V roce 1965 trojice agentů z Mossadu, Rachel, David a Stephan, má ve východním Berlíně splnit obtížný úkol. Je třeba postavit před soud nacistického zločince přezdívaného Chirurg z Birkenau. Nebezpečná akce zdánlivě končí ve chvíli, kdy je válečný zločinec při svém pokusu o útěk zastřelen. Rachel, David a Stephan jsou poté oslavováni jako hrdinové. Veřejnost však nezná celou pravdu. Ta se začíná ozývat o třicet let později, kdy vysloužilí agenti stále trpí pod tíhou dávného tajemství. Zavázali se nikdy neprozradit, co se tehdy v Berlíně odehrálo. Stále mají status národních ikon, Rachelina dcera dokonce o jejich misi napsala knihu. Jednoho dne přichází muž, který o sobě tvrdí, že on je tím, po kom kdysi pátrali. (TV Nova)

Tayen

Zlákána trailerem, pochybující po recenzích, vlažný pocit mající v kině. Tvářilo se to jako psychologické drama a thriller dohromady, zůstala z toho jen lehce nadprůměrná herecká óda. Ačkoliv měl film téměř dvě hodiny, nemůžu říct, že jsem se nudila, lehké napětí je nám servírováno v každém okamžiku, žádný okamžik ale nebyl překvapením. Film působí jako přesně nalajnovaná linka, které je nutné se držet, v mysli se mi ozvalo slovo "nevybočovat", a pak název jednoho totalitního režimu (o tom ale film nebyl). Do postav jsem příliš nepronikla, možná protože mi jejich pohnutky a osudy byly pouze nastíněny a já jim ten jejich smutek nevěřila. Na to, jaké parádní obsazení film měl, se z toho dalo vyždímat víc. Příliš vykalkulované, ale dobře zahrané nesympatické postavy. ()

Riddick77

Film si pro sebe krade Helen Mirren, jak jinak :-) Snímek je natočen decentně a poměrně komorně, přičemž zápletka je zajímavá a nebojím se říci založená na určitých historických podobnostech. Válečné utrpení Židů je zde podáno skrze hon na jednoho nacistického "vraha" z koncentračního tábora Birkenau. Je pravdou, že zřejmě nikdo nežidovského původu si nedokáže představit psychické utrpení Židů během války a krátce po ní (doba života generace dětí obětí). Velmi hodnotné téma a zajímavá studie psychiky zabalená v dramatickém a poměrně napínavém příběhu. Dobře natočené, celkem slušně zahrané, se zajímavým pohledem na problematiku vyrovnávání se s holocaustem. Je pravdou, že některé "dluhy - the debt" se prostě splatit musí, protože jejich váha je prostě moc těžká. 7/10! [5.10.2011_VUE Cinema_Westwood Cross, Antolin Way, Broadstairs, Kent_Velká Británie] ()

buldock

Velmi dobře dějově budovaný a napínavý film s vynikajícím obsazením i hereckými výkony, který bohužel sráží jeho závěr a já za něj musím jít s hodnocením dolů. Film: 64% ()

numi

Jessica Chastain je nová Naomi Watts. A film? Jo. Madden to vytáhl až někam k té hranici, kdy se vám už skoro chce křičet radostí, ale čekáte ještě na finální impuls. Ten nakonec bohužel nepřijde, ale zážitek je to určitě sakra fajn. ()

SarumanKo

Robí mi radosť, že raz za čas sa na plátne popri všetkých tých prehnaných a hlúpych amerických špionážnych filmoch objaví aj realistický a celkom inteligentný predstaviteľ žánru. The Debt je skvelý thriller ťažiaci z vynikajúceho námetu, pútavého scenára (do záveru sa bohužiaľ vkradli mierne hollywoodske maniere) a precízne drsnej atmosféry studenej vojny, ktorú miestami pekelne zohrieva psychologické dusno medzi bezchybne obsadenými postavami. Tomu filmu možno okrem prehnaného záveru vyčítať máločo, možno fakt, že prvá hodina ma bavila viac než tá druhá. (8/10) ()

Tony.cs

Něco mi tam chybělo. Nevěděl jsem co, přemýšlel jsem už tak od poloviny filmu a nakonec mi svitlo. Herci jsou absolutně nevyužití. A že tam jsou dobří, moc dobří herci, tak o tom není pochyb. Je to natočené, pro mě, příliš bezemočně. ()

kaylin

Nevím, nevím, ale podle toho, co jsem mohl v poslední době vidět, mám pocit, že americký thriller je na ústupu. Ať už to jsou filmy "Muž na hraně", "Kontraband", "Colombiana" anebo také "Zkrat", ani v jednom případě se nejedná o nic objevného. Po "Muži na hraně" se znovu v thrilleru setkávám se Samem Worthingtonem, který - když už nic jiného - alespoň v tomhle případě dokazuje, že v něm ještě nějaké to herectví je. Tedy až na ten příšerný akcent. Rozvržení filmu je docela zajímavé, protože se odehrává ve dvou časových rovinách. Tou jednou je "současnost" (ve skutečnosti je to rok 1997) a tou druhou je rok 1965, konkrétně v Berlíně. Ve starším datu se odehrává událost, která má následky do budoucnosti. Výborné herecké obsazení ale nezaručuje využití potenciálu. Stejně tak to nezajistil ani scénář, který sice pokukuje po zajímavých momentech - hlavně ponorka z dlouhého uzavření v bytě je skvělá - ale v konečném důsledku pouze představuje něco neskutečně dlouhého a nudného. Já jsem vždycky měl pocit, že thriller by měl být film napínavý, kde budete hltat každou další minutu a budete jako struna očekávat, co se z toho nakonec vyvrbí. Ale filmy jako "Smrtonosná past" se nenatáčí každý den. Snaha narvat do "Dluhu" city a zaměřit se hlavně na lidské osudy nevyšla. Film místo toho, aby napínal, nudí. Proto je to zdlouhavé a konec konců i nezajímavé. Dvě časové roviny ve skutečnosti příběh ještě více rozmělňují, než aby mu pomáhaly. Tohle je vážně velká škoda, protože od hereckého obsazení jsem si sliboval skutečně hodně. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/08/jane-eyre-ekologicka-afrika-cislo.html ()

slord

Solídny špionážny film, od ktorého som čakal, že ma bude nudiť ma mil prekvapil a venoval som mu plnú pozornosť až do konca. Po hereckej stránke je to veľmi dobré a bavili ma ako linky so starými aj mladými hrdinami. Nie je to síce žiadna majstrovina, ale celkom ma to zaujalo. 7/10 ()

Philcze

Uplyne deset minut od závěrečných titulků a už si na to ani nevzpomenete... při sledování je to však solidní, komorní thriller, který nemůže šokovat nějakým neočekávaným vývojem nebo zvratem, ale po celou dobu si drží poměrně slušné tempo a atmosféru. Některé scény s ďábelským Jesperem Christensenem jsou ba i vynikající. 7/10 ()

Thomassi

Mám velmi rád filmy, kde se pokouší dopadnou německé zločince z druhé světové války v "současném" světě. Dluh je příkladem toho, že z takovéhoto politického a pro Izrael ošemetného tématu se dá natočit napínavý a poutavý thriller. Film má dvě dějové linie. První, odehrávající se v roce 1965, je úžasná. Zde je krásně vyzobrazen pojem špionážní film. Napětí se dalo krájet, hlavně při scéně na nádraží. Ta druhá se pak odehrává o třicet let později, kdy onen doktor z Birkenau přece jen zaplatí za své činy. Není taky špatná, ale dochází jí už dech. Tempo není tak zběsilé a dívat se na staříky vysloužilce, jak dokončují zpackanej job už není tak cool. Nicméně i přesto je celý příběh poutavý a skvěle do sebe zapadá. Rozhodně se na Dluh vyplatí podívat, už jen pro tu první část, která je, jak jsem psal, famózní. A jsem rád, že se tento film drží po zásluze, co se týče hodnocení, celkem vysoko, protože si to zaslouží. 80%. ()

Hadža

Hlavne ta zaverecna geronto-bitva ,ma "opravdu" stavu:) A chovani protagonistu, odpovida spise parte nadsencu ,hledajicich valecne zlocince,nez specialne vycvicenym agentum bez emoci,To se museli zase v Mossadu pobavit:) ()

salalala

Pro mě rozhodně velice milé překvapení. Až se sám divím. Jestli mi Dluh něco připomínal, byl to Spielbergův Mnichov (a to nejen tématem, ale částečně i stylem režie). Začátek teda takový vlažný, kdy to vypadá, že se bude sledovat mozaikovité vyprávění s prolínáním "současné" a historické roviny, Madden na to pak naštěstí rezignuje a větší část věnuje ohlédnutím za minulostí. A dobře dělá, protože tahle rovina funguje výborně. Napětí, že by se dalo krájet, propracované charaktery a s tím související psychologická válka a hlavně excelentní výkony od všech. Zmínit ale musím mrazivého Christensena, kterému jsem fakt neměl problém nacistického chriruga věřit ani v nejmenším, a stejně tak úžasného Worthingtona, který tady hraje úplný opak než v Avatarovi a překvapivě dost dobře. Jejich starší podoby nemá cenu komentovat, protože Wilkinson a Mirren jsou záruka kvality. Jediné, co je škoda, je trošku přehnaný a zbytečně vyumělkovaný konec za každou cenu, protože ten dojem maličko pokazil. Taky jsem si říkal, že kdyby to býval Madden nechal jen v té rovině z těch 70. let, bylo by to intenzivnější. Přesto ale dosto povedený film, který hodně potěší fandy tohohle žánru. 75% ()

kovi55

Vcelku zdařilý retrospektivní film, který nepostrádá napětí a u diváka si své místo určitě najde. Jedná se o remake, takže námět a scénář bych nikterak nehodnotil, ale soustředil bych se na něco jiného. Psychologie postav je zvládnuta bravůrně, problém je ale v samotných postavách. Nemůžu si pomoct, ale všichni tři hlavní postavy se do filmu příliš nehodí, až na postavu (současné) Rachel si s vybíráním postav moc hlavu nelámali a celkově to tedy ubírá výsledný dojem. Nebýt toho tak by byly 4* takhle 68%. ()

FilmFan24

"The Debt" je remake izraelského filmu "Ha-Hov", který jsem neviděl. Zajímavý příběh tří agentů Mossadu, kteří pro čest a vlast složili slib, který má být vlastně alibi na jednu velkou lež. Po třiceti letech ale vylouvá na povrch nepříjemná pravda...Jak se s ní vyrovnat? Psychologické špionážní drama anebo napínavý thriller? Od každého tak na tři žerdě. A to je škoda. Vděčný námět o stíhání válečného zločince mě tak trochu připomněl známého "Maratónce". Hlavně podobnou scénou vyšetřování doktora. V "Dluhu" na gynekologickém křesle, v "Maratónci" zas pro změnu na křesle zubařském... ()

runner85

Po veľkých filmových sklamaniach, som si len tak jedným okom pozrel program stanice HBO a narazil som tam na tento film. Treba povedať, že zo začiatku som sa bál, že to bude hlavne len zločinoch 2 svetovej vojny ale našťastie to bolo skvelé ! Film o tom, že klamstvo raz aj tak musí vyjsť na povrch a vám to nedá spávať kým úlohu nakoniec nedokončíte ... retrospektívne spracovanie sa mi veľmi páčilo .... Jessica Chastain podala skvelý herecký výkon a týmto si u mňa napravila reputáciu kedže hrala v tej korunovanej sračke 30 minut po půlnoci ()

TominoLa

Od Oscarového Shakespeara jsem neviděl od Maddena nic co by mi v hlavě utkvělo alespoň na chviličku. Spíše jsem býval dosti znechucen. Jsem rád, že jsem se dočkal protože Dluh mě moc příjemně překvapil. Škoda více prozrazovat, ale scény v bytě a s J. Christensenem jsou bezchybný a k páté hvězdičce moc nechybělo,90%. ()

Dont

Špionážní thriller o agentech Mossadu, odehrávající se částečně v minulosti a částečně v současnosti, přičemž pasáže z minulosti jednoznačně předčí ty současné včetně konce, který mohl být lepší. Ve scénách z NDR nechybí napětí ani akce, ve druhé polovině snímek hodně zvolní. Z herců mě zaujala především Jessica Chastain, vlastně tady jsem si jí poprvé všimnul, a Helen Mirren, jako vždy vynikající. Sam Worthington mě úplně nezklamal, ale v porovnání s uvedenými dámami mi přišlo, že byl dost pozadu. Jesper Christensen byl z pánského obsazení nejlepší. Škoda, že film nebyl více konzistentní, dobré pasáže střídají slabší… Je to tak někde na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdami, cca 75%. ()

Skip

Ulovit nacistu a dostat ho před soud do Izraele, to není žádná jednoduchá věc, zvlášť když je v šedesátých letech minulého století ve východním Berlíně. Film o hrdinech jedné akce a boji s vlastním svědomím nabízí vcelku zajímavou podívanou. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Muž s obrovskou budoucností...

Muž s obrovskou budoucností...

18.11.2008