Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

kolly13

Nestárnoucí Eastwood je až dojemné romantický a drama odehrávající se na venkovské usedlosti je citelně srdcervoucí, pokud si jej připustíme. Najít lásku, ale nepodlehnout. Nechat rozum vyhrát a pak si to vyčítat. To je těžká věc, jak říká Prachař a kdo zažil, nezůstane chladným. ()

veverysiak

Len tak na okraj – Meryl dáko nemusím a žuvačkové romantiky už vôbec nie, preto mi je samému divné, ako som si tento kúsok zamiloval, určite má veľkú časť obdivu na svedomí Clint, nedám naňho dopustiť, jeho štýl riadenia celého filmového štábu je podľa mňa výnimočný a na výsledku je to vidieť, okrem toho sa patrične vyžívam pri filmoch nastoľujúcich ostré až nepríjemné otázky, a tu sa vyskytla úplne brilantná – žiť do smrti v pokojnom, zabezpečenom, nevzrušivom rodinnom vzťahu, alebo to všetko vymeniť za naplnenosť, hektiku, adrenalín, dobrodružstvo so životnou láskou, no a majster Clint mi to uspokojivo podal s jemu vlastným štýlom, takže 90%. ()

Cever

Film, o kterém můžu jen málo co říct. Krásně natočený film, se samotnou poctivostí, láskou a krásou, kterou v sobě příběh ukrývá. Ikdyž je to klasická romance, která není ničím extra podložena, i tak dokáže fungovat, i tak dokáže dojmout i nadchnout zároveň. Krásný film, který stojí za jakoukoliv pozornost. Clint Eastwood opět exceloval. ()

PanJelen

Romantické drama, na rozervání srdce. Čtyři dny romantiky, které by snad chtěl zažít každý a jedno zásadní životní rozhodnutí. Na konci si připravte kapesníčky. ()

allegria

Málokterý film mě dokázal v životě tak dojmout a emočně "rozervat", jako tento. Tak těžká volba! Ale v případě, že se na misky vah dá "láska" (i ta bez uvozovek) a fungující rodina s dětmi, není co řešit. I když to samozřejmě hodně bolí. Clint Eastwood je můj velký idol, celoživotně. Meryl Streepovou mám taky ráda, a zvláště v tomto filmu je herecky až neskutečná. Film je z mého pohledu dokonalý, po všech stránkách. A překvapilo mě, že Clint E. také komponuje hudbu. Prostě jednička! ()

Hicks

K tomu, aby natočil romantické drama s opravdu silným příběhem, potřebuje Eastwood jeden dům, jeden most a dva herce. Už jen to dokládá jeho mimořádnou režisérskou zručnost. Mamina v domácnosti v podání skvělé Streepové a volnomyšlenkářský fotograf Robert alias Mr.Eastwood mě dojali k slzám. Bez ironie. ()

red.rhino

Jednoduše čistý a komorně prostý příběch o nenaplněné lásce, bez příkras a klišé. Bezchybná filmařina přesně na hraně udržení věrohodnosti samotného příběhu. Po tomto filmu jsem Eastwooda začal považovat za jednoho z nejlepších žijících režisérů. ()

smerfetka

film prakticky jen o dvou hercích - dokázal mě vtáhnout absolutně do děje. o tom, co zvolí žena, když je postavena před rozhodnutí jestli štěstí rodiny nebo své vlastní štěstí... ()

Bojoušek

Jeden z nejkrásnějších romantických filmů, který nekončí happy endem. To je na něm to nejlepší, protože v životě to happy endem většinou nekončí. Prostřednictvím vynikající Meryl Streep byla ukázaná síla ženy, která pro svou rodinu obětuje všechno. Užívala jsem si každé slovo a každé Merylino gesto. Madisonské mosty jsou ukázkou toho, že kvalitní scénář a herci dokáží na 135 minut nemožné - upoutat diváka bez sebenšího speciálního efektu, akce, rychlých pohybů, sprostých slov atd atd. ()

anonyym odpad!

Strašlivě dlouhý dvě hodiny a něco mýho života promarněný na tohle. Aneb - cesta Clinta Eastwooda po schodech: 20 minut; tanec s Meryl Streepovou: 40 minut; polibek: 30 minut. Z toho vyplývá, že jediná hvězda je za to, že při filmu se dá zvládnout docela hodně vedlejších činností (sprcha, nákup, kratší výlet), aniž byste o něco přisli. ()

severus

Pokud začne být vaše žena roztěkaná a ve vašem autě začne bezdůvodně žmoulat kliku u dveří, měl by jste se porozhlédnout po okolí. Může se stát, že někde poblíž nějaký ztepilý fešák fotografuje mosty či jiné pamětihodnosti. V tom případě je jedno, že chodíte do práce jak magor, aby jste uživil rodinu, že nepijete a že jste svou ženu nikdy neuhodil. Ba naopak. Za okolností ve kterých se vyskytuje Pan Tajemný, který se v životě staral jen o to aby byla dodržována občanská práva jihoamerických indiánů, by vám to mohlo být přičteno k tíži. Jste totiž přízemní hňup. Clint totiž ví mnohem lépe než Mel po čem ženy touží. A vy taháte za kratší konec. Doporučit se snad dá jedině vše prohrát v automatech, pokud možno najednou, seřvat rodinu tak, že bude muset vyhledat odbornou pomoc a narazit si o dvacet let mladší milenku a netajit se s tím. Pak snad bude touha po dobrodružství vaší drahé ukojena a váš rodinný život se vrátí do starých jistot. Pokud jste slušný člověk a vaší ženě se líbí Madisonské mosty, je třeba vyhlásit minimálně stav ohrožení. Pokud jste gauner, odneste jí mobil do zastavárny ať nevolá Linku Bezpečí a buďte v pohodě. Má co chtěla. ()

ananke

Mohl to být úplně obyčejný romantický film, který jsme jednou viděli a stačilo nám to. Skvělý výkon Meryl Streep a především závěr filmu s konečným rozhodnutím ženy obětovat lásku rodině z něj ale dělají víc než bychom mohli očekávat... ()