Amanda Price si žije svojím bežným londýnskym životom, len je strašne zaťažená na Jane Austenovú. Jedného dňa sa jej zjaví v kúpeľni žena - Elizabeth, ktorá je oblečená stredoveko, no a Amanda si myslí, že je už z tej austenománie zašibáva. V skutočnosti má však v kúpeľni dvere do Longbournu (panstvo, kde Elizabeth žije) no a keďže Elizabeth si chce trochu povyraziť v našom svete, vymkne Amandu v tom jej, kde sa Amanda stretáva s postavami z Pýchy a predsudku. (Loooki)

santiamén

SPOILERY: Každá fanynka P&P by si jistě podobný průběh srdečně přála, ale jediné, s čím se v této minisérii ztotožňuju, je komentář hlavní hrdinky, jak by se Jane Austen obracela v hrobě. Nesympatické obsazení, ani na vteřinu nejde uvěřit, že tak jalová, tupě se tvářící, nevychovaná a ničím nevynikající postava by mohla nahradit inteligentní Lizzy a získat si přízeň pana Darcyho. Jedna z nejslavnějších romancí rozkuchaná a přežvýkaná pro moderní divačku, která touží po galantním moderním muži, přičemž sama si nedokáže ani odpustit cigára a neolizovat se po 5 minutách s Bingleym. Musím pochválit za skvělou ukázku toho, proč gentlemani v dnešní době nemůžou existovat, když nejsou k dispozici DÁMY, kterým by se mohli dvořit. Plusové body za tradičně kouzelnou Jane a tentokrát i za charismatického Wickhama. ()

ElizabethB

Lost in Austen alebo takmer tri hodinky Pride & Prejudice na “divoko”. Aj to je sposob, ako podat jeden z najkrajsich pribehov “trochu” inak, nez som bola doposial zvyknuta. Elizabeth Bennet vystriadala originalna a spravne hubata Amanda Price (Jemina Rooper), ktorej sa darilo zamotat aj nezamotatelne, srdce rozbuchavajuca romantika bola prekryta vtipnymi momentmi…a nastal totalny zmatok. Celkovy dojem? Tazko opisatelny... Ak by som Lost in Austen videla ako miniserial - s prestavkami, mozno by bol moj pohlad na vec uplne iny. Ale naservirovat si to na jeden hlt - dalo predsa len zabrat. Nepopieram, bolo to prijemne, vtipne, dokonca miestami uz, uz romanticke, ale tu spravnu hlbku to rozhodne nemalo. A tak, tento 3.5* hviezdickovy snimok zaradujem medzi tie, ktore staci vidiet 2x. Prvy a posledny. ()

cherita

Ptákovina. Námět sice ujde, ale tvůrci evidentně vůbec nevěděli co s ním, a místo aby se drželi základní dějové kostry románu, hrají s postavami škatulata hejbejte se. Výsledkem je několikahodinová scénáristická křeč, kde jedna absurdní zápletka střídá druhou, navíc završená podivně nahodilým happyendem. Zasmála jsem se jednou (Darcy ve vodě), pronudila zbytek. Nikdy víc. ()

Aluminium

Austenovú zbožňujem a Pýcha a Predsudok patrí k mojím najobľúbenejším knihám. Predstava, že by som sa dostala cez čarovné dvere práve do tejto knihy je fascinujúca. Stretnúť sa s postavami, presnejšie s Pánom Darcym a ukradnúť ho Líze....ale nie, žartujem (možno ;)). Táto miniséria bola miestami nelogická, ale som sa aj zasmiala. ()

wictoria

Hlavní hrdinka se mi fakt nelíbila a zpočátku jsem se neustále scháněla po dálkovém ovládání. Nakonec jsem to ale vydržela do konce a .... nemůžu si pomoct, já jí toho Darcyho opět záviděla. ()

Colour

Z obsahu má každý človek pocit, že ide o uletenú komédiu. No už po prvých minútach dáva poznať, že sa snaží vyzerať čo najdramatickejšie a najromantickejšie. Pri filmoch i seriáloch, ktoré sa hrajú na silnú romantickú drámu vyžadujem reálnosť. A fakt, že hlavná hrdinka akosi prechádza dvermi do minulosti mi viac ako nesedel. Celý film (alebo krátky seriál, veľmi krátky) bol pritiahnutý za vlasy. Keby tvorci neberú film tak príliš vážne, mohla byť z toho veľmi príjemná oddychovka. No, bohužiaľ, snažili sa do toho nabúšiť čo najviac emócií a zle to dopadlo. 60% ()

xKatiex

Keby bolo keby, bolo by to aj lepšie,ale takto je to strašná paródia. Netvrdím, že o Darcym nesnívam,ale toto nie. Stačilo raz... ()

dzagudka

Čtu Austenovou, miluju Pýchu a předsudek a viděla jsem to několikrát. Toto bylo zcela zvláštní a neobvyklé pojetí, u kterého nevíte, co můžete čekat, Jane Austenová se asi skutečně obrací v hrobě, jak bylo zmíněno i v tomto seriálu, ale já se kvěle bavila, mých 5* si to rozhodně zaslouží. ()

Mersina

Amanda Price, ktorá sa snaží aby všetko fungovalo tak, ako má. Jedna z ďalších novodobých adaptácií Pýchy a predsudku. Ničím nenadchne, no ani nesklame a tak na dlhé zimné večery postačí :). ()

kookies

Náramne zábavne prve dva diely. škoda že druhá polovica sa neniesla v tomto duchu. napriek prvotnej nesympatii s hrdinkou mi nakoniec vôbec neprekážala. Škoda toho romantického konca kde všetko dobre dopadlo aj ked nie presne ako malo. ()

katapultova

Přemýšlím, jak toto čtyřdílné dílko nazvat - úlet? Blbost? Halucinace? Příběh nezačíná úplně špatně, k oddané čtenářce Jane Austen, která má ráda Pýchu a předsudek (pozor, nikoliv kvůli panu Darcymu, ale kvůli Elizabeth a oné době a společenskému chování - pozor, to je důležité), vleze do koupelny právě Elizabeth Bennetová. Hlavní hrdinka Amanda se naopak vypraví do říše slečny Bennetové. Fantazii se meze nekladou, s tím problém nemám, na rozdíl od toho dalšího, co přijde. Samozřejmě najdeme rodinu Bennetových tak, jak ji známe, jen další události už jsou dost odlišné než v knize; scénář se předlohy v dalších dílech v podstatě vůbec nedrží, postavy žijí vlastním životem. Přestávají sedět i charaktery postav - Darcy je tak strašně protivný, že by mu člověk dal snad facku (četl vůbec scénárista předlohu?), paní Bennetová jenom křičí, pan Bennet je překvapivě poměrně normální, Charlotte uzlíček nervů, největší kamarádky jsou Kitty a Mary (nikoliv Kitty a Lydie) a sama Elizabeth je pěkně sobecká. SPOILER: z Wickhama se vyklube dobrák, z Bingleyho alkoholik, ze slečny Bingleové lesba. KONEC SPOILERU. Do toho se filmem motá hlavní hrdinka Amanda, žádná kráska, která je trochu vulgární, neodrůstají jí vlasy, a nakonec jsou z ní všichni hotoví. Předně musím říci, že cíli celého dílka, tj. aby hlavní hrdinka, nic moc děvče, bylo populární, je podřízeno téměř vše, jenže jako celek vůbec nesedí dohromady. Divák od počátku tuší, kam má příběh směřovat, charakter postav i společenské konvence té doby (Darcy by se například nikdy nechoval tak hrubě v některých situacích, jak se nám snaží dílko nastínit; scénárista ani režisér asi nepochopili, co znamenalo chování gentlemana) prostě k danému cíli logicky nevedou; když tam nevedou logicky, je ovšem třeba je k clíli přivést i na sílu. Vývoj vzájemných vztahů jednotlivých postav v podstatě není - v jednu chvíli se postavy nesnesou, za chvíli se mají rády, což se i několikrát promění v podstatě bez jakéhokoliv vnějšího vlivu. Úlohu Wickhama jsem nepochopila už vůbec. Ale abych jenom nekritizovala: dílko má i vtipné momenty - na rozdíl od některých diváků mě nepohoršuje výstup s cigaretou, vtipná je i snaha vyčistit si zuby s pomůckami z 18. století. Podtrženo sečteno, diváky neznalé díla Jane Austen možná tato minisérie trochu pobaví, my ostatní si příště raději na takové vykrádačky výborných příběhů necháme zajít chuť. Myslím však, že zajímavé téma prolínání reálného a fiktivního světa mohlo být zpracováno mnohem, mnohem zajímavěji. ()

missmiri

Docela dobrý nápad...na vlastní kůži se seznámit s prostředím a postavami, které obdivujeme. A co když to bylo úplně jinak? Co když za příčinami situací, které známe jen z podání autorů, bylo něco zcela jiného? Herci však naprosto nesympatičtí. Scénář dost pokulhává...no a ten konec? Celou dobu nic nenasvědčovalo tomu, že by to mohlo takto dopadnout. Prostě jakoby se někdo rozhodl, že to tak bude a tak to bylo. Nedomyšlené, odfláknuté. ()

bee.el

Jsem si jistá, že s jinou herečkou v hlavní roli by se mi Lost in Austen i mohlo líbit. J. Rooper se tváří, jako kdyby nepřetržitě žvýkala šťovík. Nemluvě o tom, že kdyby hlavní hrdinka měla Austenovou tak ráda, nechovala by se vůči austenovskému světu a postavám jako naprostý idiot. ()

splaty

Nápad super, první díl jsem shlédla celá natěšená, ale pak se to začalo sunout kdesi do nesmyslna. Dokoukala jsem to úspěšně, do poslední chvíle jsem netušila, s kým nakonec Amanda skončí. Pan Darcy je sice i v knize svojský, ale tady to byl totální ňouma, který pořád nevěděl co chce. SPOILER: Posledních 5 minut mi přišlo velmi nesmyslných, nebo jsem totální tupec, protože jsem jasně viděla, že se Darcy s Amandou loučí a pravá Elizabeth se jí svěřuje, že se snad do Darcyho časem zamiluje. Amanda pak najde papírek, který je asi motorem toho co se děje dál, ale to jsem asi bohužel nepochopila. A tak se dívám dál, jak Amanda opět po několikáté přichází k Darcymu a v hlavě mi už po několikáté křičí zdravý úsudek: "Copak se hodí aby past honila myš??" a vše skončí happyendem. Něco mi očividně uniklo. Jak jsem kdesi četla: "Jediný způsob, jak získat muže jako je pan Darcy, je vymyslet si ho". Tohoto vymyšleného Darcyho bych ovšem nechtěla. Zajímavý komentář: HoneyBunny. Nic, jdu si spravit chuť originálem. ()