Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Jiesaj

Silný příběh ze života doplněný skvělým výkonem Clinta Eastwooda a Meryl Streep. I když je film vcelku delší, nepocítila jsem, že bych se i na chvíli nudila. ()

Raviola

Než jsem viděla Madisonské mosty, byla jsem přesvědčená, že novodobé romantické filmy jsou do posledního braky. Filmy s Audrey Hepburn, bych nikdy nesrovnávala s dnešními, protože se mi zdály nepřekonatelné. Ale Madisonské mosty mě z mého přesvědčení jednoznačně vytrhly. Nejsou zde žádné sexbomby ani náročná výprava. Je to obyčejný lidský příběh, ale tak silně emočně zpracovaný, že se nestačíte divit. Je to jedna velká herecká symfonie. Tleskám Eastwoodovi i Streepové. ()

vlkcz

Stejně jako v Nesmiřitelných a v Dokonalém světě Eastwood po svém dělá i romantický film. Navíc jak on tak Meryl Streep jsou vynikající. Bohužel je to místy trochu únavné, zkrácení tak o 20 minut by vůbec nevadilo. Ale i tak je to nadprůměr. 70 %. ()

Hungrycats

Meryl Streep, pro kterou mám slabost, v roli prosté ženy (v tom nejlepším slova smyslu), zaskočené prudkým přívalem citu a postavené před okamžitou volbu – kdoví, jak by to všechno bylo, kdyby se rozhodla jinak. Příběh krátké lásky, který mě i při opakovaném shlédnutí dojímá svou křehkostí a něhou. A Clint Eastwood dokazuje, že „umí“ nejen před, ale i za kamerou. ()

KristovaNoha

Robert Kincaid je asi tak fotograf jako já filmový kritik. Udělá kolem toho spoustu cukrbliků ale ve výsledku mu to fotografování moc nevěřím. Proti romantice nic nemám, ale všeho s mírou. Film měl právo i povinnost skončit prvním Eastwoodovým odjezdem a bylo by. Zbývající ufňukaná poloha je nezajímavá a nepřínosná. "Proč jsem si já nešťastná nevzala Pištu Ufnágla?!" tisíckrát jinak vzbuzuje jedinou emoci: soucit s dabérkou Meryl Streepové. ()

mirasticha

Moc fajn film, tak nějak se dá představit láska? Myslím, že to málokterý film dokáže vyjádřit, tady se to bez výjimky povedlo ... ()

JARDAHONDA

Práva na zfilmování bestselleru zakoupil představitel tvrdých chlapíků Clint Eastwood a milostnou romanci farmářské manželky Francescy a fotografa Roberta posunul do minulosti a zarámoval příběhem Francesciných dětí světaznatelný fotograf National Geographic Robert Kincaid (C. Eastwood) a iowská žena v domácnosti Francesca Johnsonová (M. Streep) načekali, že se jejich životy obrátí vzhůru nohama. Oba dosáhli bodu, kdy už od života nic velkého nečekají a přesto, pouhé čtyři dny po svém setkání, se budou bát o svou nově nalezenou lásku.. Vzkutku podařené melodrama **** ()

exbraven

Bridges of Madison County Autorem tohoto snímku je Clint Eastwood, který jako jeden z mála filmových umělců skvěle zvládá jak práci před tak i za kamerou. Tématicky snímek zařadím jako komorní milostný příběh. Film popisuje nečekané milostné vzplanutí postarší dvojice. On (Clint Eastwood) fotograf National Geographicu, který sjezdil celý svět, ona (Meryl Streep) přistěhovalá italka a jinak farmářská žena v domácnosti. Setkání (datováno do roku 1965) této na první pohled nesourodé dvojice sice trvalo pouhé čtyři dny, znamenalo pro ně ovšem nezapomenutelný životní zážitek, který je provázel do konce jejich filmového života a který zcela zásadně ovlinil jejich životy od okamžiku jejich setkání. Film velice emotivně vybarvuje okamžiky štěstí a lásky, stejně tak i bolestivost neodvratného loučení. Snímek vznikl podle románu Roberta Jamese Wallera. Velmi silný ústřední motiv velice citlivě podtrhuje nenapodobitelná příroda amerického venkova té doby. Ač jsem muž středního věku a "tabulkově" bych k danému žánru neměl inklinovat, jsem přesvědčen, že tento film nemůže zůstat bez kladné odezvy i u obecenstva mužského pohlaví, které nezůstane pouze u jednoho shlédnutí. ()

Boylina

Je to trochu zdlouhavé, Meryl je tam občas příliš uštěpačná až hysterická, tedy ne ona, ale její postava, což mi moc nevyhovovalo, ale zahrála to skvěle, stejně jako Eastwood. Má to zvláštní atmosféru, je to bez zbytečných kudrlinek a ten závěr v autech během deště je pro mě úplně dokonalej a hodně se mi u něj rozbušilo srdce. ()

PinkButterfl

Hoci bol tento film natočený už dávnejšie, videla som ho len nedávno a absolútne ma dostal! Vynikajúci výkon oboch hlavných predstaviteľov, nekomplikovaný dej, ktorý ma naozaj veľmi dojal. Pre mňa je to jeden z najlepších romantických filmov, aký som kedy videla. Rozhodne stojí za pozretie. ()

vilimen

Ze zacatku jsem se fakt strasne nudil, ze jsem to chtel vypnout, ale myslim, ze stoji za to se dodivat do konce, ma to bezva zaver:-) ()

karmenka

Na tento skvostny a delikatny film musim mat tu spravnu naladu, musim byt sama doma a mat poruke balicek vreckoviek. Nic pre chlapov odchovanych na Rambovi ci Terminatorovi, pre nich to bude priserna otrava. Ale my- jemne zienky si zakazdym pochutname. Stary dobry Clint- sice som si nikdy nepomyslela, ze tohto dedka raz nazvem pritazlivym svetakom, ale v tomto pripade je to tak- vyborne sekunduje uzasnej Meryl, zachvevy vasne a zaroven vycitky svedomia citit z kazdeho ich dotyku a bozku, atmosfera je svele vystupnovana. Od sceny v kuchyni pri ranajkach, ked je Meryl nahnevana a nevie, co bude dalej, po zaver s rozpraseim jej popola z mostu ZAKAZDYM revem ako zmyslov zbavena, srdce mi ide puknut a 10 minut sa este ukludnujem. Cize nic pre chlapov, budete za hysterky :) ()

sedmdevet

Z poklidného bezvětří do vášnivé bouře, všechno krásné na tomto filmu je to že není komplikován zbytečnostmi, blíží se k nám po starých známých cestách obyčejného života. A to z něj dělá klasiku. Jakási kromobyčejnost, která se nedá přehlédnout nebo jen tak přeletět. ()

radek.896

Ze začátku to vypadalo nadějně, ale už v půlce jsem se začal nudit. Meryl hrála dobře, ale Clint se k ní moc nehodil a celkově se příběh moc táhl. ()

NickSloterSG

Vynikající atmosféra tvořená vynikajicími herci v hlavních rolích. Jednoduchý leč krásný romantický příběh z venkovského prostředí. A pokud ho budete sledovat se svoji drahou polovičkou jako já, nemáte jinou možnost než tento film ohodnotit 5*****. ;) ()

Sao Saoi

!!!POZOR!!! Tento film si pustite len vecer, v pokoji a v klude... Svojou atmosferou Vas pohlti do extazy, ktoru zahrala Meryl Streep, ale Clint Eastwood nezaostával... Krásny film... U mňa je to TOP... Úplný... Ale nie pre každého... Celkovo dávam 111% ()

voltamper

Komentár pridávam s dosť veľkým odstupom času od pozretia, myslím, že dokopy som to videl 3-krát. Mám to v pôvodnom znení, ktoré naplno ponúka kus hereckého umenia aj po audio stránke. Meryl Streep a jej zahraničný prízvuk (ktovie, v koľkom filme už), tak to je paráda. Myslím, že aj East Clinton je výborný, ale Meryl je fascinujúca, až mi to lezie na nervy. Videli ste už niekoho tak neskutočne prirodzene hrať??? Akoby to ani nebolo hrané, ale nasnímaná realita. Absofuckin´lut perfect. ()

jan152

Jo, srdcervoucí touha, to je horší než podebraná pata, to já znám. Ale Meryl Streepové to za tu mrchu v Ďábel nosí Pradu fakt přeju! Na těchhle filmech je nebezpečné (jak psal už Jirotka v Saturninovi), že hromada žen dojde po shlédnutí k názoru, že žily celý život v bludu a že jim něco opravdu nekonečně vesmírného uteklo. ()