V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

sulimo

Hezky natočené, zahrané, zkrátka vcelku kvalitní podívaná, pokud se nepídíte po obsahu, kterej stojí asi za tolik, jako špatně napsaný béčkový thriller, který má po hollywoodsku všechno to nezbytné, aby mu to průměrný divák sežral. Můj problém byl v tom, že po patnácti minutách jsem přesně tušila, kam se dějově dostanu v minutě další (onen skok z roku 1965 do 90. let byl "rafinovaný" a "nepředvídatelný" asi jako jestli se Bond i tentokrát dožije konce filmu). Tohle mi zkazilo zkrátka všechno, pomyslnou smrtelnou ránu pak dodala ona stupidní romance, která by byla moc debilní snad i na to největší filmové béčko na světě, kterýmu je putna kvalita, hlavně konzumuj stupidní diváku. Pro mě, jinými slovy, selhal děj, příběh samotný. Film, který se zabývá honem na nacisty, chce poučit diváka (minimálně), do toho plete opravdu hodně nepovedenou romantiku a pár kopanci do vzduchu v jednom pokoji se snaží být akční, nemůže být kvalitní, někdy je méně více a tady to platí dvojnásob. Tohle se zkrátka mělo napsat jinak a nedělat z toho béčkovou spatlaninu snažící se o všechno, ale ve finále nic neříkající. Veliké zklamání. ()

Flynn

A pak ze se nedá bez nějakých velkých akcí a výbušných efektů natočit naprosto brilantně napínavý thriller. Přišlo mi to po dlouhé době jako povedený kousek ze staré školy. Mělo to pár slabších míst, ale jinak vyníkající. Skvělé obsazení, bravůrní příběh. Skutečně jsem si pochutnal... 5. hvězdičku si šetřím na další shlédnutí, kdy budu sledovat detaily apod. ()

Wormboy

Po nevyraznom a podpriemenom Killshot-e prichadza John Madden s materialom, ktory je rovnako obsahovo zaujimavy ako sikovne sfilmovany. Traja agenti Mossadu v akcii, ktora daleko presahuje najma ich psychicke schopnosti, sa postupne lamu zoci voci osobe, proti ktorej nemozu vyhrat. Madden buduje obraz velmi rozumne, na zaciatku nam predklada jednu verziu fatalnej udalosti, ktoru nasledne v priebehu chronologickeho rozpravania prerozprava znovu, cim vysvetluje aj samotny nazov filmu, motivaciu postav a ich status v realite roku 1997. Naozaj velmi dobre... ()

zette

Zajimavy namet, slusne drama, tedy hlavne ta cast odehravajici se v Berline, roku 65. Skoda zaveru, kdy nas dej zavede do nejake ukrajinske LDN... Atmosferu to ma dobrou, herecke vykony standartni. Skoda, ze se autori vice nezamerili na jednu dejovou linii. ()

Juto

Film sa nakoniec usadí v predvídateľnej ryhe, ktorá mierne podkopáva jeho vplyv. Napriek tomu je to film ambícií, podstaty a je dosť zábavný. 7/10 ()

Jermann

Čistokrevný mrazivý thriller bez zbytečných kudrlinek a přebujelého patosu. Snad jen v závěru se až příliš zpytuje svědomí, což je ovšem nutné zlo, aby i divák amík pochopil, co se hrdinům honí hlavou a o čem to vlastně celé bylo. Kromě toho mám ještě jednu malou výtku: To si opravdu nikdo nevšiml, že Sam Worthington je mnohem více podobný Tomu Wilkinsonovi a Marton Csokas Ciaránu Hindsovi?? Casting je parádní, všichni jsou skvělí, ale tahle záměna prostě bije do očí. ()

BoXBe

Nevěřím na náhody. Když natočí nějaký režisér Zamilovaného Shakespeara a Důkaz, jen zřídka vypustí do kin něco, co by nebylo minimálně nadprůměrných kvalit a nezatížilo diváka aspoň trochu tíhou osudových otázek života a smrti. The Debt, jako řada jiných filmů, která mám rád, je nejsilnější v momentech, kdy se nemluví a váha tížívých témat dopadá o to razantněji. Psychologické momenty jsou i tady mnohem silnější než místy až příliš zjednodušující dialogy a někdy i nadbytečné thrillerové scény. Ale přiznám, že uvidím až za několik let, jestli si ještě vzpomenu, jestli je ta pozivitní rezonance dlouhodobějšího charakteru nebo jen chvilkový silný pozitivní dojem z Minikina. ()

WolfR

Komorní dramatický napínavý thriller Dluh, se povedl. Solidní zápletka, skvělá ubíjející atmosféra a silné herecké obsazení. Sledujeme zajímavý příběh tří špionů, před a po… (BEZ SPOILERŮ). Bylo to velmi zdařilé! Jen ten závěr mohl být malinko promakanější, celkově 4 hvězdy. ()

emo

Musím sa priznať, že som sa na tento thriller veľmi tešil. Kvalitné herecké obsadenie a atraktívna téma ma vcelku kvalitne navnadili. O to väčšie sklamanie prišlo pri dopozeraní filmu, resp. v jeho druhej polovici. Vskutku skvelá základná premisa, ktorá sa dala krásne psychlogicky rozvinúť a analyzovať sa vďaka typicky "americkému" záveru vytratí do zabudnutia. Doslova. Po "WTF" konci vo mne bez ohľadu na skvelo rozohratú úvodnú partiu zostal len pocit znechutenia nad ďalšou zahodenou šancou. ()

dr.fish

Velké zklamání. Konečně jsem se dočkal nějakého zpracování "lapání duchů" izraelským Mossadem a ono tohle. Každý agent je "jen" člověk, ale zároveň profík, který se nerozbrečí, když padouch mluví o koncentrákách, nedělá fatální chyby, které ohrožují celou misi. Jinak by Mossad nedosáhl takových úspěchů. Tohle je takový čajíček pro diváky neznalé problematiky, ždímání citů, původně zajímavý příběh se v tom zcela ztrácí. Závěrečné sólo Helen Mirren zvedá film o jednu hvězdu. Možná, kdyby to celé hrála ona, Wilkinson a Hinds, bylo by to úplně jinde. 20% za Mirren, 30% za film = 50% ()

ivet.ka

Ze začátku perfektní tempo, které ale postupem času dost ztrácí a i sám příběh jako by ke konci už jen lapal po dechu. Závěr mi přišel dost nevěrohodný, oproti celému filmu, kde si tvůrci opravdu dali záležet, aby prostředí působilo autenticky. Špatné to nebylo, po herecké stránce je snímek vynikající. Jessica Chastain (kterou jsem si oblíbila ve Stromu života) mě svým hereckým rozsahem mile překvapuje a opravdu pěkně se na její projev dívá. Ani jejímu staršímu "vydání" Helen Mirren není co vytknout. Dluh je ukázka kvalitní práce, film má slušnou atmosféru, ale bohužel ve mě nezanechal hlubší dojem, který by ve mě rezonoval ještě několik dní po zhlédnutí. Přečtěte si celou recenzi. ()

tomeek

Naprosto souhlasím s Verbalem :D Ale sám za sebe: Zřejmě mělo jít o sondu do psychiky agentů, ale moc to nevyznělo a celé to bylo zbytečně rozvláčné. Místy dobrá atmosféra - hlavně u akcí, kterých je tu poskromnu, no a zbytek si přečtěte u Verbala :)) ()

Radiq

Ten výběr herců zamlada a zastara, to nebyla dobrá volba - vubec se na sebe totiž nepodobaj a jizda na tváři na tom nic nespraví. Příběhově docela zajímavé, akorát nevim, jestli podle pravdy. Jestli ne, tak stejně asi každýho napadne Mengele, tak nevim, proč to nebylo rovnou o něm... Originál jsem neviděl, ale dovedu si představit, že byl lepší... Tohle je takovej průměr... ()

veertiik

Po shlédnutí to byl průměr a 3 hvězdy. Pak jsem viděl originál z r. 2007. Všechno, co se mi na tomto filmu nelíbilo v tom originálním nebylo. Většina scén, co jsem Amíci přidali nestála za nic (např. scéna s vlakem a pokus o převezení doktora). Pro mě opět další z řady hodně nepovedených remaků od Američanů... ()

Mr.Ripley

Vysloužilí veteráni a mladá krev se opravdu snaží, avšak co je to platné, když jim podráží nohy poněkud plochý scénář. ()

adams89

Zpočátku je Dluh dobrý špionážně-psychologický thriller. Herecké obsazení navíc nadstandartní. Po jeho zhlédnutí jsem se ale nemohl ubránit smíšeným pocitům. Odehrávat se celý snímek za Studené války, dopadlo by to daleko lépe. Události ve Východním Berlíně mi připomínaly Mnichov nebo televizní Hon na zločince. Tam jsem vyloženě problém neměl. Ten nastal až v posledních patnácti minutách, které tak trochu degradují všechno to dobré. ()

markuc

Jako film dobry, ale co si budeme nalhavat, agenti v te dobe nebyli evidentne nic extra. Dluh funguje jako slusne drama, ale jako napinavy thriller to uz je horsi (s trochou predvidavosti vas maloco prekvapi). ()

Mrkvič

Dluh by byl báječným fylozofujícím dramatem z poválečného špionážního prostředí. Ve scénách, kdy jím chce být, je film opravdu báječný. Jenže se dál musí táhnout i romantická niť a dost zbytečná akce. Nereálnost všeho možného budiž odpuštěna, ale nelineárnost děje už ne. Každých 10 minut je obrat a jakobych začal sledovat film v úplně jiném žánru. Konec tak ve stejném duchu schodí celou myšlenku filmu. ()

st.jim

Určitě se z toho dalo vytřískat více, nebo to chtělo víc sestříhat. Třeba na účes Sama, který tu byl nemastný, neslaný. Myslím, že nejvíce mi vadilo to přeskakování v časové linii. On se v tom John asi nějak vyžívá, protože to není jeho první "časovka". Na můj vkus příliš ukecaně dlouhé a chvílemi až nudné. Závěr: slabší průměr - uvidět a zapomenout. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008