jako celovečerní film? Tak to si nechám líbit. Je to teda hrozná matlanina (nebo snad vskutku geniální podívaná?), ale je epická a cool. Se skvělým soundtrackem a sexy hlavními hrdinkami prostě úžasná jízda. ()

ing.Frosty

Jestliže jsem u Světové invaze napsal, že to byl výplach, tak co je potom tohle ? Nejspíš tsunami. Sexy slečny v podvazcích porcujou velkýma bouchačkama zombie nácky, nasraný roboty, katanou krájí na kousky draky a obří samuraje s rotačním kulometem. To prostě nemohlo dopadnout špatně. SPOILER: Mám pocit, že Snyder udělal lobotomii mě a ne hlavní hrdince. KONEC SPOILERU. O to víc mě přeqapilo, že se to celé bere hrozně vážně a Snyder ke konci přeřadí na ještě vážnější notu a cpe vám do hlavy nějaké hluboké poselství a snaží se navázat na depresivní náladou, kterou má člověk po shlédnutí Se7m. Ale na rozdíl od Watchmenů nemá odkud čerpat a dostaví se nežádoucí WTF efekt. Proč to prostě nemohlo dopadnout v rámci zaběhnutých klišé? A co se týče "Snydera klipaře" je to sice parádní řemeslo a celkem sem si vrněl, ale dalo by se z toho vymáčknout víc. ()

Zack Snyder si zkusí anime

Zack Snyder si zkusí anime

12.07.2019

Režisér Zack Snyder (Strážci – Watchmen, Muž z oceli) se po několikaleté odmlce naplno vrací k práci. Kromě chystaného zombie heistu Army of the Dead pro Netflix teď pro streamovací službu připravuje… (více)

Batman vs. Superman v eRkové verzi

Batman vs. Superman v eRkové verzi

24.02.2016

Sin City 2: Konečně se natáčí

Sin City 2: Konečně se natáčí

02.11.2012

Už jsme odmítali věřit, že k tomu někdy dojde, ale dočkali jsme se – v pondělí 29. října bylo v texaském Austinu oficiálně zahájeno natáčení Sin City: A Dame to Kill For. V nadcházejících týdnech nás… (více)

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (více)