Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

lenka26

Dlouho mi trvalo, než jsem se na tento film podívala, i když jsem o něm dávno věděla. Ale to, jak mě dostane, to jsem vážně nečekala. Lepší herci než Meryl s Clintem být zvoleni do hlavních rolí nemohli. Tomuto jednoduchému ději dali neuvěřitelné kouzlo. Třešničkou na dortu je nádherná hudba Lennie Niehause. Nejdojemnější pro mě scéna je, kdy se vidí naposledy, a to v dešti a závěrečná, kdy je rozprášená na osudovém místě se svou osudovou láskou. Pro mě mezi romantickými filmy určitě číslo 1. Pane Eastwoode děkuji.... ()

Dagmiczka

Překrásný a přesmutný film. Zápletkou je sice nevěra, ale to nijak neubírá na určité vznešenosti celého příběhu. Asi od poloviny filmu mívám slzy v očích. Je to jeden z nejdojemnějších příběhů, které znám. Navíc jsou zde určité záběry, které mě vždycky dostanou. Nejvíc asi chvíle, kdy Francesca sedí v autě se svým manželem a před nimi je v autě Robert... Ta scéna trvá hodně dlouho a nikdo tam nepronese jediné slovo, ale vám se uplně svírá hrdlo a máte chuť otevřít dveře auta místo Francescy... ()

SugarVenom

Klasické téma láska versus povinnost trochu jinak. Na nic si nehraje, žádné klišé, prostě život. A když už si myslíte, že ta nejhorší chvíle je za váma, tak přijde další nálož emocí. Skvělé výkony, věřila jsem jim každé slovo. ()

Brmona

Jednoznačne najlepší film, aký som kedy videla. To, akým spôsobom je to spracované a hlavne zahrané (keď sa to vôbec dá nazvať zahratím a nie skôr prežitím), to je neskutočné... Na vyše 2 hodiny stačil 1 dom, 1 most, 2 ľudia a 1 príbeh - žiadne nepodstatné alebo rušivé odbočky... Podobných príbehov o láske je 1000, ale tento... je tam všetko... láska, vášeň, bolesť, túžba, neha, boj srdca s výčitkami svedomia, cudnosť, sny... V scéne, keď Meryl dotelefonovala - v živote som nevidela toľko erotiky v jedinom dotyku rúk :) Celý film (a ešte asi 20 minút po ňom) som ani nedýchala, bola som úplne pohltená... verila som im každé slovo, každý pohľad, gesto... keby aj nepovedali ani slovo, presne som vedela, na čo myslia, čo chcú povedať, urobiť... a tými slovami to doplnili k dokonalosti :) Bravúrne herecké výkony oboch! Clint by mohol byť môj dedo, ale keď spolu tancovali, bol taak sexy :) A scéna, keď Clint stojí v lejaku na ceste a Meryl zviera kľučku na dverách...absolútny top ()

Akinaz

Silný příběh, který je ukázkou toho, že na lásku není nikdy pozdě. Může vás potkat kdykoli, i když to nejméně čekáte. A přesně to se stane hlavním hrdinům Robertovi a Francesce. Kdy ona je vdaná matka dvou náctiletých dětí a on fotograf na cestách. A proto není překvapením, že za manželovi nepřítomnosti vznikne z zcela náhodného setkání silné vzplanutí dvou srdcí. Film mistrně dokazuje čistotu citu a nelehkost života, jako takového. Čeho je nutné se vzdát, abyste nemuseli litovat. Meryl Streep svým výkonem naprosto uchvacuje a ruku v ruce s Clintem Eastwoodem vytváří herecký koncert s dokonalou kamerou, která vám umožní nahlédnout do lidského bytí a vztahu dvou lidí velmi intenzivně. Tento film je pro mě okouzlujícím, dech beroucím a netradičním zážitkem pokaždé, když se rozhodnu jej shlédnout. ()

Takaru

Pro mě nepřekonatelný nádherný film o lásce, uvěřitelný, bolestný a přesto dávající naději těm všem z nás, kteří to nevzdávají. Ani nevím, kolikrát jsem jej za těch 20 let od jeho vzniku viděl, musím přiznat, že jsem u něj často usínal. Přesto jsem ale v hloubi duše cítil, že čas, kdy ho opravdu docenim, teprve přijde. Člověk musí zažít něco podobného, aby pochopil význam příběhu a mohl jím být zcela pohlcen, prožít jej, naplno pustit uzdu emocím, které si tento mistrovský kus zaslouží. Stále věřím, že mé staré sny se na rozdíl od těch Robertových beze zbytku vyplní, a že to, co jsem prožil bylo jen vysokou pecí, ve které se chlapec mění v muže. ()

KcarlosK

Film, ve kterém se na první pohled zdánlivě nic neděje. Ale jak to vře uvnitř, to je prostě lahůdka. Závěrečná scéna v dešti je prostě dokonalá. ()

Lukke32

Další z mých oblíbených filmů... tento slaďák má neopakovatelnou atmosféru a dva herce v hlavních rolích - Clinta a Meryl - mé velké oblíbence, vše je navíc zabaleno a podáváno v režii samotného Clinta Eastwooda, takže jsem v pasti a ztracen a nemohu prostě jinak než vysolit plný počet hvězd :) ()

Jimko

Dokonalost tohoto filmu může opravdu ocenit jen ten, kdo poznal "takovou jistotu, kterou máš jen jednou za život".. Už nikdy nechci zažít ten pocit, když auto v dešti pomalu odjíždí... Ale je hezké si ho připomenout s úžasným hereckým výkonem Streep a Eastwooda :) ()

Gigulina

Jako kulisa pri uklidu to bylo fajn, ale film me nezaujal natolik abych si k tomu poradne sedla a nemohla se odtrhnout. Je to takova oddechovka rekneme, hodne povidani, dej dost predvidatelny.. ()

TeachMe

Pro mne jedna z nejsilnějších filmových výpovědí o tom, že život je krátký, manželství je silným poutem a láska je Tajemství s velkým "T". Skvěle napsané dialogy, skvělé herecké výkony, pomalost vyprávění, které pak najednou díky tomu silně vrcholí v moment, kdy se Meryl "musí" rozhodnout - to vše dělá Madisonské mosty pro každého, kdo má cit pro "hloubku", vrcholným dílkem. ()

caj2014

Snenie nad realitu (imitácia nad skutočnosť) - kto nemá dušu "v sebe" nájde dušu spriaznenú-vysnenú a bude sa v tom "pelešiť" až kým nie je neskoro. Obyčajný život kontra život "tých druhých". Eastwood sa tu sám venoval ako darček ženám, ktoré svoj život "obetujú mužom", ktorých majú radi, ale nie je to "LÁSKA". Tradične vie veci vykresliť "do podstaty", avšak tu je trochu jednostranný, akoby druhá tvár curkro-(s)milstva neexistovala, aj keď náznak tam je. Film poteší každú ženskú dušičku, ktorá "sníva" o princoch pri hrncoch. Romantika vždy "pookreje" v danom štádiu dospievania k zrelosti ... ktorá neprichádza. Sladké snívanie je vábivým pokušením, ktoré zastiera zrak skutočnej krásy v človeku - výborný námet! Eastwood použil citlivo tradičné klišé a kontrasty z predlohy (umenie - všednosť, vidiecka usadlosť-svet, žienka domáca - slobodný svetobežník, spoločenstvo rodiny - tajomná samota, život - smrť). Kvalitné herecké výkony, kde nič netrčí a neruší, naopak všetko "dýcha spolu". Cukrové scény trochu ponaťahované vzhľadom na cieľovú skupinu - ženského diváka - chápem ale nemusím. Po vzhliadnutí filmov ako Gran Torino, však tento kúsok pôsobí takmer ako insitné umenie. 3* ()

Lonelybiker

Nebo si naposledy zapícháme ? Ano, odpověděl Clint. Bože, co na něm ta Meryl viděla ? Vždyť je to jen vypelichanej kocour. Ahá, já už vím. Chtěla ho vojet už když přijížděl první den k jejímu domu a to ještě netušila, kdo vystoupí z auta. Je to italská děvka :) ()

Engelbert

Jedno ze zásadních děl pro všechny, kdo se na konci filmu rádi stávají plačkou a mají vedle TV ovladače dostatečně velkou zásobu krabicovaných kapesníků. A to nemyslím nijak opovržlivě, protože jakákoliv vytrysklá emoce je pro mne důkazem mimořádné umělecké síly. Skvělé vyobrazení klasického psychického dilematu mezi vášní/láskou a rozumem, mezi tím, co je morálněsprávné a co by člověk v životě chtěl prožít. Vřele doporučuji! ()