Pokrevní bratři – film s unikátním příběhem o vzestupu a stejně rychlém pádu pokračuje. Podobně jako krvavý boj se spravedlností.  Troy Duffy, scénárista a režisér Pokrevních bratrů, uvádí pokračování syrové stylizované krvavé ságy bratrů MacManusů. Ti se společně se svým otcem ukrývají v tichých irských údolích daleko od míst, se kterými byli dříve spojeni. Když se k nim však donese zvěst o loupežné vraždě oblíbeného kněze, bratři se vrací do Bostonu, aby uskutečnili násilnou a krvavou výpravu za spravedlností. Společnost jim dělá i nový parťák a v patách mají přitažlivou agentku FBI… (oficiální text distributora)

Brain-D

Parodické, flashbackové, trapné. Bohužel to nese všechny tyhle vlastnosti, Troy Duffy dobře ví, že nenatočí znovu tak výborný cool film. Ze začátku to bylo opravdu hrozné, ale druhá půlka je docela nášup a připoměl mi docela jedničku. Ženská, která zastoupila místo Dafoovi byla děsná a náhradník Rocca byl hroznej smolař (nebýt jeho bitky na začátku, tak bych si říkal proč takovýho vola vůbec vzaly). Flashbacky z dob 1958, kdy byly začátky vraždění našeho děduly a otce svatých byly excelentní. Troy Duffy by mohl hecnout udělat film z té doby... ()

fefee

Když dojde na lámaní chleba, na světe jsou dva druhy lidí, jsou to ti co mluví a ti co činí. Většina lidí jenom mluví, mají jenom řeči, takže nakonec jsou to lidé činu kteří mění tento svět. A když tak učiní změní také nás. A proto na nej nikdy nezapomeneme. Takže který z nich jste? Jenom o tom mluvíte, nebo se dokážete postavit a něco s tím udělat...? Protože věřte mi, ten zbytek jsou jenom keci o hovne... (Dokonalá hudba) ()

Musak

Škoda škodička, tak moc sem se na to těšil, ikdyž konec byl zajímavý, celý film prostě nějak neměl šťávu. ()

Dagoussek

"Kdo si objednal tu zabíječku?" Modlitby, skvělá hudba a děj obdobné jak u jedničky, tady už vás nic nepřekvapí, ale špatné to rozhodně není. ()

Kangaxx

"Im that smart, that i make smart people look retarded." Vydarené pokračovanie, a to aj napriek kolísavej kvalite jednotlivých scén. Výrazne však prevažuje vtip a zábava nad nudou, preto u mňa zaslúžených 80%. ()

IMPAIRED

Já se bavil 2. Chvílema neuvěřitelná prdel 2. Občas zahnaná opravdu do extrému. Tohle se vážně nebude líbit každýmu. ()

Soweek

Já věděl, že tam bude čubky, neni psanej v hercích, ale prostě tam být na konci musel! :-) 10 let trvalo než Troy Duffy natočil pokračování svého snímku, který se stal kultovním akčním filmem snad po celém světě, jenom mi přijde, že nějak minul diváky v Čechách. Ale konečně tedy k pokračování. Duffy určitě věděl, že i přesto, že dostal zpět celou bandu z prvního dílu, neudělá už tak kvalitní kultovní věc a nepředčí sám sebe, a tak dvojku pojal trochu humorněji a udělal z ní alespoň kvalitní béčko. Přestřelkám ovšem Reedus a Flanery stále kralují. Nic se nezměnilo, ono co by také mělo, za těch deset let se film posunul jinam a využitím efektů dnes dosáhnete čehokoli, ale to je zde naprosto zbytečné, nikdy nic nebude tak cool jako dva gentlemani v černých kabátech, rukavicích držící dvě nádherné černé pistole s dlouhou hlavní a tlumičem, kteří ve slow motion vystřílí bandu mafiánů na ještě víc cool místech plných symbolizmu, to všechno s náboženským podtextem. Tady prostě není co měnit a lépe by to neudělal ani Bay se svým plným pytlem peněz. Já jsem se bavil parádně. ()

ZkuKol

Troy Duffy a jeho irští strážci Bostonu se vrátili, aby nám ukázali, že pořádek je třeba dělat neustále a že je důležitější činit nežli mluvit! Obsazení je ikonické, takže si tu vychutnáte každou známou tvář, co se zjeví před kamerou. Gangsteři možná nemají jméno, ale charisma by mohli darovat místo krve, jen Peter Fonda se měl naučit lépe italský přízvuk. Akční scény jsou klipové, sexy a plné mrtvých, Duffy si hraje s muzikou, symboly a nostalgií. Humor nemá hranic a udržuje si vysokou laťku, příběj je prostý a jediné, co je na něm důležité, je počet mrtvých (nebojte na každého dojde). Kámen úrazu je právě nostalgie, Duffy totiž na mnoha místech rozvíjí, prarafrázuje, paroduje, odkazuje, nebo jen kopíruje prvky z předchozího dobrodružství a film tak vlastně nemá vlastní tvář. Takže, když je to vaše první ochutnávka, máte pocit, že jste oproti všem zúčastněným o něco pozadu a když jste již zkoukli předchozí čistku mezi bostonskými kriminálníky, nevíte proč je vám skoro všechno jak blbcům zopakováno a proč nevidíte mnohem víc nápadů, originality a v ještě větším tempu s větší nekompromisností. To ale neznamená, že rodinka irských řezníků není sakra cool a neprožijete s ní asi nejzábavnější dekriminalizaci bostonských ulic za posledních 10 let. V Bostonu zabili hodného kněze, "hodní" bratři a následně i jejich "ultrahodný" taťka se vydávají pochytat všechny "zlobivé" hochy a odříkat jim jejich poslední modlitbu... 70% ()

Kaceris

Tak nebol z toho až taký dobrý pocit ako z prvého dielu, ale určite film nezklamal. Mne to bolo jedno že sa niektoré veci opakovali, ale zas sa tam pekne pripomenul prvý diel ( napr. to lano). Snáď sa tu ešte nájde miesto na 3.diel, keďže film skončil dosť otvorene. Takže záver: Nemal som z toho taký pocit ako z prvého dielu, ale bol len o trošku slabší. 4*, a určite si tento film ešte niekedy s radosťou pozriem. ()

BlackTom

Keď sa človek veľmi teší, väčšinou to nevyjde. Presne ako pokračovanie bombastickej prvej časti. Pozrime sa, čo nám ponúka All Saints Day... Herci nám ostarli o 10 rokov, to je samozrejmé, ale na Seanovi P. Flanerym to vidieť najviac. Akoby to bol niekto úplne iný. To sa však nedá vyčítať. Chybou je náhrada za Rocca v podobe ukecaného a strašne trápneho mexičana Romea. Ten mi fakt liezol na nervy viac ako hocikto iný. Potom ďalšia náhrada (*SPOILER - načo Dafoeho nahradila absolútne nepríjemná a nesympatická Julia Benz, keď na konci sa aj tak znovu objavil živý a zdravý?! SPOILER*). Hlášky tentoraz tiež bohvieako nevyšli, hemží sa to tu otrasnými "kvázi vtipnými" prirovnaniami ("...ako prasečí prdel v léte!") a rádoby cool scénami, ktoré však s o 10 rokov staršími "pánmi" už nevyznievajú najlepšie. Osobný príbeh Noaha McManusa sa tu takisto veľmi nehodil... Aby som však len nekritizoval, niektoré scény vyšli, nápad s Roccovým príchodom vo sne je tiež dobrý a potešil ma aj návrat nemožného tria policajtov z prvého dielu. Oproti kultovej jedničke však obrovské sklamanie. Tretiu časť už nechcem! ()

DavidS.

Irští kluci se ostříhali, oholili, umyli a pokusili se předvést to, za co jsme si je před deseti lety zamilovali...Jenže chemie už nefunguje a kultovní jednička dostává nepodařené pokračování, které je ze všeho nejvíce směšné a šíleně trapné...Žádná scéna nenapumpuje do žil adrenalin...Chybí nápady, stylovost, nesmlouvavost i děj...Tak dementní a kašpárkovské postavy tu již dlouho nebyly...Obsazení "Dexterovy manželky" tragické... ()

Tjaden

Nečekal jsem, že by po devíti letech mohlo vzniknout takhle dobré pokračovaní. Do jedničky jsem se okamžitě zamiloval a patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Dvojka ji sice v mnoha ohledech kopíruje a zdaleka nedosahuje její kvality, přesto mě bavila. Dvojice bratrů je pořád stejně cool, Rocca nahradil švihnutý Mexikánec, který mně však nevadil tolik jako jiným uživatelům. Naopak se s nimi shoduji v názoru na Julii Benz, která Dafoemu v roli agentky nesahá ani po kotníky. Trojka na sebe nenechá dlouho čekat, závěrečné záběry mě dost navnadily... Snad na ni nebudeme čekat dalších deset let :). ()

Losik

Pokračovaní vynikajícího filmu, už neni tak dobrý. Má téměř vše co měl první díl, ale prostě to není ono, ubyl trochu vtip a hlavně chyběl "Goblin" a Julie ho rozhodně nenahradila. Pro fanoušky prvního dílu je toto povinnost. Možná bude i další díl :) ()

Seti

Dvojka Boondock Saints už prostě nemá takový koule jako první díl. Duffy pouze recykluje a různě variuje snad všechny svoje schémata a postupy z jedničky, jen se je snaží povýšit na druhou. To však ne vždycky funguje. Nejen, že se tím film roztáhl na zbytečné dvě hodiny, ale taky všechny napoprvé skvěle fungující cool věci už zdaleka tak cool nejsou. Nový sidekick Romeo nemůže Rocca nahradit ani v nejmenším a ani Eunice, i když v kovbojskym byla neskutečně hot, na Smeckera prostě nemá. Příběhová linie táty McManuse je dost laciná, ale ve filmu mi sedí solidně a nepůsobí nijak trapně. Největším Duffyho trumfem jsou tak opět dostatečně stylový přestřelky, který má prostě v krvi. Závěr je zajímavým příslibem, ale že bych si při pomyšlení na trojku ucvrnkával, tak to určitě ne. ()

bruceman7

Sice to už nemá takový šmrnc co jednička, stále je to však výborné dílko...hlášky, devítky s tlumičem, fuck, cock...co víc si může člověk přát. 7,5/10 ()

korndaddy

Po lehce komediálním startu,přišlo nečekané. O poznání nížší hodnocení dvojky, mě přece jen moc nenavodilo onu správnou náladu a já s boondock saints zwei přistupoval jako k maximálně dvou hvězdičkou zábavě, kterou si zkouknu jen ze slušnosti k jedničce. To byla chyba. Dvojka se příjemně rozjela,akce bylo dostatek, krve a mozků jakbysmet a náboženskejch kydů akorát, že mě to nijak neotravovalo a jako celek moc bavilo. Od začátku tak šlo o příjemnou podívanou, která nenudila a finální scéna byla fajn. Připočteme Jullii Benz a jsme na čtyřech krásnejch hvězdách. Jedničce ale musim přece jen jednu přidat. ()

Rssa

Slabší odvar jedničky, opět jsou zde oba bratři, chemie je nepopiratelná, ale postav je až příliš, tak se vytrácí to kouzlo. Příběh slabý a odfláknutý, přestřelky nudné. Velké zklamání po velkém čekání. 50 % ()